Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egyenes hajam nőtt eddig, de most hullámosodik az egész! Mitől van ez? fórum

Egyenes hajam nőtt eddig, de most hullámosodik az egész! Mitől van ez? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 9. 14:12

Keress jó orvost és fontold meg, bízol-e benne és a módszereiben, de sztem a n-gyógyászt hagyd ki, ha nem muszáj, ne borogassák fel még azt is, ami eddig rendben volt, persze ez csak az én rossz tapasztalatom velük. Emellett igyál fodormentateát sz_rösödésre, amit a túlzott férfihormon-jelenlét okozhat, a tea nem árthat, de ha ez a baj, id_vel használ. Azt hiszem, a macskamenta sem kutya e téren, de erre nem emlékszem pontosan. A hajzsírosodás késleltetésére én diólevéllel öblítem le balzsamozás után, próba-szerencse, ha egy-két hónap múlva jobb lesz, akkor már alá is tudom támasztani. Van, aki erre csalánteás-, ecetes-, vagy almaecetes- öblítést javasol (persze higítva:)). Egyel-re nemrég kezdtem, de irigyellek, hogy Neked 4nap után is bírja, én örülök, ha a második napon délutánig szalonképes marad.


Balzsamot, hajápolót nem változtattál mostanában? Nekem kiskorom óta hullámos, persze arra áll, amerre semmi esetre sem szeretném, de a sampontól-balzsamtól függ, borzas lesz-e, mi több, mennyire engedelmeskedik a vasalónak-süt_vasnak.

2011. márc. 5. 11:57

érdekes, én naponta mosom, de nem a zsírosság, csak a friss érzés miatt. Ha hosszabb, nem zsírosodik annyira, mintha rövid lenne. Ezt majdnem öt éve így csinálom, és semmi bajom tőle. A német pasim szoktatott rá, mondta is: a magyarok között sokkal több az ápolatlan hajú, mint náluk...

Persze, mert nálunk megy ez a mítosz, hogy a gyakori hajmosás ártalmas. EGYÉNFÜGGŐ.

20. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 19. - Ailen Zia)
2011. jan. 9. 23:43
Ha rossz az orvosod, keress másikat! Az ember egészsége tényleg nem játék még akkor sem, ha "csak" háziorvoshoz megy.
2011. jan. 9. 23:26

A háziorvosomhoz hiába is megyek ilyen panaszokkal. Az nem tud rendesen vizsgálni sem, meg diagnózist felállítani sem. Egyszer elmentem hozzá, hogy megy a hasam meg nem tudom mi volt akkor már egész pontosan a panaszom, de arra nagyon jól emlékszem mikor megkérdezte az asszisztens tőle, hogy mit írjon be, azt mondta az orvos, hogy torka fáj... Én csak néztem, hogy ezt honnan szedte, én nem is azt mondtam neki... De hát ez ő. A többi esetről nem is beszélve, szóval hozzá nem érdemes mennem.


Haj ügyben eddig még mindig ugyanaz, sőőőt, megmostam úgy 4 napja kb, és most már az is hullámos ami eddig nem volt olyan, alul (ahol eddig tök sima volt).

Rohamosan hullámosodik. :)

18. pamics
2010. dec. 30. 21:39

én is 3-4 naponta mosom sampon balzsam hab.

de továbbra is javaslom hogy keresd fel a házidokidat szerintem a problémád egyáltalán nem szégyen

ez nem esztétika az egészség a legfontosabb

értesíts az eredményről:)

17. Ailen Zia (válaszként erre: 16. - Sunshine24)
2010. dec. 30. 20:13

Azért nem mosom olyan gyakran, mert gyorsan zsírosodik és minél többet mosom, annál gyorsabban lesz zsíros és az szerintem nem éppen jó.

A borzasságot csökkenteni tudom azzal, hogy kivasalom a hajam, de az sem tesz nagyon jót ha sokszor vasalom.

16. sunshine24 (válaszként erre: 12. - Ailen Zia)
2010. dec. 30. 14:33
Ki mondta, hogy 4 naponta rossz hajat mosni? Én 3 naponta szoktam, és az ég világon semmi baja tőle a hajamnak. A nagyvárosok levegője már olyan szutykos, hogy én ki sem bírnám tovább hajmosás nélkül. Máshol naponta szokták mosni. Habot szerintem kellene rá tenned, különben nagyon szöszös lesz.
15. Ailen Zia (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2010. dec. 29. 22:17
Hát nem kicsit erősödik és érdekes mód még csak az egyik oldalon jobban... Na meg oldalon is pár szál, az meglehetősen jól látszik. Lassan férfi leszek attól tartok. Sajnos muszáj lesz elmenni megint, mert már voltam egyszer és azt mondta nekem, hogy: hát van aki ilyen fajta. Ennyi volt a válasz, persze akkor még csak a derekamon volt jó erős, de hát mivel ugye, ilyen előfordul, nem törődött velem sokat.
14. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Ailen Zia)
2010. dec. 29. 22:11

gyorsan menj nőgyógyászhoz!

hormonális gond lehet, főként, ha az álladon erősödik.

13. Ailen Zia (válaszként erre: 7. - Pamics)
2010. dec. 29. 22:10
A súlyom tartja magát, mivel nem eszek eleget, nem is nagyon hízok, pedig szeretnék, de egyszerűen nincsen étvágyam, az étkezési szokásom is elég rossz (az időzítés). Anyám már jó párszor mondta, hogy nézessük meg a pajzsmirigyet, mert nővéremnek pajzsmirigy alulműködése van. Hogy nem e nekem is van vele valami...
12. Ailen Zia (válaszként erre: 9. - Sunshine24)
2010. dec. 29. 22:05
Balzsamot teszek rá, habot azért nem szoktam mert hamar piszkosodik tőle a hajam és ha 4 naponta mosom, az sem jó, annál rosszabb lesz, mert még jobban zsírosodik akkor.
11. sunshine24 (válaszként erre: 10. - Pamics)
2010. dec. 29. 21:58
Én is szeretem, így sokkal többféleképpen variálható. Örülök, hogy göndör lett.
10. pamics (válaszként erre: 8. - Sunshine24)
2010. dec. 29. 21:53

:)

egyébként én nagyon szeretem a frizumat ha akarom egyenes ha akarom hullámos ha akarom göndören hagyom!!

9. sunshine24 (válaszként erre: 1. - Ailen Zia)
2010. dec. 29. 21:51
Azért borzas, mert a hullámos haj ilyen, ha nem kezeled, ápolod semmivel. Használj habot, diffúzoros szárítót és jó lesz.
8. sunshine24 (válaszként erre: 3. - Pamics)
2010. dec. 29. 21:50
Detto ugyanez volt nálam is, és még az év is stimmel. Nekem is 5.-ben kezdett hullámosodni. Egyetem alatt pedig göndör lett. Azóta is göndör. Hormonjaimmal semmi gond nincs. Változik az ember ennyi az egész.
7. pamics (válaszként erre: 5. - Ailen Zia)
2010. dec. 29. 21:45

akkor menj orvoshoz lehet hogy "csak" a pajzsmirigyeddel van baj vérvétel és endokrinológus

mert ennek a fele sem játék, a súlyod nem változott hirtelen?

6. Ailen Zia (válaszként erre: 4. - B539510999)
2010. dec. 29. 21:42
Én is ettől félek, de úgy látom, ez már olyan lesz! De rossz...
5. Ailen Zia (válaszként erre: 3. - Pamics)
2010. dec. 29. 21:41
20 leszek és emellett még van másik bajom is. Nem elég, hogy a hajam hullámosodik, sőt bezres, az államon megerősödött a szőrzet, nem beszélve máshol (pl derekamon is - itt mondjuk eleve megvolt sajnos), karomon is eléggé van, mindenütt mondhatni.
2010. dec. 29. 21:36
Fogalmam sincs, de anyunak is világ életében egyenes haja volt, most meg már az egész hullámos. Ő is utálja. Nekem csak elvétve egy-egy szál hullámosodik (ki is tépem), de félek, hogy olyan lesz az egész...
2010. dec. 29. 21:35

5. osztályos koromig szögegyenes hajam volt azután egyszercsak elkezdett hullámosodni, most pedig kifejezetten göndör.

akár hormonváltozás akár genetika

hány éves vagy??

2010. dec. 29. 21:35
Cseréljünk parókát!!
2010. dec. 29. 21:32
Eddig egyenes hajam nőtt eddig, de most rohamosan kezd az egész hullámosodni. Ráadásul nem is olyan normális hullám, hanem a tetején borzas kinézetű, alul hullámos, van ahol még sima egyenes. Mitől változhatott meg, miért kezd most ilyen borzas lenni? Nekem nagyon nem tetszik!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook