Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyszobás lakásban élők egy gyerekkel. Ti hogy oldjátok meg? fórum

Egyszobás lakásban élők egy gyerekkel. Ti hogy oldjátok meg? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 23. 08:49
Szerintem bájos egy kis lakás. Igazán othonossá lehet tenni, olyan kuckós. Mi 80 m2-en élünk 4-en , két kis gyerekkel, de szerintem felesleges ekkora lakás, mi legalábbis nem használjuk ki. Az egyik szobában pl. csak teregetek, ill. ott van egy számítógép, de szívesebben laptopozok a nappaliban. Szerintem az emberek nagy része szükségtelenül nagy terekben él. A hatalmas családi házakat pedig végépp nem értem. (Olyanban nőttem fel amúgy, de szerintem felesleges.)
2012. máj. 23. 08:44
A fiamék a viszonylag nagyméretű nagyszobát gipszkartonnal leválasztották. Így jut a babának egy pici privát szféra. Még 3 évig laknak ott, addig jól ellesznek.
2009. aug. 17. 09:50

szia!


galéria,ha van rá pénzetek. nem kerül túl sokba,asztalos megcsinálja. ha elég magas a lakás lehet állós,de mivel úgyis gyerekre lesz szabva :)meg mondjuk te sem vagy óriás nem kell túl sok hely..sztem kb 150 cm magasság elég neki..méretre meg nem kell nagy,pl egy szivacs az ágyikója,pár polc,meg ahol játszhat.


[link]


mint ez pl.. csak gyereknek mondjuk plafonig korlát,stb

2009. aug. 17. 05:56

Szia!


Mi mikor összeházasodtunk egy 71nm-es lakásban voltunk a családommal. Mindenkinek volt saját szobája. Nekünk a legkisebb szoba volt akkor, ez volt még a gyerekszobám anno.

Aztán mikor úgy gondoltuk, hogy jöhet a baba, szobákat cseréltünk és mienk egy 20 nm-es szoba lett.

Itt volt az egyik sarok (ajtóval szemben) a gyereké. Pelenkázó, kiságy, játszószőnyeg stb. Ahogy nőtt, úgy bővítettük a teret, de elfértünk az egy szobában, hiába nagy lakásban voltunk, de még is tömve volt:)

Aztán jött egy hirtelen ötlet és vettünk egy 36 mn-es 1,5 szobás lakást, jelenleg itt élünk. De legalább a sajátunk!

Mi is tervezzük a költözést, de egyenlőre míg egy gyerek van tökéletes.

Remélem kis családi regényemmel segítettem valamennyit:)

Ja! 2 éves volt mikor elköltöztünk, addig minden szinte abban a szobában zajlott.:)

2009. aug. 17. 05:47
Sziasztok. Mi egy szoba-konyha fürdős lakásba költöztünk egy éve. 44 nm a lakás, de hatalmas a konyha-étkező része. A szoba kb 20 nm. Nem tudtuk, hogy máris jön a baba, ezért vettünk kisebb lakást. Nekem, még kicsi a babám, így jelen pillanatban még egyszerű a dolgunk, de a nagyobb gyerekkel hogy lehet megoldani az elszeparálást? Még kell 3-4 év, hogy nagyobb lakásba költözzünk, így érdekelne, ki hogy oldja meg a gyereksarkot a lakásban. Előre is köszönöm a segítséget, ötleteket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook