Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyszerűen elkészíthető, házias fonott kalács recept? fórum

Egyszerűen elkészíthető, házias fonott kalács recept? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 3. 20:35
2012. ápr. 3. 16:21
szia amit kyra írt olyan recept van nekem is én vasárnap csináltam meg mivel én se csináltam még mondom csinálok egy próba sütést hát nagyon finom puha és omlós lett és még ma is puha volt reggel.Szóval bátran állj neki.
2012. ápr. 3. 15:26

Köszönöm mindenkinek a recepteket :)

Kalácsot még sosem sütöttem, ez lesz az első próbálkozás, ezért is keresek jól bevált, egyszerű receptet.

Még egy kérdésem lenne: ha most pénteken megsütöm, akkor hétfőig kiszárad?

6. Fel a fejjel (válaszként erre: 2. - Olivchen)
2012. ápr. 3. 15:24
Húsvétra szeretném elkészíteni, így nem sürgős. Köszönöm :)
2012. ápr. 3. 13:15

Íme anyukám receptje, amit karácsonykor én is kipróbáltam. Életem első kalácsa volt, és nagy sikert aratott, pedig nem vagyok egy nagy cukrász! :) Húsvétra újra megsütöm.


50 dkg lisztbe belekeverünk 2 dkg, kevés langyos tejjel és egy kis cukorral felfuttatott élesztőt, pici sót (a szélére szórjuk), 1 egész tojást, 1 tojássárgáját, 4-5 kávéskanál cukorral elkevert 2,5-3 dl langyos tejet. Jól kidolgozzuk (én robotgéppel csináltam), míg sima lesz és hólyagokat vet. Részletekben, lassanként beleöntünk 5 dkg olvasztott, langyos vajat (ettől lesz foszlós). Vaníliás cukrot, reszelt citromhéjat és forró vízbe áztatott mazsolát is tehetünk bele. Újból simára dolgozzuk, a tetejét meglisztezzük, és meleg helyen lassan megkelesztjük, míg duplájára nő. Belisztezett deszkán annyi részre osztjuk, ahányból fonni akarjuk (én 3 ágból fontam). Fonás közben az ágakat megcsavarjuk, majd zsíradékkal kikent tepsiben újra megkelesztjük. (Én lábasban sütöttem, így a fonatot abba kanyarítottam bele). Felvert tojással megkenve lassú tűzön pirosra sütjük.

Teszek fel egy képet a végeredményről az adatlapomra. Jó étvágyat! :)

2012. ápr. 3. 13:09
[link] Ezt szoktam megsutni, isteni fonom!
2012. ápr. 3. 13:04
Nekem elektromos tüzhelyem van, beszoktam kapcsolni 50°-ra és oda teszem be fél órára.
2012. ápr. 3. 13:03

Uhh, nekem van egy nagyon egyszerü, sajni nincsen nálam a füzetem, de megpróbálom emlékezetböl: 1 kg liszt, a kocka élesztö, 3/4 liter tej, 300 gr vaj, ebben nem vagyok biztos. a tejet picit melegíted és az élesztöt beleszórod és tetejére egy kanál cukrot szórsz (elösegíti az élesztö gyorsaságát). A lisztet egy keveröedénybe teszed majd hozzáöntöd a tejes élesztöt, a vajat (nem folyékony állapotban), egy csipet sót és összekevered, gyúrod majd hagyod fél órát kelni.

Ha nem olyan sürgös megnézem a acetlimet és leírom megint.

2012. ápr. 3. 12:25
Egyszerűen elkészíthető, házias fonott kalács recept?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook