Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Együttalvással a bölcsőhalál ellen? fórum

Együttalvással a bölcsőhalál ellen? (beszélgetős fórum)


2015. febr. 18. 01:03
teljesen mindegy azt mondjak.
24. Jk (válaszként erre: 20. - Virgilius)
2008. okt. 3. 16:09

eleinte egy szobában külön ágbyan aludtunk. most külön szoba is van.

így is felkelek a legapróbb rezdüléseire is. ez nem az egy ágyban való alvástól függ.

ha mélyen alszol és ő nem vesz levegőt az nem rezdülés, nem hallod meg. légzésfigyelő párti vagyok. és nem fekszem rá éjszaka!!!

2008. szept. 25. 12:27
Nem gondolom, hogy az egy ágyban való alvás egészséges lenne. Inkább az egy szobában, és légzésfigyelő. Azt ha jól tudom lehet kölcsönözni is.
2008. szept. 25. 12:17

Én nem fogom magunk közt altatni,mert utàna félek ha nagyobb lesz ,megszokja,és én azt nem akarom hogy egy 4 éves gyerköc még mindig mellettünk aludjon.

pERSZE AZ ELSÖ NÉHÀNY HONAPBAN EGY SZOBÀBAN LESZÜNK,DE NEM EGY ÀGYBAN

21. Sz.Csirke (válaszként erre: 13. - 54ec386d0c)
2008. júl. 22. 19:18

En ismerek egy csaladot ahol 3 gyerkoc anyukaja nem ebredt fel reggel.


Olyat is aki a hajnli szopi utan maga melle fektette a picurt, oldalra, de mar csak o ebredt fel:(


En rettegek, sokat sirtam mar a felelmtol, es nappal is hasznalom a legzesfigyelot.

2007. dec. 8. 09:38
Én is együtt aludtam velük, szopi miatt, de később megtudtam, hogy bölcsőhalál-ügyben is jó lehet. Az anyuka annyira szimbiózisban él még a pici babájával, hogy megérezheti azt is, ha kimarad egy levegővétel. Sokszor teljesen összehangolódik a lélegzetük. Normál esetben én nagyon mélyen alszom, de ebben az időszakban a legkisebb rezdülésüket is megéreztem, félálomban.
2007. dec. 8. 09:35

Sziasztok!


A kisfiam nemsoká 10 hónapos lesz. Nekünk légzésfigyelőnk van, és lesz is 1 éves koráig. nem vettük, de bérlünk.

Igaz, egy szobában alszik velünk, de külön ágyban. Én félek, hogy nem ébrednék fel arra, ha nem vesz levegőt. A nyöszörgéseket, forgásokat meghallottam, na de egy kimaradat levegővételt?

18. LoLiNa (válaszként erre: 13. - 54ec386d0c)
2007. dec. 8. 05:30
nekem egy általános iskolás osztálytársam aludt elörökre.. :(
17. contu (válaszként erre: 15. - D606bc0fd7)
2007. dec. 8. 01:16
Csak attól féltem, hogy esetleg a férjem. Ő ugyanis mélyen alszik mindig, és sokat mozgolódik álmában. De szerencsére nem történt ilyesmi.
16. Icus (válaszként erre: 15. - D606bc0fd7)
2007. szept. 25. 16:31
Érzed a gyermeket magad mellet. Nem nyomod meg még véletlenül sem. A kisebbik fiamat én is azért vettem magam mellé, mert cicizett egész éjjel. De, legalább tudtam pihenni, és érdekes módon minden rezdülésére vagy, ha nem úgy vette a levegőt ahogy kellett volna fenn voltam. Megsimogattam és nyugodtan aludtam tovább. A nagyobbik fiamnál, ez az ösztön nem volt meg. Ott érdekes módon a férjem kelt fel minden rezdülésére.
15. d606bc0fd7 (válaszként erre: 10. - Contu)
2007. szept. 25. 15:12
És nem féltetek, hogy véletlenül megnyomjátok a picit?
14. Icus (válaszként erre: 12. - LoLiNa)
2007. szept. 25. 14:49

Én felébredtem, hogy a gyermekem nem vesz levegőt. Én mind a két gyermekemmel egy szbában aludtam, sőt a másodikkal sokáig egy ágyban is. Én felébredtem éjjel, hogy nagy a csönd.

Jó, nem bölcsőhalál volt, csak egy ideig nem vettek levegőt, ilyenkor megmozdítottam és szusszantak egy nagyot.:))

Bölcső halál ellen véd-e valami azt nem tudom. Hallottam a sprektumon olyan esetről, hogy babakocsiban halt meg a pici, sétáltatás közben.

2007. szept. 25. 14:12
nem akarok senkit elkeseríteni de a bölcsőhalál nem csek bölcsős korban fordul elő. hallotam olyat, hogy egy 22éves lányt álmában ért a halál és az a hír járta, hogy ez olyan volt mint a bölcsőhalál.
12. LoLiNa
2007. szept. 25. 13:13
ez "badarság", hiába van meletted, ha alszol te is... persze, ha ficánkol, nyöszörög, akkor felébresz azonnal, de hogy vesz e levegőt, azt nem tod alvás közben figyelemmel kísérni... szal bármikor megtörténhet..
11. nika70
2007. szept. 25. 07:17
Én is nagyon aggódok a bölcsőhalál miatt ezért került közénk kisfiam.Most nyolc hónapos és még mindig cicizik éjszaka is szóval amig cici van addig melletünk alszik hamár átalussza az éjszakát akkor kerül majd átszoktatásra a kiságyba.Nagyon sok helyen utánaolvastam az együttalvásról vannak mellette ellene is de : ahogy én vettem ki nem véletlen hogy nagyon sok kultúrában egésznap lóg a mamán a gyerek biztos nem hülyeség hiszen ezek a népek ösztönösen a jót akarják a babának és ők együtt is alszanak.Igaz a mai vilűágban a civilizációs vívmányok már lehetővé tették a légzésfigyelőt de nagyon sokat tévesen riasztanak ha lefordul a baba az érzékelőről ami meg hiper szuper az nem biztos hogy minden szülőnek megadatik hogy megvegye.Én sokkal nyugodtabb vagyok hogy mellettem szuszog a kisbabám és a párom is nagyon jól kipiheni magát mivel igy ha már Gergő mocorog én is fent vagyok és mielőtt elkezdene sírni már megnyugtathatom és igy a párom sem ébred fel rá.
10. contu (válaszként erre: 8. - Eva7)
2007. szept. 21. 08:53
Szerintem biztosan nem árt az együttalvás, habár sokan ellenzik. Én a szoptatás miatt vettem magunk mellé a fiamat. Nagyon sűrűn szopizott éjjel is, és nem tudtam kipihenni magam. A védőnő javasolta, hogy vegyük magunk közé. Többet pihentünk mindketten onnantól kezdve. Nemrég olvastam, hogy ez a bölcsőhalál megelőzésére is jó. Én nem bántam meg, hogy így tettünk.
2007. szept. 11. 15:10

Az én két fiam is első perctől másik ágyban,másik szobában aludtak,a most születendőmmel sem lesz ez másképp.De mindíg alattuk volt 6 hónapos korukig a légzésfigyelő.Nem tudnám elképzelni enélkül,hogy megfelelő biztonságban legyen.Én is ugrottam minden egyes mozdulásukra,nyöszörgésre,és számtalanszor hamisan jelzett a gép,de inkább,minthogy egyszer nem!

Sajnos a környezetemben 3 babáról is tudok,akik így mentek el...

Inkább szánjon rá pénzt aki megteheti! Én nem akarok esélyt adni a halálnak!!!

8. eva7
2007. szept. 11. 15:00
A legújabb kutatások szerint az együtt alvás nem csak a baba-szülő kapcsolat erősödését, az ősbizalom elmélyülését eredményezi, de befolyással bírhat a bölcsőhalál megelőzésében is. Ezt az okosbaba.hu-n találtam...
7. dus
2007. szept. 11. 11:23

Sziasztok.

Az én nagyfiam 6 éves, 8 hónapos koráig aludt velünk egy szobában (nem egy ágyban!). Én is rettegtem a bölcsőhaláltól. Aztán szintén mi költöztünk másik szobáb, a gyerek maradt a megszokott környezetében.

A második babám a kórházból hazajövet napja óta külön szobában alszik tőlünk, a tesójával együtt a saját babaágyában! Az első 1-1,5 hónapban éjszaka keltem hozzá, mert cicizett, de utána nem. A bennem lévő félelem akkor múlt el, amikor megemelte a fejét és le fordította. Azóta nem kel éjszaka! Nyugodtan alszik 2,5 hónapos kora óta. Voltunk nyaralni, közénk fektettük, de sem ő, sem mi nem aludtunk jól. Már meg szokta, hogy egyedül alszik, a tesójával.

Nem volt légzés figyelőnk, még azt is meghallottam, hogy át fordította a fejét a másik oldalra, szuszogott vagy nyöszörgött!!! Egy anyának ösztönösen beálla hallása a baba minden mocorgására! Nekem legalábbis igy volt.


De ha téged megnyugtat az, hogy mellette vagy, a saját pihenésed érdekében tedd, ahogy jónak látod.

6. gerna (válaszként erre: 5. - 4b6a2525df)
2007. szept. 10. 17:56

Hát most kérdezte! most már van.


Együttalvás: alvás közben nem sokat vesz észre az ember :(

5. 4b6a2525df (válaszként erre: 4. - Gerna)
2007. szept. 10. 17:53
Ez ma már jó, de 3O évvel ezelőtt még nem volt:)
2007. szept. 10. 17:45
Inkább akkor: légzésfigyelővel.
3. 4b6a2525df (válaszként erre: 2. - Eva7)
2007. szept. 10. 17:44
Bizony, amig ki nem tudott mászni a kiságyból, addig egy szobában, de nem egy ágyban, aludtunk. Utánna is mi költöztüünk másik szobába, nem a gyereket vittük másik helyiségbe. Szóval majd egy évig mi aludtunk a gyerekszobába:)
2. eva7
2007. szept. 10. 17:18
Biztosan sokan olvastátok,a tudásbázisban,hogy mái napig rettegtem ettől-de felvilágostottak 1 éves kor után ez már nemigen fordulhat elő...Szóval mostmár nyugodtan alszok...Ti figyeltétek a babátokat,éjjelente????
1. eva7
2007. szept. 10. 17:11
Eggyütt alvással a bölcsőhalál ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook