Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyedi fűtésmérő fórum

Egyedi fűtésmérő (beszélgetős fórum)


15. Duddux (válaszként erre: 13. - Kefekötőke)
2011. nov. 29. 10:34
Hát remélem volt hozzájárulása...mindenkinél leszerelte a fürdőben...
14. kefekötőke (válaszként erre: 13. - Kefekötőke)
2011. nov. 29. 10:13

Ja igen!

Minden manipulációgyanús eset,vagy leszerelésnél a ház átlagát számolják.

13. kefekötőke (válaszként erre: 12. - Duddux)
2011. nov. 29. 10:09

Szívesen ,nincs mit.

Szerintem a házmester csak a fűtőművek hozzájárulásával,tudtával szerelheti le a kütyüt.

Nálunk a beüzemelésnél adtak egy tájékoztatót ,amiben le van írva bármilyen manipuláció,letakarás,LESZERELÉS! szankcióval jár.

Elvileg a kütyü naplózza a memóriájában,minden rendellenes hőfokváltozást.

12. Duddux (válaszként erre: 6. - Kefekötőke)
2011. nov. 28. 19:10

Köszönöm mindenki válaszát, főleg a tiedet kefekötőke. Megnyugtató.:)


Még egy kérdésem lenne.

Tegnap jött a házmester és leszerelte a fürdőben a radiátorról ezt a mérő kütyüt. Most akkor ha ott fűtök az hogy lesz elszámolva szerintetek? Közös költség?

11. kefekötőke (válaszként erre: 10. - Zsu1984)
2011. nov. 27. 12:32

Én is bementem,mutatva egy régebbi és azt a számlát ami a visszafizetésről állítottak ki.

Csak azért,hogy hogy mutathassam nekik,mindkettőn formailag ott van:"fizetési határidő,fizetés módja"A fizetés módja :póstai csekk

Kérdeztem az ügyintézőtől ,mi történik ha én nem teljesítek időben?

Válasz:akkor késedelmi pótlék

Akkor előhúztam a 48 ezerről nekem járó számlát,és kérdeztem akkor én is kapok késedelmi kamatot?

Látva ,hogy nem tud lerázni bevitte egy belső irodába,aztán mondta ,ha akarok beszéljek az igazgatóval ,majd egyszer máskor ha méltóztatik "időpontot" adni.

Mert ez az időpontkérés mindig,mindenhova már kiborít!

Szóval belefáradtam a maffiózó stílust felvevő bürokráciába,de a jövő évre már felkészülök.

10. zsu1984 (válaszként erre: 6. - Kefekötőke)
2011. nov. 27. 10:10
Miskolcon ha bemész az ügyfélszolgálatra kifizetik a visszajáró összeget, szerintem ez máshol is így van.
9. 1560f47887 (válaszként erre: 8. - 41fdab80c1)
2011. nov. 26. 09:44
A személyes tapasztalat nem írja felül a fizika törvényeit.
8. 41fdab80c1 (válaszként erre: 5. - 1560f47887)
2011. nov. 25. 17:16
Minden józan paraszt ezt gondolná, mert így a logikus és így a tisztességes. De nem így van. Ez saját konkrét tapasztalat.Meg még egy jópár emberé. Ezért közgyűlés is lett összehíva, jelen voltak a szolgáltatótól és attól a cégtől aki az egyedi mérőket "üzemelteti".Úgy meg lett magyarázva a bizonyítvány a letett tényekkel szemben, hogy végül mi kullogtunk onnan ki. De a lakásokba egyik sem jött be megnézni, hogy be tudjuk bizonyítani az igazunkat.
7. kefekötőke (válaszként erre: 4. - 41fdab80c1)
2011. nov. 25. 17:12

Az alsó szelep elzárása nem megoldás,sőt azt ajánlják a fűtőművek,hogy a nyári szezonban nyítva kell tartani a szelepeket a karbantartási munkák,(űrítés,feltöltés,légtelenítés)miatt.

Ha mérő mégis számolt annak oka lehet,hogy melegebbet érzékelt mint a környezet.Pl.rásüt a nap fűtőtestre,vagy ami nálunk nem egyszer előfordult nyaranta:a feltöltést melegvízzel csinálták.

6. kefekötőke (válaszként erre: 1. - Duddux)
2011. nov. 25. 17:00

Egészen megbízható és korrekt információt tudok adni a témában.

Nálunk az elmúlt évi fűtési szezonban, (okt 14-ápr.19)kezdődött ezen kütyüknek a pályafutása.

Egy táblázatban rögzítettem a következő paramétereket minden nap 18 órakor:

1. külső hőfok reggel 6 és este 18 kor

2. helyiség hőfok

3. radiátor hőfok

4. szelep állás ami a nap folyamán alkalmazva volt,pl 3-5

5. mérő állás

A mérő állást (a leszámolt egységet)a hónap végén helységenként írtam.

Így a kijelzett adatok a teljes intervallumban:

nappali :556 egység

háló sz: 573 egység

fűrdő : 204 egység

konyha: 108 egység

A "visszautalt" fűtési díj:41858 Ft


Azért tettem idézőjelbe mert a szemét fűtőcég nem, postázta ki ahogy illet volna,hanem rátette a kezét,május óta használja és most ősszel havonta jóváírja a fűtés számlámon.

Most is folytatom a statisztikát és összehasonlítom a tavalyi hasonló napokkal a mérő állást.

Érdekességként megjegyzem ,az idén azt vártam ,hogy a tavalyi mérőállás tovább folytatódik ,de a tavalyi érték maradt és a másik eddig nullán álló számláló számol.

Összefoglalva: ha nagyon odafigyelsz lehet spórolni,pl a konyhában ritkán kell kell a szelepet nyítni,ha otthon főzöl.Vagy az alváshoz felesleges 18-19 foknál melegebb.

5. 1560f47887 (válaszként erre: 4. - 41fdab80c1)
2011. nov. 25. 13:29
Ha nincs fűtés, akkor már felesleges bármit is elzárni, ugyanis ez a ketyere a radiátor hőmérsének a mérésén alapul. Az elpárologtatós és a digitális is.
2011. nov. 25. 12:54

Saját tapasztalat:

Januári leolvasásig olyan átlaggal fizeted, amivel az előző lakó, vagy tulajdonos. Akkor történik az elszámolás, amit a távfűtés szolgáltató kb. májusban fog kompenzálni. A januári számla viszont már az ezévi fogyasztás alapján kerül elszámolásra.


Fűtési szezon végén a radiátor alsó csapját is el kell zárni, mert enélkül bizony méri a nagy semmit, a lakás hőmérsékletét, vagy a jó ég tudja mit, de képes a számlálója haladni fűtés nélkül is. Ez nem vicc, saját bőrünkön tapasztaltuk a lépcsőházban többen is.

3. 1560f47887 (válaszként erre: 1. - Duddux)
2011. nov. 25. 12:48
Ha radiátorra van szerelve, akkor ezeket költségosztóknak nevezik.
2011. nov. 25. 12:39

Helló!

Az, hogy egyedi fűtésmérőtök van, nem jelenik meg a havi számlán, majd csak májusban, fűtési szezon leolvasása után. Akkor derül ki, hogy a lakásra leosztott osztószámnak megfelelően fűtöttetek vagy sem.

2011. nov. 25. 12:14

Sziasztok!

Most költöztünk be egy lakásba ahol egyedi fűtésmérők vannak. Mivel korábban nem ilyen panelben laktunk, nem tudom mit jelentenek az egységek.

Hány egység fogy nálatok havonta és az összességben mit jelent nagyjából összegben?

Előre is köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook