Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egymás közt fórum

Egymás közt (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2017. nov. 27. 22:00

Bocsi, de tönkrement a telefonom ès ezt intèztem.Annyira " okos" telcsi, csak telefonálni nem lehet rajta."Szolgalati területen kìvül" ìrta ki, hìvás se ki se be.Èn meg magomon kìvül.Csak 2 èves.Èpp hogy kifizettem

Nem finom lisztből volt, de èn azt sem tartom tragèdiának.A mennyisèg szerintem a meghatározó.Persze minimális finomìtott cuccokkal.Az nekem nem megy, hogy valamit soha többet ne egyek, ne tegyek.Annál inkább az kell. Jó most nem, majd kèsőbb - ezzel a szöveggel ìgy egèsz

tűrhető.

Hópihe - milyen az Ukko-d?

101. bjudit55 (válaszként erre: 100. - Szakika1)
2017. nov. 26. 10:57

Úgy vélem, jó az irány, és remélem a tésztád nem finom lisztes. Én durum lisztből gyúrok vagy vásárolok, a nokedlim pedig vagy durum, vagy teljes kiőrlésű zab lisztből van. ma zablisztes nokedli lesz tejfölös gombaraguval, ez tegnap lett volna, de más dolgom lett. :)


Én sem hittem volna hogy a trambulin ilyen hatást gyakorol rám testileg és lelkileg is. Bár elhittem az előtte olvasottakat, de megtapasztalni nagyon felemelő. :) Most is lenyomtam egy 15 perces edzést jó zenére, szuper volt. Jövő héttől már vagyok olyan erőnlétben és vagyok olyan ügyes, hogy a 20 perc intervall edzéseket végig tudom csinálni. Érzem hogy igénybe vannak véve az izmaim, de sosincs izomlázam. Hihetetlen hogy élvezem! Most már értem miért ajánlatos a trambulint használni csontritkulás megelőzésére, vagy kezelésére. Ahol az izom erősödik, ott természetszerűen a csontozat is. Ez a fajta mozgás a mély izmokat is megdolgoztatja, és mindegyiket kivétel nélkül. Ó, de élvezem. nagyon jó döntés volt hogy ezt megvettem. :)

100. Szakika1 (válaszként erre: 99. - Bjudit55)
2017. nov. 26. 10:31

Ez jó móka is lehet.

Tegnap karácsonyi ajándék ügyben tettem egy kört ( kocsi+ jó kis gyaloglás) A "fekete péntek" miatt elképesztő tömeg volt, de egy kis - a súlyomnak.Minden reggel ráállok a mérlegre.

Ma brokkoli leves meg tojásos tészta lesz.meg főzök egy nagy adag kocsonyát.Jövő hétre jó lesz.

Kerimgésre olvastam, hogy 30'-ig lábujjhegyre állás és lehuppanás, ahányszor belefér, segít. Ártani nem árhat.Ha eszembe jut csinálom.Jó is lehet.

2017. nov. 25. 09:27
Letramulinoztam 15 perc intervall edzést. Bár Péntek Enikő napi 20 percet javasol, de szerintem jól haladok afelé. 1 hete örültem hogy 2-3 percet tudok rajta edzeni egyhuzamban. A nyirokkeringésemet szerintem már ezzel is lendületbe hoztam mára, és azon vagyok hogy délután is lenyomjak egy kört. Természetesen nyitott ablaknál.
2017. nov. 25. 07:29

Jó reggelt!

Tegnap megfőztem mára is: köles fasírt + paradicsom mártás.

Igaz, hogy elég nagy köd van odakint, de azért még délelőtt kerülök egyet. Holnapra már ismét csak esőt mond.

Tetszik, ahogy igazodik rajtam a centi!


Tegnap összekutyultam a teákat, (egy részét), nem kellett rohannom a kis helyiségbe. Megittam apránként belőle az 1,0 litert. Ahogy nézem, a maté tea + fahéj = étvágycsökkentő (és ch.feldolgozást segítő) hatása meg lett!! Viszonylag kevesebb vacsi után sem jött rám, hogy még enni kellene valamit!

No majd látjuk a következő napokat is!

97. bjudit55 (válaszként erre: 74. - 12d083b51b)
2017. nov. 24. 16:04

Most jöttem rá, hogy én is szedek barna moszatot. Utána is olvastam. Igaz te algát írtál, az enyém moszat. Tehát barna moszat van a jód étrend kiegészítőmben.


Ezt írják róla:

"Grönland és Észak-Skócia emberi beavatkozástól mentes tengereiben őshonos barnamoszat kivételesen értékés jód és egyéb nyomelem forrás. Szerves formában, fehérjékhez kötött jódot tartalmaz, amely lassan és egyenletesen szívódik fel. Az egyéb nyomelemekkel közösen (szelén, cink, réz, kálium, foszfor, vas, magnézium, kén, mangán) egy teljes értékű élelmiszernek tekinthető. Termékünk bio minősítésű barnamoszatot tartalmaz, amely nehézfémektől mentes (arzén, kadmium, ólom, higany stb.), természetes jódforrás!

Ásványi anyagok: Kalcium 7 mg, Magnézium 3.2mg, Nitrogén 5.25mg, Foszfor 0.75 mg, Kálium 15.5mg, Nátrium 13.5mg, Kén 15 mg. Nyomelemek: Antimon nyomokban, Bór 0.03 mg, Kobalt 2.7μg, Réz nyomokban, Fluor 0.1 mg, Germánium nyomokban, Arany nyomokban, Jód 350μg, Iridium nyomokban, Vas 390μg, Lítium nyomokban, Mangán 0.015mg, Molibdén 0.325μg, Platina nyomokban, Rubidium nyomokban, Szelén 0.075μg, Szilícium 0.5 mg, Ezüst nyomokban, Tellúr nyomokban, Titán nyomokban, Vanádium 1.15μg és Cink 20 ng"

Na majd meglátjuk mit javít rajtam. :)

96. 12d083b51b (válaszként erre: 95. - Szakika1)
2017. nov. 24. 11:28
Bocsi! Igazad van. Úgy látszik baj van a tizedes vesszővel! :))
2017. nov. 24. 11:18

Inkább 1000 lépés,ha 0,5 m-rel számolsz egy lépést.Még nem számoltam a lépéseket, de már sokszor megtettem a hosszabb távot a vásárlásokhoz.

Vannak lépés számláló kütyük is.Mindent mutató órák..pulzus, kcal égetés, mennyit ehetsz stb.Jövő héten már niztosan menni fogok gyalogolni.

94. 12d083b51b (válaszként erre: 92. - Szakika1)
2017. nov. 24. 10:37

500 m az nem is távolság. Amikor úgy indulok neki a napi gyaloglásnak, hogy semmi más, csak gyaloglás... olyankor számolom a lépéseket. A nagykanyar, amit megteszek, közel 3000 lépés, indulástól érkezésig. Egy-egy lépés normál méretű felnőtt esetében kb. 50 cm, tehát az 500 m = 100 lépés. Alacsony vagyok, meg stb. stb. általában 40 cm-rel számolok, az 500 m kb. 120 lépés...


Próbáld ki, ha majd minden oké, és ezek szerint időd is van már. Nekiindulsz, és közben számolod a lépéseket. Induláskor megnézed az órát, és érkezéskor is. El sem hiszed, milyen jó kis testmozgás!

93. Szakika1 (válaszként erre: 91. - 12d083b51b)
2017. nov. 24. 10:31
Ügyes vagy.Le kellene adnom nekem is vagy 2 kg-t.Ráadásul jönnek az ünnepek.Most könnyebben megy le, mert nem vagyok éhes.Csak a csoki...szaloncukor....
2017. nov. 24. 10:26

5-10 percre ,beburkolózva, kimegyek a teraszra.Köhögőrohamra jót tesz a hideg levegő, de erre még "a madár sem " jár.El kell menni úgy 500 m-t, hogy élet nyomait lássam.1,3 km az igazi.Ez ilyen alvó "város" rész.

Ha kevés dolgot kell venni, gyalog szoktam megtenni az utat, ezt nagyon szeretem.Amúgy kocsival jár mindenki.

Hogy mennyire unalmas környék csak azóta látom, hogy nem dolgozom.Hiányzik a nyüzsi, a stresz az nem.Úgy tervezem holnap már megyek vásárolni ajándékokat, jön a Mikulás!!

2017. nov. 24. 10:24

Még nem is dicsekedtem, hogy nov. 6.-án keményítettem be magamnak a kaja terén, hogy ledolgozzam azt a 2,0-2,5 kg-ot, amit a nyári gyümölcs-zabálással felszedtem.

Jelentem azóta már 2 cm = kb. 1,5 kg lement!

Csak megéri odafigyelni a dolgokra. Nem tiltok magamtól semmit, csak a mennyiségre figyelek, és persze a fehér-kenyér, fehér-liszt, fehér cukor, fehér rizs régóta lecserélve a konyhámba... de egyébként ha megkívánok (ha! megkívánok) 1-1 szelet sütit, azt is megeszem. Csak a napi kcal deficitre kell figyelni! :))

2017. nov. 24. 09:40
Sziasztok.azt hogy hosszabb ideig csak a lakasban legyek nekem sem jon be.nekem is van egy kis kert ahova ki tudok menni.de amig nem volt akkor is naponta voltam kinn.meg akkor is ha beteg voltam.
89. 12d083b51b (válaszként erre: 88. - Szakika1)
2017. nov. 24. 09:36
Hát én biztos, hogy 1-2 napnál többet nem bírnék ki itt a 4 fal között. De ha kertes házban élsz, azért az udvarra kimenni, jól felöltözve, egy kis járda-söprés, hasonló könnyű testmozgás. Egész biztosan jót tenne.
2017. nov. 24. 09:12

Minden bizonnyal.megbízható helyről vett tea v. Bogyók nem árthatnak.

A megfázás miatti böjt féle eredménye, hogy ugyanott tartok, ahol bő egy hete.

Hiányzik a mozgás.Nem szeretem a bezártságot.

87. 12d083b51b (válaszként erre: 86. - 12d083b51b)
2017. nov. 24. 09:09

Ha nem lesz semmi olyan mellékhatása, ami miatt nem iszom, akkor is külön-külön még jók lesznek azok.


Helyesebben: ha lesz valami olyan mellékhatása, ami miatt nem iszom,...

2017. nov. 24. 09:07

Tegnap elmentem értük, külön-külön vettem meg az alkotórészeket. Úgy gondoltam, először csak 2-2 evőkanállal kavarok be, a 3 fűszerből a boltos csaj tanácsára csak a 1-1 evőkanállal. Ha nem lesz semmi olyan mellékhatása, ami miatt nem iszom, akkor is külön-külön még jók lesznek azok.


Most főztem le belőle egy litert, annyi vízhez 2 kávés-kanál keverék kell, és 3-5 adagban egész napra elosztva... bízom benne, hogy pár kiló zsírtól segít megszabadulni. :))

85. 12d083b51b (válaszként erre: 83. - Szakika1)
2017. nov. 24. 08:09

Ezt a gyártásban, kiszerelésben kapható teákat vásárolom, ezekből készült teákat iszom.

Nem gondolom, hogy az ilyen, mondhatni nagyüzemben készülő termékek esetében tartani kell, kellene a higiénia hiányától!


[link]


Egész biztos, hogy a begyűjtött gyógynövényeket mossák, szárítják feldolgozás, csomagolás előtt.

2017. nov. 23. 23:17
Jó éjt!
2017. nov. 23. 17:48

Minden attól függ, ki milyen készítményben bízik.

Jelenleg zödtea citrommal, c vitamin rágótablettában hiszek

82. 12d083b51b (válaszként erre: 81. - Bjudit55)
2017. nov. 23. 15:09
Köszi! Kedves vagy! Viszont kívánom!
81. bjudit55 (válaszként erre: 80. - 12d083b51b)
2017. nov. 23. 14:35

Köszönöm. :)

Hol láttál YiYa reklámot? Azt tudtad hogy ezek a termékek orvos kutatócsoport munkái? De nem tudtam én erről, viszont Szendi írásaiban és ajánlásaiban teljes mértékben megbízom. Sok munkáját, könyvét is olvastam, sőt személyes segítséget is kaptam már tőle, amiért amíg élek hálás leszek neki.

Így, nincsenek fenntartásaim a termékekkel kapcsolatban. Viszont azokban a gyógynövényekben amiket teafűként, szárítmányként árulnak gyógynövény boltok, annál inkább.


Tudod kik gyűjtik be a gyógynövények igen jelentős részét és milyen körülmények között? A társadalom legszegényebb rétege. Gondolom sejted kikről beszélek mondjuk 80%-ban. Én látom őket évről évre, ezért veszem a bátorságot megjegyezni. Nem csak hogy nagy részük rettentő koszos, de nagyon piszkos ki tudja mióta használt takarmányos, és sittes zsákokban gyűjtik a gyógynövényeket. Felénk leginkább a dió levelet és a bodza virágot, bogyót. Ezek a növények leginkább az utak szélén találhatók, vagy a hatalmas szőlőskertek útjai között. Az utakon hatalmas a forgalom. Most a 71-esről és az M7-esről beszélek. Annyi ólom és más méreganyag ritkán található más növényekben, mint ezekben a gyógynövényekben. A szőlő ültetvényeket pedig 10 naponta permetezik. Ugyanúgy kapják a gyógynövények is.


Ezek ellenére én is szívből kívánom neked hogy érezd pozitív hatásukat.

80. 12d083b51b (válaszként erre: 78. - Bjudit55)
2017. nov. 23. 13:57

Valóban találkoztam már a net-en a YiYa termékekkel. Tudod én bizonyos mértékben fenntartással vagyok az így hirdetett termékekkel szemben. Én félnék így megrendelni és beszedni akármelyiket is. :))

A gyógynövényben az eladók kb. ugyanolyan nagy tudással rendelkeznek a gyógynövényekről, a különböző betegségekre kifejtett hatásukról, stb. stb. mint a gyógyszerészek az egyes orvosságokról... csodálom őket, ahogyan rögtön tudják, mondják... Szívből kívánom, hogy ne csalódj a YiYa-ban! :))

79. bjudit55 (válaszként erre: 75. - Szakika1)
2017. nov. 23. 13:23

Igen, beltéri, 130 cm-es, 6 szögletű felülettel. Imádom. Csak sóvárogtam a trambulin után éveken át, mikor láttam gyerekeket ugrálni rajta a kertben. Vén bolond létemre nem mertem a szomszéd gyerekeket se megkérni, hogy játszhassak rajta.

Nem is tudtam hogy van beltéri is. Ilyesmit használnak a fittnes termekben is.

78. bjudit55 (válaszként erre: 74. - 12d083b51b)
2017. nov. 23. 13:19

Igen, nem titok, YiYa termékeket vettem.

Hát erről nem látsz sehol reklámot, legalábbis én nem találkoztam még vele. Én Szendi kedvezmények oldalán találtam rá.

Itt nincs olyan hogy alul vagy felül működésre, csak az van, hogy pajzsmirigy működés támogatására. Több féle terméket ajánlanak erre, de én csak a jód-szelén,és a cink-réz kapszulát választottam. Rendeltem a fogyás elősegítésére is, mert találtam olyat ami gátolja az össz zsírt beépülni amit a szervezet előállít, közben bontja a bent lévőt is, főleg a has és a csípő tájékáról, ami ugye egyszerű fogyókúránál nem így működik.


Én YiYa terméket nem láttam még gyógynövény boltban, de ha beírod a keresőbe kiadja, és olvashatsz ugyanott a gyártóról is.


Különösnek tartom hogy tegnap kezdtem szedni a kapszulákat, és most délben már kevesebbet kívántam enni. Remélem ez nem egyszeri alkalom lesz. :D Mindig bűntudattal ettem, és hogy valamiféle kontroll alá helyezzem magamat, a felnőtt férfi fiamat szoktam figyelni aki kétszer akkora mint én, hogy ne egyem túl. Pokoli érzés!


Eddig fogyasztottam algát, az Imune-t. Azt hiszem abban is van barna alga, és nem tudom hány féle, de a közel 1 éves fogyasztás alatt semmi hatását nem tapasztaltam azon kívül, hogy székrekedést csinált.


Én Himalája sót használom, abban sok nyomelem van elvileg, de mégis kevesebb mint amire szükségünk van. A fehéret veszem, mert a rózsaszínt nem lehet teljesen feloldani, rengeteg oldhatatlan kristály van benne. Kosz!

2017. nov. 23. 12:21

Minden mozgás karbantart

Nem vagyok nagy gyógyteás, de biztos használnak, hiszen a gyógyszerek nagyrésze is növényi alapanyagból van.

Általában azt nézem, hogy az adott problémára milyen ételben van a segítség.

Csak azt veszem be, amit muszáj.

76. 12d083b51b (válaszként erre: 75. - Szakika1)
2017. nov. 23. 11:23
Nálunk is van köd, bár egy kicsi reggel óta szállt fel. A hétvégi bevásárlást elintéztem. Napok óta nem voltam lent, hiányzott már egy kis mozgás.
2017. nov. 23. 11:04

Kiváncsi vagyok az eredményre.

Még teázom.

Nálunk köd van,ez nem séta idő, de irigykedem, hogy ennyit mentél

Bjudit. Ez az a kis trambulin , amin mozogsz?

2017. nov. 23. 11:01

Szia Judit!

Leírnád ide nekünk, hogy milyen féle-fajta-márka étrend kiegészítőket kezdel enni-inni? Pm. alulműködésre nekem a gyógynövényes csaj a Barna alga kapszulát adta, és a normál só helyett a himalája sót, vagy a tengeri sót ajánlotta.

2017. nov. 23. 11:00

Szevasztok! Megjöttem, kerek 2 órát gyalogoltam, visszafelé cipekedtem... a hét végi bevásárlás, utána a gyógynövénybe...

Most vettem meg azt a 6 féle magyar gyógynövény teát, amit összekeverve, elvileg a most agyonreklámozott Ukko (zsírégető) teát alkotja.

Mondtam a csajnak az üzletben, először csak 2-2 evőkanállal kavarok össze belőlük, és ha valami nagyon durva hatása lenne, akkor majd megiszogatom őket külön-külön.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook