Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyetem mellett szakmát tanulni...? fórum

Egyetem mellett szakmát tanulni...? (beszélgetős fórum)


10. szanád (válaszként erre: 1. - F5ccdbc2bc)
2010. márc. 8. 20:44

Szia

szerintem se kozmetikusnak se műkörmösnek ne tanulj, mert szinte minden utcában van legalább egy

cukrászat meg nem nőnek való,nagyon nehéz sokat kell cipekedni,állni ..stb... meg úgy általában a vendéglátás sem....

2010. jan. 27. 09:33

Sziasztok!

Én is főiskolás vagyok levelező szakon és mellette -mivel munkát nem találok- tanulni szeretnék. Úgy érzem menne a kettő együtt, de sokan lebeszélnek róla mondván nem fogom bírni. Az igaz, hogy még a nyelvvizsga is elöttem van ami azért nem kevés tanulást igényel. Nálam attól függ indul-e a szak amit kinéztem középsuliban, ha nem akkor egyenlőre nem tanulok.

2010. jan. 5. 22:53
Épp vizsgaidőszakomba vagyo. Most kicsit meggonmdolom hogy akarok e még valamit is tanulni mellette:) De köszönöm a hozzászólásokat
7. 98a882c496 (válaszként erre: 4. - F5ccdbc2bc)
2009. dec. 10. 21:51

Hát szerintem a zongora meg hasonlók legyenek ha akarod, de csak hobbinak, nem komolyabb tervnek. A cukrász az jó lenne, viszont én is elhíznék :)))

Nem is tudom, menõk most a számítógép tanfolyamok, a szociális gondozó meg hasonlók. A masszõr tanfolyam is nagyon divatos, jól is jövedelmez. Az a fõ, hogy szeresd amit csinálsz és ne búsulj sose azon, hogy minden érdekel, mert ennél jobb nincs is a világon!

6. Burkuska (válaszként erre: 4. - F5ccdbc2bc)
2009. dec. 10. 15:27

ÉN fősulin tanulok(levelező),heti két napot dolgozom,és simán beleférne nekem is egy okj-s dolog. Hasonló a gondom: nem tudom,hogy mit:)

Cukrász jó dolog,de elhííznék:)))

5. Burkuska (válaszként erre: 3. - 98a882c496)
2009. dec. 10. 15:27
Teljesen egyet értek veled!
4. f5ccdbc2bc (válaszként erre: 3. - 98a882c496)
2009. dec. 10. 10:50

Akkor ti nem unatkoztok:)

Én is erre gondoltam, hogy ha van még pluszba valami szakmám az nem árthat a jövőben. furcsa, de midnenkinek a masszőr tanfolyam jut az eszébe:9 az a baj hogy engem miden érdekel. Legszivesebben cikrásznak tanulnék, de erre itt nincs lehetőség, messzire meg nem szeretnék menni, így is elég nagy kiadás az egyetem. Fodrászból, kozmetikusból már nagyon sok van. Így hobbi szinten műkörömépítéssel is foglalkozok... de zongoráznék is, nem tudom melyik szakma e legjövedelmezőbb. Azt nem tudom hogy e tanulmányaim mellett bejelentkezhetek e a munkanélküli hivatalba? Nagyon sokan akik nem találtak munkát érettségi után, most tanfolyamokon vannak ingyen.

2009. dec. 10. 10:08

Simán lehet az egyetem mellett akár még dolgozni is. Én 2 egyetemre járok, az egyik nappali, a másik levelezõ. Emellett meghirdettem, hogy tartok angol órákat kisiskolásoknak. A párom meg a nappali egyetem mellett dolgozik. Mindkettõnknek megy, és legalább jobban haladunk.

Mindenképp ajánlom, hogy a tanulás mellett foglalkozz egyébbel is, mert akkor késõbb több lehetõséged lesz boldogulni. Megéri. Néha nehéz, unalmas, de megéri.

Sok sikert hozza!

2. rinike (válaszként erre: 1. - F5ccdbc2bc)
2009. dec. 10. 07:10

Én inkább az egyetmre koncentrálnék a helyedben, és ha ott szeretnél elmélyültebb ismereteket szerezni, akkor (mivel levelezőn tanulsz) menj el addig is olyan helyre dolgozni, ahol a választott területedhez szerezhetsz tapasztalatot, mert az egyetem után meg az lesz a gond, hogy azért nem vesznek fel, mert nincs gyakorlatod.

Ha mindenképpen akarsz még valamit tanulni, én olyant választanék, amit aztán az egyetemmel szerzett főállásod mellett mellékállásként időnként lehetne jövedelemszerzésre használni, pl. masszőr.

2009. dec. 10. 05:26
Jelenleg egyetemen tanulok pénzügy & számvitel szakon, levelezőn(első éves). Szeretnék valamilyen szakmát is tanulni, de nem tudom mi az amibe érdemes időt fektetni. Kiváncsi lennék mások vélemyényére is. Valami kétkezű munkára gondolok, mint kozmetikus, cukrász, vagy körmös... várom a tanácsokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook