Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy új tanulmány szerint: Nem kell várni...!!! fórum

Egy új tanulmány szerint: Nem kell várni...!!! (beszélgetős fórum)


16. Krinya8 (válaszként erre: 14. - Krinya8)
2010. aug. 13. 07:55
javítok: 20 hetesen :)))
2010. aug. 12. 08:13
Ja és azt hozzá teszem nem vártunk két évet, és megszületett az én kis boszikám.
2010. aug. 12. 08:06
Én mikor elvesztettem a babámat 20. hónapban, a genetikus is azt mondta hogy 2 év a teljes regenerálódáshoz szükséges, ekkora heveri ki teljesen a szervezet a történteket.
2010. aug. 12. 08:03
Én nem tudom konkrétan a választ de nekem is két hete ment el 5 hetesen a babám, és itt sem kellett ugye beavatkozni ezért egyből lehet próbálkozni azt mondta a dokim.Na meg azt is hogy könnyebb teherbe esni ezután és komplikáció mentesebb lehet.Úgy legyen!:)
2010. aug. 11. 21:28

Jó hogy pozitív tapasztalatokat olvashatok!

Nekem elhalt a baba,műszeresen kellett befejezni,9 hetesen. :(

Viszont van 2 gyerkőcöm már,tehát reménykedem hogy olyan nagy gond nem lehet.Abban igazatok van,hogy lelkileg is rendbe kell jönni.Testileg szintén-nekem a műtét után 2 olyan vérzésem volt,hogy 2 óránként rohangáltam a wc-re.Mostanra állt vissza a normál menetrend,úgyhogy gondolom ez a 2 hónap kellett a testemnek.A lelkem is jobban van-pozítívan állok hozzá és nem akarok rágörcsölni.

11. 25117645d2 (válaszként erre: 3. - Darcy73)
2010. aug. 11. 20:50
Nekem sikerült, novemberi babóca elvesztése után, január 30-án teherbe estem, gyönyörű egészséges kisfiam született!
10. Bekomi
2010. aug. 11. 20:48

Nekem volt előszőr egy halvaszülésem 2003 márciusában, a dokim azt mondta 3 hónap után próbálkozhatunk. 2003. októberében kiderült hogy sikerült terhes vaok, de több napos keresés után kiderült sajnos hogy méhenkívűli volt a terhességem. ismét próbálkoztunk, 2004 augusztusában kiderült hogy ismét hordok egy babit a szívem alatt, ami aztán nem fejlődött tovább, részleges vetélésem volt. ezután 2005 júliusában sikerült újra teherbe esnem és ezt a babát épen egészségesen ki tudtam hordani.

Azért írtam le hogy lássátok az időt, szerintem lelkileg is rendbe kell jönni, ha nem is teljesen,és nem szabad(na) görcsösen ragaszkodni a mielőbbi teherbeeséshez(mint ahogyan én is tettem)

9. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Babszibobó)
2010. aug. 11. 20:43

szia!!


hát én még nem is hallottam olyanról, h 2 évet kell várni vetélés után a következő terhességgel! mire várjunk????


én is elvetéltem, aztán vetélést követő 2. hónapban már terhes voltam, dokim azt mondta, h azonnal próbálkozzunk a következővel!!!!

8. Kedit (válaszként erre: 3. - Darcy73)
2010. aug. 11. 20:41
Szia, én a vetélésem után 3 hónappal lettem újra terhes. Minden rendben volt ezzel a terhességemmel, szép, egészséges kisfiam született, aki már 17 hónapos!
7. bluemoon1978 (válaszként erre: 6. - 98ec496afb)
2010. aug. 11. 20:38
Bár én nem vetéltem el, mégis elvesztettem a gyermekem...és igen, én is azt gondolom, hogy a test mellett a léleknek is regenerálódnia kell! Ami pedig a szeretkezést illeti, igen ismerem az érzést :(
6. 98ec496afb (válaszként erre: 3. - Darcy73)
2010. aug. 11. 20:24
Nekünk igen, bár úgy gondolom, a várakozás első két hónapja a testnek szól, hadd regenerálódjon a méh és a hormonszint meg minden, ami kell...főleg, ha műszeres befejezés történt. A többi idő inkább a léleké. Aki átment ezen, az tudja, hogy milyen utána a szeretkezés. No nem fizikailag, hanem máshogy. De szerintem sem kell megvárni a 6 hónapot, ha mindketten felkészültek egy újabb gyermekre.
2010. aug. 11. 20:07
Én is úgy tudom,hogy 3-6 hónapot szoktak mondani.Bár akad olyan orvos is,aki egy évet javasol.De ez attól is függ,hogy műszeresen fejezték-e be a vetélést,vagy nem kellett.Nekem áprilisban volt vetélésem,nem kellett műszeresen befejezni.8 hetes kontrollra,mikor visszamentem,nekem azt mondták,hogy nyugodtan próbálkozhatunk már.A szomszédom második csemetéje kb. 3-4 héttel a vetélése után fogant és semmi gond nem volt.Szóval szerintem mindenkinél egyéni.Ha lelkileg túl van rajta(mert az is nagyon fontos),akkor szerintem 3 hónap után lehet próbálkozni.Nekünk még nem jött össze,de már nagyon várom.
4. babszibobó (válaszként erre: 2. - Kitrákotty)
2010. aug. 11. 20:01

a tanulmányban két évet írnak, bár tudom ez már rég nem bevett idő!

De a tanulmányt nagyon sok éven keresztül folytatták, valószínű, a régi idők statisztikáiból indultak ki!

2010. aug. 11. 20:00

Nekem is 6 hónapot ajánlottak várakozásnak.Akkor most???????

Örülnék ha olyanok írnának akiknek sikerül 6 hónapon belül ....

2. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Babszibobó)
2010. aug. 11. 19:59

én nem is hallottam sose ilyet, hogy két évet várni


max. 3-6 hónapot szoktak mondani


és igen, a legtöbben ezen időn belül teherbe is esnek újra, mert akkor könnyebb

2010. aug. 11. 19:57

Most olvastam egy brit tanulmányt mely szerint vetélés után jobb minél hamarabb teherbe esni, hat hónapon belül, így a felmerülő kockázatok esélye is lecsökken, mint azoknál aki akár 2 évet várnak!


Véleményeket várok?


(Szerencsére nem éltem még át ilyen tragédiát, de tudom, vannak itt sokan akik igen!)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook