Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egykeség, egyedüli gyerek a családban, élmények, tapasztalatok - szakdolgozathoz!! fórum

Egykeség, egyedüli gyerek a családban, élmények, tapasztalatok - szakdolgozathoz!! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. szept. 11. 21:43

Én is elég kreatív vagyok, de sok barátom van, igaz legjobb akivel mindennap beszélek csak egy :D

Anyukámnak nem lehetett több gyermeke ezért így maradt, lombikbébis dolog se sikerült sajna.

Szerintem hamarabb felnőttem a 'nagybetűs élethez' mint ha lett volna aki kiszolgál vagy legkisebb lettem volna egy családban, mert sokkal önállóbb lettem így, habár ez lehet másnak tudható be.

Párkapcsolatra vágynék de nem mindenáron, és jelenleg egyedül nevelem a lánykám.Egyke vagyok, de én legalább még két gyerkőcöt szeretnék majd később.

Vágytam kisebb testvérre, akinek segíteni lehet és óvni és vigyázni rá.Mindig szerettem a gyerekeket ezért lehet hogy hamar vállaltam a babámat.Én is elég érzékeny vagyok, hamar elsírom magam bármitől, de az elmúlt időszakban sok szar ért, és lehet azért, mert ennek ellenére küzdő típus vagyok, ha becsapják előttem az ajtót, bemászom az ablakon :)

3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - C7bd5835c2)
2010. szept. 11. 21:42

csak nem rák vagy? :DDDD


egyke vagyok én is, szerettem volna mindig testvért, de orvosi műhiba következtében nem lehetett :(


a felnőtt egykék is hasonlóak mint a fiatalok, ha van jó családi háttér, házasság azonban könnyebb feldolgozni.

Állítólag rajtam nem látszik az egykeség, már természetileg. Tudj' Isten, én nem látom magamat kivülről :DDDD

Egykének azért nehezebb, mert míg valakinek van tesója, mellette hamar megtanul alkalmazkodni az élet apróbb "viszontagságait" elviselni, és hasonlók.

2010. szept. 11. 21:37
"pár függő" - kapcsoaltcentrikus
2010. szept. 11. 21:36

Sziasztok!

Én egyedüli gyerekként nőttem fel, és nagyon sok érdekes tapasztalatom volt ezirányban. Kreativitásom kimagasló, de lelkileg érzékeny vagyok, valamely téren önálló, önállótlan, gátlásos, sokszor szeretem a csöndet és a magányt magam körül, viszont párkapcsolat terén "pá függő" vagyok,mert nem szeretem,ha nincs barátom, párkapcsolatom...

Szeretném megtudni, h milyenek a felnőtt egykék, tudtak e könnyedén alkalmazkodni az életben az adandó bonyodalmas helyzetekhez, az emberekhez, milyenek az emberi kapcsolataik, vannak-e barátaik, több vagy csak egy ? Vágytak e valaha testvérre, és ha igen, miért? A szüleik miért csak egy gyerekeket akartak? Miért nem többet? Szakdolgozatot írok, és lehet, h ezt felhasználhatnám. Kérek egy kis segítséget Tőletek! Amilyen tapasztalat van, életkorral együtt kérlek jelezzétek! Köszönöm szépen! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook