Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyedül az ünnepek alatt fórum

Egyedül az ünnepek alatt (beszélgetős fórum)


1 2
33. Napsugár8 (válaszként erre: 32. - Bözsi néni)
2020. dec. 19. 16:30

Azért az mégsem ugyanaz, hogy szomszédokkal, barátokkal napközben beszélni, este pedig tök egyedül lenni, amikor korábbi években közösen ültük körbe az asztalt, és örültünk egymásnak... helyette pedig marad a telefon, vagy a net.


Eltelt néhány év, mire én is megszoktam, hogy "olyan este, mint a többi" és ne a "régi szép idők" járjanak az eszemben. Ezt is tanulni kell.

Nem vagyunk egyformák, ki könnyebben, ki nehezebben lép túl ezen. Majd a FI-nek is sikerül, csak idő kell hozzá.

32. Bözsi néni (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 19. 16:10

Nem értem, miért kellene keseregni meg sajnálni magafat.


Ezt csak a média fújja fel minden évben, hogy "jajj, jajj, egydül karácsonykor".


Rengetegen vannak egyedül, de mégsem egyedül, mert azért barátokkal, szomszédokkal beszélnek, neten beszélgetnek, stb.


Legalább senki nem dumál bele, mit főzzél, süssél-e vagy se, mit nézz a tv-ben, stb. Szabad vagy, azt csilsz, amit csak akarsz.


Nem kell ezt túl spilázni, hergelni senkit.

2020. dec. 19. 15:38

Köszönöm mindenkinek a lelki támogatást, tanácsokat.

Igazatok van. Ez is csak olyan nap, mint a többi.

Azt hiszem olvasni, filmet nézni fogok és igyekszem nem sajnálni magam.

Annak örülök, hogy én nem vagyok beteg. Úgy azért sokkal rosszabb lenne.

30. Napsugár8 (válaszként erre: 28. - Bless the child)
2020. dec. 19. 15:05
Ha nem érted, akkor neked nem is kell értened.
29. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Papája)
2020. dec. 19. 14:51

Mondd meg nekik nyíltan!

Idén azt szeretnétek, ha nem jönnének egy hétre, sőt egyáltalán ne jöjjenek.

Szerintem megértik.


Tudod: néma gyereknek .........

28. Bless the child (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2020. dec. 19. 14:42
Ez elég kétértelmű 😂
2020. dec. 19. 14:31
Egy valamit ne csinálj szenteste: ne állj az ablak előtt és ne nézd a szembe házak kivilágított ablakait... húzd be a függönyödet azzal, hogy ez a te életed, a te világod, azt ne nézze senki!
2020. dec. 19. 14:29

Persze, nem vagy ezzel egyedül. Kint karácsonyozom No. - ban, dolgozom...


Hozdd ki a legjobbat ebből a Karácsonyból! ✌️😉


Én is azt teszem. Csinálok meglepi sütit, amit elvisznek, aztán finomságot Magamnak is, és lorealozok 3 napig. 😊


Gondolj arra, lehetne rosszabb is...


Amúgy meg, azt vallom, amit Csernus: minden nap lehet Karácsony, ha szeretjük egymást. ❤️

25. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 19. 14:29
Semmi másról ne szóljon az a nap, csak önmagad kényeztetéséről!
24. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 19. 09:47
Èn töltöttem egyedül màr karàcsonyt,mèghozzà fiatalon...olyankor jobb nem nèzni szenteste a sok internetes fènykèpet,köszöntèst,hanem csak behuppanni a tv elè,sorozatozni,filmezni,jòkat enni ès el is telik.
23. Bichi
2020. dec. 19. 09:12
Lehet velem van a probléma, de ez is csak egy nap az évben, ott az összes többi, mikor együtt lehettek. Ha anyukád fél, azt tiszteleben kell tartani, de nem értem, miért nem tesztelsz te, és akkor mehetnél hozzá. Mondjuk azt sem értem, hogy milyen barát az, akinek nem ér meg egy tesztelést, hogy veled lehessen, de mivel neked sem ért, ezért nem is lehetsz miatta meglepve...
22. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Tumbo2)
2020. dec. 19. 09:02
mivel vallásosak sosem voltunk,majd csak eltelik valahogy.
21. tumbo2 (válaszként erre: 4. - Auróra2010)
2020. dec. 19. 08:59
szerintem is pont olyan.én ugyan sütök-főzök,az anyámékhoz megyünk oda ugyan jönnek a sógornőmék is a kisfiúval,a nagylány,13 éves,már évek óta nem.aztán estefelé szépen hazajövünk,szidjuk a nyestet,aki nem ismeri a karácsonyt,hogy békén hagyna minket aludni.
20. fb90cfa628 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 19. 08:50
Jesszusom! Nem lehet mindent a Covidra fogni!!!
2020. dec. 19. 08:49
Sokan vannak egyedül.... Az ünnepek is olyanok, mint az év többi napján. Minek túl spirázni? Ha év közben egyedül vagy, nem mind1? Magad csináltad, hogy ez legyen.
2020. dec. 18. 20:30
Voltam sokszor, mikor külföldön éltem. Rossznak hangzik, de nem az. Úgy töltöd a napot, ahogy akarod. Akár ehetsz szaloncukrot pizsiben egész nap, ha kedved tartja. Biztos lesz egy csomó film, olvasgathatsz, vagy bármit, amihez kedved van. A karácsony lényege különben sem csak a társaság, a menű vagy az ajándék. Elmélyülni meg egyedül is lehet.
17. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 19:24
Csinálj előre magadnak programot, sétát, egy röpke kirándulást. Kényeztetés a fürdőben, egy pohár bor, akármi. Keresd ki előre, hogy tv. csatornán melyik műsort fogod megnézni. Itt leszünk mi is sokan! Eltelik ez a nap is, mint a többi, csak ne sajnáld magad! Annál rosszabb!
16. 184481d874 (válaszként erre: 3. - Papája)
2020. dec. 18. 19:20
Köszönjük az őszinteségedet.Sokszor gondoltam én is ezt.
15. Amaunet (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 19:17
Sokan így tartják a kapcsolatot. Nem értem miért kell erre külön "felkészülni"?
2020. dec. 18. 19:17

7 évet töltöttem egyedül karácsonykor. Szuper ünnepek voltak! ❤️✌️


Idén sem lesz másképp, mint tavaly mondjuk. Ugyanúgy megyünk mindenkihez. ;)

13. Guruljka (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2020. dec. 18. 19:16
N legyél emiatt szomorú, Auróra sem az, én sem és még sokan nem.
12. birebora (válaszként erre: 11. - Auróra2010)
2020. dec. 18. 19:12
Nálunk is hasonlóképpen. Hála az égnek nem kell ahhoz ünnep, hogy együtt legyünk és együnk, igyunk. De amint látom sokaknál ez most megoldhatatlan. Sajnálom:( Talán jövőre már minden a helyére áll. Azt olvastam ha mindenki beoltatja magát őszre visszaállhat a rend.
11. Auróra2010 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2020. dec. 18. 19:04

Mindennap együtt a család, minden nap a kedvükre valót főzöm és amire szükség van, vagy rákivánunk, év közben megvesszük. Nem vagyunk vallásosak, talán a munkaszünet volt régebben a jó a karácsonyban, de a h.o-ban az itthonlétből már kezd elegem lenni.

Tehát nekem ugyanolyan, mint a többi nap.

2020. dec. 18. 19:04

Anyuval csak telefonon tudom tartani a kapcsolatot. A többiekkel messengeren is, de azért az nem olyan mint együtt lenni.

Háziállatom nincs.

Köszönöm az együttérzést. Valószínű, ahogy javasoltátok is, marad a netezés-fórumozas, filmek, könyv.Próbálom lelkileg felkészíteni magam.

9. andi6020 (válaszként erre: 4. - Auróra2010)
2020. dec. 18. 18:59
Szomorú, ha így érzed.
2020. dec. 18. 18:57
van valamilyen háziállatod ?
7. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 18. 18:51

Óóó, te szegény :/ Gyere fel, sokan vannak, akik hasonló cipőben járnak ünnepen. Biztosan lesz olyan fórum, ahol beszélgethetsz.

Vegyél hosszú fürdőt, bonts fel egy üveg bort, élvezd, hogy tiéd a távirányító.

6. birebora (válaszként erre: 3. - Papája)
2020. dec. 18. 18:49
Én nem lennék elkeseredve. Olvass, filmezz, netez, sétálj, egyél, igyál,aludj, online legyél velük.
5. Ramcsika (válaszként erre: 3. - Papája)
2020. dec. 18. 18:47
Milyen igaz! Fáj a szívünk a gyerekeinkért, de talán most a jelen helyzetben így a legjobb. Nálunk a gyerekek kategorikusan kijelentették, hogy nem jönnek, ne veszélyeztessenek bennünket. Unoka ovis, a gyerekek dolgoznak, soha nem lehet tudni. Menyemet tesztelik minden héten, no de másnap már elkaphatja. Rossz lesz, de ki kell bírnunk, hogy jövőre békességben tudjunk együtt karácsonyozni!!
2020. dec. 18. 18:47
ugyanolyan nap, mint egy másik. kár tullihegni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook