Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyéni vállalkozó adózásával kapcsolatban tudna valaki segíteni? fórum

Egyéni vállalkozó adózásával kapcsolatban tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

6. ---Anita--- (válaszként erre: 5. - Terek)
2011. aug. 2. 13:04
Hát... ebben az országban ha valaki totál legálisan akar csinálni bármit is,hiába van belőle pl. 3 millió bevétel évente, 2 milliót simán elvinne az adó... és akkor persze nem csak bevételek, hanem kiadások is vannak... Egyszerűen nevetséges (lenne, ha nem itt élnék...)
5. terek (válaszként erre: 4. - ---Anita---)
2011. aug. 1. 23:24
ha azt nézed, hogy minimálbér után fizet ennyit... :S
4. ---Anita--- (válaszként erre: 3. - Terek)
2011. aug. 1. 23:16

Köszi szépen!

Ez nem hangzik olyan rosszul (sőt), mint ahogy én nekiálltam számolgatni. :)

3. terek (válaszként erre: 2. - ---Anita---)
2011. aug. 1. 23:11

férjem egyéni vállalkozó, én most gyeden vagyok így utánam nem fizet, az ő járulékai havi 50E fixen.

autó után fizettünk tavaly, de kivettük a vállalkozásból idén mert annyira megemelték, hogy nem érte meg elszámolni az üzemanyagot, azt hiszem 300E-t kellett arra fizetni. más költség nem volt most :)

2011. aug. 1. 23:05

A barátommal gondolkozunk egyéni vállalkozás alapításán, melynek éves bevétele kb. 3.200.000 Ft, éves fix kiadása kb. 618.000 Ft lenne.

A kérdésem az lenne, hogy ez kb. mennyi adókötelezettséget vonna magával (SZJA, TB, stb.), esetleg hogy őstermelőként jobban megérné-e...


Az esetleges válaszokat nagyon köszönöm!!!

2011. aug. 1. 23:02
Egyéni vállalkozó adózásával kapcsolatban tudna valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook