Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyensúlyérzék mivel fejleszthető a babáknál? fórum

Egyensúlyérzék mivel fejleszthető a babáknál? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 7. 14:57

Kedves Mariann!

Az én kisfiam 5,5 hónapos most, már felült és mászik is. 3 hónapos kora óta használjuk a pihenőszéket, ami nagy valószínűséggel hozzájárult az egyensúlyérzékének ilyen gyors kialakulásához. Nemrég volt az egyik babás műsorban is erről szó, szakember is alátámasztotta, hogy a pihenőszékek, elektromos hinták nagyban befolyásolják a fejlődést. Ott egy 6 hónapos kisfiúról volt szó, aki már felállt, ezeknek köszönhetően. A kisfiam 4 hónaposan már hintázott a pihenőszékben, élvezte, hogy mozog.. :) Én egy többfunkciós pihenőszéket vettem neki, amit később is tud használni, 18 kg-ig jó. A tornák mellett lehet érdemes ezt is kipróbálni.. :)

9. trapiti (válaszként erre: 8. - Mariann.)
2011. szept. 20. 19:45

Akkor szerintem mindent tudsz :)

Nekünk még anno a lengőbölcső vált be nagyon ezeken kívül.

8. Mariann. (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2011. szept. 20. 19:42

köszönöm

heti 2szer Dévény tornára, napi szinten Tsmt-re, heti 1szer konduktorhoz, heti 2szer Hrg-re jár a kisfiam.

köszönöm a válaszod

:)

puszi

7. trapiti (válaszként erre: 6. - Mariann.)
2011. szept. 20. 16:31

A nagylabdán való hintáztatás különböző irányokba mindenképpen nagyon jó. Hason, háton egyaránt.

A hypotoniáját kezelik (Dévény kezelésre gondolok)? Az lenne a legfontosabb...

Ha komolyabban is akartok foglalkozni a dologgal, a TSMT tornát javasolom a Dévény mellett/után, egyre több helyen elérhető. Ha a Bp-i központba el tudtok jutni, ott a felmérést követéen egyénre szabott feladatsort kaptok, amit heti 3-5 alkalommal otthon kell végezni, nagyon sok egyensúlyfejlesztő gyakorlattal, a gyerek mindig a korának, szintjének megfelelően vesz részt a gyakorlatokban, amíg kicsi passzívan aztán ahogy nő, féjlődik egyre aktívabban.

6. Mariann. (válaszként erre: 5. - Lov.ildi)
2011. szept. 20. 14:19

köszönöm

sajnos a kisfiam még nem tudja tartani magát :(

2011. szept. 20. 14:04

Szia!


Ha szeret a Fiad a hűtőmágnesekkel játszani,akkor tegyél a hűtő elé egy szőnyeget. A hűtővel szemben ülj le terpeszben és egy labdára ültesd rá úgy,hogy elérje a mágneseket. Terpeszben legyen a lába és a térdeinél fogd úgy,hogy ne támaszkodjon rád.

Mi is ezt gyakoroljuk. Szakember mutatta meg.

4. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Mariann.)
2011. szept. 20. 13:55
Hanyatt fekszel, a talpadra fekteted a babát. Ha tudja magát rendesen tartani, akkor a kezét fogod, ha nem, akkor a hónaaljánál fogva tartod, és "repülőztök", vagyis emelgeted a lábad. Az enyémek imádták! :)
3. Mariann. (válaszként erre: 2. - 1617f44160)
2011. szept. 20. 13:47

szia


köszönöm


erről még nem is hallottam....

ez nem okoz gondot???

2011. szept. 20. 13:39
az egyensúlyérzék fejlesztését úgy hallottam,hgoy ha lábát megfogod és fejjel lefelé lógatot, pár másodpercig, fél percig. élvezik nagyon!
2011. szept. 20. 13:36

úgy veszem észre kisfiam nem csak a hipótóniája miatt nem tud ülni, hanem mert nem tud egyensúlyozni még...


mivel lehet fejleszteni,

a hintát tudom, esetleg valami torna, fejlesztés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook