Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyetértesz azzal, hogy a Titanicot kiemeljék a tengerből? fórum

Egyetértesz azzal, hogy a Titanicot kiemeljék a tengerből? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
108. T kew
2007. szept. 11. 14:02
hát emberek..elmnodom h miért emeljék ki! Azért emeljék ki a Titanicot mert szöükség van rá..azért hogy megtudjuk azt mi volt a multja ..minden részletét..és újra is lehetne működtetni..az egészet..persze elszántság kéne hozzá és akarat..a pénz nem a megfelelő ahoz hogy kiemeljük..ha szereznek embereket akik szeretik vagy szerették a titanicot akkor sikeresen véghez lehet vinni a kiemeklést! ha kiemelték persze vannak mai módszerek amitől nem eshet szét a hajó és szállíthatóvá válik így kilehetne emelni a mélyből feltárva a titkait..biztos van még ember aki él és volt rajta ..ha meglátná ezt hogy kiemelték nagyon nagy römmel járna rajta újból ahogyan azt megtette 1912-ben ..kitudja..nincs lehetetlen..de ha akarjuk tehetetlen se! értelem szerűen biztos vagyok abban hogy nagyon angyon angy üzlet lenne benne..emberek milliói vgy milliárdjai megnéznék..mert világhírű..és ez nagyon nagy fogás lenne az embereknek..a látvány és minden más!
107. zoe01
2007. szept. 4. 14:27

Ha még ott marad a mélyben akkor pár év múlva teljesen el fog tűnni, mert a baktérium lebontják elkorhad, és nem marad meg ez az emlék.

Ha pedig azt mondja vki, hogy ez sírrablásnak minősül, akkor én azt mondom hogy mikor egyiptomi fáraók sírját, stb.-t kiásnak és elvisznek, az is sírrablás.

Szóval...

Szerintem megérné.

106. 5464505f6a (válaszként erre: 103. - Vica30)
2007. szept. 2. 15:28

És ha "adsz" Afrikának 1millió eurot, akkor mi történik?És ha 100milliót? SEMMI!


Amúgy-ha jobban beleásnám magamat- biztos találnék pár emberkét, aki NEM emeltetné ki a Titanicot, de a kiállításra azért elmegy:) Ellentmondás a négyzeten:D

2007. szept. 1. 21:46
Kockázatos.
104. kroton
2007. aug. 31. 09:45
Minek, újra akarják használni?
103. Vica30
2007. aug. 30. 23:09

Felesleges pénzkidobás. Kit zavar az ott lenn? Kinek lenne jó ha kint lenne? Látogatni nem lehetne, néhány év múlva "eltűnne".

Ha valakinek van erre pénze adja inkább Afrikának. Kaotikus állapotok uralkodnak ott, élelem-hiány, járvány. Az miért csak keveseket zavar?

102. Vadmalna (válaszként erre: 99. - Melcsu91)
2007. aug. 30. 22:59
Hááát...ez is egy szempont:)))
2007. aug. 30. 22:57
Így is úgy is a Titanic el fog tünni:(! Már nem fog sokáig megmaradni
2007. aug. 23. 17:05
Szerintem sem lenne értelme kiemelni, a víz legalább konzerválta, így megmarad ott lenn. Ha felhoznák, néhány év és semmi sem maradna belőle.
2007. aug. 3. 10:29
Igen, mivel így lehet, hogy még több dolgot megtudunk róla!A végén még [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Leonardo DiCaprio[{[{[/A]}]}] is előkerül!!!:):):):):):):)
2007. aug. 3. 00:35
Nem,hagyjak ott ahol van... mi ertelme lenne kiemelni... talan fel akarjak ujitani :-)))
97. 0c97fbb607 (válaszként erre: 93. - 18235c4fc5)
2007. júl. 8. 09:45

Nem vagy nyers egyáltalán.Temetkezünk,mert ...Emagdi szépen leírta ,hogy miért.

Abban igazad van,hogy a tenger a halottak végső nyughelye,nem a híjóroncs.Szerintem már csontok sincsenek ott.

A lelkük hová került?Oda ahová a többi lélek.Sajnos pontos választ még nem tudok mondani,csak találgatások vannak.Vagy a menyországba,vagy egy másik élőlény testébe,vagy szellemként bolyonganak a két világ közt.

Ha mejd meghalok,akkor már pontosabb infóim lesznek ez ügyben:))))

Temetéssel kapcsolatban azt mondtam a férjemnek,ha meghalok eszükbe se jusson eltemettetni többszázezer forintért,hamvasztassanak tegyenek egy dobozba,aztán onnantó azt csinálnak velem amit akarnak,szórjanak ki valahol,vagy tartsanak a polcon,mit bánom én!

96. emagdi
2007. júl. 8. 08:13

a temetkezés annyit tesz, hogy az elhunytak földi maradványait elhelyezzük egy helyre (általában a föld alá). ennek egyrészt praktikus okai vannak (pl. fertőzésveszélyek elkerülése), másrészt lelki okai (van hol emlékezni az elhunytakra).


akik a titanicon elsüllyedtek azoknak a fizikai maradványaiból gyanítom már nem sok maradt. a csontokat össze lehet szedegetni, és eltemetni valahol, de max tömegsírba, mert ennyi év után nem lehet megmondani, hogy ez itt john smith csontváza, ez meg másé.


de ha valamely temetőben készítenek egy titanic emlékhelyet, az szerintem éppen annyira ellátja azt a funkciót, hogy emlékezni lehessen rájuk, mintha ez a tengeren lenne. (sőt, emellett ugyanúgy lehet megemlékezést tartani a tengeren is, dobhatnak a vízbe rózsát, és hasonlók. a hajót és a hullákat így sem látják, meg úgy sem fogják látni). ha egy repülő leesik, annak a roncsait sem hagyják a helyszínen.


amúgy szerintem már egyre kevesebben vannak olyanok, akiknek rokonaik, vagy ismerőseik voltak a hajón, mert már lassan ők is meghalnak.

95. 18235c4fc5 (válaszként erre: 94. - 0b099f6590)
2007. júl. 8. 08:03
Mire érted azt, hogy ugyan minek? A temetkezésre?
2007. júl. 8. 08:01
Ugyan minek?
93. 18235c4fc5 (válaszként erre: 91. - 0c97fbb607)
2007. júl. 8. 08:01

Bocs, ha túl nyers vagyok, de akkor ne is temetkezzünk??? Ha kicsit végiggondolod, amit leírtál...

Azoknak az embereknek a tenger a végső nyughelye.


És egy kérdés: szerinted a lelkük hová került?

92. 5464505f6a (válaszként erre: 89. - Emagdi)
2007. júl. 7. 09:20
Én is ezt mondom:)
91. 0c97fbb607 (válaszként erre: 90. - 18235c4fc5)
2007. júl. 6. 22:22
Ugyan már!Az ember meghal,a teste elenyészik.....csak a lélek ami tovább él...az pedig már rég nincs ott!
90. 18235c4fc5 (válaszként erre: 86. - 0c97fbb607)
2007. júl. 6. 21:46

Valaki már írta előttem, hogy ha felhoznák a felszínre, vagy csak megmozdítanák, valószínűleg baja esne. Arról nem is beszélve, hány ember halt meg ott...szerintem "hagyjuk" békén, és ne hagyjuk, hogy kincsvadászok, áltudósok, avatatlanok, neadjisten bulvársajtó martalékává váljon.

Legyen a Titanic áldozatainak örök nyughelye, azok emlékhelye, akik már nem tudják elmesélni, hogy akkor ott mit éltek át.

89. emagdi (válaszként erre: 87. - Ildi00)
2007. júl. 6. 21:00

bocs, de a halottakat már rég megették a halak, lehet, hogy már a csontvázuk sincs ott.


amúgy meglepődnél, hogy mennyi hajóroncs van a víz alatt :))

most nem értem, hogy a titanic miért ennyire különleges... jó, persze, nagy hajó volt, meg nagy extra volt annakidején, és szegények eléggé pórul is jártak, meg a film is nagyon szép és megható volt.... de kicsit úgy érzem ezt is csak a média fújta fel.

emberek ezrei halnak meg nap mint nap balesetben (sajnos).

a repülőgép roncsokat is ott kellene hagyni ennyi erővel ahova leestek?

szerintem elég régen elsüllyedt már az a szerencsétlen titanic, lassan már azok sem élnek, akiknek esetleg ismerősük lehetet a hajón, szóval nem értem hogy kit zavarna, ha felhoznák a felszínre. (én ezt nem érzem kicsit sem kegyeletsértőnek, vagy morbidnak)

88. emagdi (válaszként erre: 84. - CILUSKA)
2007. júl. 6. 20:56

te csak azt hiszed, hogy lesüllyednél! de tudod olyan sok ólom kellene, hogy ihaj!

sőt, minél nagyobb darab az ember, annál nagyobb ugye a ruhácskája (ami erős felhajtóerővel bír ám a vízben), tehát annál több ólom is kell.

rajtam is annyi szokott lenni, hogy alig bírom el amúgy a szárazon:))

87. Ildi00
2007. júl. 6. 20:56
Szerintem ne emeljék ki,mert az tiszteletlenség lenne a holtakra nézve...
86. 0c97fbb607 (válaszként erre: 85. - 18235c4fc5)
2007. júl. 6. 20:53
Miért?
2007. júl. 6. 20:38
Nem, annak ott a "helye".
84. CILUSKA (válaszként erre: 82. - Emagdi)
2007. júl. 6. 16:14
Oké ! A könnyűbúvároknak jó lenne, de az ilyen "nehéz" embereknek, mint én vagyok, nem nagyon. A súlyom biztos levinne, de hogy jönnék vissza ? Pedig meg szeretném nézni!
83. 0c97fbb607 (válaszként erre: 82. - Emagdi)
2007. júl. 6. 16:11
Nem is rossz!Pláne,hogy ha levegőre hoznák,valszeg szét is esne.
82. emagdi (válaszként erre: 80. - CILUSKA)
2007. júl. 6. 16:09

nekem erre van egy kompromisszumos javaslatom:

ne emeljék ki a tengerből, de piszkálják ki a nagy mélységből, és vigyék át valami jól megközelíthető, 20-25 méteres mélységbe, ahol aztán a hobbi könnyűbúvárok jó kis túrák keretében nézegetnetnék.

szuper lenne:))

81. 0c97fbb607 (válaszként erre: 80. - CILUSKA)
2007. júl. 6. 16:07

Minden megoldható,ha van elég pénz rá,no meg elég nagy üzletet látnak benne!:)

Mindenki a kegyelet miatt nem emelné ki a tengerből.Ha én egy leszármazott lennék,szeretnék ott sétálni a fedélzetén.

2007. júl. 6. 16:02
Ha bírják, emeljék ki. De hova teszik ?
2007. júl. 6. 15:21
Igen,még mindig...jobban mondva,nem igazán értem miért is ne?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook