Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyre jobb nő fórum

Egyre jobb nő (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egyre jobb nő

1 2
37. chany
2012. febr. 10. 14:37

Csatlakozom a gratulálók sorához, nagyon derítőek (voltak) a soraid! A "20 éves..." mondatodhoz hasonlót pontosan tegnap fogalmaztam meg a barátnőmnek!! Sóvárogva szoktam nézegetni azokat a képeket, amiket 10-12 éve nem mutogattam volna senkinek! Azt azért hozzá kell tenni, hogy én jóval több kiló vagyok, mint Te azt magadról írtad pár hozzászólással ezelőtt, úgyhogy én jelen állapotomban nem tudom elfogadni magam. :) De dolgozom rajta. :))

Nagyon cukik a gyerekeid és tök jó, hogy ilyen jó életfelfogású anyukájuk van!

2012. jan. 17. 23:19
Nagyon jó cikk! köszi:)
2011. nov. 11. 10:54

Gratulálok! Nagyszerű írás!

Komolyan mondom, akár rólam is szólhatna, azzal a kivétellel, hogy még az elfogadásig nem jutottam el. Pedig időszerű lenne, közel-túl a 40-en!!!

34. a4c8977f3e (válaszként erre: 33. - Bdioda)
2011. nov. 10. 06:32
Nagyszerű az írásod, a hozzáállásod!
33. bdioda
2011. nov. 8. 16:42

Sziasztok! örülök, hogy ilyen sokan írtatok!


Csacsogószilvi! Ne aggódj, nem olyan vészes a helyzet! 172 centimhez most 67 kiló vagyok, de akkor sem szerettem jobban a testem, amikor 58 voltam. Az ideális testsúlyom szülés előtt 62 kiló körül volt, akkor voltam egészséges.


Senkit sem biztatok feladásra, sőt! Csak ahhoz, hogy formálni tudjuk a testünket, szeretnünk is kell! És hogy a környezetünk mikor lát szépnek, nem biztos, hogy a súlyunk függvénye.


Én mindig sportoltam (terhesen is, amikor felcsúsztak a kilók) és továbbra is aktív életmódot élek, csak nem állandóan a mérleg körül forog az agyam! Ha az ember mozog, tegye örömmel! A kertészkedés lett az új hobbim (ások, sziklakertet építettem stb.), de kipróbáltam új mozgásformákat (pl. zumba), ezt másoknak is ajánlom!

Lehet úgy egészségesen élni, alakot formálni, sőt fogyni, hogy nem bolondulunk bele!


Azt is nagyon igaznak tartom, hogy ha valaki nem boldogul a plusz kilókkal, keressen fel szakembert! Nekem utólag derült ki, hogy terhesen megbolydult a pajzsmirigyem, azért híztam nagyon - de ettől a felfedezéstől sajnos nem megy könnyebben le a plusz, de legalább tudom, nem én voltam felelőtlen zaba-kismama (a levegőtől is híztam már az első hetekben).


Mindenkinek egészséges, aktív életmódot kívánok!

32. Lysiantus (válaszként erre: 31. - Zefex)
2011. nov. 8. 13:05

Én is ezt szoktam mondani a férjemnek: "ahogy múlik felettem az idő, egyre szebb vagyok!" :)

Ez mindig kiveri nála a biztosítékot, erre már nem tud mit mondani. :D

31. zefex
2011. nov. 8. 12:56

Nagyanyám egyik kedvenc tanmeséje:

„Bagolyné és Sasné nagyon jó barátnők voltak. Beszámoltak egymásnak mindenről, így a családjuk gyarapodásáról is. Egyik ilyen alkalommal áradozik Bagolyné, hogy neki milyen szépek a gyerekei, Sasné éppen vadászni indult. Kérte Bagolyné, hogy az ő gyerekeit ne bántsa!

- Miről ismerem meg őket? kérdezte Sasné.

- Ők a legszebbek! válaszolta a másik.

- Ígérem, csak a csúnyákat fogom megenni!

Kis idő múlva ismét találkoztak. Bagolyné összetörten, mély gyászban, szemrehányóan Sasnénak:

- Milyen barátnő vagy te, megetted a fiókáimat!

- Hisz én a szépeket nem is bántottam!”


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egyrészről a szépség szubjektív fogalom. Nem lehet szabványosítani, kijelenteni, hogy ennyi és annyi kg vagy cm vagy, vagy mit-tudom-én-milyen a hajszíned szép vagy – de csak akkor! Másrészt, és ezt tartom a legfontosabbnak, a szülők felelőssége abban is megmutatkozik, hogy ne csak korholják a gyerekeket és elvárják a teljesítményt tőlük, hanem mondják meg nekik azt is, hogy SZÉPEK! És azt is, hogy a másik gyerek, aki totál ellentéte a mienknek, az is szép, csak másképp. A tanmesém nem passzolt teljesen a témához, de azért aranyos, nem?

Mellesleg, én is szép vagyok, egyre szebb :D

30. Érdekes73 (válaszként erre: 29. - Csacsogószilvi)
2011. nov. 8. 10:17

Szerintem Ő nem az egészségügyis kategória lehet.

Akin van 30-40 kg azon nem látszik meg pár kg fogyás.Inkább a tipikus nő aki elégedetlen volt magával. Ez a múlt idő nagyon pozitív. Meg lehet nézni itt a hoxán is mennyi fogyókúrás téma van

meg fogyni vágyó nő. A yo-yo buli helyett inkább

legyen valakin pár kg plusz amit elfogad és ép

lélekkel visel. A fogyókúrás életmód sokkal egészségtelenebb mint egy pár kg-os többletsúly

állandóan. A szervezetet is megviseli az állandó súlyingadozás.A notórius fogyózók súlya meg évről évre nő...

29. csacsogószilvi (válaszként erre: 1. - Bdioda)
2011. nov. 7. 23:23

Nagyon jónak találom a hozzáállásod, csak arra szeretném felhívni a figyelmet, nem tudom, mennyi plusz kilóról van szó, hogy a plusz 20-30 kiló súlyfelesleg nem azért nem elfogadott, mert nem trendi, hanem mert sajnos számos rizikófaktort, és betegséget jelenthet, így ez esetben a fogadd el magad olyannak, amilyen vagy egy struccpolitika...

Ne fogadd el, hanem járj utána annak, vizsgálatok útján, hogy van-e esetleg olyan probléma (pl. anyagcserezavar), ami miatt a NORMÁL testsúlyra való visszafogyás gyógyszer vagy speciális diéta nélkül nem sikerül....én azoknak a lányoknak, akiknek huszon feletti túlsúlyuk van terheléses cukor és inzulinvizsgálatot ajánlok, mert sajna ezen értékek sok időn keresztül való túlzott eltérése a hormonháztartás egyensúlyát felborítják, ami miatt a visszaállításuk sokkal nehezebb...

Tehát itt már az egészségről van szó, nem hiúságról... de maga a hozzáállás jó a cikkíró részéről, de azért a normál testalkat elérését nem adja fel emiatt, mert az csak ámítás.

2011. nov. 7. 08:25
Nekem is nagyon tettszett a cikked. Én valószínűleg sokkal idősebb vagyok, mint Te, (nem néztem még meg az adatlapod),és valószínűleg nagyobb túlsúllyal, és képzeld, igaz lehet fogytam egy pár kilót, de most szembesülök azzal, hogy bókolnak a férfiak. Teljesen sokkot kapok néha, mert eddig nem tapasztaltam. Valószínűleg nyitottabb lettem, és a kisugárzásom változott meg. Szeressük magunkat!!!
27. Tavasz51 (válaszként erre: 26. - Fuszulka)
2011. nov. 7. 06:42

Ez engem nagyon érdekelne, nem miattam, hanem a lányom miatt esetleg priviben elküldenéd, hogy hol lehet ilyen technikát megtanulni, és mennyire segít?

Köszi előre is

2011. nov. 6. 21:54

nekem is tetszett a cikked

én is amiatt nem fogytam hogy agyban nem hittem el

elvégeztem egy online tanfolyamot EFT technikát tanultam

érzelmi feltöltés technika

2011. nov. 6. 13:33
tetszik a cikk, nagyon hasznos és lényegre törően fogalmaztad meg azt, amit minden nőnek(nekem is) meg kellene fogadnia!
2011. nov. 6. 08:34

Gratulálok a felismerésedhez! Tudom mivel küzdöttél, sajnos a lánykám is hasonló cipőben jár, pedig nem is túlsúlyos, csak nem magas mikor az szeretne lenni, szélesebb a csípője, persze keskenyebbet szeretne, de rengeteg a szép és jó benne amit nem vesz észre, elküldtem neki ezt a cikket, hátha jó lesz terápiára neki is.

Nagy igazság, ha elfogadod magad és jól érzed a saját bőrödben magad akkor szép vagy, mert ezt sugárzod kifelé.

Lehetsz viszont nagyon szép és mégis szürke, ha nem fogadod el magad.


Csak így tovább!!!!!

2011. nov. 5. 07:15

Jó a cikk,és lényegre tötő! A fejedben eldöntöd,h szép vagy,az is leszel!Én anno 67kg-osan mentem férjhez,csinosnak tartottak...aztán jöttek a hormonproblémák,önutálat,végül 95 kg-osan szültem :)Nem túlzok,golyó voltam!!!

Majd önsajnálat,szenvedés minden egyes leadott kilóért...majd rájöttem,ha nem szeretem a testem,akkor a testem sem fog szeretni...azóta könnyebben mennek le a kilók,persze diétával,tornával,de már nem kell görcsölnöm,mert tudom eredményes leszek :) most 62,5 kg vagyok,és lépten-nyomon megdicsérnek az ismerősők,ilyenkor tudom,hogy csak a testem elfogadása és szerete vitt el idáig!Jó úton haladsz te is:)Hajrá,csak így tovább!

22. egypt
2011. nov. 4. 15:43

Nagyon jó cikk, jól megírt, tetszik a stílusod!

Rajtam most nem sok felesleg van, mégsem vagyok elégedett magammal. Valahogy úgy kéne, mint te...

21. picmok
2011. nov. 4. 11:03
Na ez az! Csatlakozom az előttem szólókhoz, nagyon tetszett!:) Én teljesen amellett vagyok, hogy minden, de tényleg minden fejben dől el. Nekem különben ugyanez volt, 1 év alatt ledobtam 12 kilót, nem nagyon szóltak semmit rá az emberek, de 1 hónapja kidobtam a pasimat, aki kb. lelkileg terrorizált, azóta felszabadultam, az addigi kritizálásait kizártam, eldöntöttem, hogy jól érzem magam, a sokáig stagnált súlyom megint megindult lefelé, és 3 kiló mínusz után mindenki közölte velem, hogy mennyit fogytam és milyen csinos vagyok. Úgyhogy szerintem mindenkinél hasznos ez az ,,átgondolom és elfogadom" taktika. :)
2011. nov. 3. 21:52

Gratulálok a cikkhez!

Rátapintottál a lényegre.

A "jó nő"-ség nem a súly vagy szépség függvénye - ami amúgy is relatív ugye - hanem az önbizalomé, önértékelésé. Egy boldog, kiegyensúlyozott nőnek (vagy férfinak) nem lehet ellenállni, még ha nem is épp kifogástalanul tökéletes a külseje.

19. bdioda
2011. nov. 3. 16:54

Sziasztok! Mindenkinek köszönöm, hogy figyelmet szenteltetek a cikkemnek és a sok kedvességet, amit kaptam tőletek!

Úgy tűnik, nincs nő, aki ne küzdene legalább egyszer életében önértékelési gonddal...

Remélem, mindenkinek sikerül felülkerekednie önmagán és ahogy többen is írtátok, szeressük a testünket! Nem egyszerű út ez, de végig kell rajta menni.

Mindenkinek jó egészséget testben, lélekben egyaránt!

2011. nov. 3. 14:49
...s ha már a humorérzék is teljesen jelen van,gond ott nem lehet :)
2011. nov. 3. 10:20

Köszi, köszi, köszi!:)))

Harmadik babómmal a pocimban, túl a 30-on, igencsak magamra ismertem..!!!

2011. nov. 3. 00:20

Gratulálok én is!:) Nagyon jó kis cikk lett!:)

Azt hiszem,hogy a nők nagy része megleli magát benne..!:)

2011. nov. 3. 00:11
Tetszett a cikked! :-)
14. Lilu44
2011. nov. 2. 22:48
Az elmúlt idők egyik legjobb cikke, Legalábbis számomra :)
2011. nov. 2. 21:11

Jó cikk, jó gondolatok nekem is tetszett...

Hát igen 20 évesen is tudja magát utálni az ember lánya és 30 fölött rájön hogy pedig milyen jó csaj volt akkoriban. A 20 éves test már nem jön vissza de a bölcs gondolatok segítenek elfogadni magunkat.

Pár kg súlyfelesleg + normál önértékelés ezerszer többet ér mint egy agyonfogyókuráztatott test és lélek...

2011. nov. 2. 20:54
Nagyon tetszett a cikked, jó érzés volt olvasni.
2011. nov. 2. 19:51
Gratulálok!!! :))
2011. nov. 2. 19:51
Akárhogy is akinek ilyen szép két gyereke van az már csak JÓ NŐ lehet!!! :))
2011. nov. 2. 19:32
Nagyon tetszett a cikk, gratulálok:))) Én is pont most határoztam el valami ilyesmit:)) Mindent megteszek, hogy jól érezzem magam a bőrömben.
2011. nov. 2. 19:28

Annyira pozitív kisugárzású a cikk, teljesen feldobtad az estém. :)


Én azt gondolom egyébként, hogy az igazi nő nő marad 40-50-60 éves korában is. Lehet olyan gyönyörű, hogy a huszonéves lányok csak pislognak utána, mert akkora a kisugárzása. Én ezt a nőies énemet keresem ugyancsak, amit Te már egész jól megtaláltál. :) Gratulálok!!!!!! :) :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook