Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Együttélés - mik a buktatók? fórum

Együttélés - mik a buktatók? (beszélgetős fórum)


25. 4db455f480 (válaszként erre: 19. - Spinneli)
2010. dec. 12. 17:28
a nőknek is ugyan ugy szükségük van egy fárasztó nap után a feszültségoldásra,hidd el!
24. 4db455f480 (válaszként erre: 8. - 2934fa17dd)
2010. dec. 12. 17:27
azt ki mondta,hogy a nőnek kell főznie?
2010. szept. 3. 18:58

Én a férjemmel 32 éves házasok vagyok és bevallom őszintén nektek nekünk is adódtak buktatók nyílvánvaló az, hogy az élet nem tejszínhabostorta probléma nélküli tündérvilág. Ő is elment ismerősével, kollegáival beszélgetni, de együtt oldottuk meg nekem is érzékeny a lelkivilágom és hidd el meg kellett tanulnom alkalmazkodni egymáshoz én sem korlátoztam őt és mindig hazajött. Ezáltal rengeteg veszekedést és súrlódást elkerültünk, de előfordult és mindig a haragot, a gyűlöletet kizártuk az életünkből.

Szívélyes Üdv.Ágnes

22. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - Juduss)
2010. szept. 3. 18:44

Lakva ismeritek meg egymást:)

Talán annyit hogy "idegesítő" szokása mindenkinek van:)Ami csak akkor derül ki ha együtt éltek;)

Mindig mindent beszéljetek meg.

Mi 6 éve élünk együtt,mindent beosztottunk.Pl:nagybevásárlás együtt,házimunka megosztva.Nálunk ez működik.

21. silvery (válaszként erre: 17. - Juduss)
2010. szept. 3. 11:23

Nálunk is szokott lenni, de ezek a veszekedések nem "olyan" veszekedések

Pl. reggeli...ki menjen le a boltba, :D Örök nagy kérdés

2010. szept. 3. 00:44
Spinnelinek igaza van, fontos, hogy lefektessétek a szabályokat (itt nyilván nem az alapítóatyákra és az alkotmányra kell gondolni), de tény, hogy azon, ahogy az elején kialakítjátok, később már nehéz (vagy lehetetlen) lesz változtatni. Én annak idején megkérdeztem a férjem, hogy mi az amit nagyon fontosnak tart, hogy azt én is szem előtt tarthassam. Nekem is van egy-két 'heppem', szóval a legjobb még időben szólni.
19. spinneli (válaszként erre: 13. - Juduss)
2010. szept. 2. 21:50
hagyj neki teret is persze, nem kell mindig egymás nyakán lógni, én úgy tapasztaltam egy fárasztó nap után a férfiak többségének kell egy kis egyedül töltött levezetés, agyradír...addig foglald el magad te is valamivel.
2010. szept. 2. 21:43
Mindezeken kívül nagyon fontos egy kis személyes szabadság mindenkinek. Pl.az én párom minden szerdán focizik egy csapatban (hobby szinten), utána megisznak 1-2 sört, és max. 9-kor itthon van. Sosem mondtam neki, hogy mikor jöjjön haza, mégis megjön.Én meg időnként elmegyek 2-3 barátnőmmel egy sütire, pizzázni, pletyózni. Nagyszerűen működik a dolog, ebből azt gondolom, semmi baj nem lehet. Ha valaki meg akarja csalni a párját, meg tudja tenni délután 3-kor is, nem kell ahhoz estének lennie. Hidd el, ez is nagyon fontos! A húgom most vált el, mert nem engedte a férjét sehova, ő erre szép lassan összejött a kolléganőjével. Hiába féltette tehát, nem volt jó a módszer.
17. Juduss (válaszként erre: 14. - Silvery)
2010. szept. 2. 21:40
Hát sajnos ilyen nálunk így is sokszor van, hogy nem élünk együtt... És ezekből lesznek a jó kis veszekedések :S
16. Juduss (válaszként erre: 15. - Judit8103)
2010. szept. 2. 21:40
Az első kettőt még gyakorolnom kell. :)
15. judit8103 (válaszként erre: 13. - Juduss)
2010. szept. 2. 21:31
Én is nehéz eset vagyok nyugi!!! Fö a kompromisszum, türelem, szeretet, tisztelet!!!!!!!!
2010. szept. 2. 21:30

Mi 3 éve költöztünk össze.Házimunka közös, de a beszólogatás az megy (persze, már megint én mosogassak el...mit megint "Te" meg ilyenek, persze mindenki tudja, hogy mit és hányszor)

Ilyenkor jobba feltűnnek a másik mániái, ami lehet idegesíti a másikat.

De szent igaz, hogy másképp nem ismered meg a másikat. Lehet nem lesz minden fenékig tejfel, de nem rossz :)

13. Juduss
2010. szept. 2. 21:30

Köszi mindenkinek! :)

Sajnos elég nehéz eset vagyok, úgyhogy lesznek problémás percek.

Pl. ha együtt vagyunk, szeretem, ha csak velem foglalkozik, de együttélésnél nyilván nem várhatom el tőle... :s

12. 1da9380ac7 (válaszként erre: 9. - Juduss)
2010. szept. 2. 21:27

Nálunk is nagyon jól bevált az együtt végzett házimunka,az együtt bevásárlás, sőt az együtt főzés is (és természetessen KÖZÖSEN megbeszélve mi legyen az!)Igazából szavam nem lehet és nincs is!Sok sikert Nektek!

S még valami:Ne a buktatókat keresd- inkább a megoldásokat!KOMPROMISZUMOKAT!

2010. szept. 2. 21:25
Na és mindent beszéljetek meg, és menni fog, hidd el.. Sok sikert!!!!!!!!
2010. szept. 2. 21:24

Szia


Légy türelemmel, és fö a kompromisszum. Na meg a legfontosabb, hogy szeressétek, és tiszteljétek egymást!!!

2010. szept. 2. 21:21
Egyszer már viccből leírtuk hogy vasalás-Te, mosogatás- Én... Lehet, hogy előszedem azt a papírt :D
2010. szept. 2. 21:20
Ne szolgáld ki mert rászokik! Azt egyen amit főzől,mert különben elkezd válogatni! Aki éhes mindent megeszik!
7. spinneli (válaszként erre: 6. - Juduss)
2010. szept. 2. 21:17

jó ha már az elején letisztázzátok, hogy ki milyen részt tud és akar vállalni a háztartásban, a rezsi fizetést stb. ezek mind olyn dolgok amik ha nincsenek tisztázva állandó konfliktusforrás lehetnek...egy csomó dolog meg úgyis kialakul közben a legjobb, ha mindketten toleránsak vagytok-persze nem a szélsőségekig a másik heppjeire-mert az mindenkinek van.

Hajrá.

:)

6. Juduss (válaszként erre: 4. - 6048dc6b87)
2010. szept. 2. 21:14

Ez nagyon jó! :)

Én is attól félek, hogy el fog múlni ez a jó érzés, hogy mikor látom már, úgy hiányzik,hány napot kell kibírni nélküle... :S

2010. szept. 2. 21:13
Én csak a salyát tapasztalatomból kiindúlva tudnák tanácsot adni. Közösen csinálni mindent, nem kiszolgálni másikat egyoldalúan, mert könnyen rászokik a másik, és aztán már elvárja természetesnek veszi, aztán egyszer besokalsz és a fejéhez vágod... de akkor már késő mert mindenki aztmondja: hááát te rontottad el!
4. 6048dc6b87 (válaszként erre: 1. - Juduss)
2010. szept. 2. 21:07
szia. én amikor összeköltöztem a párommal akkor anyukám azt mondta, hogy nehogy elkényeztessem, mert akkor később is elvárja.vonja be egy kicsit a házimunkába. igy néha megkértem hogy egy-egy tányért, kést mosogasson el, és szívesen tette. fel is porszívozott.ma ott tartunk hogy van 2 gyermekünk és ugyanugy segít a mai napig is. persze ha dolgozik nem várom el, de minden nap van amiben segít. nézeteltérések általában azért alakulnak ki, mert az összeköltözés miatt már nem érzik magukat "szabadnak" erre érdemes odafigyelni. mi csináltunk olyat hogy én az egyik szobában olvasta,, ő a másikban gépezett.1 órácska és örülten hiányzott pedig 4 méterre volt tőlem:-)
2010. szept. 2. 21:07
Bár még nem költöztem össze Senkivel,de szerintem amennyi ház,annyi szokás..:)Mindenki más,Mindenkinek más kell,másra vagy szüksége vagy épp pont arra nincs szüksége.Neked kell megtapasztalni mi a jó és mi a rossz:)
2010. szept. 2. 21:07
:)Szuper!Lakva ismeritek ki igazán egymást...
2010. szept. 2. 21:03

Sziasztok!

Össze fogunk költözni a párommal, és bár nagyon várom, félek is tőle rendesen. Bár már együtt vagyunk majdnem 5 éve, azért bennem van a félsz, hogy el ne rontsam.

Mire kell figyelni, mik a fő vitapontok, a félreértések, veszekedések fő okai?

Köszi a tapasztalatokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook