Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egymásra figyelés!! Lakókörnyezetben, utazásnál!! fórum

Egymásra figyelés!! Lakókörnyezetben, utazásnál!! (beszélgetős fórum)


2008. ápr. 12. 22:09
Értettük:)))
7. 5464505f6a (válaszként erre: 6. - 5464505f6a)
2008. ápr. 12. 16:21
Mármint a hely átadása:)
6. 5464505f6a (válaszként erre: 3. - Anny50)
2008. ápr. 12. 16:21
Persze,mert úgy érzik,h ez nekik természetes,h JÁRjon.
2008. ápr. 11. 20:37
Na igen Jutka tudom én, sajnos pont az én korosztályom!! Szerintem legalábbis ahogy kiveszem a szavaidból. Sajnálom, de tényleg nagyon durvák és egyszerűen nem értik meg, hogy annak a gyereknek a táskája sajnos ott kell, hogy legyen a hátán. Nálunk is sokat szidják őket. Igaz az is, hogy amit irtál , neked felálltak, ez itt nem divat akkor se ha éppen nem táskával van, vagy ha kisgyerekes anya van a buszon. Én mindig fiatalok között vagyok ezért talán toleránsabb is velük szemben, de vannak kivételek, amikor már én se birom cérnával és rászolok, hogy add már át a helyed. Sajnos van aki durván visszaszól, de álltalában felállnak.
4. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 3. - Anny50)
2008. ápr. 11. 17:19
lehetne a szorikat mesélni,én is sokat tudnék.A legujjabb hogy a tömött távolsági buszra 20perc buszkésés után végre felszálltunk,láttam egy középkoru hölgyet aki állt egy űlés fölött,rajta volt több szatyor,azok fülét fogta,úgy állt.Odamentem mosolyogva,hogy a szatyrok helyére,esetleg mellé,leülhetne a e a kisfiam,még nincs 4 éves,és az emberek lába között nehéz ácsorognia,kapaszkodó nincs csak az én kezem,viszont nekem is volt pakkom bőven.Szóval megkérdeztem,tényleg normálisan.Erre felcsattant,hogy mit gondol maga,akkor én álljak???és leült..........szólni sem tudtam,pedig szoktam vitázni,de hátramentem valahogyan a buszon ahol egy iskolásfiú szó nélkül állt fölfelé mikor látta hogy közeledek.És az előző hölgy korosztálya szokta szídni az iskolásokat....
2008. ápr. 11. 16:49

Szia Jutka!

Igen, sajnos én is ezt tapasztalom!!! Éppen ezért azt gondolom teljesen csak önmagunkra figyelünk ( tisztelet a kivételnek). Ez is egy társadalmi probléma, legalábbis véleményem szerint!! Én is találkoztam olyan idősebb emberrel aki futott a piacon, de ahogy felszállt a buszra összeakart esni ( de a piacon nem kérte senki, hogy szaldjon) én meg a sérves gerincemmel alig álltam a lábamon, de azért átadtam neki a helyem. Csak rámnézett, de azt se mondta köszönöm!!

2008. ápr. 11. 08:09
Szia!Sajnos,egyre több helyen van így....viszont az utsó előtt mondatodhoz hozzátenném,sajnos fordítva is áll ez a helyzet:(Az idősek is képesek a gyerekkocsit,gyereket arréblökni,kismamákat,embereket...mert sietnek...ők is mint mindenki.....nem lehet ezt már idősekre és fiatalokra korlátozni,lassan általánossá vállik minden korosztálynál hogy nem figyelünk egymásra...
2008. ápr. 11. 07:35

Sziasztok!

Miért van szerintetek, hogy ma már azt se tudjuk kik a szomszédaink??? Sajnos, de ahol én lakom ez a tapasztalatom. Szomorú, hogy úgy halnak meg idős emberek, hogy elzárkózva élnek , ezért segíteni se tudsz nekik bármennyire is szeretnél.

Sokat utazom és döbbenten "állok" az elött a tény elött, hogy képesek a gyerekek az időseket fellökni, mint sem , hogy átadják a helyüket!! Szerintem katasztrófa!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook