Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyetem vagy szakma? Írjatok őszinte véleményt! fórum

Egyetem vagy szakma? Írjatok őszinte véleményt! (beszélgetős fórum)

28. vercsuka (válaszként erre: 27. - 9ba1034c54)
2013. aug. 14. 16:56
Köszi :) Hát végül Miskolcra vettek fel igi.re, ezt annyira nem szerettem volna,mármint Miskolcot! De ez van,megpróbáljuk ezt...jobbat nem tudok!
2013. aug. 11. 14:02

Az egyetemet ajánlom :) levelezőn nem lesz olyan nagy a nyomás sztem.Persze tanulni ott is kell. Én is igazgatásira jelentkeztem,az igazságügyit másodiknak jelöltem be,de az elsőre vettek fel,ami munkaügy..úgy voltam vele,nem kell nekem diploma,el leszek én a szakmáimmal,aha persze.. nem kellek sehova :S hát akkor irány az Elte .. és már várom :)

Ha nem kezded el,akkor lehet bánni fogod,én is közel 30 felé jutottam el oda,hogy mégiscsak kell az a diploma .. Itt valaki írta,hogy fősulin gyakorlat is van,ez így igaz,egyébként ha szakmát végzel,akkor meg nem sok gyakorlat jut :S na mindegy,én ajánlom az egyetemet :)

26. grizus (válaszként erre: 1. - Vercsuka)
2013. aug. 1. 02:05
Szerintem most tegyél le egy szakmát, aztán dolgozz, aztán ha már nem leszel pánikbeteg, pár év múlva térj vissza az egyetemre. Lehet, hogy a túlzott felelősség miatt jött ki a betegséged. Mindenképp gyógyulj meg és csak utána foglalkozz a továbbtanulással. Nem tudom hány éves vagy, de akkor se leszel lekésve róla. Sok sikert!
25. grizus
2013. aug. 1. 02:02
Szerintem a legjobb, ha mindkettő. Egyetemem már nem lesz, ki se tudom fizetni, OKJ-m még talán lehet.
24. ina87
2013. aug. 1. 00:07
Jó azért ha van valamijen diploma az sose árt,mivel sajnos mai világ megköveteli ellenben nemárt ha tanulsz ezt azt diploma nélkül azis jól jönn,tehát biztos megoszlanak a vélemények,de mind a 2-tö jó ha van,na meg kitartásod is hozza!
23. babszibobó (válaszként erre: 18. - Vercsuka)
2013. júl. 31. 23:36
Nekem előbb szakmaim lettem,mármint okj-s...és csak most diplomaztam,mert most volt re lehetőségem
2013. júl. 31. 23:19

nem hangzik rosszul. sőt! hát át fogom tanulmányozni a szakmákat biztos ami biztos. felmérve a dolgokat,lehet tényleg nem kéne adósságot felhalmoznom. mert már így is sok :( ebbe meg nem akarok belebetegedni.

És tényleg köszönöm mindenkinek a kedvességet :)

21. zsani82 (válaszként erre: 20. - Vercsuka)
2013. júl. 31. 23:14

szakmáim:irodavezető,gyermek és ifjúságvédelmi ügyintéző,kereskedő-vendéglátó vállalkozó,pénzügyi asszisztens...és még megcsináltam emellett egy német alapfokú komplex nyelvvizsgát...

a szakmák 1-1 évet vettek el az életemből...sztem mobilnak kell lenni,a mai világban úgymond "sokmindenhez kell érteni"az embernek...most gyeden vagyok,de nagyon erősen gondolkodok további nyelveket és szakmákat letenni.

20. vercsuka (válaszként erre: 19. - Zsani82)
2013. júl. 31. 23:03
És azt megírod,hogy milyen szakmáid vannak? Csak mert B lehetőségként el kell gondolkoznom,mit tanuljak,ha...
2013. júl. 31. 23:00
Hát tényleg nehéz helyzet...ha diplomád van az a baj,és azért nem kapsz állást mert túl képzett vagy,ha meg okj-d van akkor meg azért mert kevésnek éreznek...nagyon nehéz....én mikor leérettségiztem,nagyon akartam fősulira menni,ehelyett lett 4 teljesen különböző okj-s szakmám...több fele tudok mozogni,és nem bánom hogy nincs diplomám..
2013. júl. 31. 22:49

Megoszlanak a vélemények és igazából mindegyikőtöknek igaza van. Én tanulni szeretnék,mert mindig is szerettem és semmi bajom nem volt vele,mármint (most lehet stréber színében tűnök fel) jó tanuló voltam mindig. Nekem egyértelmű volt mindig is,hogy diplomát akarok (ez mondjuk lehet az elvárások miatt is),de mikor bejutottam az egyetemre,leblokkoltam. Nem agyilag,hanem fizikálisan. Azóta az önbecsülésem sem a legjobb,nyomja a vállamat az a feleslegesen!!! felvett DH,mert ugye nem csináltam tovább a szakot. Szóval vívódok rendesen,főleg a hitel miatt. És szinte már nevetségesen!

Egyébként az esélye,hogy találok suli mellett munkát szakmába vágóan...50% Vagy igen vagy nem. Mert ugye ez sem egyszerű. Jajj.

Most összegezve a jelenlegi álláspontom: nem akarok több hitelt a nyakamba venni,hanem tanulok szakmát és megpróbálok abban kiteljesedni.

De közben ott motoszkál a fejemben az egyetem. Szánalmas vagyok komolyan!

Nagyon irigylem azokat,akiknek megadatott,hogy azt csinálják,amit szeretnének :)

17. babszibobó (válaszként erre: 1. - Vercsuka)
2013. júl. 31. 15:26

Szerintem, az hogy pánikbeteg voltál és még most is vannak erős kétségeid a döntéseid felöl, nem vágnék bele egy ismét anyagi kiadásokkal járó (ilyen nagy kiadással járó) egyetembe/főiskolába, igazából én így hogy alapból vannak még kilengó tartozások nem is jelentkeztem volna költségtérítéses képzésre (de ez az egyéni szoc. véleményem).


VISZONT

Tanulni mindeképp tanulnék a helydben, de előgg egy csunyán fogalmazva és közel sem lenéző szándékból mondván (mivel van OKJ-m, tehát nem nézem le sohasenem, sőt) egyszerűbb szkmába vágnék bele, aminek a képzési ideje sem olyan sok, pl: 1, vagy 1,5 éves...így fl tudod mérni és rá tudsz hangolódni a tanulásra és a nehzbb akadályokat lehet már könnyebben fogod venni...


Szakmázni is lehet levelezőn, tehát tudsz dolgozni...utána meg teljes gőzzel nekimehetsz egy egyetemnek/fősulinka.



Hogy a mai világban mi a jobb...helyzet/lakhely, munkerőpiac függvénye...most nálunk a munkaügyi tele van szakmunkás kereső éállás ajáénlattal, 3 hónapja meg tele volt mérnököt kereünk állásokkal...

2013. júl. 31. 13:41

Az egyetemen is "szakmát" ad.

Én inkább azt mondanám hogy szakma + gyakorlat. Munka mellett is lehet tanulni, kölcsön nélkül, úgy hogy közben még gyakorlatot is szerez az ember a szakmájában.

15. michelle.r (válaszként erre: 1. - Vercsuka)
2013. júl. 31. 13:26

Én egyetemen tanultam mindkét szakmámat :o))


Ha olyan területen akarsz dolgozni, amihez szükséges a diploma, ne halogasd tovább. Viszont létezik élet diploma nélkül is.

Szerintem többet ér az a szakmunka, amit az ember teljes odaadással végez - szerintem többre is megy vele - mint egy ímmel-ámmal végzett diplomás munka.


Ha most a félelmeidtől eltekintesz, mit szeretnél inkább? Mennyi az esélye annak, hogy találsz olyan munkát, amiből finanszírozhatod az egyetemet?

2013. júl. 31. 10:50
Nagyon köszönöm nektek :) Sokat segít a hozzászólásotok. Azt gondolom én is,hogy ha ezt most nem csinálom meg, ki tudja lesz-e később rá lehetőségem. Na meg persze áldozatokat kell hozni. De inkább erre,mint valami értelmetlen dologra költök. Lehet feleslegesen stresszelek :) Mondjuk ha lenne olyan szakma,ami érdekelne, gondolkodás nélkül azt választanám,de így akkor maradok és kitartok emellett, lesz ami lesz!
2013. júl. 31. 10:15

Én diplomára gyúrnék a helyedbe, akkor is ha hitelt kellene felvennem.

Nem vagyok benne biztos, hogy a tanulás váltotta ki a betegségedet.

12. 39dbe380da (válaszként erre: 9. - Vercsuka)
2013. júl. 31. 10:01

Sok ember plazmára, cicire stb. ész nélkül vesz fel hitelt anélkül, hogy egy kicsit is aggódna jövő miatt.

Mondhatnám, hogy ne félj a jövőtől, de nyilván ésszel te is felméred, hogy ez káros, de nehéz uralkodni önmagadon.


Vágj bele a tanulásba! Azt az árkot pedig akkor ugrod át amikor odaérsz!

11. 40f1eafcfc (válaszként erre: 9. - Vercsuka)
2013. júl. 31. 09:58

Ha ennyire félsz még,akkor még mindig nem vagy nagyon jól!Tudod,hogy a pánik alapja ezek a félelmek,illetve a nyomás hogy jaj mi lesz....

Engedd el ezeket.Semmi baj nem lesz, szépen tanulsz,dolgozol és majd a fizetésedből törleszted a diákhitelt.Én is így tettem.A mai világban kevés az az ember aki háttértámogatással bír.

10. 39dbe380da (válaszként erre: 3. - Vercsuka)
2013. júl. 31. 09:57

Ez gondolom olyan szak mint régen az Államigazgatási Főiskolán az igazgatásszervező. Szerintem ember nem tudja megmondani, hogy el tudsz-e majd helyezkedni később a közigazgatásban.

Szerintem tanfolyamok helyett mindenképpen szerezz diplomát, de nem biztos, hogy ez a szak a jó választás. Én jogot végeztem és simán el tudom képzelni, hogy pánikbetegség lett belőle, a mi évfolyamunkon volt olyan aki ötödéven került a zárt osztályra. Az egészséged nem érdemes feláldozni, ezért olyan szakot kezdj el, aminek elbírod a pszichés terheit. Ha mindenáron diplomát akarsz, vágj bele, mert az is megbetegíthet, hogy a ngy terveid megvalósítása hiányában csökken az önbecsülésed. A helyedben nyelveket tanulnék.

2013. júl. 31. 09:55
Természetesen munka mellett csinálnám az egyetemet/vagy ha úgy van,akkor a szakmát! Csak ne félnék ennyire a jövőtől...tök hülyeség. :)
2013. júl. 31. 09:54
Igen igazad van. Bár ettől már nem tartok,mert "nagyjából" meggyógyultam:) Ez azt jelenti,hogy tudom kezelni a rosszulléteket. A tanulással probléma nem lenne,az mindig ment és lehet ciki,de én imádok tanulni. "Csupán" csak a hiteltől félek,de ha tanulni akarok,akkor muszáj lesz felvennem,mert sajnos nincs háttértámogatásom. Szóval az anyagiak miatt gondolkozom inkább egy szakmán...
7. Trinitas (válaszként erre: 1. - Vercsuka)
2013. júl. 31. 09:53
Szerezz egy szakmát, diplomád bármikor lehet még, most inkább keress pénzt.. szerintem..
2013. júl. 31. 09:51
Azt mondanám, a mai világban szakmát szerezni célszerű.. nem kell a diploma rovására mennie, de jó ha van a diploma mellett.
2013. júl. 31. 09:51
szerintem kezdj el dolgozni, és mellette végezd el az egyetemet. egy okj-s szakmával nem sokra mész a mai világban, ami tele van diplomásokkal. Vagy menj ki külföldre, tanulj meg 1-2 nyelvet folyékonyan, szerezd meg a pénzt az egyetemhez, és utána végezd el.
4. 40f1eafcfc (válaszként erre: 1. - Vercsuka)
2013. júl. 31. 09:49

Én biztos a tanulást választanám.Annak a gyümölcse,mégha most sok nehézségek árán is,de meglesz.

Bár azt célszerű lenne átgondolnod és átbeszélni szakemberrel,hogy a pszichés terhelhetőséged milyen.Fontos lenne,ha bírnád és nem buknál ki megint,mert akkor tényleg nincs értelme és akkor inkább egy könyedebb szakmát válassz.

2013. júl. 31. 09:49
Igazságügyi igazgatási.
2. 39dbe380da (válaszként erre: 1. - Vercsuka)
2013. júl. 31. 09:48
Mi lenne a másik szak amit levelezőn kezdenél?
2013. júl. 31. 09:46

Sziasztok!

Tudom, senki nem dönthet helyettem,de szeretném mások véleményét is kikérni! Érettségi után (5 éve) elkezdtem a jogi egyetemet, akkor felvettem a diákhitelt és abból fizettem a tandíjat,albérletet,stb. 1 év után abba kellett hagynom,mert pánikbeteg lettem, nem bírtam bejárni az órákra...napról napra rosszabbul voltam,fogytam 15 kilót. Ezután volt pár év kihagyásom,és idén újra felvételiztem egy másik szakra levelezőre. DE! Az is költségtérítéses sajnos. A fennálló hitelemre nagy a kamat és nem tudom merjek-e belevágni a további hitelfelvételbe! Tudom: valamit valamiért!!! Én nagyon szeretnék lediplomázni majd,megvannak a tervek,viszont félek. Félek a hiteltől,félek,hogy megint rossz döntést hozok ha felveszem és később csak baj lesz belőle! A kérdésem az lenne,hogy ti mit csinálnátok: elkezdenétek az egyetemet így is vagy inkább valami szakmát tanulnátok? Gondolok itt irodai szakmákra,pl: irodai asszisztens,tb ügyintéző,stb. Biztos megoszlanak majd a vélemények,de légyszi ne harapjátok le a fejemet,mert nagyon kétségbe vagyok esve,össze vagyok zavarodva és szeretnék ésszerű döntést hozni és a realitások talaján maradni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook