Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyetem és a babázás... fórum

Egyetem és a babázás... (beszélgetős fórum)


10. borbelya (válaszként erre: 8. - 5b2b4271ee)
2008. dec. 9. 19:23
Ne türelmetlenkedj szerintem. Végezd el a sulit, és legyetek együtt a pároddal, mert ha van egy baba, akkor már nem olyan könnyű ketten lenni. Mennyi idős vagy?
2008. dec. 9. 18:37
Szia! Én is a lányom mellett tanulok, levelezőn, másodévet fejeztem be mikor született. Nem mondom, hogy könnyű, de nem lehetetlen, és a babától sem vesz el annyi időt, ha az alvási időszakban tanulsz. Nehéz kérdés, ez szerintem nem a korodtól függ, hanem az érettségtől (én egy kicsit későn érő vagyok minden szempontból :). A GYES mindenkinek jár, és a családi pótlék is- munkaviszonytól függetlenül. DE borzasztóan kevés.
8. 5b2b4271ee (válaszként erre: 7. - Diagonalt)
2008. dec. 9. 16:50

Azt hiszem én is ezt tanácsolnám másnak, kívülről jobban látja az ember. Csak néha elhatalmasodik rajtam a türelmetlenség.:)

És miután lediplomáztál és még otthon maradtál a babával, járt neked valamilyen anyagi segítség? Vagy ez csak olyannak jár,aki már dolgozott előtte x időt?

2008. dec. 9. 16:43

Én nappalis voltam amikor beköszöntött a baba.2 félévet le is hallgattam pocakosan.Annyi volt,hogy néha hiányoztam vizsgálatok miatt,igaz 38 hetesen is nap mint nap bejártam,tömegközlekedtem.

Imádom a lányom,de ha én választhattam volna,akkor megvártam volna a diplomát.Szóval egy baba csak kintről tűnik könnyűnek.Amikor óránként kelsz hozzá éjszaka,akkor nagyon kimerítő.De egyébként is épp elég időt elvesz.Attól is függ,h hány éved van még vissza...

szóval szeressétek egymást,házasodjatok össze,de a babával én várnék a helyetekben.A véletlenül besikeredik az más...

2008. dec. 9. 16:42

Sorban házasodnak, szülnek volt évfolyamtársaim és néha úgy tudok irigykedni...:)

A sulit is már nagyon unom és dolgozni lenne kedvem, hogy építhessük a saját közös életünket.

5. 5b2b4271ee (válaszként erre: 4. - Borbelya)
2008. dec. 9. 16:37
Én is ezért ódzkodom a dologtól, hogy nem hiszem, hogykibírnám, hogy nem minden percemet és gondolatomata baba töltse ki. Ezért nem mernék belevágni. Szerintem is sajnálnám utólag, hogy nem csak rá irányítottam a figyelmem.
4. borbelya (válaszként erre: 1. - 5b2b4271ee)
2008. dec. 9. 16:28

Én is ilyen nagy ambiciókkal vágtam neki, hogy gyerek meg majd mellette suli. Én örülök hogy nem kezdtem meg a sulit, ugyanis most sajnálnám azokat a pillanatokat amit nem vele töltöttem el, hisz olyan hamar felnőnek, pikk pakk eljön az idő és ovis lesz, és a paprral meg lehet nem is kezdtem volna semmit.

De ez az én meglátásom, viszont van aki nem tud otthon megülni a fenekén, kell neki a pörgés, az meberek, és a gyerekkel nem igazán találják fel magukat. Na nekik viszont kifejezetten emberfüggő.

2008. dec. 9. 16:26
Az egyik volt általános iskolai osztálytársam is terhes lett elég hamar, így levelezőn folytatta a fősulit. 25 évesek vagyunk, már a harmadik babát tervezik és a második diplomáját fogja hamarosan megszerezni és még nem dolgozott. Nem volt túl sok pénzük, de most már még kocsijuk is van, bár a párja másik városban dolgozik, hogy el tudja tartani őket...
2008. dec. 9. 16:24
Levelezőt simán meg lehet csinálni a baba mellett is, de minek olyan korán a baba? Bár ha elég a pasid pénze ahhoz, hogy megéljetek, a babát öltöztessétek, etessétek, stb és még az egyetemet is tudja állni, akkor hajrá, nincs akadály.
2008. dec. 9. 16:22
Egyáltalán kivitelezhető a kettő egyszerre? Mi történik, ha valaki az egyetemi, vagy főiskolai évei alatt teherbe esik véletlenül, netán direkt? Próbáltam utána járni a témának, de nem igazán találtam róla infót, meg nagyon érdekelne olyanok hozzászólása is akiket érint, vagy érintett a téma! Mi nagyon szeretnénk babát a pasimmal, meg esküvőt is, de mindent inkább akkor kezdenénk el, amint befejeztem a sulit, mert úgy gondoljuk, suli mellett nem lehet ilyenekkel foglalkozni. Kiváncsi vagyok a véleményekre!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook