Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszaka fáj a lába - mitől? fórum

Éjszaka fáj a lába - mitől? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 3. 12:53

Növekedési fájásnak hívják.Általában öröklődik.Nekem volt, fiamnak is előfordul. Langyos vizes borogatással elmúlik 20 perc alatt.Kár emiatt fájdalomcsillapítót adni.Belül vizes, kívül száraz csík a fájós részre.

Szerencsére ahogy idősebb lesz, úgy lesz egyre ritkábban.

16. Kittycat2 (válaszként erre: 15. - Zsuzsa79)
2010. nov. 3. 08:39
igen, 2-3 napig fájlalta, de most éjjel már nem kelt fel emiatt. :)
15. Zsuzsa79 (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2010. nov. 1. 21:52
Az én nagyfiam már 11 éves, és mai napig gyakran fájlalja a lábát. S nála is ugyanígy volt, ahogy te írtad, hogy éjjelente sírdogált, hogy fáj a lába. De ő még kb. 1,5 éves lehetett akkor. El is vittem orvoshoz, de ő is csak a növekedésre fogta. Szerencsére hamar el is múlt.
2010. nov. 1. 21:46

A lányomnál is előfordult 2-szer,de 3 hónap eltolódással.A lábszárcsontját fájlalta.

Én is egyből a legrosszabbra gondoltam,tiszta para voltam,de aztán megnyugodtam,mert gondolom,ha baj volna,nem ilyen ritkán fájna.

13. Kittycat2 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2010. nov. 1. 20:42
tényleg? pedig rá is kerestem, és nem találtam ilyet. de akkor biztos én bénáztam.
2010. nov. 1. 20:40
Jaj,nálunk is volt már ilyen.:( Én meg mindig a legrosszabbra gondoltam. Olyan lüke vagyok.:(
2010. nov. 1. 20:34
Van már ilyen fórum, be akartam linkelni, de nincs türelmem hozzá, bocsi.
2010. nov. 1. 20:33
köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat! :) megpróbálom a ca-mg pótlást, és a masszázst is, hátha jobb lesz szegénykémnek.
2010. nov. 1. 20:24

Nekem is évekig fájt gyerekkoromban a lábam, tényleg nagyon rossz volt. Emlékszem rengeteg olyan estére, amit végig bőgtem. Néha még most is előjön (pedig már nem növök)


A maszírozás és a meleg (meleg víz, elektromos melegítő párna) segített. Próbáld ki hátha neki is segít.

2010. nov. 1. 20:19
nekem is fáj kiskoromban a lábam éjjelente, aztán ez megszűnt! én is sírdogáltam, meg anya vizes ruhával borogatta, az jó volt! :) a növéstől van valószínű.
2010. nov. 1. 20:18
Az én 2 éves kislányomnál is előfordult havonta kb. 1-1 alkalommal, már 5 éves és még mindig... Én egy kis testápolóval szoktam neki átmasszírozni nagyon gyengéden és utána visszaalszik mindig.
2010. nov. 1. 20:16
A férjem volt így gyerekkorában és a kislányunk örökölte. Ő is sokszor mondja, hogy fáj a lába, legtöbbször éjjel. Azt mondja a férjem, hogy emlékszik rá, ez tényleg nagyon erős tud lenni(( Neki egészen fiatal felnőttkoráig kitartott.
2010. nov. 1. 20:14
A nagyfiam 11 éves még a mai napig panaszkodik időközönként a lábára. Ilyenkor már tudom, hogy lassan nagyobb nadrágot kell venni. De a másik két csemetémnél is ugyan ez a helyzet.
2010. nov. 1. 20:10

nő a csontja

ca-mg pótlás fontos, ha így is fáj

időnként lehet neki adni féladag fájdalomcsillapítót

2010. nov. 1. 20:10
Lehet a növekedéstől..a lányomnak is volt ilyen..sőt én is emlékszem nekem hogy tudott fájni. De lehet, h bokasüllyedés okozza.
2010. nov. 1. 20:10
igen igaza van a barátnődnek sajnos ez még sokáig így lesz...nekünk is egy ortopédus mondta meg:-)
2010. nov. 1. 20:08
Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy előfordult-e valakinél hasonló. Két éves kisfiam éjszaka többször sírdogál, azt mondja, hogy fáj a lába. A térdét mutatja, meg a lábszárcsontját. A barátnőm szerint valószínűleg azért fájlalja, mert nő a csont. (Neki is van gyereke.) Tapasztalt más is ilyet? Tényleg lehet a növekedéstől? Ezzel nem rohannék orvoshoz, mert egyébként nappal semmi baja, jókedvű, szaladgál, csak éjjelente sirdogál két napja emiatt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook