Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyetlen egy dolgot sem adhatok el a Meskán, amíg nincs vállalkozóim? fórum

Egyetlen egy dolgot sem adhatok el a Meskán, amíg nincs vállalkozóim? (tudásbázis kérdés)

1 2
35. noozimanoo (válaszként erre: 34. - Izaanyu)
2012. szept. 26. 21:36
Muszáj!!! Van egy 3hónapos tüneményes kishercegem! :)
34. izaanyu (válaszként erre: 33. - Noozimanoo)
2012. szept. 26. 20:14

Tényleg túlélő típus vagy!

Egy hónappal ezelőtt lépett le a "kedves", s te a sebeid nyalogatása helyett a jövőbe tekintesz, tele reményekkel, tervekkel! Gratulálok, és kívánok sok sikert az elképzeléseidhez!

33. noozimanoo (válaszként erre: 32. - Izaanyu)
2012. szept. 26. 09:13

Szia!

Bocsi, szünetelt a szomszéd netje, amit használok, de már megoldották a problémát! :)


Hát igen! Eleinte én sem jutottam szóhoz. Viszont szerencsésnek tartom magam, mert amint a máknyi kis eszem felfogja a helyzetet, nagyon hamar alkalmazkodom. :)

Most azon vagyok, hogy melót találjak jövő nyártól. Ez mifelénk nem egyszerű. Legjobb lenne a szakmámban, akkor csak 7-7,5 órára kellene 'elhagynom' a kisfiam, akire egyébként anyukám fog vigyázni.

Anyu nevére jönne a Gyes, nekem meg indulhatna a Meska-bolt is! :)

Addig viszont rákészülök: rengeteg apró szépséget készítek, hogy amikor már majd lehet, csak fel kelljen tölteni. :)

32. izaanyu (válaszként erre: 31. - Noozimanoo)
2012. szept. 21. 20:21
Most igazából szóhoz sem jutok. Erőt és kitartást kívánok neked a kisfiad neveléséhez, egy gyermek létezése olyan energiákat tud adni az élet nehézségeihez, amit egyébként el sem tudnánk képzelni.
31. noozimanoo (válaszként erre: 30. - Izaanyu)
2012. szept. 20. 22:36

Nem lenne bűntett, ha az apuka nem lépett volna le egy hónapja, hátrahagyva az akkor másfél hónapos - egyébként tüneményes - kisfiát...

Még jó, hogy túlélő típus vagyok! :)

2012. szept. 20. 15:03
És ilyenkor nem lehet mondjuk az apukával kiváltatni azt a bizonyos adószámot( gondolom, munkahelyük van, különben éhenhalnának mind a hárman vagy még többen, ha vannak nagytesók is), az anyuka dolgozgatna, az apuka adózna, az állam is jóljárna. Vagy ez már kemény bűntett?
29. noozimanoo (válaszként erre: 28. - Izaanyu)
2012. szept. 20. 14:45

Ezt én sem értem. Gyakorlatilag vagyok olyan szerencsés, hogy egy könnyű szülés után kaptam a sorstól egy hihetetlen babát, aki nem sír, semmi baj nincs vele. Mivel ügyesen alszik is, így rengeteg a szabadidőm, amit erre tudnék fordítani... Illetve fordítom is, csak gondoltam, akkor el is adom, ha akad rá vevő.

Már most van 2 kilónyi gyöngyöm készen.

A másik, hogy erről ugye nem tudtam, így boltot is nyitottam. 3 lánc van fenn, többet nem merek feltölteni. Na de mit csinálok, ha vevő jelentkezik? Mondjam, hogy "bocsi, majd másfél év múlva odaadom"?

28. izaanyu (válaszként erre: 27. - Noozimanoo)
2012. szept. 20. 13:06

Köszönöm! Nekem van főállásom, tehát ez a 7-es adószám is működhet ezekszerint. Csak ebben azért nem voltam biztos, mert valahol meg azt olvastam, hogy már csak lakás bérbeadásához használható. De ha neked a mai napon ott ezt mondták, akkor szerintem így is van.

De nem tartom igazságosnak, hogy gyeden lévők még ennyire sem segíthetnek önmagukon, nem értem miért jó ez az országnak, hiszen a megkeresett pénzed nagy részét úgyis Ő kapja vissza.

Mégegyszer köszi!

27. noozimanoo (válaszként erre: 23. - Izaanyu)
2012. szept. 20. 12:02

Na utánajártam!


Be kell menni a NAV helyi kirendeltségére, és elmondani, hogy milyen tevékenység miatt szeretnél egy "7-es" adószámot kérni, ez egyfajta őstermelői adószám. Ha ez megvan, akkor gond nélkül lehet árulni akárhol. (a vatera se legális, ha újat árul valaki, rákérdeztem)

Az adószámot akkor kérheted, ha 6 vagy 8 órában főállásban dolgozol, tehát van biztosításod vagy öregségi nyugdíj mellé.

Gyed mellett tilos, rokkantsági ellátottak kérhetik, de majd'58ezret kell évente fizetniük, ha eladtak valamit, ha nem, akkor is.

Szóval én 2 év kényszerpihenőn vagyok. :(((

26. Babeck
2012. szept. 19. 23:12
Adószámos magánszemély is jó megoldás, az egyéni vállalkozói tevékenységet meg lehet szüneteltetni, ha nem akaródzik a semmire járulékot fizetni...
25. Babeck (válaszként erre: 8. - Vikucka)
2012. szept. 19. 23:07
Próbáld meg értelmezni, amit írtam.
24. izaanyu (válaszként erre: 22. - F64f0d9a69)
2012. szept. 19. 20:46
Igen, olvastam, néhány hónappal ezelőtt megtaláltam én is az általad ajánlott cikket, és éppen ez volt az, ami azóta is visszatart abban, hogy valamit lépjek ebben az ügyben. Köszi!
23. izaanyu (válaszként erre: 21. - Noozimanoo)
2012. szept. 19. 20:44
Az tényleg nagyon jó lenne, előre is köszönöm.
22. f64f0d9a69 (válaszként erre: 20. - Izaanyu)
2012. szept. 19. 19:56

Nincs...

Mi legalábbis nem találtunk ilyet.

Olvastad a 16. hsz.t?

21. noozimanoo (válaszként erre: 20. - Izaanyu)
2012. szept. 19. 19:56
Én ahogy utánaolvastam, elvileg van egy lehetőség, amihez nem kell a vállalkozói. Holnap úgyis arra járok, bemegyek az Apeh-hez (vagy mi a neve...) és megkérdezem. Ha gondolod, utána beszámolok! ;)
2012. szept. 19. 13:18

Helló! Megjöttem. Köszönöm a válaszokat, de úgy látom, ez a dolog másnak sem egyértelmű. A dolgaim természetesen vadiújak lennének, hiszen én készítem őket, ráadásul új alapanyagokból, amiért kemény pénzeket elkérnek.

És kell vállalkozói, igen, ha rendszeres jövedelem-forrásod a Meskán való árusítás.

De könyörgöm, amennyire peches vagyok, az első tétel eladása után lebuknék számla nélkül.

Ezért kérdezem, nincs valami jogszabály, amely néhány darabot engedélyez feketén is?

Mert hirdethetném a jófogáson, vagy az aprón is, de a Meska szerintem ideálisabb, mert aki ott vásárol, az tudja mit keres. És talán még az ismerőseinek is ajánlhat.

19. c1a46ddede (válaszként erre: 17. - Nyuszibaba)
2012. szept. 19. 12:28
Használt dolgok után évi 200 000 Ft az összeghataár, amíg nem kell adót fizetni.
18. noozimanoo (válaszként erre: 15. - Bowie)
2012. szept. 19. 12:07
Köszi az infót!!! :)
17. nyuszibaba (válaszként erre: 14. - Bowie)
2012. szept. 19. 07:25

ez szerintemnem így van.

Hivatalosan kereskedni csak vállalkozói igazolvánnyal (cég, egyéni vállakozó, stb) lehet. TEhát ha te pl párnákat akarsz varrni, több darabot, akár rendelésre, akkor igen, kell vállalkozói. Ha a gyereked használt ruháját akarod eladni, akkor éves szinten 600.000 Ft (az összegbe nem vagyok biztos) adómentes jövedelemként értelmezhető.

Ha a meskának kell jutalékot fizetni (teszvesznek, vaterának kell) akkor ő számlát állít ki neked (vállalkozásodnak), így azt költségként elszámolhatod.

A meska csak a saját bevétele (jutalék) után fizeti az adóvonzatot, a te bevételed után nem!

2012. szept. 19. 07:08

[link]

„A barátnőm nem vállalkozó, nem kereskedő, nincs papírja arról, hogy “alkot”. Kedvét leli benne. Csak csinálja. És jól. És szegényt nagyon utolérték.

Az Apeh bejelentkezett, mint vásárló, ő rendre el is küldte a termékét “a megrendelőnek” az/ő pedig a pénzt, aztán a megrendelő hiányolta a nyugtát, vagy a számlát a termék mellől.

Amikor a barátnőm mondta, hogy nem tud adni, akkor jött ki, hogy “a megrendelő” egy APEH-ellenőrzés volt. Szuper.”

15. bowie
2012. szept. 19. 06:42

Itt írnak róla, bár már régebbi info:


[link]

14. bowie
2012. szept. 19. 06:35
Ha eladtok valamit, akkor kell jutalékot fizetnetek a meskának? Van feltöltési díj, stb? Ha ugyanis igen, tehát ha az eladások után fizetnetek kell, akkor tuti nem kell vállalkozói hozzá, mert akkor a meska.hu rendezi az adó vonzatát a dolognak. Mint ahogyan a vaterán is kell jutalékot fizetni.
2012. szept. 19. 06:09

Én tegnap este regisztráltam és nyitottam boltot. Sehol nem találtam olyat, hogy kellene vállalkozói.

Ennyire bamba lennék? Pedig minden előkerülő szöveget elolvastam. :/

12. Nirvi
2012. szept. 18. 23:39

Mondjuk egy ilyet most találtam...


"A Meska oldalain való árusításra a hatályos magyar jogszabályok érvényesek.

Amennyiben ezzel kapcsolatban további kérdésed lenne azt kérjük beszéld meg egy könyvelővel!"


Csak tudni kéne, hogy a "hatályos magyar jogszabályok" pontosan most mit is jelent...mármint, hogy mik ezek a szabályok.

11. Nirvi
2012. szept. 18. 23:28
Amúgy ezt honnan gondolod, hogy kell ??
10. Nirvi (válaszként erre: 1. - Izaanyu)
2012. szept. 18. 23:27

Hát nem tudom...én árulok a Meskán, már vettek is tőlem, de vállalkozóim nincs...és nem is láttam sehol, hogy kéne.

Remélem nem csak figyelmetlen voltam :O

9. izaanyu (válaszként erre: 8. - Vikucka)
2012. szept. 18. 22:36

Igen, van rendes munkám is. Anélkül egyáltalán nem érné meg, mert az összes járulékot (havi 50-70 ezer forintot) minden hónapban ki kellene fizetnem akkor is, ha egyetlen forint bevételem sincs. Ennek már utánanéztem.

És tudom, nem nagy ügy kiváltani, ebben igaza van a kedves válaszolónak, csak annyira értelmetlennek látom azonnal, mert "jártam" a Meskán, és bizony láttam, hogy van aki egy éve regisztrált és még egyetlen eladott terméke sincs.

8. vikucka (válaszként erre: 6. - Babeck)
2012. szept. 18. 22:31

Várjál, ezzel a kijelentéssel.Létrehozni tényleg könnyű, de Ha pl. nincs munkaviszonya, akkor igenis nagy cucc, mert minden hónapban fixen kell maga után fizetni a járulékokat.


A vállalkozósdi akkor éri meg ilyen esetben, ha van heti 36 órát meghaladó munkaviszonya, ilyenkor az adózás másképp van.

7. izaanyu (válaszként erre: 5. - Katie_rose)
2012. szept. 18. 22:29

Látod, ezt én sem tudom. Hirdessem, mint saját készítésű terméket, aztán ha jön az ellenőr:

" Dehogyis volt új, csak meg akartam tőle valahogy szabadulni, tudja még tavaly kaptam az anyósomtól."?

2012. szept. 18. 22:27

Én nem láttam olyat a felhasználási feltételeknél, hogy vállalkozóvá kellene válni hozzá.

Miért nem próbálod máshol (is) az eladást? Vatera, teszvesz, jófogás, stb.


Amúgy nem nagy cucc a vállalkozóvá válás, még csak be se kell menni az okmányirodába, simán tudod ügyfélkapun át intézni :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook