Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Éhező gyermekek fórum

Éhező gyermekek (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. 5e37156dfe (válaszként erre: 78. - Anyuci91)
2009. nov. 11. 14:56

Igen, igazad van teljesen. Csak az a baj ebben az országban, hogy egyrészt sok-sok kéz sokfelé herdálja a nép pénzét, másrészt a nép meg nem kéri számon. Ki hallott még ilyen demokráciáról?? Hiszen ez kizsákmányolás, 20 éve ez megy. Egy demokrácia épp azért demokrácia, mert a NÉP DÖNT. Ez itt az? Szerintem nem. De ebből a népből a történelem során már kiölték a tíz-körömig-harcolok képességét, és inkább csendben tűrünk. Meg is van az eredménye. Nézzünk csak széjjel...

Még 1-2 generációnak fel kell nőnie ahhoz, hogy itt gyökeres szemléletváltás, igazi rendszerváltozás menjen végbe.

2009. nov. 10. 15:38
Sziasztok mévi84-nek igaza van az országban rengeteg gyermek éhezik és felnőtteket is beleértve, mert a gazdasági megszoritások miatt még a falatot is kiveszik a szánkból, ha én lennék a szociális miniszter ezt nem engedném meg semmiképpen ebből a szférából rengeteg pénzt kivontak jogos a reklamáció és ez a pénzösszeg igenis hiányzik az államháztartásból. Nézzünk körül mindannyian és láthatjuk miféle emberek állnak az ország élén nem becsületesek, inkább lopnak, csalnak, hazudnak és ennek az árát nekünk kell megfizetnünk. Nem a munkahely bezárásokkal, megszüntetésekkel kell megoldani a kérdést, hanem lehetőséget biztositani az országban az embereknek mivel az ipari termelés mindennek a mozgató rugója. Szép napot mindenkinek.
77. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 76. - 9926442d9c)
2009. okt. 31. 15:53
ezt most kinek írtad?
2009. okt. 31. 15:16

Hűű, kemény vitam bontakozott itt ki.

De akár pro, akár kontra véleményed van, olvasd el ezt légyszi: [link]

és utána mondj véleményt...

75. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 73. - Baa8646580)
2009. okt. 30. 20:32

Na én már nem vitázok ezen!Van neked is egy meglátásod, meg van nekem is!Te biztos soha életedben nem szenvedtél hiányt semmiből, ezért nem tudod átérezni a rosszabb sorsú emberek helyzetét!Van munkahelyed,van mit enned, meleg van a lakásodban stb... De sajnos vannak olyan emberek,gyerekek,(kunyerálók ahogy te nevezed) akiknél ezek nincsenek!És nem az ők hibájukból!Ezt ne mond!

Most hogy gyárak zárnak be,munkahelyek,létszám leépítések vannak!Hová menjen el dolgozni???Csak egy példát mondj!!Nem tudom hogy te hol, élsz de hogy nem itt MO.-n az tuti!Mert itt csak annak van munkája akinek nem csak egy 3 hónapos szerződéssel b...ák ki a szemét!!Na erről van szó!

74. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 72. - Judy47)
2009. okt. 30. 20:20
Ja!Mindig van valami kifogás a munkáltatónál hogy miért nem felesz meg!Ez a baj!
73. baa8646580 (válaszként erre: 69. - 43a06bd4d9)
2009. okt. 30. 16:43

Munkát találni egészséges embernek mindig lehet, legfeljebb nem olyat amiről álmodozik...

Fizikai munkát a kutya nem akar végezni, állandóan ezt hallom a munkaügyisektől. Egy egészséges ember mi a fenéért válogat? Inkább a segély...

És az is fura, hogy inkább kölkezik, de nem vállal el "bármit". Mit gondol mi a fenéből fogja eltartani?

Az olyan időseket, akik adnak magukra, eljárnak szórakozni, miért kell leszólni? Én becsülöm az ilyeneket, akikben van életöröm, de sokaknak nagyon szúrja a szemét... Akiket én ismerek, eszük ágában sincs sírni...

72. judy47 (válaszként erre: 61. - Baa8646580)
2009. okt. 30. 14:15
Én 27000Ft-ot kapok és nem tudok megélni ebböl! Az élettársam tart el.4 orába dolgozhatnék,de a kutyának nem kellek!
71. 9926442d9c (válaszként erre: 54. - Baa8646580)
2009. okt. 30. 11:18

Igen, ezt nem szeretem én se. A te meg az én lelkiismeretemre apellál, a sajátját meg nem nézi..

Még a kopogtatós alapítványokat se szívesen segítem, mert ők se biztos, hogy oda fordítják, amit mondanak. Jobban szeretem azt, ami hiteles, visszaellenőrizhető.

70. dzsigg (válaszként erre: 69. - 43a06bd4d9)
2009. okt. 30. 09:28
Hàt igen ez màr a politikai része.Emlitettem ezt is:A magyar gyàrakat bezàrtàk,most jo a német,kinai meg sorolhatnàm milyen termék.....
69. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 63. - Baa8646580)
2009. okt. 30. 08:39
Hogy dolgozzon ha még munkahely sincs ebben a ... országban???
68. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 59. - Baa8646580)
2009. okt. 30. 08:35

Hogyne sajnálná az ember az időseket és a fogyatékosokat!De!Ha azt nézzük, mégis csak a gyerekek a legtehetetlenebbek!

Én is segítek egy idős néninek, aki alig bír szegény menni...Bevásárolok neki, kitakarítok nála stb..Elég sűrűn van olyan, hogy viszek neki főtt ételt is!

Na de az olyat ki nem állom,(IDŐS) akinek van pénze és mégis sajnáltatja magát!Magára ken egy csomó alapozó krémet meg rúzst stb...Elmegy énekelgetni, semmire sincs gondja még egy macskája sincs akit etetnie kell!

És sír hogy neki milyen rossz!Nahát ettől kiakadok !

67. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 66. - Dzsigg)
2009. okt. 30. 08:25

Ne haragudj, de nagyon nem jól, látod a dolgokat!

Van neked gyereked?

Remélem te soha nem leszel miniszter, mert akkor sok gyerek éhen halna!


Meg már megbocsáss!Ez a fórum sztem arról szól, hogy hogyan segítesz vagy segítenél, nem arról hogy hogyan ba..nál ki a családokkal!!!

66. dzsigg (válaszként erre: 63. - Baa8646580)
2009. okt. 30. 07:13

:)Svàjcban pl. azt mondja a miniszter hogy a gyerek az privàt.Tehàt ha te akarod a te felelösségedre.

Nem is kapsz tàmogatàst,max ha visszaàllsz szülés utàn dolgozni,vagy a pàrod dolgozik az kap 200 frankot havonta.Mi az 4500 frankos fizetéshez képest?Egy havi pelenka àra.De se tàpszert,se ruhàt,se jàtékot stb nem tudsz fedezni belöle.

Ez igy helyes.Nem hiàba ritka ahol 2 vagy több gyermek van egy csalàdban,és a nök àltalàban 28-38 évesen szülnek elöször.Igy kellene otthon is.

65. b5fcb0ba24 (válaszként erre: 35. - Anima_trix)
2009. okt. 30. 06:16

Ne felejtsd el a kövérség a szegények betegsége,mert azt veszi meg ami a legolcsóbb.

Ha egészségesen akarsz étkezni az már drágább.

2009. okt. 29. 19:14

Erről beszéltem!!!


Kíváncsi voltam kinél bukik ki!


A gyerekek...hmmm...igen...vannak akik éheznek...nekem fél év kellett, hogy megtanuljam...a szülők nem tesznek semmit...azok sem akik tudnának...a gonosz felnőttek (:D)...miért?


Evidens...hozzászoktunk, hogy valaki majd kihúz abból a bizonyosból...más gondolkodás kell!!!


Csak erre nehéz ráállni!


Élő példa:


Vagy egy csemete...nem tud enni...mert nincs pénze a családjának...fél évig könyörögtem a szülőknek, hogy menjenek be az önkormányzathoz közmunkát vállalni, el volt minden intézve nekik...hiszékeny voltam...a szülők nem mentek be, az a munka "büdös"...a csemete éhezik, a házat viszik...szóval erről ennyit...tanév elején kikönyörögte valaki, hogy a gyerek had ehessen a menzán...mivel gyermekvédelmis is vagyok megtiltottam...mindenki utált...utána elmagyaráztam a szitut...le voltak döbbenve...következetesség!


Igggen nevelő vagyok! Első a gyerek!!!


Első volt az egészséges testi fejlődés...akkor jöhet a szellemi...de hol marad az erkölcs


Azt tanulja meg, hogy semmit nem kell tenni...mindig lesz egy-két bolond aki oda figyel rád és eltart...hát


NEM


Ez csak egy magyar példa és nem általános...de


még mindig fenntartom a gondolatomat:


Először a fejekben kell rendet rakni!!!

63. baa8646580 (válaszként erre: 62. - Dzsigg)
2009. okt. 29. 18:49
Ezzel egyetértek. Máshol a gyerekek után sem jár támogatás, GYES, GYED, itthon meg erre alapoznak sokan. Pedig nem szabadna. Vagy el tudja tartani állami segítség nélkül a fizetéséből a gyerekét, vagy gondolkozzon el rajta, hogy vállaljon-e.
62. dzsigg (válaszként erre: 61. - Baa8646580)
2009. okt. 29. 18:42

Azt tudom hogy több pénz lenne,de nem a mi vagy a ràszorulok zsebében:)

Anyàm meg az öcsém ketten élnek 80 ezerböl,fejenként 40 000....Mégsem tehetnek semmit.

Sajnàlatos dolog ami Magyar orszàgon folyik,de amint elsö bejegyzéseim között irtam,elkellene gondolkodni,hogy BIZONYOS orszàgokban még ennyi sem jut.

61. baa8646580 (válaszként erre: 60. - Dzsigg)
2009. okt. 29. 18:35

Biztos több pénz lenne, ha nem segélykére menne el...

A fogyatékkal élő barátnőm 47.000-et kap. És mellette nem tud dolgozni. Élj meg belőle!!!!!!!!

60. dzsigg (válaszként erre: 59. - Baa8646580)
2009. okt. 29. 18:31

Te gondolod ha nem lenne ennyi "felesleges" gyerek akkor az àllam több pénzt adna neked,vagy màsoknak?Hàt nem.

Az àllam pénze nem mindig oda megy el,ahovà mi gondoljuk....

A valoban fogyatékkal élök kapnak segélyt,nem kis összeget.Nem kellett volna a sok magyar gyàrat bezàratni,a termékeket külföldröl behozatni.Ne félj lenne az àllamnak nem csak több pénze,de több munkahelye is.

2009. okt. 29. 18:26
Megoldás? Az embereknek már nincs pénze, az állam sem tud már mindenkit eltartani. Ha a sok ingyenélő nem lenne, több jutna a valóban rászorulóknak. Minden rászorulónak, de érdekes módon mindig mindenhol csak a gyerekek vannak megemlítve. Az utcán nekik koldulnak, a médiában őket emlegetik. Ez bosszant engem, de nagyon. Fórumokon sem találkoztam olyannak, hogy valaki az időseket sajnálta volna, vagy a valóban fogyatékkal élőket. Gondolom őket leírjátok, koporsót nekik! De a gyerekek olyan tündi-bündik, nekik bárki szívesen ad... persze mindenki pénzt kér, szervezetek, magánemberek, jó kis biznisz ez... Honnan tudjam, hová megy a pénzem? Csak családnak vagy ismerősnek segítek, pénzzel, ennivalóval ha kell, másnak nem.
58. dzsigg (válaszként erre: 56. - Judy47)
2009. okt. 29. 18:06
Ilyen is van sajnos nem kevés,jo ha te tudtàl segiteni.
57. dzsigg (válaszként erre: 54. - Baa8646580)
2009. okt. 29. 18:03

Nem ne tartsàk el màsok,de amint irtam,nem a 6 gyerekes csalàdokrol beszélünk,hanem az éhezö gyerekekröl.

Sajnos vannak gyerekek akik éheznek a szülö hibàjàn kivül is.

Megoldàs meg mindig van,csak nem mindenki talàlja meg.

56. judy47
2009. okt. 29. 18:02
Én egy házban lakot segitettem.Magatehetetlen volt ( mozgáskorlátozott) és 45000Ft volt a nyugdija.Én mentem el a számláit feladni,vásárolni.Honap közepén Ft ja maradt akkor vittem le neki kaját.Mert szerencsétlen kukábol evett.Van egy fia aki rá sem nézett.1 éve meghalt.Nyugodjon békébe!
55. 1f59823251 (válaszként erre: 54. - Baa8646580)
2009. okt. 29. 18:01
Easy...megoldás kell nem sárdobálás! :)
2009. okt. 29. 17:19
Látom, jön a Karácsony.... naponta 4-5 kunyeráló levelet kap az iroda. Az emberek meg igen ritkán válnak "váratlanul" munkanélkülivé. A többségük labilis munkahelyre "alapoz" családot, aztán persze megtörténik a baj és jön a sírás-rívás, kunyerálás. Az meg, hogy "elvetetni nem volt szive" nagyon rossz duma! Éheztetni van szive?!! Tartsák el mások, az ő felelőtlenségének a következményét?
53. dzsigg (válaszként erre: 51. - Baa8646580)
2009. okt. 29. 16:35

Ö nem akarta a nyugdijasokat bàntani,nem azt vettem ki a vàlaszàbol,hanem azt akarta kifejezni hogy a nyugdijas utazhat ingyen,a gyerek nem,pedig egy diàk rengeteget sporolhatna az utiköltségen,mig egy nyugdijasnak nem kell naponta utazgatnia.

Àltalàban a nyugdijasoknak(soknak)van sajàt hàza,nem kell költenie albérletre,tudom a rezsi nagyon sok de azt mindenkinek fizetnie kell!!!!!!!!!!!!!

Az hogy valaki szül amikor épp munkanélküli lett az nem biztos hogy akarta.Lehet épp becsuszott(nem volt pénz tablettàra ,vagy gumira vagy mit tudom én)elvetetni nem volt szive.Ha egymàs utàn 5-6-ot szül,az màr t_ényleg az ö hibàja,de itt nem a nagycsalàdos,vagy nyugdijas éhezökröl van szo,hanem egyszerüen ÉHEZÖ gyerekekröl.

52. dzsigg (válaszként erre: 49. - B5fcb0ba24)
2009. okt. 29. 16:30
Ez szép nem mindenki olyan johiszemü,hogy idegeneket befogad a lakàsàba.
51. baa8646580 (válaszként erre: 5. - 43a06bd4d9)
2009. okt. 29. 16:30

Ne haragudj, tudod hány nyugdíjas éhezik?! A mi családunkban is van olyan, akinek 43.000,- a nyugdíja, ha nem segítenénk, éhen halna. Nem őket kell rugdosni, hanem azokat a hülyéket, akik a semmire szülik egyik gyereket a másik után! Persze, nem a gyerek tehet róla, ez igaz, hanem a szüleik. Tele van ez az ország felelőtlen, önző emberekkel. Ismerek több olyat is, aki akkor szült amikor munkanélküli lett. Első gyerek után nem talált munkát, erre szült még egyet, és még egyet... Egy fizetésből meg a gyerekek után járó fillérekből élnek, és panaszkodnak, a gyerekeik háta mögé bújnak, közben meg saját maguknak csinálták a bajt!

Tudom, bárkivel megtöténhet, hgoy elveszti a munkáját váratlanul, de normális ember ilyenkor nem szaporodni kezd!

50. b5fcb0ba24 (válaszként erre: 48. - Dzsigg)
2009. okt. 29. 16:28
A helyi vöröskereszthez rendszeresen viszek be ruhákat.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook