Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyiptomba mennék, tapasztalatok, tanácsok....? fórum

Egyiptomba mennék, tapasztalatok, tanácsok....? (beszélgetős fórum)


2014. szept. 26. 11:37
Mindenki figyelmébe ajánlom, aki ,,Magyar,, Neckermannal utazik Hurghadába, egy kedves utascentrikus hölgyet: Dórit.Nekem sajnos veseproblémáim adódtak nyaralásom alatt és az ő segítségével rövid időn belül egy magánklinikán találtam magam, ahol mindenféle vizsgálatok után megkaptam a megfelelő gyógyszereket, amelyekkel rövid idő alatt óriási javulás következett be.Ezért ajánlom mindenkinek a magas szintű biztosítást, mert mindezt a hazai biztósító állta.A klinika még autót is küldött értem, az vitt oda és vissza.Ezúton is hálásan köszönöm a segítségét! Béla
2012. jún. 1. 01:21
Vízumot honnan lehet szerezni? Errôl majdnem megfeledkeztünk és már majdnem kicsuszunk!:/ fontos lenne! Köszi
19. Dina68 (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2012. máj. 22. 22:13
4 csillagos szálló legalább,de nem lesz olyan,mint egy európai 4csillag.Amúgy semmi extra.
18. Dina68
2012. máj. 22. 22:11

Ha az emebr elutazik,elolvassa előre,mit kéne tudni az adott országról.Egyiptom muszlim ország,nagyon vendégszeretőek,de nem kell mellkidobós pólóban meg picsavillantó sortban utazni ilyen helyekre.Én éltem arab országban sok arab országban voltam turista és soha nem voltak ilyen gondjaim,hogy molesztálnának,a turitának kell tiszteletben tartani egy adott ország szokásait,vallását.

kaja jó,csak palackozott vizet javasolnék,borravalót szállodában szintén előre a boy-nak,némi bélfertőtlenitőt.

2012. máj. 8. 10:12
Tavaly voltunk Egyiptomban nászúton...nekem nem jött be. Szállodából kilépve csak a kosz,szemét és bűz.Méterenként leállítanak hogy vegyél ezt-azt (persze ott vágnak át ahol tudnak).A vezetési stílusuk életveszélyes,piros lámpa vagy stop tábla lényegtelen...száguldoznak,dudálnak ha kell,ha nem. Kaja nekem nem ízlett,még a sültkrumpli is ehetetlen volt számomra... Kairót is jól kifogtuk,tanítási szünet volt,rengeteg gyerek gyűlt össze a piramisoknál,szorosan jöttek mögöttünk vagy bámultak bele a képünkbe,mindig a táskámra figyeltem. Voltunk "állatkertben" is,a sivatagban volt egy kunyhó,benne néhány teknős,skorpió,terráriumban kígyók,az üveg megrepedve,cellux-szal megragasztva....no comment :D Akkor alig vártam hogy hazaérjünk,így utólag már mókás az egész :D
2012. máj. 8. 08:30
naptej, egy kis házi pálinka, normaflore, vagy valami a gyomorra, ha netán valamit bekajálnátok, kézfertőtlenítő, néhány gyógyszer. Szerintem ezeket mindenképpen, a többi a szokásos.
15. c5742a1d9f (válaszként erre: 14. - Bergen)
2012. máj. 6. 19:00

Óccó...

Nem véletlenül.

14. bergen
2012. máj. 6. 18:24

de most lehet óccsón menni;)

és ha nyaralóövezetbe mennek, akkor nem lesz gáz. Kairóba nem muszáj menni mindenáron.

2012. máj. 5. 23:06
Most nem javasolnám. Egy kis kivárás jól jöhet. Nem épp a legstabilabb odaát a helyzet.
2012. máj. 5. 18:46
Mi mondjuk már hat éve voltunk Kairó,nílusi hajóúton nekünk nem volt semmi bajunk,de vigyél ilyen kézfertőtlenítő folyadékot ,és ha lehet sokszor töröld át a kezed,csak palackos vizet igyatok én avval is mosakodtam mindenhol.A kajával nem volt bajunk nagyon jókat és sokat ettünk mi is 5 csillagos hotelekbe voltunk,mert nem egy helyen voltunk.A wc elég érdekes ha lehet a szállóba intézd el mert hát máshol pl a Kairói várba alig mertem bemenni vödörrel öntöttük le a dolgokat és ne is érj hozzá semmihez ha lehet az utcán ezért kell a fertőtlenítő folyadék,vagy törlőkendő.A kaják nagyon finomak,a nyolc nap alatt két kilót híztam mondjuk én szeretem az arab konyhát.A párod kezét el ne engedd ha lehet és alkudj amennyit bírsz hisz a töredékért vettünk mindent.Fűszereket nyugodtan vehetsz a piacon,és vigyetek ilyen kis számológépet is jó hasznát veszitek a piacokon.És legyetek nagyon határozottak ez fontos mert nem szálnak le az emberről.Bocs hogy hosszúra sikerűlt most nagyon irigyellek mi tavaly tavasszal mentünk volna de akkor volt az a nagy mizéria náluk.
11. bergen
2012. máj. 5. 17:40

amikor szállodát kerestek, akkor érdemes a www.tripadvisor.com oldalon megnézni a többi utas véleményét a szállodáról, általában több száz hozzászólás van mindenhez.


az arab férfiak kontra európai nők témához: ők ezt úgy kezelik, hogy aki kurvának néz ki, az az is. minden fehér nőt szabadosnak gondolnak, ami nem a mi hibánk, hanem az ő visszamaradt szexista, iszlamista ostobaságuk eredménye. ha viszel a válladra egy kendőt a táskádban, akkor azzal sokszor meg tudod magad kímélni a kellemetlenségektől. és nagyon határozottnak kell lenni velük. egyébként a vízumért akarnak csak európai nőkkel nősülni;)


a hiltonok nem rosszak, bár mondjuk Tabán van egy tré belőlük. ha már Taba, oda is érdemes menni... át tudtok menni Izraelbe, Jordániába, egy napos túrákkal, onnan a legolcsóbbak, jók a szállodák, gyönyörű a part és szuperül lehet Eilatban vásárolni... én oda mennék a helyetekben.

2012. máj. 5. 17:36

Keresztanyám minden évben kimegy keresztapámmal.

Menjél, én Japánba fogok majd a következő nyáron. :)

9. Ditta67 (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2012. máj. 5. 17:26

Normális utazási irodával menj!

Neckerman,Tui akkor nem lesz baj!Ők nem visznek problémás szállóba!De az igaz,hogy legalább 4 csillagosat keress!

Én elkaptam a gyomorfertőzést,taxit küldött a Neckermanos kiscsaj a hotelhez.Elvitt a taxi,megvizsgáltak,szurit,gyógyszert kaptam,visszavitt a hotelba és csak alá kellett írnom a kezelési papirt!

Na ezért megyek csak normális utazási irodával mindig!

2012. máj. 5. 17:24

Szia.Mi 4 éve voltunk Egyiptomban,4 csillagos szállodában.Minden szép és tiszta volt,egy rossz szavam sem lehet az ellátásra.Egy másik családdal voltunk,ahol csak a férjem öccsének volt hasmenése.Ő egyáltalán nem vigyázott az ételekkel,simán megette a tojásrántottát és olyan ételeket kombinált ami még itthon is rosszullétet okozhatna.A hotelben felirták,hogy milyen orvosságot vegyünk neki a gyógyszertárban.

Egy dolog volt csak ami kicsit negativ volt,vagy csak nálunk nem megszokott dolog.Állandóan zaklatták a minket nőket,lépten nyomon meg akartak venni,feleségül akartak kérni.Férfi kisérő nélkül egy lépést se menj...

7. Brigitta2121 (válaszként erre: 5. - Bergen)
2012. máj. 5. 17:20
5 csillagosban szeretnénk menni, a Hilton Waterfallst néztük, de mar foglalt... esetleg ajanlani is tudnal hotelt? Sharm el Sheikh... vagy 5let, mert igazabol mar foglalnunk is kell... köszike :) Pl mindenkép szeretnék varosnézést beiktatni kis shopping-gal :P Az arak milyenek?
2012. máj. 5. 17:14

kaja: sertéshús nincs az araboknál. minden csirke vagy marha. ha jó az étterme a helynek, akkor jó halat is kaptok, ha nem, akkor csak szálkás, száraz dzsuvát.

az emberek közvetlenek és barátságosak, de ez a pénzeteknek szól alapvetően. lesznek akik nagyon jó fejek lesznek és lesznek akik bunkók. (pont, mint mindenütt)

2012. máj. 5. 17:12

innen nem érdemes semmilyen gyógyszert vinni oda hasmenés-hányás ellen, mert csak az ottaniak segítenek.

vízumot a reptéren lehet venni.

érdemes a szállodában már az első nap baksist adni a szobát takarító fiúnak, nem a végén.

jeget ne igyatok semmivel. mondanám, hogy salátát se, de igazából tök mindegy, az 5 csillagos szállodák étterme is dzsuva.

fél évet éltem kint egy szállodában, kérdezz nyugodtan.


ja...ha tehetitek, ne menjetek 4 csillag alá. de inkább 5 legyen. különben pokol is lehet a nyaralásból.

2012. máj. 5. 17:11
Köszönöm! Kajak milyenek? Utlevel van szerencsere :) Szallasok? Emberek milyenek?
3. 2100
2012. máj. 5. 17:09

entocid es antinal- ezeket mindenkeppen az elso napod elejen szerezd be ott...

utlevel van?

azt hiszem a vizumot ott is megvalthatod a repuloteren..

50 faktoros naptej..

napszemcsi

2. Lencsy (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2012. máj. 5. 17:04
Higiéniához szükséges dolgokat mindenképp , mert a szállodák nem arról híresek . Mindenképp vigyetek gyógyszert hasmenésre , mert az ételeik a fűszerezések és sokszor a higiénia miatt is nagyon sok turistának veszett hasmenése van az első pár napban .
2012. máj. 5. 16:56
Sziasztok! Parommal egyiptomba szeretnénk menni, junius elején... esetleg valami tanacs, vagy tapasztalat nagyon jol jönne, mivel szeretnék egy nagyon szép nyaralast! :) Pl: hotel, mire kell figyelni, mit vigyünk feltetlen, stb :) köszike

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook