Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyiptomi nyaralás avagy hogyan olvadt el a férjem, mint kenyéren a vaj? fórum

Egyiptomi nyaralás avagy hogyan olvadt el a férjem, mint kenyéren a vaj? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egyiptomi nyaralás avagy hogyan olvadt el a férjem, mint kenyéren a vaj?

1 2
36. 2c2de63135 (válaszként erre: 19. - Ad04b33206)
2010. márc. 24. 22:59

igen JOrdánia semmiképp nem gyerekeknek való hely! az csak kirándulós -tipusúaknak való! :) felnőőtként is...

hát látod én nem iszom alkoholt, így megúsztam a jeget...amúgy természetes volt, hoyg palackozott vizet ittunk, de kaját sima helyi gyros-os helyen és semmi bajunk nem lett, pedig minden este ilyen helyen ettünk, nem előkelő étterembe(mert annyira finom volt, de lehet csak jól kifogtuk..)

35. Tjudor (válaszként erre: 34. - Fa334a28ef)
2010. márc. 22. 23:23

Bogácson még nem voltam, de ami késik.. :)

Egerbe szívesen költöznék is :)

34. fa334a28ef (válaszként erre: 31. - Tjudor)
2010. márc. 22. 22:00

Nagyon remélem,hogy lefoglalja majd magát a gyerek mivel már nem is olyan kicsi,10 éves.A repülést nagyon várja,szerintem a buszon is elleszünk:-)legalábbis remélem.

Egert Én is szeretem.Nem tudom voltatok-e már Bogácson,de hasonló jó hely mint Eger,nincs is messze tőle.Mi tavaly előtt voltunk,nagyon jól éreztük magunkat.

33. 1e8f358d6a (válaszként erre: 32. - Cszsuka)
2010. márc. 21. 08:33

nem az árakra mondtam, hogy kevés (az sajnos tényleg nem az, máskülönben minden nyáron visszamennénk), hanem a 2 hétre.


Azt hittük,hogy milyen sok a 2 hét Egyiptomból egyhuzamban, aztán majd megszakadt a szívünk, mikor haza kellett jönni. Erre mondtam,hogy kevés.


Jó helyből minden idő kevésnek tűnik. :)

32. Cszsuka (válaszként erre: 3. - 1e8f358d6a)
2010. márc. 21. 07:47
Megkérdezhetem, mennyi az a kevés? Mert a férjem mindig az árakra hivatkozik, s , hogy két hétnél kevesebbre ő nem hajlandó menni, de ha külföldre megyünk, az már megfizethetetlen...
31. Tjudor (válaszként erre: 30. - Fa334a28ef)
2010. márc. 20. 13:36

Szia!


Antinalt én is vettem, de nem volt rá szükségem. Itt a hoxán az egyik csajszinak küldtem el.

Nem tudom mi lesz még idén.. Kissé kaotikus most a magánéletem. Barátnőimmel terveztem Egyiptomot most áprilisra, de egy új párkapcsolat miatt toltuk a dolgot.. :)

Most úgy néz ki szeptemberben megyünk a csajokkal, de szeretném ha új párom is jönne és egy nagy társassággal menni. Ne csak ő legyen pasi.

Belföldön szeretnék még utazgatni. Imádok Egerbe utazni, így már pár baráttal azt lebeszéltük májusra egy 4-5 napra, ennyi a fix.

Görögország nekem is tetszik.. De annyi buszozni.. Az a legnagyobb bajom vele.

Bár párom még nem repült, ő meg attól fél :)

Gyerkőcöd már biztos élvezni fogja idén, ültesd ablak mellé, vigyetek fel könyvet vagy kártyát a gépre és le tudod foglalni. Vagy tévedek? :)

30. fa334a28ef (válaszként erre: 26. - Tjudor)
2010. márc. 20. 07:39

Az idén május végén készülünk Görögországba egy hétre busszal.Külön kiváncsi leszek,hogy fogom kibírni-nagyon félek.De tanultam már az egyiptomi fakultatívok során egy kicsit...napszemüveg,kendő a fejemre mindenképpen a buszon.Nagyon iszonyatosan viseltem a klimát....Júliusban pedig két hetet foglaltam Tunéziába.Azaz igazság mi még nem jártunk külföldön nyaralgatni mert nem mertem a gyerekkel eddig elindulni.Már nem kicsi a gyerekem de a Balatonig mig elmentünk 4 éve teljesen kiakadtam mert a SHREKben nem kérdezte meg ennyiszer a szamár,hogy:"ott vagyunk már?"mint az Én fiam.Aztán 350 km-en keresztül ezt hallgatni...nem volt vmi jó.Jártunk nyaralni minden éven de csak két-három megye távolságot voltam hajlandó menni...:-)

Úgy néz ki most komolyodott már és érett a gyerekem annyit,hogy élvezni fogja az utat és nem kinlódni.

Életem egyik legnagyobb hibája,hogy Egyiptomba nem vittem magammal...még hónapok múlva is bántott a lelkiismeret.

Te hova készülsz?


Egyiptomban nekünk nem volt szükségünk az Antinál gyógyszerre...de megvettük...

29. 1e8f358d6a (válaszként erre: 28. - Emesemm)
2010. márc. 19. 08:46

azaz, ANTINAL.


Aki Egyiptomba megy nyaralni, már az első nap szerezzen be legalább egy dobozzal ilyenből, mert tuti szüksége lesz rá.


Az ára 1 dollár körül van, tehát olcsó, viszont nekünk a szálloda patikájában 8 dollárért akarták adni mi meg az arcába röhögtünk a pénzéhes árusnak.


Az első dobozt az idegenvezetőtől kaptuk ajándékba és ő mondta, hogy 1-2 dollárnál semmiféleképpen se adjunk érte ki többet, mert akkor átverésről van szó.

2010. márc. 18. 12:43
Ja! A fáraó átkára a kinti patikában remek gyógyszert lehet kapni, sokkal hatásosabbak, mint az itthoniak. Antinal a neve.
2010. márc. 18. 12:41
Sziasztok! Mi 2006-ban voltunk Egyiptomban Hurghadán csodálatos volt. Bármikor visszamennék és a piramisokat még nem is láttuk!!! Most 2 éves a kicsi fiunk, de nem merem bevállalni vele. Júliusban voltunk és talán az idén is ez lesz a nyaralás időszaka. Nagyon meleg volt. Luxorban 60fok volt mikor a sírokat néztük, azt hittük nem éljük túl így már a piramisokat be sem mertük vállalni. Persze a tengerparton könnyebben kibírtuk, ezért inkább búvárkodtunk. Megbeszéltük, hogy egyszer majd elutazunk csak kairóba több napra és körbejárjuk, vagy egy hajóútra elmegyünk. Na meg persze a fáraó átka minket is elkapott. Ettől féltem a 2 éves kisfiam is. Tudom, hogy úgysem ússzuk meg, fehérbőrűek vagyunk, európaiak. Erre nagyon figyeljetek oda bárki megy is kisgyermekkel. Csak all inclusivba menjen azt ajánlom. Még fogat is ásványvízzel mosson, és hiába csábítóak az étkek, csak óvatosan!!!!
26. Tjudor (válaszként erre: 23. - Fa334a28ef)
2010. márc. 17. 14:07

Hát akkor sajnálom, hogy nem sikerül.. Én ezen spórolgatok.. :)

Hova mész idén nyaralni?

25. 0f4abafe57 (válaszként erre: 24. - 0f4abafe57)
2010. márc. 16. 20:48
Ja, bocs. Most láttam, hogy ez egy szponzorált cikk.
2010. márc. 16. 20:41
Lehet, rosszindulatú vagyok, de ez a cikk nekem kissé reklámnak tűnik.
23. fa334a28ef (válaszként erre: 22. - Tjudor)
2010. márc. 16. 06:50

Ügyes vagy!Én nem tudom megoldani.már tavaly is nyúztuk a szabit novemberig-de az már tényleg úgy volt,hogy nagy-nagy erőfeszítések árán...A napok is úgy vannak,hogy csúsztatni sem lehet,ha 5 napot kértél 5 napra jön helyetted egy ember.Egy nap mig felutazok Pestre...nem jó...pedig nagyon szeretnék olcsóbban utazni:-)))

Az idei nyaralásokat már lefoglaltam,nem packáztam...így se úgy se tudok last minute menni...sajnos:-(((

22. Tjudor (válaszként erre: 20. - Fa334a28ef)
2010. márc. 15. 10:47

Engem is köt még a szabadság, mert időben ki kell írnom, pl már az ideit is meghatároztam már.

De úgy szervezem, hogy megnézem hova szeretnék menni idén, melyik napokon indulnak oda gépek és kb olyan időben veszem ki a szabim. Eddig bevált.

Egy-két napot meg tudok csúsztatni:)

21. Tjudor (válaszként erre: 18. - Viva70)
2010. márc. 15. 10:46

Sziasztok!

Mi egyéni szervezéssel elmentünk két napra Kairóba.

Béreltünk egy autót sofőrrel együtt, négyen dobtuk rá össze a pénzt, a szálloda netcaffe-jában foglaltunk szállás interneten Kairóban és mentünk :)

Sokkal olcsóbban megúsztuk ezt is, mert így a két napos kirándulást a piramisokkal és az Egyiptomi múzeummal együtt olyan áron hoztuk ki, mint ha az iroda általál szervezett egy napos útra mentünk volna.

20. fa334a28ef (válaszként erre: 17. - Tjudor)
2010. márc. 15. 09:26
Nagyon jó ár volt!Az a baj a last minute utazással nekem,hogy hónapokkal előtte be kell jelenteni a szabit nálunk és így ez kilőve,no meg a férjemmel is egyeztetni kell-Őt sem engedik olyan könnyen...Tabával Én is szemezek Jeruzsálem és Petra miatt...
19. ad04b33206 (válaszként erre: 10. - 2c2de63135)
2010. márc. 15. 08:17

egyetertek hogy Jordania szep, de azt nem mondanam hogy szebb. Mindegyikek megvan a maga szepsege.

A burvarkodasra teny hogy a vörös tenger szuper, de pont az egyiptomi oldalon van a latnivalo nagyreszez :(

A meleggel es a klimaval egyet ertek. igaz en szeptember elejen voltam, volt hogy 45 fok volt böven, de nem izzadtunk jobban mint egy itthoni 30-ban, söt.

Petra valoban kihagyhatatlan, melle mondjuk egy sivatagi tura, egy oazis, vallasos latnivalok, stb. De nem gyerekkel. En tuti hogy csak 10 ev fölött vinnek oda gyerköcöt!!

A kaja szerintem izles kerdese, es dehogy nincs gyomorrontas! :D mint minden arab orszagban oda kell figyelni hogy hol es mit eszel. En marha ittam egy koktelt...volt benne jeg...2 nap szobafogsag.

18. viva70 (válaszként erre: 17. - Tjudor)
2010. márc. 15. 00:56

Nagyon jó ár volt, amennyiért ti mentetek.:(

Sokminden függ attól is, ki milyen fakultatív programokat csinál még plusszban. Elutazni a piramisokhoz, hajókázni a Níluson, quadozni a sivatagban, stb., ez mind jelentős költségnövelő tényező. Ha viszont elég a tengerparton történő pihenés, úgy biztosan olcsóbb. De ez mindenhol így van, ki mit, és milyen színvonalon akar csinálni. Belföldön is ellehet nagyon sok pénzt költeni.

17. Tjudor (válaszként erre: 15. - Viva70)
2010. márc. 14. 23:37

Mi tavaly augusztusban, last minute utazással 102 ezer forintért mentünk Tabára egy 4 csillagos szállodába Ai ellátással és ebben már a reptéri illeték is benne van.

Persze ez egy főre értendő, de ki lehet fogni jó árakat.

Belföldön most 40 ezer forintért voltunk egy 4 csillagos szállodában félpanziós ellátással 4 napot...

16. fa334a28ef (válaszként erre: 15. - Viva70)
2010. márc. 14. 23:17
Igazat adok!Kettőnknek 400 ezer Ft volt egy hét utószezonban,4 fakultatív progival Egyiptom.A Balatonon is voltunk már,de közel sem fizettem ennyit...bár nem tudni...:-)
15. viva70
2010. márc. 14. 22:41

"megtudtam, a Kartago Toursnál, semmivel sem kerül többe egy Egyiptomban eltöltött hét, mint egy balatoni nyaralás"


Ezt nehezen hiszem el, főleg teljes ellátással, repülőjeggyel, illetékekkel, fakultatív programokkal együtt.:D

14. lilura (válaszként erre: 11. - Csiliviri)
2010. márc. 14. 08:16
Na igen, ki lehet fogni rosszat, de pl Mi Tunéziáról csak jót mondhatunk. Alapvető dolgokat be kell tartani-pl hotelválasztásnál 4 csillag alá nem szabad menni-de igazi élményt szerzett.
13. Binky (válaszként erre: 12. - Gergő73)
2010. márc. 13. 17:26
Inkább a fórum vonz mindenkit:)
2010. márc. 13. 12:52
Voltam egyiptomban, hurghadában, luxorban, kom ombo ban. Kicsit amerikai szirupos ez a cikk... Azért is került a szponzorált cikkek közé;) Mindenesetre reklámnak nem rossz fogás. Csak az a baj, hogy az ilyen marketing fogások elveszik olyan cikkek elöl a helyet amely a mindennapi életről szólnak... Tudjátok olyan ez mint a túlszínezett képek a katalógusban:) Szépek, de a valóság azért fakóbb...
2010. márc. 12. 09:52

Tunéziában még egy hét is túl sok....

Magam részéről soha többé....

2010. márc. 11. 23:08

szerintem aki még teheti ne Egyiptomot válassza, hanem Jordániát...sokkal szebb, édekesebb, aki pedig búvárkodni szeretne, a Vörös tengerben itt vannak a világ legszebb látnivalói(állítólag)

de nem kisgyerkekkel való, mert egész nap kirándulhatsz, ők ezt még nem bírják és nem is élveznék.. igaz 45fok van, de meg sem lehet érezni, teljesen más a klíma.

Petra-t megmászni életem eddigi legszebb élménye volt...egyszerűen mesés...és isteni kaják, nincs gyomorrontás sem!!!

(de persze Egyiptom is biztos jó..)

2010. márc. 11. 20:16
De jól is esne most a meleg!Mi 2X voltunk Görögországba.Idén talán Egyiptomba megyünk?Már én is szemeztem Afrikával.
8. fa334a28ef (válaszként erre: 5. - Binky)
2010. márc. 11. 20:08
Imádok megsülni!:-)
2010. márc. 10. 19:46

szia!

mi1999-ben volunk görögországban.Korfun..

nagyon jó volt!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook