Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyszerű, de nagyszerű vacsorarecept 6 főre fórum

Egyszerű, de nagyszerű vacsorarecept 6 főre (beszélgetős fórum)


14. fdóri
2014. jan. 10. 20:32

mustáros hús?

Én pulykából szoktam, de csirke, disznó is jó hozzá...

Krumpli szeletelve, mustáros-borsos hagymás kutyulék ráken, husi, sóz, újra az egész többször, tetejére krumpi, majoranna...

Isteni:)

2014. jan. 10. 10:20
Köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok, jöhet még ötlet! :-)
12. Bártfai Andrea (válaszként erre: 6. - Rika1)
2014. jan. 10. 06:39
Ezt én is szoktam készíteni, - ha emellett döntene Island, meghívatnám magam hetediknek!:))))))
11. Bártfai Andrea (válaszként erre: 8. - 171d1bcb95)
2014. jan. 10. 06:35

DDDDD....


Beszállnék a buliba, csak nem tudom, hogy ünnepi-, vendégség- vagy csak egyszerű hétköznapi fogásról van-e szó...

10. bowie (válaszként erre: 6. - Rika1)
2014. jan. 10. 06:19

ebből rengeteg féle recept létezik, csak piciben térnek el.:) szerintem az a verzió a legjobb, amelyikben mackó sajt is van.

ez:

[link]

9. 171d1bcb95 (válaszként erre: 6. - Rika1)
2014. jan. 10. 04:29

Na, erre nekem is összefutott a nyál a számban....

Pedig csak egy szakadt szendvics a reggelim:(

2014. jan. 10. 04:27
Éjnek évadján ilyen éhesek vagytok?
7. Rika1 (válaszként erre: 6. - Rika1)
2014. jan. 10. 04:03
Ha megsült tepsire borítom és tovább pirítom még a szalonna színt nem kap!
2014. jan. 10. 03:58

Baconos csirke mell őzgerinc formába


1. 80 dkg csirke mellett apró kockákra vágom, sózom borsozom, teszek bele kevéske sült csirke fűszerkeveréket is, nah meg egy kis fokhagymát! Állni hagyom.


2. 4 evőkanál tejfölt 2 db tojást és 3 evőkanál lisztet+20 dkg reszelt sajtot kevés petrezselyemmel masszává keverem. Ízlés szerint sózom borsozom, majd hozzá keverem a felkockázott húst.


3. Őzgerinc formát kivajazok, zsemlemorzsával beszórom és kibélelem a 40 dkg bacon szalonnával úgy, hogy két oldalt is kilógjanak a szalonna szeletek.


4. Bele egyengetem a hús masszát és rá hajtom a szalonnát. Tetején is legyen!


Sütöm: 170 fokon 45'-ig

2014. jan. 10. 02:33

Csirkemell darabokat beraksz egy tepsibe. Öntesz rá annyi tejszínt, hogy pont ellepje. Megsózod. Megreszeled jó sok sajttal. Lefeded alufóliával. Be a sütőbe. Amikor a csirke megsült(tehát beleszúrod a villát és leesik róla), akkor leveszed az alufóliát és lepirítod rajta a sajtot.

Krumplipürével uborkasalátával örök kedvenc :)

2014. jan. 9. 23:22
Vagy bármilyen sült hús. Pl. tarja, oldalas. Sózni, borsozni kell csak és sok-sok fokhagymát tenni mellé az íze miatt. Beletenni a tepsibe, egy fél pohár vizet alá öntesz, és letakarod fóliával, hogy prolódjon. Amikor már puha, utána még kb 20 percen keresztül pirosra, ropogósra sütöd a külsejét. Lehet krumplipürével, vagy akármilyen körettel tálalni. Egyszerű, kb. 10 perces munka az egész, a többit a sütő végzi.
2014. jan. 9. 23:19
Egy nagyobb tanyasi sült csirke rozmaringos-tepsis krumplival, joghurtos salátával, vagy bármilyen salátával. Ha nagyétkű a társaság lehet 2 csirkét is sütni egyszerre.
2. enigma. (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2014. jan. 9. 23:16
Rakott krumpli.
2014. jan. 9. 23:09
Olyan ötleteket várok, amit könnyű elkészíteni, gyorsak, és nem megterhelő a gyomornak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook