Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedülálló nő és babavállalás nem hagyományosan fórum

Egyedülálló nő és babavállalás nem hagyományosan (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
76. Dzsudu
2014. márc. 3. 21:04
Sziasztok. Nem tudom, hogy van-e itt valaki, de nagyon érdekelne, hogy ki tud segíteni, tanácsot adni. 37 éves vagyok, egyedülálló, a hormonjaim megbolondultak egy gyerek után, de teljesen esélytelen egy pasi, nem akarok kapcsolatot, eleget bántottak. A családomban jönnek a babák több helyen is, és annyira vágyom egy sajátra, hogy lassan bármit megtennék érte, akárki akármit is mond. Van itt olyan, aki tud segíteni, hogy merre indulhatnék el, ki segíthet? Nem ítéleteket szeretnék hallani arról, hogy nem lenne jó döntés, stb, hanem igazán jó tanácsra lenne szükségem. Egy útra, esetleg arra, hogy mennyibe kerülhet, valakitől, aki az utóbbi hónapokban esetleg túlvan rajta. Segítsetek nekem kérlek!
2014. febr. 26. 14:45
sziasztok van itt még valaki????
2013. dec. 29. 18:12
Szivesen:)
73. Ancurka_M (válaszként erre: 72. - 171925f409)
2013. dec. 29. 15:24

Köszönöm szépen.

Kíváncsi lettem volna arra a levélre is, amit a lány ígért, de nem jött át. Köszönöm a hozzászólásokat.

Járom az utamat. :)

2013. nov. 14. 14:06

Ez egy érdekes oldal:)


[link]

71. 171925f409 (válaszként erre: 70. - C9887af6c4)
2013. nov. 13. 20:20
Na igen jobb kisgyerekkorban már elmondani.Van aki titokban tartja de valahogy úgy érzem ez nem jó.Ha véletlenül mégis kiderülne sokkal rosszabb lenne
2013. nov. 13. 18:34
Igen, és én mindenkit arra biztatok, hogy bármely nem szokásos helyzetben (donor, örökbefogadás) legyen őszinte a gyerekkel kezdetektől fogva, nyilván a saját szintjén. Mert ha később, pl. kamaszkorában véletlen derül ki, az sokkolni fogja...
69. 171925f409 (válaszként erre: 68. - C9887af6c4)
2013. nov. 13. 14:08

Köszi:)Ez a lényeg:)))

És a tervezed elmondani a gyerekednek mi is volt vagy hogy akarod majd?Én mindenképp elmondanám mert úgy érzem ennyi jár neki és nem szeretnék hazugságban élni ez akkor is így lenne ha lenne párom és vele lenne donor.

68. c9887af6c4 (válaszként erre: 67. - 171925f409)
2013. nov. 13. 13:37

Fel kell hívni a meddőségi központokat, van, amelyik vállal egyedülállókat, van, amelyik nem.


Én 30 és 35 között vagyok, és voltam, amikor belekezdtem, ha van korhatár, akkor az alatti, mert nekem nem mondták.


Igen, ál-apa név kell.


Igen, először nehéz volt elfogadni, de most már nem adnám a lányom a szerelmemtől született öt gyerekért sem, ő úgy tökéletes, ahogy van. :)

67. 171925f409 (válaszként erre: 66. - C9887af6c4)
2013. nov. 13. 08:16

És akkor egyedülálló nő is igénybe veheti úgy ha nincs meddőségi gond?Van korhatár?

Azt hallottam,hogy ilyen esetben a gyerek 3 éves koráig ki kell találni az anyának egy áll apa nevet ami bekerül majd valami papírba,hogy a gyereknek legyen apja anyja is.Igaz ez?



Nagyon nehéz ez a dolog és elfogadni azt,hogy nem a szerelmedtől van gyerek:((Nyilván én is akkor fordulnék ilyen dologhoz ha már úgy vagyok,hogy nincs normális férfi akinek lehetne szülni.

66. c9887af6c4 (válaszként erre: 65. - 171925f409)
2013. nov. 12. 23:33

Hát... Nem szabad kicentizni, ha már tervezed a projektet, rájuk kell telefonálni (Krio), mikor rendelnek mintákat külföldről (magyar elég kevés van), és akkor azért lehet találni szimpatikust.


Én négyszer válogattam, ebből minden alkalommal találtam olyat, aki az alapelvárásaimnak megfelelt, volt, hogy többet is. Ami mondjuk nem jött össze, az annyi, hogy én a szerelmem elvesztése miatt vágtam így ebbe bele, és én szerettem volna, ha legalább színeibe hasonló hozzá a donor. Na, ilyen szinten, hogy még ez is összejöjjön, már szinte egyszer sem volt választék, de most már azt mondom, hogy jobb is.

65. 171925f409 (válaszként erre: 64. - C9887af6c4)
2013. nov. 12. 08:31

:) Biztos nehéz lehetett de ha más mód nincs még mindig jobb ez mint egy egy éjszakás kaland.

Igaz az,hogy nincs nagyon választék a donorok között?:(

2013. nov. 11. 22:21

Én is egyedül, donoros megoldással vállaltam a kislányom, és ha csak nem rendeződik néhány éven belül párkapcsolati téren a magánéletem, a kistesót is így fogom.:)


Ja, és én 30 és 35 között vagyok, szóval nem feltétel a minimum 35 év.


A topikindítónak írok privit.

63. Tulli (válaszként erre: 26. - 3b1a5ec920)
2013. nov. 11. 21:29

Van igazság abban amit írsz, bár a topic indítója valóban nem ítéletet várt, hanem tapasztalatokat.

Szerintem kicsit önző dolog az ilyen módon vállalt terhesség, és nem csupán a gyermek szempontjából. De: nem vagyunk egyformák és bizony egyre többször megesik, hogy nem találják meg a társukat az emberek, és miután a tudomány lehetőséget teremt erre, vállalkoznak mégis a szülésre. És ez, annak ellenére, hogy én sem tartom jó döntésnek, mégis becsülendő erőfeszítés. És nem elítélendő.

Ami nagyobb gond, hogy az emberek egyre inkább menekülnek attól a felelősségtől, alkalmazkodástól, kompromisszumok sokaságától stb. amit egy párkapcsolat jelent. Véleményem szerint ez lehet a gyerekvállalással kapcsolatos felelősségek sorának iskolája. Abban ui. jóval több a jó értelemben vett önfeladás, áldozatkészség akár. És a közös élet (a család) próbái nagyon komolyak, egyáltalán nem rózsaszínek, de éppen ezért szépek és emberhez méltók.

Mindezekkel együtt sok sikert kívánok a topik indítójának és kívánom, hogy a kezében tarthassa a várva várt gyermeket!

62. 39dbe380da (válaszként erre: 59. - Pasionella)
2013. nov. 11. 13:18
Azért kellene képen vágni, mert más a véleménye?
61. 39dbe380da (válaszként erre: 42. - Gerlemama)
2013. nov. 11. 13:14

A "megcsinálták" mennyivel korrektebb szó mint az összebarkácsolták? - mert ugye te azt használod.


Abban tévedsz, hogy ha nincs és nem is volt apja a gyermeknek, akkor az apa nem is hiányozhat.

60. 171925f409 (válaszként erre: 34. - Eruska83)
2013. nov. 11. 13:00
És végül elfogadta,hogy nem lehet babátok?
59. Pasionella (válaszként erre: 34. - Eruska83)
2013. nov. 11. 12:47

Nagyon alaposan képen kéne vágni...

Azokat még megérti akik meddőek, de az is felvet néhány dolgot...

Gondolom neki csak az ölébe potyogtak...

58. Pasionella (válaszként erre: 29. - Zebracsikó)
2013. nov. 11. 12:46
Istenem...még egy idióta hozzászólás...
2013. nov. 11. 12:41

31 vagyok ha nekem sem lesz majd pár év múlva gyerekem mert nem találok majd párt akkor lehet éni is inkább ezt választom minthogy egy idegen pasit át.asszak.

Szerintem ebben nincs semmi különös.Ismerős csaj 35 éves volt azt mondta neki gyerek kel pasi nem,összejött egy pasival lett egy babája azt elhagyja.A mai napig a lány nagyon jól elvan a gyerekkel.Semmi gondjuk bajuk nincs aki kiabáljon otthon.

Ha anyagilag megtudod oldani akkor miért is ne:)

2013. nov. 11. 06:36
Gratulálok a gyerkőcökhöz, Ancurka neked sok sikert! És mindnyájatoknak sok boldogságot!! :)
55. nemszamitki (válaszként erre: 26. - 3b1a5ec920)
2013. nov. 11. 06:29

"Kedves" ooo - - - ooo!

Én pl. azért választom ezt a módszert, mert 38éves vagyok. A gyereknek lenne joga nagyszülőkhöz, és nekem is szülőkhöz. De nincs. A párom is elvesztettem. És nincs gusztosom érzelmek nélkül belemenni bármibe. Viszont szeretnék gyereket. Nem hinném, hogy ez ilyen nagy bűn. Lehet hogy 50 évesen majd képes leszek megszeretni valakit, de akkor már elég késő gyereket szülni. Ha pedig valaki szeretni fog, akkor szeretni fog a gyermekemmel együtt.

Igen, valószínű az összes egyedülálló anyukának magyarázatot kell adni. Azt meg, hogy hogyan fogom elmagyarázni neki, hadd legyen az én dolgom! Hadd döntsem el én! Ennyi.

54. Ancurka_M (válaszként erre: 52. - Borda)
2013. aug. 27. 12:55

Nagyon szépen köszönöm amiket leírtál. :) Jó ilyet olvasni,

gratulálok a kis drágádhoz és én is beszámolok a fejleményekről, a saját utamról.

53. gerlemama (válaszként erre: 52. - Borda)
2013. aug. 27. 11:43

Ennek igazán örülök!!

Egyre inkább nem egyedi este ha egy nő egyedül vállal gyereket, ideális társ hiányában.

Hisz egyre nehezebb olyan megbízható férfit találni aki jóban-rosszban egy nő mellett áll, pláne ha már a baba projekt sem a szokásos , egyszerű művelet!

Nagyon örülök,hogy megosztottad a történetedet, remélem sok erőt merít belőle a fórum indító is.

Gratulálok a babához!!

52. Borda
2013. aug. 27. 09:46

Úgy látom azért vannak, akik túl tudnak lépni az ideális állapot idealizálásán.;)

És a tapasztalat:

Én felhívtam a Kaálit, kértem időpontot első konzultációra. Ott elmondtam, hogy elmúltam 35 éves, és olyan egészségügyi problémám van amire azt mondták az orvosok, hogy vagy MOST essem teherbe, vagy soha sem. (évek óta küzdöttem a betegségemmel, többször voltam olyan stádiumban, hogy az orvosok arról győzködtek, hogy fogadjam el, hogy nekem soha nem lehet gyerekem)A "mosttal" annyi volt a gond, hogy épp nem volt komoly kapcsolatom és mikor elgondoltam, hogy ki az akit "magamra ránthatnék" még a gyomrom is felfordult és azt mondtam már akkor inkább a spermabank.

Nos a Kaáliban nem okozott ez semmi problémát. Minden vizsgálatot ott végeztettem, hogy haladjunk. Donort a Krióból választottam, ott sem akadékoskodott senki. A következő hónapban már indult is a stimu. Clostilbegytet kellett szednem 5 napig, majd a 9. napon volt egy uh. a 13 napon egy tüszőrepesztő szuri, majd a 16. napon inszemináció következett. 11 nap múlva már pozitív volt a tesztem. Azóta megszületett az én édesem (most is itt rámol mellettem:)) és hiszem, tudom, hogy NEKI kellett megszületnie erre a világra, másképp nem is lehetett.

Én úgy gondolom, hogy a gyereknek nem ideális állapotra van szüksége, hanem szeretetre, gondoskodásra, biztonságra. Ha úgy érzed, hogy te ezt meg tudod neki adni, akkor hajrá.

Sok sikert!

51. gerlemama (válaszként erre: 50. - Zebracsikó)
2013. aug. 26. 16:13

Az előző hozzászólások fényében nem tűnik logikusnak.

Na de mindegy, számtalan oka lehet egy ilyen döntésnek.

35 éves, nyilván átgondolta mit miért tesz.

Én már 30 évesen eljutottam erre a szintre.

Én sem azért mert mert nem szerettem a sexet;)

50. zebracsikó (válaszként erre: 49. - Gerlemama)
2013. aug. 26. 15:54

A kérdésem logikus és egyenes is annak fényében, hogy a fórumindító kijelentette, hogy egyedül, különlegesebb megoldással szeretne babát.

Ez is lehetett volna akár az oka a tervének.


(nem azt akartam kérdezni ugyanis, hogy természetes úton nem sikerül-e)

49. gerlemama (válaszként erre: 48. - Zebracsikó)
2013. aug. 26. 15:49

Mit lehet azon félre érteni,hogy "nem szeretsz sexelni ezért akarod másképp?" kérdésen?


Esetleg a fogalmazás a baj, hogy tán valami gond van,hogy sima sex-el nem jön a baba?

48. zebracsikó (válaszként erre: 44. - Gerlemama)
2013. aug. 26. 15:42
Valamit nagyon félreértettél.
2013. aug. 26. 15:38
Kulfoldon egyre tobben vallalnak igy gyereket. A(z ausztral) sogornom baratnoje is igy szult gyereket egy amerikai donortol. Bar ott a ferfi reszt vallal a gyerek eleteben meg talalkoznak is a tavolsag ellenere bar ritkan.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook