Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Együtt győzzük le a szorongást, félelmeket és a pánikot fórum

Együtt győzzük le a szorongást, félelmeket és a pánikot (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
96. barbus0501 (válaszként erre: 94. - A03dd05915)
2017. ápr. 20. 20:06
Neked van konkretum, hogy miert vagy beteg?
95. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 94. - A03dd05915)
2017. ápr. 20. 20:04
azt el tudja fogadni szegénykém hogy értelme van az életének sokan szeretik jó a házassága szereti a munkáját de nagyon szeretett volna egy kisbabát és ezt viszont nem tudta feldolgozni. Jár szépen dolgozni "felvette" a hétköznapokat tehát felrázta magát de látni rajta hogy "kötelező" mosollyal mosolyog ha beszélget kerül minden témát, kivéve az időjárás és mit főztél,tehát szerintünk nagyon nincs jól. De nem beszél róla szegény.
94. a03dd05915 (válaszként erre: 93. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 20. 19:54

Nem tudja elfogadni, hogy az életnek lehet úgy is értelme, ha nem szül valaki?

Meg kell tanulni az érzelmeket feldolgozni, és ha úgy érzi az ember, hogy "süllyed", akkor jól seggbe rúgni magát, és talpra állni!

93. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 92. - A03dd05915)
2017. ápr. 20. 19:43
Nekem egy kis kolléganőmnek nem lehet soha gyereke és mikor ez végleges diagnózis lett nagyon durva szorongásos depressziója lett, az utcára nem mert kimenni mert emberiszonya lett. A körzeti pszichiáter semmit nem ért viszont találtak egy magánpszichiátert ő hetente kezelte (gyógyszert is kapott) és amig hetente járt hozzá nagyon szépen javult de nem tudták fizetni (egy alkalom 20.000.- Ft volt) és újra visszaesett szegény. borzasztó hogy a pénzen múlik az emberek egészsége.
92. a03dd05915 (válaszként erre: 91. - Barbus0501)
2017. ápr. 20. 19:36

Az orvos annyiban segít, hogy félévente meghallgatja, hogy hogyan értékelem magam, a változást, ha van, és felírja a gyógyszert.

Ezt a betegséget valóban nem tudja az orvos gyógyítani. Gyógyszerrel tud segíteni abban, hogy a beteg legyőzze.

Ezért gondolom azt, hogy egy idegenekből szerveződött csoport nem nyújt megoldást.

Scippa-t szedek, ami nem okoz függőséget - néha el is felejtem bevenni.:)

91. barbus0501 (válaszként erre: 90. - A03dd05915)
2017. ápr. 20. 19:20
Es te azota is szedsz gyogyszereket? Erdekes, mert nekem anno a depressziomat a pajzsmirigy nem helyes mukodese miatt mutattak ki. Miben segit neked az orvos? Milyen gyogyszereket irt fel? Miota szeded?
2017. ápr. 20. 19:12

Hagy osszam meg veletek, amit tapasztaltam ilyen betegség terén. Magam is járok pszichiáterhez hasonló problémával.

Sokáig magam próbáltam kiszabadulni azáltal, hogy figyeltem a viselkedésemre, a gondolataimra. Igyekeztem nem bezárkózni, mindig voltak feladataim, céljaim.

Sokat segít ebben az állapotban, ha van munka, munkahely, mert ez már napi teendőket jelent. Fel kell kelni, el kell készülni,elindulni, közlekedni tömegben. Ez egyfajta "edzés". Nem csináltam nagy bevásárlást, hogy 1-2 naponta ki kelljen menni a piacra.

Gondolataimat megpróbáltam pozitívan irányítani. Ebben segített a relaxáció, meditáció. Lenyugtatta az idegeimet, és megtanított az önértékelésre. Sok beteg kisebbségi érzésekkel kezdi, aztán jönnek a szorongások, majd a pánik, ami könnyen depresszióhoz vezethet.

Sokat olvastam a témában, és ezek mellett az önsegítő módszerek mellett mégis úgy döntöttem, hogy orvosi segítséget is kérek.

Ezeket a betegségeket ugyanis agyi elváltozások is okozhatják. Nem vagyok humán orvos, nem tudom részleteiben leírni, de az agyi sejtek nem úgy viszik át az ingerületet ahogyan kell. Ezt pedig lehet gyógyszerrel segíteni abban, hogy helyre álljon a rend.

Aztán a környezet: nem szabad titkolni, ha szorong, vagy pánikos valaki. Sokkal egyszerűbb kezelni, ha a környezet tud róla. Volt idő, hogy egy zárt szobában 10 emberrel nem tudtam leülni egy megbeszélésre, vagy lemondtam a barátaimmal való találkozót.

Bocs, ha hosszúra sikeredett!

89. Jessica32 (válaszként erre: 88. - E8da813d29)
2017. ápr. 20. 19:10
Ha így gondolod, akkor így is van :)
88. e8da813d29 (válaszként erre: 87. - Jessica32)
2017. ápr. 20. 19:03

Csalódtam benned, Jessica! :)

Te azzal dicséred az egyiket, hogy pofon vágod a másikat? :)

87. Jessica32 (válaszként erre: 1. - Magjager)
2017. ápr. 20. 18:56

Hajrá! Ne foglalkozz azokkal, akik a lelkesedésedet el akarják venni, nem hiszem, hogy bármelyikük bármiféle lélekbúvár végzettségű lenne :) és ha az is, akkor mi van? A lényeg, hogy te eldöntötted, és lelkes vagy és eltökélt! Ne hagyd magad a sok besavanyodott irigykedő miatt eltéríteni ebből az irányból.

Nekem is volt ilyen időszakom, és egyedül oldottam meg az életemet. Elkezdtem tanulni, dolgozni, sportolni, ahogy sikerültek a vizsgáim, fizetést kaptam, szépen a testem is alakult a sporttól, egyre nőtt az önbizalmam, és jött még egy suli, jobb munka, jobb fizetés :)most már úgy élek, ahogy elképzeltem, és az életmódom is olyan. Csak el kellett indulni.

És egyedül indultam el az úton. Nagyon nehéz volt, tekintve, hogy a család folyamatosan alázott, és az önbizalmam nulla volt. De összejött. A sport egy csomó barátot is hozott az életembe.

És az elgondolásodat is jónak tartom. Hogy nem panaszkodni kell, meg átrágni ezerszer a múltat, mert azt már megtetted, hanem végre élni az életet.

Csak akkor a panaszkodókkal nem kell foglalkozni, nem hagyni, hogy energiavámpírok leszívják ezt a lelkesedést :)

86. csikil4ny (válaszként erre: 4. - Magjager)
2017. ápr. 20. 18:47
Nem írtad, hogy miért ülsz évek óta otthon. Nem tanulsz, dolgozol? Miért?
85. barbus0501 (válaszként erre: 84. - Barbus0501)
2017. ápr. 20. 18:14
De neked kell elkezdeni. Eloszor gyogyitsd magadat. Erezd a valtozast. A pozitivumot. Allitsatok magatoknak lepcsoket. Es dolgozzatok rajta egyutt majd. Viszont azt en sem mondom, hogy ha szukseget erzed, ne menj orvoshoz.
84. barbus0501 (válaszként erre: 83. - Magjager)
2017. ápr. 20. 18:06
Igen. Ezebben a formaban szuper. Viszont ismerd meg a tobbi embert, aki veled lenne a "csoportban". Mit erez? Milyen problemai vannak. Ne tanacsod adj, hogy erezzen. Vagy mit csinaljon. Csak ahogy te is irtad, tornazzon, vagy olvasson, mennjen el konyvtarba. Ilyen pici aprosagok. Es az ember mar is azt erzi, van vele valaki, aki megerti.
2017. ápr. 20. 18:00
Barbus, köszönöm, hogy kiállsz mellettem, hiszen te is átéltél hasonlót. Nem feltétlen akartam megmondani, hogy mit csináljanak, csak tanácsot adtam volna, hogy pl. Ma értékelj magad körül apróságokat, vagy tornázz 5 percet és így fokozatosan :)) egyébként se depresszióban se pánikbetegségben nem szenvedek. Szorongok, néha többet mit kellene, de nem betegségnek gondolom, hanem állapotnak, mint egy örvény, amiből nem könnyű, de kitudok kapaszkodni :)
2017. ápr. 20. 17:54

Azt nem értem, hogy miért kell rosszindulatot feltételezni a segítő szándékban?


Ebben az esetben ha tényleg komolyan gondolta, csak be kellene sétáljon egy szociális intézménybe és felajánlania a segítségét. Egészen biztosan szívesen fogadnák önkéntesnek, bekapcsolódhatna hasonló jellegű csoportba. Az sem árt ha utánanézne, hogy hogyan működik egy ilyen csoport.


Ha csak beszélgetni akar a témában hasonló problémával küzdőkkel, abban senki nem lát semmilyen kivetnivalót.

81. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 74. - Hanami)
2017. ápr. 20. 17:43
Mit okoztam neki? Hogy nem tartom helyesnek az olyan önsegítő csoport szervezését, amiben irányítani akar?
2017. ápr. 20. 17:37
Masoknak pedig el kene fogadni azoknak a velemenyet, akik valoban ilyen betegek. Ha te nem ismered szemelyesen, nem kiserye vegig a napjaidat, ejszakaidat, akkor ne tudd jobban, hogy erzunk mi. En is lattam mar szulo not, meg sem tudom milyen erzes. Mint amikor egy ferfi nogyogyasz olyan erosen nyul fel, hogy majd ossze pisiled magad, de o csak megvetoen rad nez, nehogy mar ennyire fajjon. Szornyu az erzes amikor erzed, hogy inra jon a jol ismert sotetseg. Rettegsz tole. Mert masrol nem fog szolni az az idoszak, csak a szenvedesrol. Amikor a sajat demonjaid folyamatosan csipkednek, rugdosnak. Sosincs nyugtod. Es a kovetkezo "kezeles" meg marha messze van am. Eld tul a napokat...
2017. ápr. 20. 17:28
Amúgy meg mindenkinek tiszteletben tartom a véleményét
2017. ápr. 20. 17:26
El kellene olvasni az első hozzászólásom és utána kritizálni
77. barbus0501 (válaszként erre: 73. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 17:22
Akkor ki oldja meg?
76. barbus0501 (válaszként erre: 74. - Hanami)
2017. ápr. 20. 17:21
Ugyan ezt akartam irni raadaskent. Igy jarjon az ember dokihoz? Hogy egy ottani dolgozo is leoltja azt az embert aki valamit tenni akar a sajat erdekeben? Es esetleg maseban? Arra nem irtal semmit, hogy en a szorongasos depressziompol egyedul jottem ki. Szegyen, nem szegyen, eljutottam az ongyilkossagi kiserletig. Talan innen nem sokkal van lejjebb. Aztan magamtol meg is itt vagyok.
75. barbus0501 (válaszként erre: 68. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 17:19
Oke. Akkor tanacsot kell neki adni, hogy figyu ne igy csinald, hanem igy jobb lenne. Mert te sem vagy jol. Hasonlo szinten levo emberekkel talaljatok magatoknak elfoglaltsagot. Sportoljatok, vagy kavezzatok, vagy ilyesmi. De itt mindenki azzonnal leszolta, nehogy mar! Te meg foleg lathatnad, hogy ennek hogy van a menete, es mi segitheti az ilyen betegeken. Sajat magukat is el kell razni, es tenni valamit sajat magukery. Ez a lany igy kezdte el.
74. Hanami (válaszként erre: 70. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 17:19

Ez a lány IS pánikbeteg, szorongással küzd!


Leírta.


Tipikus megnyilvánulás volt részéről.


Ha ott dolgozol, neked ezt tudnod kellene.


Erre a lányra gondoltál, hogy neki mit okozol?

73. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 67. - Barbus0501)
2017. ápr. 20. 17:19
Pszichiátriai betegségeket az orvos nem old meg. Ez nem egy vakbélgyulladás, amit megműtünk és rendbejöttél. Segít a megoldásban.
72. e8da813d29 (válaszként erre: 71. - 5fd0bd70c7)
2017. ápr. 20. 17:17

Én meg veled.

És eszem ágában sincs villanyt szerelni.

71. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 69. - E8da813d29)
2017. ápr. 20. 17:16
Megint maximálisan egyetértek veled
70. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 65. - Hanami)
2017. ápr. 20. 17:14
Pszichiátrián dolgozom
69. e8da813d29 (válaszként erre: 67. - Barbus0501)
2017. ápr. 20. 17:13

Látod, ez az elgondolás a rossz út, hogy majd a doki megoldja!

A doki semmit nem old meg, egy mankót ad a kezedbe, amivel rendeződik az agy felborult biokémiai folyamata, és amitől élhetőbbé válik az élet, lehet agyalni a jó irányba, hogy mi miért történt és hogyan tovább. Aztán másfél-2 év után lazán eldobhatod a mankót, mert semmi szükséged se lesz rá, és elmondhatod, hogy TE oldottad meg.Kőkeményen, saját magad.

68. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 63. - Barbus0501)
2017. ápr. 20. 17:12
De ez a lány úgy kezdte, hogy feladatokat ad, ki akarja vezetni a csoport tagjait. Na ezzel van gond.
2017. ápr. 20. 17:02
Vicc kategoria! Komolyan! Valaki jar egy pszichiaterhez. Havonta van kontroll. Egy honap alatt iszonyat sok minden tortenhet. A doki nincs ott veled. Azaz ugyan igy elned kell az eletetedet. Valaszthatsz, hogy elmesz maganrendelesre, amire jo esellyel nincs penzed minden heten, mert amugy egy gyarba dolgozol, rossz a fizu, lakbert, rezsit kell fizetni, es akkor meg nem ettel. Na akkor szevasz. El is vagy vagva a lehetosegektol. Szeded a gygogyszert, mesz a vizsgalatra, felevente megnezetik veled a kepeket. Javult, nem javult. Olyan valakinek a velemenyere lennek kivancsi, akinek a doki segitett. Es itt nem egy idoszakos letargiarol beszelek. Hanem aki kokemenyen benne volt, de a doki megoldotta. Kivancsi lennek ott a doki miket tanacsolt.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook