Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyik kicsi, másik pici!? fórum

Egyik kicsi, másik pici!? (beszélgetős fórum)


1 2
33. latina (válaszként erre: 32. - 167616fd83)
2014. ápr. 29. 22:54
Hidd el, nem érdemes várni, kis korkülönbséggel összenőnek, még ha fiú-lány párosítás akkor is! Az első év kőkemény, az tény, de amikor az ember benne van, csinálja...Nekem nem volt segítségem,egyedül az anyósom van, de ő csak most ment nyugdíjba (mondanom se kell, azóta még annyira se ér rá). Ha a férjed jó apa, segít, elosztjátok a dolgokat, megy minden szépen. Meg kell tanulni kiengedni a feszültséget és kimondani a problémákat, mit vártok el egymástól. A barátnőimnél, sőt az ovistársaknál is ugyanígy jöttek a tesók, amikor összejövünk a gyerekeink egyidősek, eljátszanak. Sőt a lányom legjobb ovis barátnőjének is ugyanígy született az öcsikéje, mint nálunk, a fiúk egy csoportba járnak a bölcsibe a lányok az oviba és a legjobb barátok. A munkából is egyszer esel ki hosszabb időre, ráadásul amikor a nagy oviba megy Te még otthon leszel a kicsivel, ha beteg, nem gáz, hogy oldjátok meg, és a kicsi kapja folyamatosan a bacikat, mire ő megy közösségbe, megedződik. Hajrá!
32. 167616fd83 (válaszként erre: 31. - Latina)
2014. ápr. 25. 22:19
Öröm olvasni a soraidat!!Nálunk férjem nagyon tart a "dologtól",de nagyon jól érveltem,talán meg is győztem! :) Az utolsó alkalommal már nem is védekeztünk,úgyhogy úgy néz ki,elindult a tesó "projekt".És ha olyan gyorsan megy,mint a kisfiamnál,lehet,már össze is jött. :) Szeptemberben megbeszéltük,hogy babát szeretnénk,októberben már erős pozitív tesztem volt! :D
31. latina
2014. ápr. 20. 22:31
Én a kislányom 6 hónapos korában kezdtem érezni, hogy hiányzik még valaki, de nagyon, mégpedig a kisfiam! Mikor 1 éves lett belevágtunk és egyből terhes lettem, kicsit meg is ijedtem, hogy 21 hónap lesz csak a korkülönbség, de aztán sajna elvetéltem. Akkor azt gondoltam, biztos a félelem, lelkifurim is volt, és elnapoltuk a tesó projektet. De azért hagytunk esélyt, és egy évre rá már a karjaimban tarthattam a fiatalurat. 25 hónap van köztük, és imádják egymást. Mire a fiam 1 éves lett, már el is kezdtek szépen játszani együtt, és azóta is kiválóan elvannak egymással. Van néha box is, de lefoglalják egymást, ráadásul a kicsit a nagy állandóan húzza magával, tanítja akaratlanul is. Még csak bölcsis, és a nyáron lesz 3 éves, de már 20ig számol, és nem én tanítottam!A lányom ölelgeti, puszilgatja, és ha tehetik, összebújnak. öröm rájuk nézni...ha épp nem veszekszenek egy játékon :)
30. Picipötyi (válaszként erre: 29. - Jozsi.38)
2014. ápr. 20. 10:38
Ez így igaz :-) És hidd el, ez később se fog változni :-))) De ha megnőnek a legjobb testvérek lehetnek!
2014. ápr. 19. 18:23
hát nem tudom. szerintem minden életkorban más gondok lépnek elő a kis korkülönbségnél. az első év nehéz, de nekem a mostani sem könnyebb, néha úgy érzem, ugyanis ahogy túlléptek az összeveszek azon, hogy mi az enyém, jön egy új korszak, amikor csak úgy, mert olyan kedvük van verekszenek. ja és fiú-lány felállás
28. 167616fd83 (válaszként erre: 27. - Rubiny)
2014. ápr. 18. 21:12
Olyan hihetetlen,mennyire gyorsan megnőnek!Ez a 9 hónap,....mintha 1 hete hoztuk volna haza,azt a kis törékeny,ici-pici manót,aki nyeklett-nyaklott még,most meg már mászik,kapaszkodva jön-megy,kacag,tapsol,"süti a pogácsát",integet,.....hihetetlen! :D
27. Rubiny (válaszként erre: 26. - 167616fd83)
2014. ápr. 18. 18:43
Igen,de ahogy Te is írtad a kisfiadról,az enyém is ilyen,így azért nem olyan nehéz azt mondom.És a pici is jó alvónak számít,hála az égnek:)De hazudnék ha azt mondanám hú de könnyű és nem várom hogyelteljen pár hónap.Sőt én kb 1évre datálom amikor is tényleg könnyebbnek látom a dolgokat.Túl a hozzátápláláson,önálló evések,ivások,fogzás,mászás,járás:De ki kell élvezni ezt is most,pláne hogy többet nem tervezek és a 2 éves kisfiam is csak most született!
26. 167616fd83 (válaszként erre: 23. - Rubiny)
2014. ápr. 18. 17:19
Ó,gratulálok,de jó!Akkor neked még nagyon picikéd van! :)
25. 167616fd83 (válaszként erre: 21. - Cucicsillag)
2014. ápr. 18. 17:19

Köszönöm. :)

Szerencsére nagyon jó a kisfiam,nem sok panaszom van rá.Vannak napok,amikor iszonyat hisztis,de nagyon ritka.Jó alvó,este 8-tól reggel 8-9-ig alszik,eljátszunk ebédig,megkajál,aztán alszik 1-2 órát.Addig Én megcsinálok amit lehet,aztán sétálunk,játszunk,barátkozunk.Délután 6 körül még egyszer alszik fél-1 órát így még lenyugszik kicsit és estére kellemesen elfárad!Nagyon víg kedélyű,mindenkire mosolyog,nevetgél.Ritka jókedvű kis fiú. :)

24. 167616fd83 (válaszként erre: 22. - Mimy...)
2014. ápr. 18. 17:16

Szia!Az Enyém is pont 9 hós! :) Most hányadik hétben vagy?Könnyű a 2. terhességed?Nekem ha olyan lesz,mint az első,akkor egy szavam nem lehet. :)

Egyszer sem hánytam,nem ájultam el,összesen egy kis szag undorom volt,és terhességi diabéteszes voltam,de tudtam "kezelni",így az sem okozott gondot! :) Remélem lassan Én is várandós leszek!!! :)

23. Rubiny
2014. ápr. 18. 14:19
Nálam még friss az élmény,a két fiú közt van 2 év különbség,a kicsi 3 hetes:)Hát nem egyszerű,de szerintem gyorsan össze lehet rázódni,nálunk már alakul.Szerencsére mindkettő jó alvó,így ez sokban megkönnyíti az életemet,csak a nagyobb energiát kell lekötni,hogy ne bolonduljak meg délutánra :)
22. Mimy... (válaszként erre: 1. - 167616fd83)
2014. ápr. 18. 07:29

9 hónapos volt a nagyobbik, mikor terhes lettem a kisebbikkel.

18 hónap lesz köztük. :)

21. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 167616fd83)
2014. ápr. 17. 23:16

En kisfiam novemberben volt egy eves, es azt gondoltuk ilyenkor mar javaban pocakban lesz a teso, de megis orulok, hgy meg vartunk/varunk. Igy vhgy nem erzem azt, hgy nemtok rafigyelni maximalisan :) tobb ismerosom is van, akinel hamar jott a kovi baba, de ez persze baba es szulo fuggo is, ki hgy viseli, milyen termeszetu az elsoszulott stb.

Mindenesetre kitartast nektek, majd alakul, ahgy lennie kell :)

2014. ápr. 17. 22:49
Nekem pont 9 hónapos volt a nagyfiam, mikor a kicsi megfogant! Mi örültünk,h 1,5 év lesz köztük! Az,h nehéz velük,nem kifejezés!!! Most 3,5 és 2 évesek-állandó a harc egy játékért,egy könyvért,de még egy szál ropiért is! Ugyanakkor sok a közös játék is,mikor megvannak egymással! Egyformán nem lehet szeretni őket,mert mások,de ugyanannyira igen!!!:-)
19. bixi
2014. ápr. 17. 22:47
Lanyom 17honapos volt mikor megszuletett a fiam. Vannak nehez percek nem mondom, de maris room nezni, hogy csillog a pici (most5 honapos) szeme ahogy figyeli a noveret, a lanykam meg olelegeti, puszilgatja az occset. Neha azert feltekeny es persze nehez mikor mindketto egyszerre sir es egyedul vagyok veluk, de nem cserelnem el semmiert ezt a korkulonbseget. Mi igy terveztuk es szerencsere ossze is jott!
18. 167616fd83 (válaszként erre: 17. - ZéGyé)
2014. ápr. 17. 22:36
Én is kislányt szeretnék a fiam mellé,Ő lenne a nagy és okos bátyó,aki megvédi a hugit! :) De persze ha kisfiú lesz,nem bánom,...legalább több mindent tud örökölni! :P
17. ZéGyé (válaszként erre: 15. - 167616fd83)
2014. ápr. 17. 22:30
A kicsi januárban volt kettő, a nagy júliusban lesz négy. Nagyon szeretik egymást, és jól elvannak. A nagy tanítgatja, édesek. Néha persze ugyanaz a játék kell, akkor van vita, de féltékenykedés nincs. És fiú-lány felállás.
2014. ápr. 17. 22:20
Mindenkinek köszönöm.Ahogy olvasom a soraitokat,egyre jobban megnyugszom! :)
15. 167616fd83 (válaszként erre: 13. - ZéGyé)
2014. ápr. 17. 22:18
Szia!Mennyi idősek most a gyerkőcök?Már jól elvannak együtt?Mennyire szeretik egymást,,és tartanak össze??
14. 167616fd83 (válaszként erre: 10. - Kunigunda)
2014. ápr. 17. 22:17
Köszönöm,nagyon örülök,hogy írtál!!!Én is így gondolom!!!Pont ezt mondtam ma férjemnek,ha meglesz a 2.előbb-utóbb ha már akkora lesz,majd eljátszanak együtt,terelgetik egymást,és én is le tudok ülni 2 percre. :)
13. ZéGyé (válaszként erre: 1. - 167616fd83)
2014. ápr. 17. 22:16
Pont így voltam annak idején. És a nagy 11 hónapos korában összehoztuk a kicsit. Ő koraszülött lett, így végül 18 hónap van köztük. Az első hat hónap túlélőtábor volt. De egy percig nem bántam meg. :)
12. 167616fd83 (válaszként erre: 5. - Picipötyi)
2014. ápr. 17. 22:16

Szia!

Nekem a 9 hósom már végig alszik 12-13 órát éjjel,nem kel. :)

És így milyen a kapcsolat a gyerekeid között?A nagyok mennyire szeretik/foglalkoznak a picurra?Biztos szeretik,csak foglalkoznak is vele?Vagy már a maguk útját járják???

2014. ápr. 17. 22:13

Köszönöm mindenkinek!

Mivel itt mindenki édesanya,biztos nem kell leírnom,mit érzek,egyszerűen vágyom rá! :) Ilyen az anyai szív. :) És természetesen tudom,hogy minden gyerek más,és ez a jó!Mi is mások vagyunk a tesóimmal.De majd próbálom úgy nevelni őket,hogy szeressék egymást,és tudják,mennyire számíthatnak egymásra! :)

10. Kunigunda (válaszként erre: 1. - 167616fd83)
2014. ápr. 17. 22:13

Sziasztok!

Nekem 3 gyerekem van 21 hónap 21 hónap köztük a korkülönbség. Én a mai napig azt mondom, hogy három gyerekkel könnyebb mint eggyel. Lefoglalják egymást, tudnak már együtt is " bandázni" nem kell mindegyre velük játszani, marad számomra is egy két szabad perc. Szóval szerintem nem kell megijedni a kis korkülönbségtől.

9. Picipötyi (válaszként erre: 6. - Zebra25)
2014. ápr. 17. 21:54
De nincs ám :-)))
8. Carmena (válaszként erre: 1. - 167616fd83)
2014. ápr. 17. 21:51

15,5 hónap van a két gyermekem közt. Az első két év nehéz volt, de visszagondolva tökéletesen jó volt így. Nagyon jó testvérek és együtt nőttek fel!

Higgy abban, hogy a következő gyermeketek a neki megfelelő időben érkezik. Adjátok meg a lehetőséget és bízzátok a sorsra!

7. Picipötyi (válaszként erre: 4. - Sunshine girl)
2014. ápr. 17. 21:51
Hidd el, mindennek meg van az előnye és a hátránya is ..... a nagy vagy kicsi korkülönbségnek is ...
2014. ápr. 17. 21:50

Én is így gondoltam mint te, csak annyi különbséggel, hogy mi a fiam születése után azonnal bele is vágtunk. Nagyon vágytunk a tesóra, de ahpgy telt az idő, úgy kezdtem azt érezni, hogy nem szeretnék másik babát, legalább is monst nem. Ehhez kb 2 év kellett, hogy érezni kezdjem. Most 2,5 éves a fiam és maximálisan kihasználja minden agykapacitásomat:) Úgy érzem, hogy nekem most nagyon is elég Ő, nem tudnék 2 pici babával úgy foglalkozni ahogy kellene.

Mi 5-en vagyunk tesók, 5 év van a gyerekek között, de mindegyik tesómmal jóban vagyok, bármikor számíthatunk egymásra és imádom Őket:)

Sok sikert kívánok, ha úgy érzed, hogy készen állsz rá, akkor nincs min gondolkodni.

5. Picipötyi (válaszként erre: 1. - 167616fd83)
2014. ápr. 17. 21:41

Szia! Nálam ugyanez a helyzet, annyi pici különbséggel, hogy van már egy 16 éves 10 éves és a 8 hónapos picim.... Megmondtam itthon, hogyvagy most összehozzuk a picurit, vagy már nem lesz.

Tudom, hogy nagyon nehéz lesz, de mivel a picur így se ugyse alszik, inkább most szeretnék még egy picurit, mert egyszer végigalszom még1x az éjszakát, akkor már biztos nem szeretnék. A kolléganőmnek volt 13 hónap a különbség a 2 gyerkőc között mégis kibírta és van előnye is annak ha pici a korkülönbség :-)))

Ráadásul első gyerekkel sem egyszerű az élet, mert még sok mindent nem tudsz, így még egy mellé már nem lehet olyan nagy akadály sztem .... De majd meglátjuk, ha összejön :-)))

A sorsnak valóban nem jó elébe menni, de ha úgy adódik, akkor annak oka van.

Viszont azért azt is kalkuláld bele, hogy minden gyerek és testvéri viszony más...vagyis azért mert a Te gyerekkorodban ez működött, ne vegyél rá mérget, hogy a te csemetéid is ilyenek lesznek.... Minden gyerek más és külön egyéniség :-)))

Én azért szorytok Neked, hogy minden rendben legyen :-)))

4. Sunshine girl (válaszként erre: 1. - 167616fd83)
2014. ápr. 17. 21:37
Én is úgy érzem, ahogy te érezted, pedig már 23 hetes terhes vagyok és a gyerekek között 4,5 év lesz. Talán, ha megszületik máshogy gondolom majd :S
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook