Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszaka is együtt fórum

Éjszaka is együtt (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
39. Carmen23 (válaszként erre: 38. - Mandula71)
2008. szept. 21. 17:15

Szia!


Hogy vagytok? Egyutt meg mindig?Mi igen,este en is neha a kisagyba teszem le es csak ejjel veszem magamhoz

38. Mandula71 (válaszként erre: 37. - Carmen23)
2008. júl. 6. 21:46

Szia!



Az én kisfiam most volt 6 hónapos. Az első perctől fogva együtt aludtam vele, ez mindannyiunknka így volt kényelmes. Az első hónapban egyszer-kétszer próbáltam a kiságyba tenni napközben, nem sok sikerrel. A héten próbálkoztunk újra, és láss csodát (kopp-kopp), napközben a kiságyban alszik, és az éjszaka első felét is ott tölti. De hozzáteszem, ezután is bármikor együtt alszom vele, ha ő ezt igényli:)

2008. júl. 6. 17:37

Sziasztok!


Nekem majus 24en szuletett a kislanyom...A lakasunk(alberlet) elegge rossz elrendezesu..2 szobank van ,az egyik, a gyerekszoba nagyon kicsi, a babaagy nem fer be, csak akkor, ha valamit kivinnenk onnan..Igy a kisagy ott van, ahol a parommal alszunk..Vagyis aludtunk, mivel en a babaval a kisszobaba koltoztem, ott alszunk egyutt ...Igy nyugodtan alhat a parom is...

Nem tudom milyen megoldas lenne jo, bar az az igazsag ,hogy en is nyugodtabb vagyok, hogy mellettem van a baba ejjel, olyan aranyos, neha furcsa dolgokat produkal ejjel :)

A szoptatas is kenyelmesebb sokkal...Az elso par honapban gondoltam csak, utanna kulon fog aludni, de szerintetek meg lehet szoktatni ugye? Mert eleg kulonfele velemenyeket hallani....

Most szerintem szuksege van az anya kozelsegere, biztos nem lenne ilyen nyugodt az ejszaka, ha kulon lenne...

36. iriszb
2008. júl. 6. 08:33
-a párommal külön hálószobánk van már 22éve,most a héten meg kihelyezésen van (7-8) nap ez a hosszú házasság titka... :))
2008. ápr. 4. 10:43
Nekünk nagyon bevált az együttalvás semmi kényelmetlenségünk és hátrányunk nem számazik belőle - sőt ma már úgy gondolom így volt a legjobb, ki nem hagynám azt a sok kedves, elmondhatatlanul aranyos pillanatot.
2008. ápr. 4. 10:38
Sziasztok!Nekem a lányom,5éves elmúlt.Mikor megszületett a kiságyat az ágyam mellé toltam,ha felébredt azonnal ott voltam.Születésétöl fogva nem igényli azt,hogy mindig velem aludjon,de hétvégén az ebédutáni pihizésnél számit rám.Nagyon ritkán alszik velem éjszaka,csak ha beteg.2évesen különszobát kért,megkapta,azóta reggelente csak felkölteni jön hozzám,de az is olyan aranyos.Most a második babánál,alapból különszobával kezdem és én költözök be addig,amig szükséges.Szerintem egyik modszer sem rossz,hisz nekem a környezetemben,mindenki a gyerekével alszik velünk ellentétben,mégis ragaszkodnak,kötödnek mindkét esetben.Mindenki maga igényei szerint csinálja,nem kell hallgatni senkire...Bár én személyszerint nem vagyok híve az együttalvásnak,ha másnak ugy jó,tegye azt.Aztán 10év mulva talán pont itt fogják feltenni forumban a kérdést,hogyan lehet leszoktatni a gyereket erröl,mert még mindig velünk alszik:)
2008. márc. 19. 18:01
SZERINTEM NEM JÓ A GYEREKNEK SEM, A SZÜLŐKNEK SEM, HA EGYÜTT ALSZANAK!
32. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 26. - Deme1)
2007. aug. 1. 08:19
ja kérem,magánélet az nincs...a házasélet pedig nehéz,de néha megoldható...majd csak megnőnek...:-))
31. 754c7e07c3 (válaszként erre: 25. - 754c7e07c3)
2007. jún. 25. 20:31
Hű, ezt elbénáztam. Csak 3,5 a kicsi. A két gomb egymás felett van. De ciki.
30. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 26. - Deme1)
2007. jún. 25. 20:28
hát...kell hozzá fantázia és vállalkozókedv,nagy adag kitartással füszerezve,de megoldható:-))Nálunk még mindíg nyugisabb ha velünk alszanak el,esetleg lelépünk a ház másik zugába.Ha a szobájukban altatom őket mikor apa itthon van,többnyire túl hamar megjelennek:-))
29. bb2f4e28dd (válaszként erre: 28. - Deme1)
2007. jún. 25. 07:39
Hidd el, teljesen jól kivitelezhető, tapasztalatból bszélek.
28. deme1 (válaszként erre: 27. - Bb2f4e28dd)
2007. jún. 25. 07:27

Ne persze.


Nem erre gondoltam. Szóval, ha éjszaka is együtt, akkor mindig, a nap 24 órájában. :)))

Na, ugye érted?!


Mindegy, csak azért kérdeztem, mert számomra elképzelhetetlen.

27. bb2f4e28dd (válaszként erre: 26. - Deme1)
2007. jún. 25. 07:21
Szerintem régen rossz, ha a házas élet kizárólag az ágyra korlátozódik :)
26. deme1
2007. jún. 25. 07:10

Sziasztok!


Nem akarok kötekedni, vagy ilyesmi. Látom a hozzászólások az együttalvást támogatják, de ahogy olvasom őket, felmerül bennem egy kérdés. A gyermek megszületése után mi van a házasélettel, a magánélettel?

2007. jún. 24. 23:32
Nos, nem vagyok kirívó eset, nálunk én még mindig a kicsivel alszok, pedig már 6,5 éves. Anagyfiam ennyi idősen kért magának új ágyat, a középsőt viszont pár hónapja raktam külön teljesen. A kicsiről is pont ma folyt eszmecsere, hogy, hogy legyen. Ha ez valakit nem zavar, akkor nyugodtan aludjon a gyerekkel, de mindig figyelembe kell venni a gyerek igényeit is. Ha nem akar a gyerek velem aludni, nem fogom erőltetni. Nem?
24. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 21. - B8669bde37)
2007. jún. 24. 21:58
Nálunk is hasonló kirándulás van,azzal a különbséggel,hogy apa csak keveset van otthon,de minden reggel egy ágyban ébredünk,szoktuk is emlegetni,hogy csináltatni kellene méretre egyet.Nem tudom ha lenne még egy babó hogy férnénk el...talán matracokon,a földön...:-))
23. birogaby (válaszként erre: 15. - Dudorka)
2007. máj. 6. 11:08

Nekem 9 hós a kislányom,és ô is szopizik még éjszaka,ezt is sokan furcsálják.Hogy-hogy nem alussza még át az éjszakát?Hányszor hallottam már ezt a kérdést!De elengedem a fülem melett,nem veszem fel,és kész!Engen nem zavar,hogy velem alszik,és hogy még mindig szopizik éjszaka is,attól mindketten jól alszunk,és reggel kipihenten ébredünk.Es szerintem ez a fontos!Kinek jó az,hogy nem alszik együtt a gyerekkel,mert azzal "elrontja",a gyerek meg sír egész éjszaka,a szülô meg hallgatja,egyikük sem alszik.Kinek jó ez?

Persze van olyan gyerek is,aki nem igényli annyira a szülôvel alvást,ott oké,hogy külön alszanak.Végülis mindenki úgy csinálja,ahogy jónak látja.

22. Kangi
2007. ápr. 26. 17:52

Sziasztok!

Én is megkaptam már, hogy nem kéne a gyerekkel aludni. De ha egyszer olyan megnyugtató a közelségük. Ugyanis kettő alszik velem. Próbáltam már átszoktatni őket, de éjjel mindíg megjelentek.

A nagyobbik az lassan már 9 éves és nem akar elmenni mellőlem. Azt mondja, hogy Ő mindíg mellettem fog aludni. A kicsinek rendszeres légzés kimaradásai voltak, kórházban is voltunk vele. Ezután vettem végleg magam mellé, hallottam arról amit a cikkben is írtak. Könnyebb is volt így a szoptatás, ami 26 hónapig tartott. "Lehet, hogy ennek köszönhetően?" Ha van valami jó, bevált tippetek, hogy tudom Őket átszoktatni, azt előre is köszönöm.

2007. ápr. 13. 16:51
Nálunk meséléssel van lefekvés saját szobában, saját ágyban, persze én a kicsi mellé, párom pedig a nagy mellé bújik oda. Elalváskor kisúnnyogunk a szobából. Aztán valamikor hajnali 1 körül megjelenik a kicsi a szobánkban és alvás közben mellénk fekszik. Utána nem sokkal a nagy is jön, ő is befekszik. Szerintem fel sem ébrednek a járkálás közben. Négyen bírjuk egy ideig, aztán a párom átmegy a kisszobába. reggel én is mellébújok, aztán pedig kezdődik előről és sorba jönnek utánunk a srácok. Ez olyan rituálé szerű, ha nem alszanak otthon, hiányzik az éjszakai kirándulás:) Én azt mondom, ha a gyerek a szülők mellé akar bújni, engedni kell, mert szüksége van rá. És olyan jó összebújni, érezni a szuszogásukat. Még akkor is, ha sokszor kicsit kényelmetlen...
20. bb2f4e28dd (válaszként erre: 19. - Évi75)
2007. ápr. 13. 16:27
Miért gondolod?
19. évi75
2007. ápr. 13. 14:34
egy ismerösöméknél 7 éves lesz a kisfiú, de még a szülökkel alszik. nem tudják(?) átszoktatni a gyerekszobába.két nagyobb tesója is van. szerintem ez baromira nem egészséges!
18. évi75
2007. ápr. 13. 14:32
két kisfiam van.kezdettöl külön kiságyban aludtak. ritkán aludtak velünk, de én akkor ne aludtam. vagy takargattam a gyereket, vagy attól féltem, hogy valamelyikönk ráfekszik. nem attól vagyunk jó szülök, ha együtt alszanak velünk.meseolvasással alatom a nagyobbat, már értékeli.ott maradok mellette egy kicsit. a kicsit -egy éves- dudolva, ringatva altatom. nincs gond éjszaka.
2007. ápr. 12. 08:55
A kislányom velem együtt aludt, és ezért bizony sokszor megszólt az anyósom. Persze mi a párommal úgy gondoltuk miért is ne, elférünk. Sógórmőm is kritizált, ő egy percet sem aludt a gyerekkel együtt, sőt 4 hónaposan külön szobába tette. Amikor megszületett a fiam már 4-en aludtunk együtt, pedig akkor már a lánykám egyedül aludt a szobájában. A kicsim most lesz 1 éves, éjszaka még mindig felkell szopizni, és villámgyoran visszaalszik, ha mellettem van. Ha beteszem a kiságyba akkor meg felébred teljesen és bizony jó sok időbe telik elaltatni. A nagylány most megkapta a 3 éves nagylányszurit és ő úgy döntött, hogy most már nem jön át aludni. :) Persze hiányzik hogy nincs ott, de reggel első dolga, hogy átjön és bebújik mellém. IMÁDOM!!!
2007. ápr. 11. 22:49
A mi gyerekeink is velünk aludtak,és csak ugy 2-3 éves korukra tettük,külőn ágyikoba őket,de akkor is többett aludtak melletem,mind külön,egyáltalán nem káros hatással van a gyerekekre,és én is nyugodtabban aludtam,mikor éreztem a picik lélegzetét mellettem.
2007. ápr. 11. 10:39
Az én manóm is egy éves, és még legalább 4-5 alkalommal szopizik is.Olyan jó amikor éjjel nem kell kimásznom az ágyamból mert ott van velem.Tegnap épp megszóltak e miatt megint, persze olyan akinek gyereke sincsen.Azt mondta túlságosan magamhoz láncolom a gyereket.A nagyobbik fiam is velünk aludt, és kiegyensúlyozott boldog gyerek lett,nagyon kötődünk egymáshoz a mai napig az tény de ez szerintem nem hátrány csakis előny!!!!!
14. Fcica
2007. ápr. 11. 09:56
Én már el sem merem mondani, hogy a fiunk velem alszik. Van saját kiságya, de reggelre mindig átmászik hozzánk. El sem tudnám őt képzelni egy másik szobában. Egyetlen problémám, hogy a mai napig nem alussza át az éjszakát, pedig már egy éves. De legalább sokat össze tudunk bújni. A gyerek egyébként kiegyensúlyozott, élénk kis fickó és ez nekem mindennél többet ér.
13. Elviracska (válaszként erre: 12. - Ildiko0914)
2007. ápr. 10. 20:36

SZióka

Hát igen ,teljes mértékben igazad van,csak ez a kérdés mindenkiben megvan ,hogy miért szoktattam ugy?Mindenki engem okol ,és ez dühit ,hogy miért vetnek meg.Nekem még van egy kisfiam is ki ugyanugy velem alszik,igy megosztodott a lányom apával a fiam velem.Nagyon jó érzés vele lenni ,és mindenkinek kivánom ,én hogy ezt büszkeségböl ,meg jol nevelés alapból ne hagyja ki.Szerintem egy anya ,mindent megtesz a gyereke jol létéért ,és azt hiszem ,hogy dacbol mert én bizonyitok ,hogy jó nevelést adok ,nem szabad kinozni a gyereket.Én még egy gyereket sem hallottam ,hogy kizárná a szülöt maga mellöl,és minden gyereknek jol esik a biztonságérzet meg a közelség.

12. ildiko0914 (válaszként erre: 11. - Elviracska)
2007. ápr. 10. 15:23

Örülök hogy vannak meg hasonlo gondolkodasu emberek, ha nem a kozvetlen kornyezetemben is.Ugyanis mi is harman alszunk, habar ez elejetol nem volt igy, ha kulon agyban is de mindenkepp egy szobaban aludtunk a lanyommal. en elnem tudtam volna kepzelni,hogy elso perctol kulon tegyem a gyereket.Nekem az egy nyugodtsag volt hogy magam mellett tudhattam.aztan ahogy ket evesek lettunk elkezdte a kislanyom hogy "oda akarok tentelni" aztan odais "tentélt" ha nem akartam hallgatni azt hogy egész éjszaka sirjon. Magunk mellé tettük és mindenki nyugodtan aludt.Aztan még megprobáltam azt is,hogy berendeztem a babaszobát és na már nagyok vagyunk

cimen mindenki külön alszik, de nem jártam sikerrel, igy már egy éve együtt alszunk hárman.

Kapok okos tanacsokat, hogy ez igy meg azért nem jó(na lehet hogy nekem nem annyira kényelmes, de vmit vmiert)de azt gondolom ami a gyereknek biztonságot és nyugalmat ad az miért lenne baj és egészségtelen, na meg énis nyugodtabb vagyok. És hiszem azt hogy a gyerek majd magátol is rajon arra,hogy ő már nem szeretne anyuval és apuval aludni, addig legalább használjuk ki a lehetoseget

A tobbség ellentmondó véleményére nem adok ,mert minden gyermeknek más az igénye na meg a szulonek is, nem vagyok biztos abba, hogy sokan képesek feladni a kényelmuket a gyerek nyugalmaert. Legalabbis a kornyezetemben tapasztalt velemenyekbol erre a kovetkeztetesre jutottam.

Ez maganugy, mindenki ugy oldja meg ahogy neki jo.Na nekem ez igy nagyon jo

11. Elviracska (válaszként erre: 6. - Dudorka)
2007. ápr. 10. 14:05

SZia

Sajnos ,én nekem is az van ,hogy nagyon sokan kinéznek ,és kritikákat osztanak ,mert együtt alszunk velük.Én sem tudom,hogy miért ,hogy miért kell ugy elitélni valakit mert a gyerekkel ,gyerekeivel alszik.Szerettem volna de ,nem müködött a leszoktatás ,és hozzáteszem ,nem igy indult el nálunk ,hogy az elejétöl fogva szülövel aludt,aztán igy alakult.Én ugy vagyok evel,hogy eljön az idö mikor már kinőnek a kezünkből ,és akkor szivesen összebujnánk velük.

2007. ápr. 10. 10:21
Csak ara vagyok kíváncsi, hogy aki együttalszik a gyerekével, az _miben_ rontja el?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook