Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy ügyvéd hogyan értesül az ügyfele haláláról, ha a családban senki sem tudja, hogy az elhunyt hagyott-e végrendeletet? fórum

Egy ügyvéd hogyan értesül az ügyfele haláláról, ha a családban senki sem tudja, hogy az elhunyt hagyott-e végrendeletet? (tudásbázis kérdés)

20. Skopsko (válaszként erre: 14. - Ymanie)
2014. máj. 4. 11:57

[link]


;)

19. Ymanie (válaszként erre: 18. - Bowie)
2014. máj. 3. 12:17
Egyszer említett a mama egy ügyvédet.Nem tudom ilyen ügyben kereste fel.Esetleg lehetne írni neki.Tudom,hogy nekem nem adna tájékoztatást,de ha van nála végrendelet,akkor ő tudná,hogy kit kell értsíteni.
18. bowie
2014. máj. 3. 12:07
(ja, nem kötelező az irattárban elhelyezni a végrendeletet, azt általában az ügyvéd dönti el, ha külön nem kéri az örökhagyó).
17. bowie
2014. máj. 3. 12:05

A végrendelet rögzítve van a magyar ügyvédi kamara irattárának számítógépes rendszerében. És az irattár a végrendeletet egy eredeti példányát is őrzi, lezárt borítékban. Ezt a hagyatéki eljárásra a közjegyzőnek küldik ki.


Ha ez nem kerül kiküldésre, akkor érdemes a Magyar Ügyvédi Kamara irattáránál érdeklődni az eredeti örökösöknek, hogy van e náluk elhelyezve végrendelet.

Amikor megjön a levél a hagyatéki tárgyalásról, akkor érdemes felhívni a közjegyzői irodát, és szólni, hogy van végrendelet, de nem tudjátok melyik ügyvédnél, stb. Ebben az esetben megkeresi a kamarát a közjegyzői iroda, tehát ők intézik. Ha ott nincs a végrendelet, akkor a közjegyző mondja meg, hogy mi a következő lépés.

16. 2104cc91e8 (válaszként erre: 14. - Ymanie)
2014. máj. 3. 11:59

Elvileg erről a nagymama papírjai között kell lenni valami másolatnak, vagy feljegyzésnek, ha valóban

írt végrendeletet!

15. Ymanie (válaszként erre: 13. - Burkuska)
2014. máj. 3. 11:40
Az országban több ezer ügyvéd van és több ezren halnak meg naponta.Minden ügyvéd több ezer értesítést kap naponta?
14. Ymanie (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2014. máj. 3. 11:38
A nagymamám halt meg tavaly nyáron.Senkinek nem említette a családban,hogy van végrendelet,de több ismerősnek elmondta,hogy van.csak azt nem tudjuk,hogy melyik ügyvédnél lehet.
13. Burkuska (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2014. máj. 3. 11:07
Na,ennyire én sem bonyolódtam bele,mert nem érintett a dolog,én úgy tudom,hogy igen,értesítenek automatikusan minden ügyvédet.De mondjuk,az azért gáz,ha naponta minden ügyvéd kap 500értesítőt:)))2hét múlva tudok pontosabb választ adni:)
12. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Burkuska)
2014. máj. 3. 11:05
és a nyilvántartás honnan tudja, hogy Pista bácsi tavaly Dr. SZabó János ügyvédnél végrendelkezett
11. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Burkuska)
2014. máj. 3. 11:05

valamit félreértesz.... a helyi közjegyző nyilván kap értesítést a nyilvántartástól, hogy Pistabácsi elhunyt, és ő értesíti a csládot, eddig oké


De az az ügyvéd, aki akár évekkel azelőtt hitelesítette Pistabácsi végrendeletét, honnan tudja, hogy meghalt az ügyfele??

Vagy minden ügyvédnek kötelessége lejelenteni valahol, hogy kinek szignált végakaratot?

10. Burkuska (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2014. máj. 3. 11:01
Az ügyvéd értesül erről automatikusan,mivel látja,hogy egy ügyfele elhunyt.És az ügyvéd tudja,hogy hoppá,Pista bácsinak van végrendelete.Nem a népesség nyílvántartó hivatal tudja ezt,hanem a megbízott ügyvéd.
9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Burkuska)
2014. máj. 3. 11:00
és a nyilvántartás honnan tudja, hogy Pista bácsi tavaly Dr. SZabó János ügyvédnél végrendelkezett??
8. Burkuska (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2014. máj. 3. 10:57
Hallottam már olyat,hogy nem mondta el és jött a meglepetés:)
7. Burkuska (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2014. máj. 3. 10:57
Automatikus értesítést kap a nyilvántartásról.Ugye,amint vki.meghal,azt törlik a nyilvántartásból(halotti biz.)és erről értseítést kap.Azt,hogy milyen útón,nem tudom,de rövid idő alatt.Családomban úgy volt,hogy pl.halál beállta után 1héttel már postán jött a papír a hagyatéki tárgyalásról.
2014. máj. 3. 10:55
Szerintem a végrendelkező eleve mindi mondja a családjának, hogy készíttetett végrendeletet, hiszen éppen azért készítteti, mert nem a törvényes öröklési rendnek megfelelően akarja elosztani a hagyatékát!
5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Burkuska)
2014. máj. 3. 10:53
de az ügyvéd honnan tudja meg, hogy meghalt az ügyfele?
2014. máj. 3. 10:53
Mivel egy halál esetet "regisztrálnak",lásd halotti bizonyítvány,így a nyilvántartási rendszerben ez regisztrálva van és így értesül automatikusan minden érintett szerv(nyugdíjosztály pl.)nagyon rövid időn belül küldik a hagyatéki tárgyalásra való beidéző papírt(halál beállta után 1-2 hét.
2014. máj. 3. 10:48
Ezen már én is gondolkodtam....passz...hátha itt megtudjuk.
2014. máj. 3. 10:42
Jó kérdés. Sokszor a családtagok az ügyvédtől értesülnek, hogy meghalt egy rokonuk. De fordítva?Mert a rokonok nem is tudnak róla, de lehet végrendelet letétben ügyvédnél, de ki az az ügyvéd, és honnan tudja meg, hogy az ügyfele meghalt? Jól értelmezem a kérdést? A hagyatéki tárgyaláson elő kell állni a végrendelettel, de van-e, és hol, kinél?
2014. máj. 3. 10:19
Egy ügyvéd hogyan értesül az ügyfele haláláról, ha a családban senki sem tudja, hogy az elhunyt hagyott-e végrendeletet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook