Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyik napról a másikra mitől csökkenhet az anyatej mennyisége a felére? fórum

Egyik napról a másikra mitől csökkenhet az anyatej mennyisége a felére? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. istibébi (válaszként erre: 32. - Bendőbenő)
2012. jún. 2. 22:28
Mindenképp nézesd meg magad. Lehet,hogy menstruálni fogsz, mert ennyi idősen már nem vált ki hasi görcsöt a szopi. Esetleg lehet egy felfázás is.
2012. jún. 1. 23:02
szia! Már egy hónapja nem volt mozgás ezen a fórumon,néz még ide valaki? Úgy kb 2 hete görcsölget a hasam. Úgy érzem nem ételtől van, inkább olyan mint régen a mensi görcs, csak nem olyan erős. A picur már 3,5 hónapos, a dolgoknak már vissza kellett rendeződniük bennem, eért ilyedtem meg tőle. Szopihoz nem tudom kötni, mert akkor is fájt már, de akkor is, amikor éppen nem szoptattam. Néha kisebb rosszullét is társul hozzá. Orvoshoz kellene fordulnom?
2012. máj. 1. 09:53
Nagyon ügyik vagytok! Remélem jól telt a 4 napos ünnep is. Esetleg nem tudsz vkitől hordozó kendőt kölcsönkérni? Akkor sétálni is tudtok, meg ölben is van? Ezt szeretik az anyukák, meg főleg a babák:)
30. bendőbenő (válaszként erre: 29. - Istibébi)
2012. ápr. 30. 14:30
nagyon jól gyarapodunk, már nem mérjük itthon, de 4,5 kg körül lehet a súlya, vagy több is. Két hete csütörtökön 9 hetes volt, akkor a dokinál 4,3 kg-ot mértünk. 2390g-mal született, és nagyon tündér hurkás combijai vannak. Itthon sem zavar hogy sokat van a cicin, inkább csak a séták miatt. Nem alszik el 2-3 órát, egyet se alszik végig, azt is úgy,hogy először az ölemben viszem, ott elalszik, beteszem a kocsiba, alszik, majd felkel, és újra ki kell vennem. Így nehéz egyedül sétáltatnom, mert úgy nem tudom a kocsit is tolni, nemhogy még messzebbre mennénk a városban valahova :-) Otthon nincs baj az alvással, elalszik magától a kiságyban, nem kell ölben altatni, de sétakor a kocsiban... Most váratlanul megint átaludt két éjszakát :-)
29. istibébi (válaszként erre: 28. - Bendőbenő)
2012. ápr. 25. 21:31

Az anyatej egy nagyon könnyen emészthető dolog, ami 47 perc alatt ürül ki a gyomorból. Minden kisbaba más-más típusú evő:vannak akik kevesebbet esznek, és kevesebbet alszanak(valószínű ti is ide tartoztok), vannak, akik órákig szopiznak és hosszabbat alszanak, és nagyon ritkán találkozunk eszik-alszik babával. Azt gondolom, hogy meg kéne próbálnod őt ilyennek elfogadni, és amennyire meg tudod oldani, alkalmazkodni hozzá: pl.be szokott válni az ilyen babáknál, ha az anyukájuk bő pólóban(vagy visz magával egy kendőt) megy el sétálni, és ha megéhezik a pici, az alatt meg tudja szoptatni. Nem írtad, hogy gyarapodtok? Ennyi idősen át szokták aludni a babák az éjszakát,ezt használd ki te is a pihenésre, de azt nagyon jól csinálod, hogy egyszer felkelsz fejni. Fogzás idején eljöhet újra az az idő, hogy éjjel is gyakrabban kérnek szopizni.

Hogy mikor változik ez a gyakori szopi? Lehet, hogy nem fog, de ez természetes, viszont lerövidül a szopási idő, mert 3-4 hónaposan kinyílik a világ, és nem fog ráérni szopizni

2012. ápr. 25. 17:00
szia istibébi! Elég régen volt itt forgalom, de azért írok! A szopizásunk nem sokat változott, annyi különbséggel, hogy éjszaka fejek, és kb. 100-120ml-eket szoktam öszegyűjteni. Egyszer a baba véletlenül átaludta az éjszakát, és akkor hajnalra nagyon bekeményedett a mmellem, akkor sajnáltam, hogy nem kelem fel fejni. Azóta ugyan nem aludta át az éjjelt, de 3-4 körül kel fel, és én éjfél körül fejek, illetve ha hajnalban nem szopizik mind a kettőből, mint általában, akkor a megmaradtat fejem. Szopi után még mindig nem nagyon jön, vagy csak minimális. Mintha több lenne a tejem egy kicsit, valamelyik nap 80ml-t fejtem a jobb mellemből, és azt hittem ez sok, de olvastam, hogy valaki 2 decit is ki tud fejni. A babám még mindig óránként akar szopni, és gyakran csak az egyiket szívja ki, nem akar mindkettőből, hogy esetleg ne óránként kelljen újra ennie. Ez mikor változik? Most 10 hetes. Gyakran sétaközben is megéhezik, egy órát sem tudunk néha lent lenni, nem alszik úgy el 2-3 órákat, mint más. Így nem nagyon tudunk menni sehova. Bocs a kisregényért.
27. istibébi (válaszként erre: 26. - Böbe071)
2012. ápr. 7. 15:04
Nagyon örülök. Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok nektek! Bármiben tudnék még segíteni nyugodtan írjatok! Örömteli szopizást kívánok!
2012. ápr. 6. 20:41
kedev aranyos segitőnk! mindenki nevében köszönöm a tanácsaid Balázs eszik mind két mellböl már és szopizik rendesen Eggyetlen 1x van h táp neki speciális jár a kor miatt. fejek 20-40 amit 100% h megeszik az 60-80 Nagyon szedi magát ))
25. istibébi (válaszként erre: 23. - Liliacs)
2012. ápr. 5. 21:02

Szia! Köszönöm, hogy hozzám fordultál. Lenne egy pár kérdésem, ha nem haragszol:miért és hány éve történt a beültetés? Ha szeretnéd, akár privátban is megbeszélhetjük.

Melyik melledbe? Történt-e bimbó körüli metszés?

Egyenlőre általánosságban tudok válaszolni:

A vérellátás miatt általában a jobb mellben több tej termelődik. Sok nőnél előfordul, hogy egyik vagy másik mellben fokozottabb a tejtermelés,bár Nálad jelentős különbség van. Ez lehet attól is, hogy a baba valamelyik mellet előnyben részesíti, és abból gyakrabban szopizik, vagy éppen mindig ugyanarra a mellre kerül rá először, ha 2 mellből szoptat az anya.

A többit a válaszod után próbálom átgondolni.

24. istibébi (válaszként erre: 22. - Kati1980)
2012. ápr. 5. 20:53

Lenne még néhány kérdésem: használsz-e cumisüveget, cumit vagy bimbóvédőt? Sajnos bizonyos babáknak problémát okoz a cumi és a mama

mellének eltérő használata, és bizony nem ritka, hogy kialakul egy cumizavar,egy szopási

sztrájk.

Próbáld meg elhagyni őket, vagy akár fokozatosan csökkenteni a használatukat, míg csaknem teljesen el lehetne hagyni. Addig is, hogy fenntartsd a tejtermelést, próbáld legalább annyiszor megfejni a melled, ahányszor szopiznia kellene, tehát 2-2,5 óránként. És félálomban, vagy ha még alszik,de már gyors szemmozgások láthatók a szemhéja mögött(ez már korai éhségjel), próbáld meg mellre tenni, ez be szokott válni.

Az hogy nem alussza át az éjszakát, teljesen természetes dolog, úgy van a kis agyuk "bekódolva", hogy felébredjenek, és már az is nagyon jó, ha éjszaka mellre tudod tenni.

2012. ápr. 5. 17:51

szia! tanácsot kérnék én is! bár már második gyerek (3 hónapos)és hát az elsőnél is volt gondom bár 9 hónapig szoptattam.

Az a gondom hogy az egyik mellemben szilikon van beültetve izom alá. -a másikba nincs!

Lehetséges-e hogy ez befolyásolja a tejtermelésemet, mivel a szilikonos mellben mindössze 70-100 ml termelődik reggelre, míg a másikból volt hogy 250-280 ml t tudok lefejni.

Rendszeresen van rajta azon a mellen, homeosbogyóval is próbálkoztam, de akkor csak amiben sok van még több lesz - és szinte szétrobbanok, szóval nem tudom ... van valami ötlet erre, hogy az a mellem is Normálisan funkcionáljon!? jjaaa és ráadásul az fáj is miközben szoptatok! választ előre is köszönöm

22. kati1980 (válaszként erre: 21. - Istibébi)
2012. ápr. 5. 16:08
Éjszaka nincs baj a szopizással, akkor eszik rendesen kétszer is felébred, pedig az esti kaja mennyiség után én úgy gondoltam, hogy alszik reggelig, de nem. Napközben nem akarja elfogadni a cicit, vagy ha igen akkor is csak nagyon keveset szopizik belőle. Azért is szoktam lefejni. Annyi tejem nincs, hogy estére elég legyen neki. Ma is próbáltam többször mellre tenni, de szinte alig evett valamit belőle. Az egyikből 40-t, a másikból 20-t evett meg. Tegnap óta úgy vettem, észre, hogy csökken a tejmennyiségem is, pedig én annyit küzdök, hogy legyen neki. Egyszerűen nem akarja bekapni a cicit, eltolja magától, van hogy elkezd ordítani is, ha a szájába akarom tenni. Ezért mondom, hogy nem tudom mit tegyek. Nem szeretném ha elmenne a tejem, és nagyon jó lenne, ha újra szopizna rendesen.
21. istibébi (válaszként erre: 20. - Kati1980)
2012. ápr. 4. 17:44

A tejtermelés serkentésére leginkább az szokott beválni az anyukáknál, ha naponta sokszor, akár 8-12-szer is mellre kerül a baba. A tejserkentők is csak amellett tudnak segíteni, ha rendszeresen ki van ürítve a mell. Hányszor szopizik a babád? Az az esti 300 ml nagyon sok, képzeld el, hogy kb. harmad ekkora a gyomrának térfogata ennyi idősen. Sajnos a tápszer nagyon nehezen ürül ki a gyomorból, az anyatej sokkal könnyebben emészthető. Úgy vagyunk hormonálisan beállítva, hogy esténként kevesebb a tejmennyiség, de magasabb a zsírtartalma. Ha este nyűgösebb, én akár óránként is mellre tenném, váltogatva a mellet, hisz amíg a másikból szopizik, addig az elsőben már termelődik. Ha már úgy érzed, hogy nincs türelme szívni, mert mondjuk hosszabb idő kell ahhoz, hogy beindítsa a tejleadó reflexet, akkor pótolnám meg először lefejt anyatejjel, és ha még mindig éhesnek látszik, akkor egy kevés tápszerrel.

Próbáltad-e, hogy éjszaka melletted az ágyban, akár félálomban teszed mellre. Hol alszik a babád? Meghallod, ha már mocorog? Mert ha korán észlelni tudod az éhségjeleket: cuppogás, keresés, és nem várod meg hogy sír, akkor be szokott válni, hogy elveszi a mellet.

20. kati1980 (válaszként erre: 19. - Istibébi)
2012. ápr. 3. 22:24
Szia.Nekem 3 hónapos múlt a kisfiam és sajnos nekünk is vannak gondjaink a szopizással.Nem hajlandó szopni csak éjszaka,vagy nagyon ritkán,ha éppen olyanja van.Ezért minden szopi előtt kiszoktam fejni és az előzőleg lefejt tejet kapja.Este tápszert kap,mert iszonyt sokat eszik este.Van hogy a 300-t is megeszi.Szedek homeos bogyókat,görögszénamag kapszulát,iszok néha sört is,de semmi se indítja be jobban a tejem.Volt már olyan is,hogy sak ordított amikor cicire raktam.Van amikor kiszopizik 20-30-t,de többet nem hajlandó,vagy 60-70-t.Fejni olyan 80-100-t tudok.Nagyon szeretném szoptatni,meg azt hogy legyen elég a tejem.Mit tanácsolsz?
2012. ápr. 1. 20:08
Nagyon ügyesek vagytok! Gyönyörűen fejlődik. Valószínű érgörcsről lehet szó, amit 2 dolog okozhat főként: a magnézium hiány, és ha túl erősen szorítja a cicit. Kezdj el magnéziumot szedni, és esetleg láthatná egy Dévény gyógytornász,mert szájtornával segíteni lehet a szorításon. Használtok-e nyugtató cumit? Ugyanis azt máshogy kell szívni, mint a mellet, és az is zavarhatja a szopási technikát. Megértem a helyzeted a fejéssel kapcsolatban, nekem sem mert könnyen az elején, és még most sem "adja le" mindig a mellem a tejet. Az, hogy keveset tudsz belőle lefejni, nem jelenti azt, hogy kevés is van benne, hisz a babád lenne a legjobb szívóerő. De próbáld meg azt, hogy 2 óránként fejed legalább 20 percig azt a melledet, amelyiket most nem fogadja el. Hányszor szopizik egy nap?
18. Böbe071 (válaszként erre: 17. - Istibébi)
2012. ápr. 1. 15:28
ki fehéredik.. Most meg csak ebböl akar szopzni... És brutális a végén.. A másikat fejem de allig van benne-(( pedig neki kell Kora baba 34 hétre 2200 Igaz már sokat fejlődött 1900 nel hoztam haza most 2 800 4 hetesen
17. istibébi (válaszként erre: 16. - Böbe071)
2012. ápr. 1. 15:19
Látsz elszíneződést is a mellbimbón? Ha fehér, amikor leveszed, akkor lehet érgörcs, amit magnézium hiány is okozhat. Ha olyan rózsaszínes, fénylő, akkor akár olyan candida gomba fertőzés, ami a pici szájában a szájpenészt okozza. Esetleg van-e a tetején valami?
16. Böbe071 (válaszként erre: 15. - Istibébi)
2012. márc. 29. 06:23
Szia lenne egy kérdésem A szoptatás vége felé égő érzést érzek a mellbimbómon belül Mintha tűvel szúrnák Nagyon kellemetlen ilyenkor kénytelen vagyok el venni általában már csak cummog rajta de nagyon fáj..
15. istibébi (válaszként erre: 14. - Bendőbenő)
2012. márc. 28. 20:42
Az a 10 ml is nagyon jó, hisz sokszor 10 ml kiválthatná a tápszert:)
14. bendőbenő (válaszként erre: 11. - Istibébi)
2012. márc. 28. 18:35
szia köszi a választ. A fejéssel az a baj, hogy ő éjszaka is magától kel, sosem keltem. Így nincs olyan üres 2-3 órám, amikor nélküle üríthetem a mellem. Tehát ő gyakran eszik, utána fejéssel már nem jön, vagy csak picike 10 ml körül.
2012. márc. 28. 09:50

ja, és a lényeg fejni és fejni. ha minden szopi után csak 10 -20 ml jön le estére mikor már kevesebb a tej simán megvan egy adag tejcsi.ráadásul jó zsírdús, mert hátsó tejet fejsz, jobban laktat estére.

de már én se fejek mindig, csak ha sokat hagy benne de az elején a fejés sokat segített. először azt hittem ha kifejem a következő evésre kevesebb lesz, de épp fordítva, minél jobban kifejtem annál több lett

12. 342bae44d8 (válaszként erre: 10. - Bendőbenő)
2012. márc. 28. 07:56

szia!

Én mint a fórum indító csak megerősíteni tudlak a saját hitedben, kérlek ne add fel! Hidd el menni fog! Mi tápszerrel jöttünk haza a kórházból, most 10 hetes, 1,5 hónapos kora óta elvétve kell neki tápszerrel pótolni, általában lefejt tejet kap, de azt se minden nap. Én se hittem volna, de a gyakori szoptatás tényleg használ, nekem a mai napig a vacsorája 1.5 óra!!!!! És nem kell neki pótlás, mert nem fogadja el csak nagyon végszükség esetén! Már 2szer "ment el" a tejem, de sikerült visszahozni. Én már csodaszereket sem eszem, iszom, csak szoptatok!

11. istibébi (válaszként erre: 10. - Bendőbenő)
2012. márc. 27. 21:42
Elképzelhető, hogy éhes volt, mert ennyi idős korban van egy úgynevezett növekedési ugrás fázis, amikor gyakrabban kérnek szopizni,és az első napokban alkalmazkodnia kell a szervezetnek a gyakori szoptatáshoz. Ha mindkét melledet kiürítette, kínáld fel neki a kezdő cicidet, hisz a tejtermelés folyamatos, és amikor a 2-ból szopik, az elsőben már újra termelődik. Amikor már csaknem üresnek érzed a melled, akkor a szopiszünetben(amikor nem nyel), a mellbimbó felé irányuló sugárirányú préseléssel a zsírdús hátsó tejhez hozzá tudod juttatni. Ha még ezután is éhesnek tűnik, akkor először lefejt anyatejjel pótold meg(pl. fejj a reggeli órákban, amikor a hormonok miatt több tej termelődik), és csak végső esetben tápszerrel, és pohárból inkább, mint cumisüvegből. Úgy veszem ki a szavaidból, hogy a gyakori mellre helyezéssel nincs gond, de én éjszaka nem ébreszteném 2 óránként,nyugodtan aludhat éjjel 4-5 órát, hisz neked is szükséged van a pihenésre. A tejtermelés legjobb fokozója a gyakori mellre helyezésen kívül a pihenés. A tejserkentő teákkal az a gond, hogy gyakran hasfájást okoznak a babáknak, és a túl sok folyadékbevitel is árthat. Igyál annyit, amennyi a szomjadat oltja. Remélem tudtam segíteni, és szívesen válaszolok a kérdéseidre
10. bendőbenő (válaszként erre: 9. - Istibébi)
2012. márc. 26. 17:06

Szia! Örülök, hogy látom ilyen végzettségű ember is rt. Nekem is van gondom a tejjel.Kislányom most volt 5 hetes 3 napja. Kis súllyal született - 2390g - és most sokat hízott (ma mérte a védőnő, 3320g) Azt mondta többet hízott, mint kellett volna. És nem egészen egy hete észrevettem, hogy a tej, mintha kevés lenne. Késő délután a kislány sokáig szopizik, és nem nyugszik meg utána sem. 17 órától 18.30-ig folyamatosan szopott, hol az egyik, hol a másik mellemet adtam neki, amelyikből még éreztem, hogy jön tejcsi. Mert egy ideig szépen iszik, aztán szívja, de nem nyel, aztán elkezd fészkelődni, kapálózni, és a mellem nagyon laza, nem tudok kipréselni belőle tejet. és miután ilyen sokáig szopizott, azután is csak járt keze- lába, ha a vállamra tettem szopizó mozdulatokat tett, úgymond "leette rólam a felsőt", és elkezd sírni. Ezután fürcsiztünk, és utána az egyik mellemből megszoptattam, majd az apja nem bírta már nézni, és kevert 120ml tápszert, amit egyszerre megevett a kislány. Most akkor mondja valaki, hogy nem volt éhes. Előtte nappal szinte nem is aludt, óránként szopik még mindig. Éjszaka is felkelünk, akkor olyan kétóránként. Nem voltam a tápszer híve, de valamit tennem kellett. Rosszul tettem? Iszok két hete tejszaporító teát, nem érzem, hogy beválik. Ja, és ezzel a kiskanalazós módszerrel csak annyi a baj, hogy a gyerek végig sír, hogy szopiznia kell, hiába nyeli közben a tejcsit kiskanálból. A cumit pedig nem fogadja el.

Köszi a választ.

2012. márc. 20. 13:06
Sziasztok! Szoptatási szaktanácsadónak tanulok, és egy 9 hónapos kisfiú anyukája vagyok, akit még mindig szoptatok. Az,hogy a felére csökkenjen az anyatej, csak akkor tudnád biztosan, ha egész nap mérnéd a szopás mennyiségét. Miből gondolod, hogy kevesebb? Lehet, hogy csak növekedési ugrásban van a babád, amikor az átlagnál gyakrabban kér szopizni, akár egész nap a mellen lehet, ilyen történhet 7-10 napos korban, 3 és 6 hetesen, 3 és 6 hónaposan. Vagy már annyi idős, hogy lerövidül a szopási idő nappal,mert a külvilág felé egyre nyitottabbá válik, vagyis "nem ér rá" szopizni, ilyenkor éjszaka szopik nyugodtan. Menstruáció előtt is gyakrabban kér, vagy ünnepek után is. A lényeg az, hogy legyen meg a napi 8-12 szopi, pihenj vele együtt, aludjatok együtt, és ne maradjon ki az éjszakai szopizás. Ha még bármi kérdésed lenne, szívesen válaszolok. Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha részletesebben leírnád, akkor lehet, hogy többet tudnék segíteni
8. nidan (válaszként erre: 6. - Ezti)
2012. márc. 20. 11:45
Jaj igen! Jó hogy írod, a köménymagos tojásleves is nagyon jó tejserkentő.
7. nidan (válaszként erre: 1. - 342bae44d8)
2012. márc. 20. 11:44
Szia! Három hónapos volt a kislányom, mikor én is így jártam. Egyik napról a másikra elment a tejem, és az én babám sem akarta a lefagyasztott tejet inni cumisüvegből. Óránként szoptattam, szegénykém csak szívta de nem nyelt, mert nem jött semmi. Nekem a More milk plus segített, de az is csak kb. 3. napra hozta vissza, és napi 3x2 szemet szedtem, kb. 2 hétig, majd fokozatosan elhagytam a szedését. Azóta szerencsére megint van tejem elég sok, pedig nem szedek nem iszok semmi tejserkentőt, és a lányom már 7 hónapos. Mint utólag kiderült nekem azért csökkent le a tej, mert megjött a mensim. Nyugodj meg vissza lehet hozni a tejet.
6. Ezti
2012. márc. 19. 18:52

Szia!

Tudom, hogy ilyenkor az ember kikészül idegileg, de próbálj meg megnyugodni!

Nekem 5,5 hónapos és nem fogad el szintén semmi cicin kívül. Kb. 4x hoztam már vissza a tejcsit, ne add fel.

Nekem a macikávé napi 3x nagyon jó, cikória/maláta keverék. Rántott leves sok köménnyel, bele tojást minél többet. Nekem egyedül a fitolac tea segíett a teák közül és a legfontosabb: napi 3 üveg ásványvíz. 4,5 liter sajnos:( van hogy már öklendezem, de megiszom.


És még 1 fontos: minden szopi között próbálj meg pihizni. Ha nem is alszol, a kanapéra feküdj le.


Remélem hamarosan sok lesz megint, de ne add fel semmiképp!!!

2012. márc. 19. 10:40
senki nem járt így?
2012. márc. 19. 08:29
szerda óta szinte egész nap szopik, hátha visszajönne, de nem sokat javult a helyzet, így viszont semmi mást nem tudok csinálni csak szoptatok egész nap. van itthon tápszer mert az elején kellett pótolni de öklendezik a cumitól. néha megmérem, van hogy csak 50et szopik a kettőből és kiszívja rendesen, majd 1.5 óra múlva újra kér de akkor sincs több, szinte éjszaka lakik jól, akkor van több és elég az egy cici bár ma kellett mindkettő
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook