Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy újszülöttet hány óránként kell cicire tenni? fórum

Egy újszülöttet hány óránként kell cicire tenni? (tudásbázis kérdés)

2022. ápr. 4. 15:36
Nagyon szívesen ! Örülök, ha segíteni tudtam a válaszommal.
12. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 4. 09:45
Szomoru hogy nem kapott szoptatásbarát tanácsot 😞
2022. ápr. 4. 07:17
Köszönöm😊
2022. ápr. 4. 06:59

Elvileg egy érett újszülöttet valóban 3 óránként kell, de ha kis súlyú, vagy hamarabb megéhezik, nyugodtan lehet gyakrabban is. A baba igénye a döntő.

A tej általában a 4. napon lövell be, addig un. előtej van, ami kevés ugyan, de roppant tápláló, és jó átmenet a babának a méhen belüli nem evés és a későbbi teli pocak között. Meg közben megtanulja a szopás technikáját is.

Ha már termelődik tej, a baba is szorgalmas, alkalmanként egy mellből szoptasson az anyuka, és mikor a baba jóllakott, a maradékot fejje le! ha csak pár csepp, akkor is. Következő alkalomkor a másik mellből szoptasson.

Remélem, hasznos volt, amit leírtam... csecsemő-és gyermekápolónő vagyok.

2022. ápr. 4. 06:46
Nem magam miatt kérdem,mert nekem 2 tápszeres babám volt,hanem a családban született rokonomnak első baba,de azt írta,hogy 3óránként teszi cicire,ami szerintem nem elég,pláne hogy be sem indult még a teje.Emiatt kérdeztem
8. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 20:43

Ne óra alapján!

Igény szerint!

7. Syduri (válaszként erre: 5. - Pteri)
2022. ápr. 3. 19:25
Síró gyereket nem teszünk mellre! A sírás kezdete előtt sokkal sokkal korábban észre kell venni, hogy a baba éhes! A síró gyerek nem jól szopik, félre nyel, levegőt nyel aztán megint sír a hasfájás miatt.
6. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 19:09
Amikor csak fent van érdemes próbálkozni hogy beinduljon a tej. Ha inger éri a mellett akkor termel tejet. Nekem a fiam első két hónapban kb 0-24-Ben cicin volt. Első egy hétben alig volt mèg tejem pedig termesztes úton született. Mist 2,5 éves múlt és még midnig nagy cicis, de ez már nem evés hanem neki ez a megnyugvás. Ez a cumi. Olvass utána az igény szerinti szoptatásnak. Én ha 3 óránként teszem csak mellre tuti hamar vége lett volna a szoptatasnak. Tuti nem lett volna elég tejem.
2022. ápr. 3. 17:55
Amikor kéri. Ha sír, odateszed, ràfordul, akkor tejcsi kell neki.
2022. ápr. 3. 09:03
Igény szerint.
2022. ápr. 3. 08:55
Szia. Én mai napig igény szerint szoptatom. A védő nő is azt mondta, hogy nincs ezzel semmi gond. De van aki időhöz köti ott én is azt hallottam hogy 2-3 óránként. Viszont szerintem minnél többet rakd cicire a korházban is mondták, így minnél több tejcsit lesz
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 08:39
2-3 óránként,,,,kb.
2022. ápr. 3. 08:24
Az első napokra gondolok itt ezalatt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook