Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Együtt győzzük le a szorongást, félelmeket és a pánikot fórum

Együtt győzzük le a szorongást, félelmeket és a pánikot (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
66. PöttyösPanka (válaszként erre: 64. - E8da813d29)
2017. ápr. 20. 17:02
Nem nyúlunk konnektorba, de pl a férjem simán csinál itthon villanyszerelési dolgokat, pedig nem ez a szakmája, csak van hozzá affinitása, plusz utána is olvasott. Persze a betegségek más téma. Mégis sok van, amiből otthon simán kikúrálja magát az ember. Persze mint mondtam, ha súlyos a dolog, irány az orvos.
65. Hanami (válaszként erre: 62. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 16:55

Te szakember vagy?

Kérdezhetek?

64. e8da813d29 (válaszként erre: 60. - PöttyösPanka)
2017. ápr. 20. 16:53

Mert a cipőnk sarkát se otthon kalapáljuk meg, és a konnektorba sem nyalunk bele.

A te igazad a te igazad.

Sokfélék vagyunk szerencsére.

63. barbus0501 (válaszként erre: 62. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 16:52
Szerinted, ha ez a lany most elinditana egy forumot olyan embereknek, akik szinten ebben a betegsegben szenvednek, mi olyan dolgot mondhat, amivel a tobbi ember meg rosszabbul lehet. Ne o kezdjen "gyogyitani", mert az vak vezet vilagtalant lenne. De ha megcsinalna egy youtube csatornat, ahol o maganak rogziti a jelenlegi allapotait, a jobb rosszabb mapokat, es masok ezt nezik, illetve beszelnek is rola, az nem rossz. Manapsag sokkal durvabb dolgokat is lehet latni neten. Ez ugy is kiforrja magat.
62. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 61. - PöttyösPanka)
2017. ápr. 20. 16:43
Súlyosabb szorongás simán átmehet súlyos depressziós epizódba. Van a csoport, van akinek tényleg segít, van akinek nem. Kudarcként éli meg a helyzetet. A pszichés betegségeket komolyan kell venni, ezért kell szakember, aki felismeri, ha probléma adódik.
61. PöttyösPanka (válaszként erre: 59. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 16:38

Szerintem nem kell, mert egy ilyen csoportban csak meghallgatják és motiválják egymást. Mint egy fogyókúrás csoport. Persze ha valakinek nagyon súlyos az állapota, az szakemberhez forduljon, de szerintem egy komoly bajban lévő nem csatlakozik ilyen csoportba.

Tudnál írni konkrét példát, hogyan fordulhat visszájára egy ilyen kezdeményezés?

60. PöttyösPanka (válaszként erre: 49. - E8da813d29)
2017. ápr. 20. 16:33
Nem értem miért bosszantó, ha valaki erőt vesz magán, és elhatározza, hogy kikecmereg ebből a helyzetből. Nem igaz, hogy egyedül nem, csak gyógyszerek és pszichológus segítségével lehet ebből kigyógyulni.
59. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 58. - PöttyösPanka)
2017. ápr. 20. 16:32
Szerintem itt arról volt szó, hogy persze jó egy ilyen csoport, de ehhez kell egy szakember is, aki ért hozzá, mett a fagyi simán visszanyalhat
58. PöttyösPanka (válaszként erre: 38. - Channa*)
2017. ápr. 20. 16:29
Az tök jó, hogy te egyedül megoldottad, de van, akinek segít, ha megoszthatja hasonszőrű emberekkel a gondját. Erre vannak az ilyen csoportok.
57. barbus0501 (válaszként erre: 55. - E8da813d29)
2017. ápr. 20. 16:20
Szenvedtel mar ilyen betegsegben?
56. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 53. - Magjager)
2017. ápr. 20. 16:19
Elindítottál egy fórum témát, gondolom azért, mert válaszokat vártál. Mindenki leírta a saját véleményét, amit nem muszály elfogadni. Senki nem írt sértőt, simán véleményt mondott.
55. e8da813d29 (válaszként erre: 52. - Barbus0501)
2017. ápr. 20. 16:18

Szépen összefoglaltad.

Nem múló mandulagyulladást kell megszüntetni, ahhoz pedig idő kell.

A magánorvos se tudja felpörgetni az idő kerekét, bármennyit fizetnek neki.

Az agyalás sikerességében bizonyára az x ideig szedett gyógyszer segített, örülök ennek!

54. 8a65af67ce (válaszként erre: 51. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 16:12
Embereket keres, akik csatlakoznának az önsegítő csoportjához. Erről kellene beszélni. :D Nagyon helyes, hogy nem itt teregeti ki a szennyest. Aki nem szorong, és szorongó személy sincs a közelében, az úgysem érti.
2017. ápr. 20. 16:11
Értem, én csak segíteni szerettem volna, mindenhol vannak nagyotmondók, okosabbak, ahogy látom itt is. Akkor magamtól állok talpra és vegyétek úgy, hogy nem írtam semmit. Hihetetlen mennyire demotiváló sok ember. Remélem az élő fába nem rúgtok bele. Szép napot!
52. barbus0501 (válaszként erre: 49. - E8da813d29)
2017. ápr. 20. 16:06
Amikor en voltam beteg, senki se ertette mi bajom van. Jottek a sablonszovegek. Jaj! Majd jol leszel! Ne idegeskedj! Ne agyalj! De senki sem tudta, mi is megy vegig olyankor az emberben. Doki akkor latott, amikor a gyogyszert felirta. Hogy van? Ugyan ugy. Jo akkor maradunk ugyan ennel a guogyszernel. Vegeztunk. Johet a kovetkezo. Es legkozelebbi kontrol fel ev mulva. Addig a haziorvos is felirhatja a gyogyszert. Ha maganrendelesre mesz, fel ora 6 ezer. Egy ira 12 ezer. Akkor mit kezdjen magaval az ember? Ha a doki nem akar, akkor ki? A baratok akik maguk se ertik? A csalad akivel nem is jo a kapcsolat? A pasid aki miatt az egesz van? Hat elkezdesz olvasni, meg cselekedni. Vagy hagyod az egeszet. 10 evig is szedhetedca gyogyszert. De ez nem antibiotikum, ami megszunteti a gyulladast, es jobban leszel. Ez csak elnyomja a rossz erzest. Segit nem agyalni. Es ha nem jarvaz agyad, nem is akarod megoldani a problemat.
51. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 48. - 8a65af67ce)
2017. ápr. 20. 16:02
Végül is el lehet beszélni a nagy semmibe
50. 8a65af67ce (válaszként erre: 37. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 15:35
Feldolgozatlan trauma.
49. e8da813d29 (válaszként erre: 47. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 15:32

Igen, tudom.

Bárki utána nézhet, ha veszi a fáradtságot.

Az a bosszantó, mikor emberek autodidakta módon öngyógyításba kezdenek, ne adj isten mások diagnosztizálásába és gyógyításába.

Ahogy valaki írta: vannak, akik elolvasnak néhány "tanító" vagy "útmutató" könyvet, és máris pszichológusnak vagy pszichiáternek képzelik magukat, minden titkok tudójának.

A pszichés betegségekhez pont annyian értenek, mint a focihoz meg a politikához :D

(vagyis mindenki)

48. 8a65af67ce (válaszként erre: 43. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 15:31
És ki kellene derüljön? Nem azért indította a fórumot.
47. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 45. - E8da813d29)
2017. ápr. 20. 15:28
Pont erről beszéltem
46. 471a3ef191 (válaszként erre: 7. - A03dd05915)
2017. ápr. 20. 15:20
Miért ne tudna? Nem gondolom, hogy ötven évesen, ha szorong az ember "kellemesebb" lenne, mint huszonévesen. (50 múltam)
45. e8da813d29 (válaszként erre: 42. - Channa*)
2017. ápr. 20. 15:16
44. barbus0501 (válaszként erre: 40. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 15:16
Nem tudom hogy a tartos szorongas normalisnak mondhato-e. Mivel nekem szorongasos depressziom volt, annyira nem volt normalis elettani folyamat szamomra. En nem egy vizsgatol, vagy interjutol szorongtam, amit par ora mulva mar le is tudtam. Hanem egy parkapcsolatba. Szoval az okat tudtam. Csak mivel gyerekkoromban senki sem tanitott meg arra, hogy legyek egeszseges felnott no, kikotottem egy 2 olyan pasi mellett is, akik mellett nem volt nehez roncsnak lenni. Aztan ki segitett? A doki? A gyogyszer? Nem! Sajat magam. Azt mondtam. En 21 evesen nem fogom gyogyszerekkel tomni magamat. Megismerkedtem egyvtarsasaggal, sokat voltunk Balcsin, kocsikaztunk. Es lassan, de elmult. Vissza mentem meg utana az akkor paromhoz, de a gyengeseg eltunt. Nem tudtam miatta tobbet depresszios lenni. Aztan vege lett. Most pedig olyan parkapcsolatom van, ami a fantasztikusnal is jobb. Es no tudok lenni. Nem szorongok, nem felek, es nem vagyok depresszios. Es nem is leszek.
43. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 42. - Channa*)
2017. ápr. 20. 15:15
Az se derült ki, hogy 23 évesen miért ücsörög évek óta otthon
42. Channa* (válaszként erre: 40. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 15:13

Szorong attól, hogy szorong? És már nem emlékszik a szorongás okára, csak arra, hogy szorongania kell?

Szerintem ezt is le tudná győzni, ha nem azon pörögne, hogy szorongjon.

23 évesen élnie kellene. Sportolni, sétálni, szórakozni, dolgozni, tanulni, stb.. Ha valamelyik nem megy, akkor csinálja azt, amire van lehetősége és ne otthon gubbasszon, hogy legyen oka szorongani...

41. Hanami (válaszként erre: 37. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 15:11

Írta valahol,hogy bárkit is diagnosztizálni akar?


vagy azt,hogy ne szedd a gyógyszereidet, ne járj terápiára?


Gondolom technikákra gondolt,amit megosztanának egymással, valamilyen gyakorlatokra.

40. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 39. - Barbus0501)
2017. ápr. 20. 15:06
Amiről te beszélsz, az egy normális élettani folyamat, minden ember szoronghat, ez egy normális reakció. A fórumindító vszínű generalizált szorongásban szenved, az azért kicsit más.
39. barbus0501 (válaszként erre: 37. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 15:01
Az ember alatalaban tudja mitol szorong. Meg ha nem is mondja. Olyan nincs, hogy nem tudom mitol szorongok. Szorongok attol, hogy megszegyenulok, hogy az emberek nem fogadnak el. Szorongok mert van rajtam felesleg. A depresszionak is vannak fajtai.
38. Channa* (válaszként erre: 20. - Magjager)
2017. ápr. 20. 14:53

Sosem voltak pszichés problémáim, azaz a szorongásom és a félelmem mindig az "egészséges" kereten belül van, nem jártam sosem pszichiáternél és pszichológusnál sem, nem szedtem sosem kedélyjavítókat.


A hozzászólásom nem rosszindulatú, nem negatív, nem utálom magamat, sőt! Én csak érdeklődtem azután, hogy nálatok, akik úgy gondolják, hogy ez a megoldás mi okozza a problémát, mert szerintem a legtöbb ilyen jellegű gondot saját magatoknak okozzátok, így megoldani is saját magatok tudjátok.


Ha nem akarsz rinyálni, akkor nem tudom mire lenne jó ez a klub. Vagy arra akarod ezt is használni? Az örökös rinyálásnak megint az lesz a vége, hogy jön a szorongás, félelem. Ennek lenne értelme?

Kíváncsi lennék arra is, hogy egy 23 éves lánynak milyen az élete, vagy milyen volt, ami miatt így belesüpped az önsajnálatba? Nem mintha a fiataloknak nem lehetne gondja, de egy egészséges családi háttérrel az esetleges munkahelyi, iskolai, stb. nyomást lehet kezelni úgy, hogy ne legyen örökös a szorongás.


A pánikot direkt nem említem, ugyanis nekem is szokott lenni pánikrohamom, amit régen nem tudtam kötni semmihez és sajnos volt idő, hogy minden napi vendég volt nálam, de már hosszú évek óta csak nagyon ritkán jön, és akkor az okát is tudom. Nálam akkor jön, ha valakivel, aki számomra fontos történik valami. Régen elég volt rossz szagot éreznem, nagy tömegbe csöppennem már rosszul voltam, ma már ezeket simán kezelem. Nem izgatom magam feleslegesen ilyenek miatt. Ha büdös van a villamoson, akkor leszállok és nem érdekel, hogy kések a munkahelyemről, ha tömeg van, akkor várok amíg nem lesznek kevesebben, stb. Nincs olyan probléma, amit ne oldanék meg, ha nem lehet azonnal, akkor nem feszülök meg, hiszen nem fognak kivégezni, így felesleges, hanem szépen elrakom későbbre, majd akkor megoldom.


Én sosem voltam egy picsogós nő, azaz egy kicsit sem gondolom azt, hogy azért száll fel rengeteg ember a villamosra, hogy engem bosszantson, hanem tudom, hogy nekik is dolguk van, nem mérgelődök az eső vagy az áprilisi havazás miatt. Lazán elővettem ma is a téli dzsekimet és már meg is oldódott a probléma. Pöröghetnék az ilyeneken akár órákat naponta, de azzal csak magamat tenném tönkre, annak meg nincs értelme.


Én ha véletlenül olyan emberrel kerülök össze, aki mindenen tud hőbörögni, akkor csak úgy csinálok mintha figyelnék, de egy kicsit sem érdekel, amit mond, mert szerintem baromság, és nem fogom magam miatta tönkre tenni.

Sosem regisztrálnék be egy olyan csoportba, ahol csak negatív dolgokról fecsegnek, mert az csak lehúzna és arra sincs szükségem.


Ezzel az egésszel csak annyit akarok mondani, hogy szerintem rossz ötlet összezárni csupa ilyen embert, mert azzal csak lehúzzátok egymást, azaz rosszabbul lennétek. Ha meg az illetőnek nagy gondja van, akkor menjen dokihoz és ne a csoportotokba, mert ti nem fogtok tudni segíteni rajta, csak doki, vagy saját maga...


Ugrálhatsz, csapkodhatod magad, ahogy teszed is, hiszen mindenkit rosszindulatúnak tituláltál azért, hogy megint legyen egy kis szorongásod. Ha neked így jó, akkor csináld egyedül, de ne rángass bele másokat.



Remélem érthető, hogy mit akartam közvetíteni:)

37. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 36. - Hanami)
2017. ápr. 20. 14:46
A szorongásnak oka van. Ha az ok nincs feltárva, akkor egy sütizés után másnap ugyanúgy fog szorongani.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook