Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyéves lányom gyakran hány, ha sokat iszik. Van tippetek, mitől? fórum

Egyéves lányom gyakran hány, ha sokat iszik. Van tippetek, mitől? (tudásbázis kérdés)


22. kicsimakk (válaszként erre: 21. - Kicsimakk)
2011. okt. 3. 07:49
Ja, igen, mi most leszünk 15 hónaposak.
21. kicsimakk (válaszként erre: 19. - 89cf9177e3)
2011. okt. 3. 07:48
Nálunk is általában akkor van, ha vagy 2-2,5 dl teát iszik egyszerre, vagy evés után közvetlenül megiszik 1-1,2 dl-t. Egyébként ő már darabosat eszik, ráadásul teljesen egyedül hajlandó csak. Persze a dolgok nagy része egészben jön vissza hányáskor - pl. tegnap az uborkasaláta... De a pépesebb állagú dolgokat nem hajlandó elfogadni sajnos, csak a joghurtot eszi meg, ami nem szilárd.
20. kicsimakk (válaszként erre: 18. - Molyka)
2011. okt. 3. 07:43
nem igazán öklendezik, néha köhécsel kicsit, de van, hogy csak jön a cucc és kész.
2011. okt. 2. 22:56

nalunk a kisfiam nagyon ritkan csinalta,de akkor azert mert nagyon sokat ivott,ez kb 1-1,5evesen volt,de amikor megszuletett mar akkor volt h visszahanyt egy pici kajat,de ahogy atalltunk a szilardabb bebietelre elmult neki.

de igazan megszeretnel nyugodni akkor vidd el orvoshoz nezze meg.

18. Molyka
2011. okt. 2. 22:37
Barátnőm kislánya csinálja ezt, 21 hónapos már... valószínű feszíti a gyomrát a víz, azért jön ki belőle. Öklendezik is vagy csak jön vissza a víz?
17. Incó
2011. okt. 2. 22:21

Szerintem is reflux lehet. Egy hasi uh megmondaná.

Még az jutott eszembe, hogy a Hipp babateát ha nem az előírtak szerint kevered olyan, mintha kicsit ízesített langyos vizet inna. Egyébként miért nem főzöl neki normális teát? A Hipp nagyon cukros...

16. azure_
2011. okt. 2. 22:14

Nem reflux?

Vidd el dokihoz!

Krinya meg is fogalmazta a problémát...

15. orsibigyu (válaszként erre: 10. - Kicsimakk)
2011. okt. 2. 22:05
Bocs, remélem nem bántottalak meg, drukkolok hogy minden rendben legyek.
2011. okt. 2. 21:55
A növéstől is lehet, amikor a nyelőcső nyúlik, a gyomorszáj nem zár rendesen, és visszajön a folyadék, mert irritálja. Bár nekem ez kisebb korában fordult elő. Nem tudom később is van-e ilyen, ilyenkor szerintem a fekvés nem javít, inkább emelni kell a fejét, akkor is, ha muszáj feküdnie. És persze a mértéktartás, ő kapott rá sűrítő szert, amitől javult a helyzet, majd kinőtte.
13. b235ac96d5 (válaszként erre: 2. - Kicsimakk)
2011. okt. 2. 21:54
Szerintem, holnap irány a doki!
12. kicsimakk (válaszként erre: 5. - Szilvaaa)
2011. okt. 2. 21:53
Igen, amikor náthás volt és köhögött, nálunk is előfordult, hogy reggel hányt a váladéktól. De most már biztos nem ez a gond, mert nem taknyos egyáltalán.
11. kicsimakk (válaszként erre: 8. - Marduk)
2011. okt. 2. 21:51
Hipp babateát iszik, de fele olyan édesre csinálom, mint ami a dobozon van megadva. Épp csak van egy kis íze.
10. kicsimakk (válaszként erre: 9. - Orsibigyu)
2011. okt. 2. 21:50
Köszi, ez sokat segített... :-))
2011. okt. 2. 21:49
Hát igen! Ha sokat iszok én is hányok, és iszonyatosan szédülök is, és másnap fáj a fejem. Ez ezzel jár!- ( Bocs, nem szép, de hátha felderít:D- Remélem rendbe jön a drága!)
2011. okt. 2. 21:47
Mit iszik a gyermek mert ez is számít.A szörpök az édesített italoktól elő fordulhat.Az unokám is gyakran hányt ami a boltból származó üdítők voltak és mióta teát vagy vizet iszik nem hány.
7. manó2000 (válaszként erre: 6. - Kicsimakk)
2011. okt. 2. 21:42
Akkor azért biztonság kedvéért én elvinném dokihoz. De biztos nincs baj.
2011. okt. 2. 21:37
Lányomnál inkább akkor jelentkezik ez a probléma, ha ivás után nem sokkal lefekszik. Most este is bekajált, ivott, majd jó álmosan bedőlt az ágyába. Aztán rögtön jött a hányás... :-(
2011. okt. 2. 21:36
nálunk is előfordul ilyen akkor amikor picit náthás és visszacsorog éjjel a váladék, amitől köhögni kezd, ez váltja ki...
4. manó2000 (válaszként erre: 2. - Kicsimakk)
2011. okt. 2. 21:33
Mondjuk nekünk nem volt ilyen betegség előtte.
2011. okt. 2. 21:32
Az én fiam is ilyen volt, már kinőtte. Nekünk az vált be, hogy ha ivott lefektettük. De nem jöttünk rá, hogy mitől volt. A dokinőnk azt mondta, hogy sokat evett, kíméljük a pocakot. Ez egy picit segített, de nem ettől volt. Elhagyta, de ez volt pár hónapig.
2011. okt. 2. 21:30
Kicsit bővebben: a kicsi elkapta korábban a hányós-fosós vírust. Azóta viszonylag gyakran, három-négy-öt naponta előfordul, hogy ha sok folyadékot iszik, akkor visszajön belőle. Ha előtte sokat evett is, akkor általában az is visszaköszön, ha korábban volt csak étkezés, akkor csak a lé jön vissza. Szerintetek vigyem dokihoz? Vagy volt már hasonló tapasztalata valakinek?
2011. okt. 2. 21:28
Egyéves lányom gyakran hány, ha sokat iszik. Van tippetek, mitől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook