Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyedülálló szülő - új kapcsolat fórum

Egyedülálló szülő - új kapcsolat (beszélgetős fórum)


1 2 3
87. angelic smile (válaszként erre: 86. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 4. 19:53

Ezt egy ügyes szülő, (és most nem akarok diszkriminálni) egy ügyes anya meg tudja oldani. Pláne, ha az a gyermek ennyire imádja az anyját, mint azt itt olvashattuk.


Ugye, nem vagy szülő?

2015. jan. 3. 18:46

Megjegyzem halkan: a kisfiú apja mindig ott fog lenni bármelyik "kapcsolatban".

Hónap el nem fog múlni így vagy úgy nélküle; ô lesz a láthatatlan harmadik.

85. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 83. - Angelic smile)
2015. jan. 3. 18:44
Igazi tipikus mellébeszélés! Nesze semmi - fogd meg jól!
84. kriszta773 (válaszként erre: 80. - Cb636ee5f3)
2015. jan. 3. 18:26

akkor lehet, hogy én értettem rosszul, de szerintem végig azt szajkóztad, az az egyetlen probléma, hogy a párod nem akarja elfogadni, hogy az exed ott töltsön időnként egy napot vagy akár éjszakát is nálatok, a lakásotokban gyerekláthatásra, egyébként meg minden hepi :)


ha most meg azt mondod, ezentúl nem lesz így, akkor mi a probléma és a rinya? egész végig azt írogatták neked, hogy érthető a párod részéről, ha ez neki nem tetszik és nem akarja, és meg lehet oldani másként. erre meg a végén azt akarod kihozni, mindenki hülyéket beszél, mert te is ugyanígy gondolod és akarod? mintha a fórum elején az is felmerült volna benned, hogy inkább ejted a párodat :))))

83. angelic smile (válaszként erre: 82. - Perla del Mar)
2015. jan. 3. 10:56
"Tudod , apu most kicsit össze van zavarodva, mert neki is új még a helyzet, ezért mond néha olyat , amit nem gondol komolyan." - ez nagyon jó! :D És emellett hatásos is lehet. Érdemes lenne kipróbálni! :)
82. Perla del Mar (válaszként erre: 61. - Cb636ee5f3)
2015. jan. 3. 00:15

Mindenképpen el kéne beszélgetned az apukával! Igen , ahogy írták már előttem elsősorban azt kéne megpróbálni megértetni vele, hogy ezzel a viselkedéssel egyetlen embernek árt és az a saját fia! Továbbá közölném vele a helyedben, hogy köszönöd szépen, de ettől még boldog a kapcsolatod a pároddal és továbbra is a közös életet tervezitek! Én szóvá tenném, hogy ő megkért Téged hogy a barátnőjével legyetek baráti viszonyba , mondd meg , hogy Te csupán normális viselkedést vársz el tőle. Azért megkérdezheted azt is, hogy mit szólna, ha Te hergelnéd a gyereket az aktuális barátnője ellen . Nyilván ő sem szeretné, amikor majd elvisz a gyereket két napra így viselkedne a kicsi a párjával. (Persze ilyet ne tegyél )

Tényleg próbálhatsz beszélni is a gyerekkel, de csak óvatosan. Semmiképp ne úgy hasson , hogy ,, apa egy szemét alak,, . Nem is tudom talán valami ilyesmit lehetne: ,, Tudod , apu most kicsit össze van zavarodva, mert neki is új még a helyzet, ezért mond néha olyat , amit nem gondol komolyan. ,, Ez csak hirtelen egy ötlet, hátha valakinek jobb ötlete lesz :)

81. angelic smile (válaszként erre: 80. - Cb636ee5f3)
2015. jan. 2. 15:49

Gondolom, azért adtál helyet a találkozóknak, mert neked is így volt kényelmes. Tudtad, hogy a gyerek jó helyen van. De egy a lényeg! A helyzet megváltozott. Én megértem, ha ez a kialakult dolog a jelenlegi párodat feszélyezi. Nem lehet kellemes érzés neki, valljuk be!

Éppen azért ideje, hogy a gyermekedet kicsit kiereszd a "szoknyád alól". Tudom, hogy nem könnyű! De a saját jövődért meg kell tenned!


Ami a gyermekeddel való beszélgetést illeti, én nem hagynám annyiban. Nem erőltetném, de megtalálnám a módját, hogy megbeszéljem vele ezt és más dolgokat is. Ez azért is fontos, mert ha ezt most nem teszed meg, ahogy növekednek, és egyre kevésbé lesznek beszédesebbek (gondolj csak a saját kamaszkorodra), egyszer csak el fog tűnni a kommunikáció köztetek. Éreztetned kell vele, hogy neked mindent elmondhat.


Nem hagynám el én sem a puszikat a pároddal, de nyalni-falni valóban nem kell egymást a gyerek előtt, pláne nem egy pár hónapos kapcsolat után. Mindennek megvan a maga ideje.

80. cb636ee5f3 (válaszként erre: 79. - Kriszta773)
2015. jan. 2. 15:35
Kedves Kriszta773...nem tudom, figyelmesen elolvastad-e, amit írtam...pont arról beszélek, hogy nem lehet, hogy egyszerre mindenki egy fedél alatt...tehát ennyire gáz nem vagyok, de köszönöm a feltételezést...jó érzés, hogy ismeretlenül milyen könnyen tudják sértegetni egymást az emberek...eddig volt itt az apuka, amíg nem volt négy és fél évig kapcsolatom...mert nem volt jelentősége. Nem vagyok abnormális, aki ezt bárkitől elvárná, vagy aki maga pont erre vágyna...
79. kriszta773 (válaszként erre: 78. - Cb636ee5f3)
2015. jan. 2. 15:12

és te mégis hogyan képzeled, amíg ti a hálóban témázgattok, addig majd az expalid ott alszik a kanapén, csakhogy együtt lehessen a gyerekkel? :) ne haragudj, de ennyire gáz nem lehetsz, én már azt sem értem, miért szól arról a láthatás, hogy ott van nálad a gyerek apja


a gyereket meg nem kell faggatni, pláne arról, hogy apuci miket mondott. és a gyengédséget sem kell visszafogni előtte, jobb ha úgy nő fel egy gyerek, hogy látja, érzi, a vele együtt élő felnőttek szeretik egymást, nem azt, hogy megtartják a távolságot. a féltékenységet kinövi, elhagyja

78. cb636ee5f3 (válaszként erre: 76. - Kleeri)
2015. jan. 2. 15:01
De abszolút rendben van a kapcsolatunk...ez az egy nehezíti. És nem azt nem veszi tudomásul, hogy az apának kapcsolata legyen a kisfiammal...senkinek nem ez a gondja. Hanem hogy az itt töltött egész napok kényelmesen, az ittalvások szűnjenek meg, mert az alapvetően nem szokványos.
2015. jan. 2. 14:59
Próbálok összegezve válaszolni...az új páromat azért zavarja, mert alapvetően nem ez szokott lenni, ha szétmennek a szülők és az anya új életet kezd, hogy az új meg a régi pasi együtt...egyik szobában az apuka a gyerekkel, a másikban pedig az új mondjuk tévét néz...én megértem, hogy ez neki nehéz. Talán nagyon ritkán előfordul ilyesmi, de szerintem az csodaszámba megy. Egyébként az új párom tényleg sokat foglalkozik a kisfiammal, konkrétan altatásig én alig tudok vele mit kezdeni, mert mindig a vele játszik...a helyzet pedig azért nem lesz könnyű, mert bár írja itt mindenki, hogy beszéljem meg a kisfiammal a helyzetet, mert közel öt évesen már megérti...de ha bármi ilyesmiről kezdenék beszélgetni vele, oda sem figyel, nem is válaszol. Elkezd kérdezgetni totál másról, tudomást sem vesz róla. Ugyanez van akkor, ha próbálom finoman kérdezgetni, és kideríteni, hogy az apja keze van-e dologban, ami a párom iránti ellenségeskedést illeti...
76. kleeri
2015. jan. 2. 14:05

Neked kell döntened. Szerintem üljetek össze mindannyian és beszéljétek meg a 3 felnőtt. Mindenki mondja el, mit képes megtenni, mit képes elviselni és utána Te dönts el, hogyan legyen.

De egy biztos, az apának van joga a láthatáshoz, de ahhoz nem neked kell az optimális körülményeket biztosítani. Ha akarja látnia kicsit, akkor ő teremtse meg a láthatás feltételeit.

Ha arra nem képes, akkor addig nem muszály találkozniuk. Senki nem kérheti, hogy áldozd fel a jövődet a kisfiad apja miatt.

Viszont az új párodnak is el kell fogadnia, nem hozhat szabályokat, mert akkor Te is hozhatnál, és az már nem jó. Egy kapcsolat nem szabályokra épül. Amikor összejöttetek tisztában volt a helyzettel.

Lehet hogy már nem is olyan rózsás a kapcsolatotok?

2015. jan. 2. 11:26

A két hozzászólásodra együtt válaszolnék. Nem gondolod, hogy az apa mondott valamit a gyereknek, amitől szegény nem tudja hova rakni az új pasit? Szinte biztosra veszem, hogy ez történt.


Azért zavarja az új embert, mert nem normális. Az apja legyen a gyerekkel. A kapcsolatukat úgy tudná igazán elmélyíteni, ha ez volna a célja, ha valóban kettesben töltenék ezt az időt. Ez, ami ott megy valahol nem normális. A gyermek már nem kicsi, így úgy gondolom, ha eddig is folyamatosan látogatta, akkor bizonyára el tudja vinni értelmes helyekre. Pl. ha nem szeretnének kimozdulni az adott városból, miért ne mehetnének el együtt pl. vásárolni a kicsinek valamit? A fiaim kimondottan élvezik, ha ezt az apjukkal tehetik meg. :) De biztos van olyan hely, ahová szívesen menne a kisfiú. Vannak játszóházak, olyan jellegű múzeum vagy mozi, ami korban a gyermekhez passzol. Hm?

74. 1e072b34d7 (válaszként erre: 71. - Angelic smile)
2015. jan. 2. 11:18
Nem, de miért zavarja az új embert, ha a gyerek az apjával tölt pár órát a lakásban. A gyerek érdeke az első.
73. 1e072b34d7 (válaszként erre: 72. - Angelic smile)
2015. jan. 2. 11:16

"kb. három hónap után a pici iszonyatosan féltékeny lett rá, hol szereti, hol kegyetlen őszinteséggel hárítja."


Talán nem eleget. Mondjuk ha együtt élnének....

72. angelic smile (válaszként erre: 70. - 1e072b34d7)
2015. jan. 2. 11:14

Értelmezési gondjaid vannak? :)

"A kisfiam szereti őt, nagyon sokat foglalkozik a picivel, nagyon rendes ember..." - konkrétan ezt írja róla a fórumindító.

71. angelic smile (válaszként erre: 69. - 1e072b34d7)
2015. jan. 2. 11:11
Te vagy az expasi? :)
70. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Cb636ee5f3)
2015. jan. 2. 11:08
A kicsi is akkor szeretné meg igazán, ha többet foglalkozna vele.
69. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Cb636ee5f3)
2015. jan. 2. 11:04
Az új párodnak erőt kéne magán venni, és felülkerekednie a kicsinyes önző szempontjain, a család érdekében.
68. angelic smile (válaszként erre: 57. - Cb636ee5f3)
2015. jan. 2. 10:56
Miért nem ülsz le a gyermekeddel ezt átbeszélni? Elég nagy már hozzá és csak így tudod kideríteni, miért változott meg?
67. angelic smile (válaszként erre: 42. - 3a5c305959)
2015. jan. 2. 10:53
Teljes mértékben egyetértek ironica22-vel. Örülhet a fórumindító, hogy eddig nem szólt erélyesebben a párja. Totál félreérthető a szituáció, még ha nem tudnánk, mit is közölt az ex. De most már azt is tudjuk. Ezek után, ha nem szeretne örök életére egyedül maradni, jobb lenne átgondolni az apás napokat.
66. angelic smile (válaszként erre: 1. - Cb636ee5f3)
2015. jan. 2. 10:46

Úgy vélem, nem jó taktikát követsz. Van a múltad és van a jelened, jövőd. Mivel ez utóbbit nem a volt pároddal képzeled el (gondolom megvan rá az okod), ezért annak megfelelően cselekedj.

Nem értem az írásaidat, mert az elején még a párod mellett állsz, majd ez átmegy egyfajta támadásba. Nem, nem gondolom, hogy meg kellene értenie egy értelmetlen hülyeséget. Ha elviszi a gyermekedet az apja, mert ugye ez van a bírósági ítéletben, akkor vigye is el. Az pedig, ha felajánlod édesanyád lakását, annak csak örülhet és megköszönheti. Mindkettőjüknek (gyermekednek is) jobb lenne, ha ott próbálnák ki a különalvást és nem több km-rel távolabb.

Csak azt tudom mondani, amit édesanyám szokott a pácienseknek: ne áldozd fel a jövődet senkiért!

2015. jan. 2. 10:44

Ezt a problémát a 3 felnôttnek kell a helyén kezelnie. A kisfiú ne igya meg a rossz döntések levét. Most még idôben vagytok.

Persze az új társadnak is kompromisszumot kell kötnie, hiszen olyan társa van, aki "oldalkocsival" rendelkezik. Itt nincs mese, mellébeszélés.

2015. jan. 2. 10:33

Szerintem igaza van a jelenlegi párodnak, hogy nem akarja egész nap az exedet nézni.

Az exnek kell valahogy megoldania, hogy normális körülmények között le tudja bonyolítani a láthatást. Nem elvárható Tőled, hogy egész életedben őt kerülgesd egy napig a jelenlegi pároddal, mert ő messze lakik!

2015. jan. 2. 03:40

En teljesen megertelek,hogy ki vagy akadva.

De szerintem a legjobb az lesz,ha anyukad lakasaba fog menni exed es a fiad.

Jobb hely ennel nem is lenne,legalabb kozel is van es most elkezdheti ,,magahoz szoktatni,,.

Ha 1 orat van vele a kisfiu akkor 1 et,ha 5 orat akkor annyit,amint megunja a kisfiad vagy valami nem stimmel,akkor viszi haza hozzad,o meg megy a dolgara.

Te mar mindent megtettel,most mar nagyreszt az apukan mulik.

Parodat is meglehet erteni,h nem szeretne egy levegot szivni az exeddel,foleg ugy h gyanithato h az ex meg nem teljesen lepett tul rajtad vagy meg csal azert is azt akarja h te is egyedul legyel,mert neki nincs senkije.


Amugy nekem is elvaltak a szuleim. 6-7 eves voltam,en nem 7vegi gyerek voltam,en aokat voltam apukamnal... Sot nalunk sokaig volt h apum szulinapomkor,karacsonykor nalunk volt.

Valahogy megoldottak a szuleim,de nem tudom h h...:)


Amit akkor megoldottak most pl h menyasszony lettem es eljegyzes volt...unneples nem ,mert anyum meg apum meg apum noje nem szivnak egy levegot.:) :s

Rosszul esett, de ez van.

2015. jan. 2. 01:30
Meg kene ertetni vele hogy az egyetlen ember akinek ezzel art az a sajat fia. A masik hogy a fiaddal is el lehetne beszelgetni errol. Nemsokara ugyis eleg idos lesz mar hozza hogy atlasson az apjan.
61. cb636ee5f3 (válaszként erre: 60. - Perla del Mar)
2015. jan. 2. 01:15
:( És mit lehet ilyenkor tenni?
60. Perla del Mar (válaszként erre: 57. - Cb636ee5f3)
2015. jan. 2. 01:13
Így viszont egyértelmű sajnos, gyakorlatilag rögtön azután jelentkezett a probléma, amikor elmondtad az apukának , hogy van új párod.
59. cb636ee5f3 (válaszként erre: 58. - 3a5c305959)
2015. jan. 2. 01:04
A kisfiúknál meg állítólag nagyon beindul 5 éves kor körül ez az "anya a legszebb, legjobb, legokosabb...ő csinál mindent a legjobban", és nála ez tökéletesen igaz. Néha mindenki más rossz, csak én kenhetem a kenyerét, csak én adhatom rá a kabátot...stb...számonkéri, hogy vmi hogy került ide, ki rakta oda, ki merte ezt elvenni, és ha azt a választ kapja, hogy anya, akkor közli, hogy "az nem baj", más válasz esetén mérgelődik...
58. 3a5c305959 (válaszként erre: 57. - Cb636ee5f3)
2015. jan. 2. 00:59
Ez a resz szerintem ertheto. Meg az en kislanyom es feltekenysegi rohamot kap ha megcsokoljuk a ferjemmel egymast, pedig o mar hozzaszokott a latvanyhoz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook