Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ehet már egy 9 hónapos gyerek krémtúrót? Mindenki mást mond. Ti hogy gondoljátok? fórum

Ehet már egy 9 hónapos gyerek krémtúrót? Mindenki mást mond. Ti hogy gondoljátok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
97. 7130b15964 (válaszként erre: 95. - Sena)
2008. okt. 3. 21:32
Azért tolják ki a határokat, mert egyre szennyezettebb a környezet és viszonylag kicsinek tűnő plusz terhelés is gátolhatja, lassíthatja az immunrendszer megerősödését.
96. pemete
2008. okt. 3. 21:24

Sziasztok! Én írtam ki a fórumot, és köszönöm a sok hozzászólást, és tanácsot:)

Már egy évesek vagyunk, és eszegetjük a krémtúrót módjával. De a kedvencünk akkor is a husika, meg a kinder tejszelet, amire anyukám szoktatta rá a gyerkőcöt:) Nem győzöm venni, mert ha meglátja boltban akkor majd kiugrik érte a kocsiból! Köszi anyu:DD

Egyébként nem adtam neki, csak 11 hónapos kora körül a krémtúrót, addig maradtunk a gyümis tejberizspépnél.

Hát ennyi, köszi mindenkinek:)

95. Sena
2008. okt. 3. 21:19
Egyre jobban kitolják a határokat mindenféle élelmiszerrel kapcsolatban. Pár év múlva azt fogják mondani hogy 3 éves korig egyáltalán ne etessük a gyereket?? Igaz akkor tuti nem lesz allergiás és elhízott se...:P 8 hónapos kortól már lehet adni krémtúrót, de én inkább joghurtot szoktam, az nem olyan édes.
94. pemete (válaszként erre: 93. - 7130b15964)
2008. okt. 3. 16:01
:DD
93. 7130b15964 (válaszként erre: 92. - Denique)
2008. okt. 3. 15:49
Ha nem is nehezebben, de legalább később :D
2008. okt. 3. 13:15

Annyi féle gyümölcs van, minek a gyereknek ÉDESSÉG???

Minél később kezdi, annál nehezebben fog rászokni.

91. pemete
2008. szept. 23. 08:49

Sziasztok!

Most már lassan 1 évesek leszünk, és megkóstoltuk a krémtúrót valamelyik nap. Ízlik neki nagyon, meg is ette az egész dobozzal.

Mondjuk anyukám rákapatta a kinder tejszeletre, és most az a sláger, ezért ette valószínű olyan nagy lendülettel a túrókrémet is:)

Vártam hogy lesz-e baja, de semmi, szóval most már nyugodtan adom neki néha-néha. Egy uzsinak nagyon jó, egy kis kiflivel, vagy bagettel.

2008. aug. 28. 15:11

sziasztok!

nem tudom nem olvastam vissza de én nem adnék nekik egyáltalán. minek?ha már mindenáron adni akar adjon rendes túrót natúrba.

ezek az ízesített bolti vackok egy nagy kalap kakát sem érnek és ráadásul minden adalékanyagot beleraknak. így is elég szemetet megeszünk miért kell még ez is?

89. 7130b15964 (válaszként erre: 86. - Mokka78)
2008. aug. 28. 08:14

De mikor? Mert az se mindegy. Egy éves kor előtt vagy után?


Egy a Madarászban dolgozó belgyógyász ismerősömmel beszéltem. Ő is azt mondta, hogy bár a magyar búza kiváló, de piciknek a magas sikértartalom miatt a teljeskiőrlésűt az elején mégsem javasolják, sőt, egy éves kor alatt egyáltalán nem javasolják egyik fajta gabonakészítmény sem, kivétel a rizs, kukorica és más gluténmentesek.

88. 7130b15964 (válaszként erre: 84. - Katic)
2008. aug. 28. 08:10

Nálunk a kenyeret egyáltalán nem, mindegy melyik, mivel glutént tartalmaznak. Később valóban vigyázni kell a piciknél a teljeskiőrlésűvel, pont amit említesz a magas sikér tartalma miatt, mivel azt sokkal nehezebb megemészteni és leterheli a hasnyálmirigyet.


A krémtúróval nekem az a bajom, hogy mindenféle állagjavítók vannak benne. Sima túrót gyümölccsel keverve kismennyiségben talán, de mindenféle adalékkal kevert krémtúrót én még nem adnék. Sokat számít pár hónap is, addig rengeteget tud erősödni az emésztőrendszer (a belek ráadásul az immunredszer fő része, nem árt kímélni amíg kialakul, megerősödik a bélflóra).

2008. aug. 28. 07:33
Az én fiam ennyi idősen már kapott. Nem is tudom már, talán 7 hónapos volt, amikor elkezdtem neki túrót, joghurtot adni, amikor már mindent végigkóstolt (natúr joghurt gyümölccsel, natúr túró joghurttal és gyümölccsel, stb), akkor kezdtem neki bolti gyümölcsjoghurtot, aztán krémtúrót venni, sőt, már pudingot is kapott, de azt nem gyakran, mert tele van cukorral.
86. Mokka78 (válaszként erre: 84. - Katic)
2008. júl. 24. 13:38
Nálunk amikor a lisztes dolgokat engedélyezték ,akkor hozzátették hogy inkább teljeskiörlésűvel etessük mert az egészségesebb :) SZóval minden doki és védőnő máshogy gondolkozik :)
2008. júl. 24. 13:36

Mindenki máshogy gondolja valószínű itt is :)

Az én fiam csalánkiütéses lett tőle ,8hós elmúlt amikor először kepott ,ette is de 2hét múlva feltöltődött és kicsapta! Azt mondják az a legzsírosabb "joghurtnyányóka" :)

Én inkább a sima gyümijoghurtot adnám a helyedbe :) Ja éa a fiam lassan másfél éves éss nem eszi meg akrémtúrót ,a szomszéd kisfiú 6 hó és imádja és nincs baja tőle :)

84. katic
2008. júl. 24. 12:39

A mi orvosunk is azt mondta, egyéves kor alatt ne adjam. Ugyanúgy a tojásfehérjét sem. Nagyon magas a fehérjetartalmuk, nem nagyon tudja feldolgozni a kicsi szervezete.

Egyébként a kenyeret sem ajánlják, főleg nem a teljes kiőrlésűt, barnát. Azt meg a magas sikér tartalma miatt.

83. efa181b264 (válaszként erre: 80. - A9e1c02a7b)
2008. júl. 24. 12:33

Főzeléket, fehér, vagy piros rántással készítve.

Szójatejjel dúsítva, ha nagyon muszáj volt.

Gyümölcsöt és nekem könnyű a dolgom mert cukink van és készítettem nekik répa tortát abszolút tej menteset.

Alapból a piskótánk is tej mentes.

Lekváros,mézes teljeskiőrlésű cipót.

82. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 78. - Efa181b264)
2008. júl. 24. 10:52

Ìgy már egyetértünk:))Csak a kizárólagosságot akartam megbeszélni...:)Szerencse,hogy nem abból a fanatikus fajtából való vagy,aki ha másnak más a véleménye,akkor öl...gyilkol:)))

(mint a te esetedben a tej:):)))))


Hanem a normális fanatikusból:)))

no,de egy szónak is száz a vége..1 éves kor alatt nem ajánlott a krémtúró:)))))


Részemröl ennyi lett volna...kellemes további csevegést:)

81. magdolna23 (válaszként erre: 6. - Pemete)
2008. júl. 24. 10:50
Én is adtam már ilyenkor nekik krémtúrót
80. a9e1c02a7b (válaszként erre: 79. - Efa181b264)
2008. júl. 24. 08:57
Pici korban mit adtál uzsonnára, tízóraira? Amikor még nem azt ették, mint ti? Gyümölcspép, babakeksz (abból sem nagyon van tejmentes, de azért találtunk), natúr rizspép gyümivel, ezen kívül mit? Mert eddig én sem adtam tejterméket, most kezdtem bevezetni 11 hónaposan, mert már én untam, hogy szegény mindig ugyanazt eszi.
2008. júl. 23. 16:56
Egyszóval ha lesz még egy bébim tutira tejmentesen etetem majd és nem adok neki semmi cukorral teletömött tejterméknek nevezet "finomságot"
78. efa181b264 (válaszként erre: 75. - E3fbbc47f9)
2008. júl. 23. 16:54

Tejesen igazad van!

Upsz teljesen igazad van.:)))

Én igazából azért ragaszkodom a témához, mert rengeteg eü. baja van mindenkinek és senki nem gondol bele, hogy esetleg élelmiszer okozza, jelen esetben a tejtermék.

De már így visszaolvasva magamat tényleg nem tudom jobban elmondani és már tényleg uncsi lehetek, de hatásos.:))


Amúgy pedig hidd el, mikor kiderűlt a laktózérzékenység 100%-osan kiszürtem a tejtermékeket az életünkből.

Még a csipszet és a ropit is tejsavmenteset vesszük és mindent de mindent.

Én nekem nem tünt fel a fogyás csak akkor amikor már őv kellett a gatyámhoz.

Nem diétáztunk a családdal, de egyszerűen lefogytunk.Páromnak eltünt a sörhasa, nekem karcsubb lett a derekam és 1 egész számot csökkent a méretem.

Ugyhogy ha fogyni szeretnél 2 hónapig mellőzd a tejet az életedből 100%-osan.

:)))))))))

A gyerekek pedig tök jól lettek.

Eleinte hiányzott nekik a kakaó, de van fincsi szója kakaó.

77. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 74. - Efa181b264)
2008. júl. 23. 16:37
tehéntejből egy része..másik része meg szójából.
76. pemete
2008. júl. 23. 16:37
A mi tápszerünk összetevői: sovány tejpor, laktóz, növényi olajok, banánpüré, keményítő, glükózszirup, kálcium-karbonát, szójalecitin, A,B, B6,C,E,K,D vitaminok, niacin, pantotenát, folsav, kálium-citrát, nátrium-citrát, taurin, L-cisztin, cinkoxid, rézszulfát, mangán-szulfát, kálium-jodid
75. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 72. - Efa181b264)
2008. júl. 23. 16:37

Értelek és le a kalappal,hogy ekkora lelkesedésed van e téma iránt.

Óh akinek gndja van egy dologgal,akkor azt a témát jobban körüljárja,mint egy átlagember..értem ezalatt,hogy ha nem okoz gondot a mogyoró..(maradok ennél,bár nem alegjobb...de szemléltetésnek jó)...szóval akinek ez ne okoz gondot,az általában azért veszi le a polcról,mert neki finom.

Hó...a sambuca is ártalmas, a kávé is, és még sorolhatnánk mi minden,de ez már végképp eltér a krémtúró dologtól:)))

Na,de neked gondod volt,jobban belemélyedtél...sok infód van róla,így ebbe nem is folyok bele,sokkal nagyobb az infós tárházad ez ügyben részben helyes,részben nem..

Ám ahhoz a részéhez tartom magam,hogy az ami az erre allergiásoknak méreg,az nem biztos,hogy másnak is...


A pasztőrizálás nem újkeletű dolog,ez szerintem nem káros.Abban viszont teljesen igazad van,hogy némely tejet olyan eljárásnak tesznek ki,hogy az nem tej...hanem bigyó-izé...szörnyűséges műpia(ajjaj..akkor a sprite, a fanta és a többi lötty mit szólna):))

Ám a tejben is van egyrakás vitamin,ásványi anyag(ha a mogyoró nem jó példa,mert mondod van a mogyorónak vitamin és egyéb előnye..a tejnek is van.)


Na,de a lényeg,hog több szem többet lát alapon meghajlok a műtej iránti ellenkapányod előtt,igazat is adok maximálisan...és hogy sok embernek okoz gondot,allergia és egyebek.Ám azt neked is be kell látnod,hogy akinek ez nem inge,annak ez nem okoz gondot..ésattól mert ez élvezeti cikk(hej..ezt tejről még nem hallottam,de érdekes felfogás),még levehetjük a polcról ezeket a termékeket(minőségit)és jóízűen elfogyaszthatunk egy kellemes kis sajtos tejfölös lángost:)

Itt most nem szélsőséges dolgokat említek,csak a puszta normál étrendet.


Mellesleg hogy van ez a fogyás dolog?:))))))))))))))Mélyedj már el ebben jobban:))légyszike..hátha nekem is beválik,mint fogyikúra:)

74. efa181b264 (válaszként erre: 70. - Cel)
2008. júl. 23. 16:26

Ezt én nem tudom én csak is kizárólag a saját tapasztalataimat osztom meg veletek és igyekszem felnyitni azon érzékeiteket ami nyitottá tesz mindenkit arra, hogy próbáljon tejmentesen étkezni pár hónapig és meglátja majd a változást.


Tápszert én sosem adtam azt se tudom miből készűlnek.Tejadó anyuka voltam, a gyermekeimen kívűl 4 gyermeknek jutott az anyatejből.


Tényleg miből vannak a tápszerek?

73. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 71. - Pemete)
2008. júl. 23. 16:24

Szerintem sok anyuka ad a gyerekének krémtúrót.Én nem adok,de ez más tészta...amin meglepődtem,hogy én a kislányomnak a danone baby joghurtot adok(4 hótól lehet adni(?..hm))...de gondoltam kipróbálok más gyerekjoghurtot is,és még a danoninora is rá van írva, 3 éves kor felett.Így maradtam a danone baby és a nem jut eszembe..glenmire?...joghurtoknál,ez utóbbit 6 hótól lehet.

Krémtúrót én nem adok egyenlőre,de megkóstoltatni lehet kipróbálnám,ha éppen veszek magunknak.

72. efa181b264 (válaszként erre: 65. - E3fbbc47f9)
2008. júl. 23. 16:22

Igazad van de én sem rég álltam át a tejmentes étrendre.Leírtam a mi esetünket és tapasztalatból állítom, hogy sok ember aki nem tudja miért van ez és az a baja, tuti, hogy közrejátszik a tej.

Mióta leálltunk a tejtermék fogyasztással én 2 hónap alatt 10 kilót fogytam.

Gyermekeimnek minden egészségügyi problémája megszünt.

És igen.

A tejcukor káros és ha még ráadásul cukorral ízesítik az is káros.

Na és lehet, hogy valakinek nincs baja tőle, én is azt hittem minden oké velem.

Aztán kiderűlt minden egészségügyi bajom okozója, hogy laktózérzékeny vagyok.

Én tiszteletbe tartom mindenki véleményét és mindenki maga dönti el mi jó neki és a családjának, csak arra szeretném felhívni a figyelmet és azért hangoztatom állandóan,hogy a tejtermék káros, mert az emberek nagyon elzárkóznak attól a ténytől, hogy ami finom az nem minden esetben tesz jót a szervezetnek.


Te egy olajos magvat hoztál fel példánakl, ami igen az allergiásoknak árt, de amúgy meg rengeteg vitamin van benne ami az agyonpasztörizált tejtermékekben nem található meg.

71. pemete (válaszként erre: 69. - E3fbbc47f9)
2008. júl. 23. 15:57
Persze joghurtot én is adok neki, őszibarival, almával, meg ilyenekkel. De annak utánanéztem, miután nagy vita kerekedett a kiírt fóruimomban, hogy a krémtúrót egyáltalán nem ajánlják két éves kor alatt! Amin mondjuk én is meglepődtem , de így van.
70. cel (válaszként erre: 44. - Efa181b264)
2008. júl. 23. 15:54

Kedves tika76!

Valószínűleg kicsit rezignáltabb voltam, mint egyébként vagyok, végképp nep kötözködésből írtam amit írtam. De meg van a véleményem arról amit bizonyos szakkönyvek, szakértők írnak. Tisztelet a kivételnek de nagyon sok un. szakvélemény kimondottan üzleti alapon nyugszik és a tudományhoz nem sok köze van. Közöm nincs ahhoz, hogy ki, mit ad enni a gyermekének, vagy mitől tiltja. De a gyermek élelmezésből a tej és tejtermékek tiltólistára való felkerülése nagyban kedvez a tápszereket előállító cégeknek.

69. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 68. - Pemete)
2008. júl. 23. 15:44

Igen..1 év alatt nem ajánlják a tejet,de a tejtermékeket igen.Túrót,natúr joghurtot gyümölccsel keverve.,sajtot.stb.



A hozzászólásom valóban csak olyan elmélkedös volt,nem kifejezetten a kérdéshez,inkább a tej-tejtermék kérdéskörhöz tartozott,azon belül is a magánvéleményemet mondtam.

68. pemete (válaszként erre: 65. - E3fbbc47f9)
2008. júl. 23. 15:41
itt most főleg az 1 év alatti gyerekek tejtermék fogyasztásáról beszélünk. Akiknek amúgy sem ajánlják igazából.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook