Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyetemistának (Budapest) egy hétre 15.000 Ft költőpénz megfelelő? fórum

Egyetemistának (Budapest) egy hétre 15.000 Ft költőpénz megfelelő? (tudásbázis kérdés)

14. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - 989059ae1f)
2018. aug. 9. 10:49
Ha csak az étkezésre kell költeni, akkor bőven elég.
2018. aug. 9. 10:43
A kérdés az lett volna, hogy ennyi pénzből meg lehet-e élni egy héten úgy, hogy albérletben vagyok, és a napi háromszori étkezést kell megoldanom ebből az összegből öt napig.
2018. aug. 9. 10:42

Elnézést, itt vagyok, csak meg is feledkeztem a fórumról. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok. :)


Rólam lenne szó, én leszek az egyetemista. Természetesen vállalok munkát, nyáron is dolgozom, így nem a szüleim pénzét költöm. :)

10. 1+1=10
2018. aug. 4. 10:00

Ennyi volt ? Se kép, se hang ?

Talán nem jó a válasz ?

Szívesen segítünk, csak kérdezz !

10. 1+1=10
2018. aug. 4. 10:00

Ennyi volt ? Se kép, se hang ?

Talán nem jó a válasz ?

Szívesen segítünk, csak kérdezz !

9. 1+1=10 (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2018. aug. 3. 14:22

Ezt általánosan kérdezed, hogy egy egyetemistának, vagy Te vagy az egyetemista vagy a gyereked az ?

Ebből nem derül ki "semmi" Az sem mindegy fiú, vagy lány. Az sem, hogy melyik városban tanul. Szóval, ha megfelelő választ akarsz kapni, akkor tedd fel pontosan a kérdésedet, mert ez így @art sem ér.

Láva a hozzászólásaidat és a témáidat ha Rólad van szó azt hiszem Neked kevés lenne.

7. papája (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2018. aug. 3. 09:04

Azt írod, hogy költőpénz. Tehát én úgy értelmezem, hogy megvan mindened ez a zsebpénz.

Jó lenne, ha részletesebben kifejtenéd, hogy nálad mit jelent a költőpénz, nehogy tévesen adjunk választ.

Amennyiben ez valóban zsbpénz, akkor gondolj abba bele, hogy a szüleid hetente mennyi zsebpénzt engednek meg maguknak. Mennyit költenek "csak" a jólétükre, szórakozásukra, bulira, haverokra, kozmetikumra, piára, cigire stb. Szóval gyanítom nem megy el havi 15 ezer, mert az már megszorozva a családod minden tagjának számával nagyon sok.

Gondolj bele meg tudják-e engedni a jövedelmüket tekintve, hogy ennyi pénzt költs hetente (nélkülözhető dolgokra) vagy sem. Milyen áldozatot hoznak azért, hogy te tanulj. Lehet, hogy miattad nélkülözni fognak, mert mire kinyögik az egyéb zsebpénznél fontosabb dolgokat már nem marad a családi kasszába. Tehát javaslom ne terheld agyon a szüleidet vállalj diákmunkát és abból költs amiért megdolgoztál annyit amennyit akarsz, tudsz vagy nem sajnálsz.

7. papája (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2018. aug. 3. 09:04

Azt írod, hogy költőpénz. Tehát én úgy értelmezem, hogy megvan mindened ez a zsebpénz.

Jó lenne, ha részletesebben kifejtenéd, hogy nálad mit jelent a költőpénz, nehogy tévesen adjunk választ.

Amennyiben ez valóban zsbpénz, akkor gondolj abba bele, hogy a szüleid hetente mennyi zsebpénzt engednek meg maguknak. Mennyit költenek "csak" a jólétükre, szórakozásukra, bulira, haverokra, kozmetikumra, piára, cigire stb. Szóval gyanítom nem megy el havi 15 ezer, mert az már megszorozva a családod minden tagjának számával nagyon sok.

Gondolj bele meg tudják-e engedni a jövedelmüket tekintve, hogy ennyi pénzt költs hetente (nélkülözhető dolgokra) vagy sem. Milyen áldozatot hoznak azért, hogy te tanulj. Lehet, hogy miattad nélkülözni fognak, mert mire kinyögik az egyéb zsebpénznél fontosabb dolgokat már nem marad a családi kasszába. Tehát javaslom ne terheld agyon a szüleidet vállalj diákmunkát és abból költs amiért megdolgoztál annyit amennyit akarsz, tudsz vagy nem sajnálsz.

6. levarosbukta (válaszként erre: 3. - L.luiselotte)
2018. aug. 2. 19:32
Mennyit???? Hol lehet ennyi ösztöndíjat kapni? A lányom végig kitűnő volt a PTK-án de a legtöbb is 12 eFt volt.
2018. aug. 2. 17:26
Fantára kevés lesz.:D
4. PöttyösPanka (válaszként erre: 3. - L.luiselotte)
2018. aug. 2. 16:47
Nálunk sosem volt ilyen magas a maximálisan kapható ösztöndíj :(
2018. aug. 2. 14:58
ha nem kell albérletet és rezsit fizetni belőle és elég beosztó, és nincs káros szenvedélye, akkor elég Remélhetőleg kap még min 60-70.000 Ft ösztöndijat is mellé.
2018. aug. 2. 14:36
Attól függ, mit kell finanszíroznia belőle. Szállás, könyvek, internet, étel, buli, ruha, más?
2018. aug. 2. 14:17
A vonat, BKV bérleten kívül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook