Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyedülálló szülő milyen juttatásokat vehet igénybe? fórum

Egyedülálló szülő milyen juttatásokat vehet igénybe? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 9. 10:28
Ez borzalmas,hogy pont a hozzánk hasonló sorsúakat nem segíti az állam, akinknek a legjobban kéne a segítség, ahol nincs apuka, nincs gyerektartás, nincs nagyszülői segítség, nincs saját lakás. Pedig pont nekünk lenne rá a legnagyobb szükségünk, akik egyedül maradtunk a pici gyerekünkkel és munkát is nehezen találunk, hiszen mindenhol hátrány a gyerek, mindegy a végzettség, a nyelvtudás. Azoknak persze segítenek, ahol két kereső van, négy-öt gyerek,akik után csomó extra pénz jár, hitelből vett lakás. Mi még hitelt sem vehetünk fel, mert nincs fedezet és egy fizetésből nem hogy hitelt, de még albérletet is nehezen lehet fizetni.Jó lenne, ha kaphatnánk önkormányzati lakást, de nem nagyon lehet pályázni, amúgy is korrupt az egész rendszer.
2011. szept. 8. 20:04
egyedulallo vagyok, 7 honapos a fiam, 38 ezer forint az ossz jovedelmem, alberletbn lakom, de a csaladsegito nem tudott segiteni, nem kaptam semmit, igaz, nem jartam nagyon utana, inkab eljarok takaritani ahova tudok, ez biztosabb..
2011. szept. 8. 16:33
Köszönöm szépen!
4. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Hellokitty2000)
2011. szept. 8. 15:48

... no igen, attól függ mennyi a bejövő pénzed havonta... én 13 éve elváltam 2 gyerekkel, egy fillért sehonnan, soha... köszönhetem annak, hogy tanultam és becsületesen dolgoztam világ életemben. De nem panaszkodom, jobb mintha segélyért kellett volna bárhol kunyiznom.

Amúgy a polgármesteri hivatal szociális és családvédelmi osztályát keresd fel, akár levélben, megmondják/megírják, ....vagy a családsegítő szolgálatot. . :)

3. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Hellokitty2000)
2011. szept. 8. 15:48

Családi pótlék egy ezressel több, és kb ennyi.

A jövedelem függvénye lehet a gyermekvédelmi támogatás, de azt nem az egyedülállóknak adják, hanem bárkinek, akinek a jövedelme nem halad meg bizonyos összeget. (nem tudom, most mennyi)

2. 177a5bd706 (válaszként erre: 1. - Hellokitty2000)
2011. szept. 8. 15:45
igényelhetsz rendszeres gyermekvédelmi támogatást. ingyen étkezés plusz évente kétszer 5800 ft. de csak akkor, ha az egy főre jutó jövedelem 39 ezer alatt van. és van rendkívüli támogatás, egyszeri összeg. nekem tízezret adtak
2011. szept. 8. 15:41

Sziasztok!

Abban kérnék segítséget,hogy ha egyedülálló lesz egy anya akkor hol milyen juttatásokat kaphat?Már ha van ilyen?

Gondolok például gyermekétkeztetésre,családi pótlékra esetleg valamiféle segítségre számíthat-e az önkormányzattól például az ember?

Előre is köszönöm mindenkinek aki ír!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook