Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy tetoválás és piercing szakértő tanácsai fórum

Egy tetoválás és piercing szakértő tanácsai (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy tetoválás és piercing szakértő tanácsai

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
447. ében11 (válaszként erre: 445. - Liiz.)
2009. aug. 7. 11:59

igen, ha orvosi fémből készült ékszert kap az illető.

illetve a piercing "bírása" a kezelésen múlik-hogy mennyire vigyáznak rá és tartják be a kezelést.

mert a piercing egy gyógyuló seb tulajdonképpen, 3-4 vagy akár még több idő mire teljesen végig begyógyul a lyuk-és ezen idő alatt szigorúan tisztán kell tartani óvni minden irritáló dologtól(napfény,izzadság,strandolás,kozmetikumok és csak kézmosás után szabad hozzáérni)és kezelni kell a megfelelő szerekkel, ha mindezt betartják akkor a piercing szépen legyógyul és semmi probléma nem lesz vele.a gyulladások azért alakulnak ki mert nem megfelelően van kezelve a piercing-vagy nem a kellő ideig kezelik.nagyon ritka hogy valakinek a szervezete nem fogadja el a piercinget-ilyen is van-akkor kilöki a bőr,kinő belőle-de ez nagyon nagyon ritka.még ha ki is növi a bőr általában azért történik mert nem vigyáznak rá és a gyulladás miatt a szervezet kilöki magából.

2009. aug. 7. 09:27

na, helló!


ma van 3 hete, hogy átszúrták a nyelvem, viszont még mindig gennyedzik kicsit.

hétfőn cseréltettem a gyógypiercinget műanyagra (már nagyon utáltam azt a hosszú fémet, és a fogaimat is óvni akartam) azzal a sráccal, aki átlőtte. mutattam neki, hogy alul, a nyelvféknél még gennyes, de azt mondta, hogy az minimális, ettől még mehet a csere.

fájni egyébként nem fáj, csak még nem teccik a nyelvem színe (fehéres), és ez a váladékozás. öblögetem és ecsetelem továbbra is phlogosol-lal, aztán ha egy hét után is ilyen lesz, amilyen most, visszamegyek a csávóhoz. vagy kiveszem. ez esetben baromira megérte volna az egész hajcihő, szóval ez a legvalószínűtlenebb. :)



jaaa, egyébként hétfőn ment a köldökbe is egy ékszer. azzal egyelőre nincs problémám. fújom octenisept-tel, és ennyi. néha kicsit érzékeny, de fájdalomnak nem mondanám.

445. liiz.
2009. aug. 6. 19:00
Az orr piercinget biztos, hogy mindenki bírja? Mert neke a köldökömbe volt nemrég és azt kikellett venni, mert nem bírta.:S:S
444. ében11 (válaszként erre: 443. - Mothertiger)
2009. júl. 22. 07:42

nem ez volt a célom, ha visszaolvasod akkor ezzel kezdtem hogy elférünk egymás mellett!

ha nem ír olyat valaki akkor senkit nem törölnek!

2009. júl. 22. 01:25

Ja, és befejeztem.

Kérlek szépen, hogy az utóbbi hozzászólásomra ne reagálj. Nem azért, mert nem vagyok rá kíváncsi, hanem mert még jobban tönkretesszük a topikot, és értelme sincsen sok.


Célod megvalósult, nem fogok többet ide jönni, és tudom, hogy Ancsa se.


Annál jobban szeretek itt lenni, mint hogy miattad kivágassam magam innen, csak azért, mert próbálom elmagyarázni neked, hogy mit érzek.

Úgyhogy viszlát, sok szerencsét itt a továbbiakban!


Régieknek továbbra is elérhető vagyok privátban, vagy a többi tetoválós topikban. (Tetoválások, tanácsok; Tetoválók és tetovált lányok tapasztalatai; Tetkó topikokban, név szerint.)

2009. júl. 22. 01:08

Te a naplódban azt írtad, hogy bíráltál bennünket, és meg is érdemeltük.

"...szerintem jogosan kaptatok tőlem mástól kritikát..." -ezt írtad.


Nem más nevében írom: sem előtted, sem utánad nem kaptam a munkámra negatív kritikát.

Nem értem, hogy honnan veszed, hogy más is leszólta munkámat. Csak arra kérlek, hogy a 438. hozzászólásomat olvasd el még egyszer, és próbáld meg értelmezni is.

Nem kívánok vitatkozni veled, csak próbálom elmagyarázni, hogy mi miért történik.


A "csakamiénkafórum" nézetet inkább hagyjuk. Szerintem alig várod, hogy valaki írjon, már ugrasz is a válasszal, ami persze dícséretes, de a többiekben azt a látszatot kelti, hogy tied az első szó, ami egyben az utolsó is.

Egyik szavaddal ütöd a másikat, de sajnos ezt sem veszed észre. Nem bíráltad, aztán mégis bíráltad a munkánkat, először bevállalod, utána meg nem? Hülyeségeket írunk másoknak, mintha értenénk a szakmához, ezt meg a párod írta valahol. Ez szerintem nyílt sértegetés, holott ti is és mi is tisztában vagyunk azzal, hogy a tetoválásban a technikák szinte napról napra változnak.


Én még mindig próbálok emberi hangnemben kitisztítani a viszonyokat, de azt hiszem a mi beszélgetésünk parttalan.

De csak hogy kicsit magadba nézhess, ajánlok valamit. Nézd meg a régebbi hozzászólásokat akármelyik tetoválós topikban, mondhatni napi szinten voltak érdeklődők, és napi szinten tartottuk emberekkel a kapcsolatot, mind itt, mind pedig privát leveleken keresztül. Ez akkor szűnt meg, amikor betörtetek közénk, mostanában szinte egyik tetoválós fórumot sem látogatják szívesen akik benéznek, a történtek után... Először még csak hozzánk szólogattál, illetve nekünk szólogattál be, aztán meg szinte átvetted a kormányrudat, kimondatlanul is arra késztetve bennünket, hogy elhagyjuk az általunk nyitott topikokat.


Ezt vedd, aminek akarod, úgyis így teszel majd.

A naplódban leírt dolgok nagy részével a nagy nyilvánosság előtt kijelentem, hogy egyetértek, de az én módszereim sok esetben eltérnek a párodétól. Ettől szerintem még nem leszek lúzer és fakezű... Kicsit elfogult vagy, de elnézem...

441. ében11 (válaszként erre: 439. - Mothertiger)
2009. júl. 22. 00:31

meg én sem írtam rosszat...ez kimaradt.ha valamit felteszel amit bárki nézhet-nos nem az a hibás aki véleményt mond róla hanem aki feltette megosztotta.

amúgy meg folyamatosan támadtok-csak a tiétek a fórum elvén.mondj egy rossz dolgot amit rólatok írtam a fórumban a naplómban bárhol...nem tudsz mert nem írtam ilyet nem személyeskedtem-ezt csak képzelitek és folyamatosan.igen kritizáltam a képeket és?de személyeteket nem sértettem nem adtam nektek sértő jelzőt-nos ti ezt megtettétek velem a fórumon és a naplótokban is.szép emberi megnyilvánulásként.

2009. júl. 21. 21:41
Én meg nem bántó szándékkal írom: légy szíves használd már az írásjeleket, mert gyakran nem értem, hogy mit akarsz mondani, akárhányszor is olvasom el a soraidat. Kösz.
2009. júl. 21. 21:39

Előtted senki nem írt semmi rosszat. Utólag se...

Nem védek senkit.

Minek hazudnék? Nem származik belőle semmi érdekem. Ha hiszed, ha nem, ez így van. Munkáimat illusztrációként tettem a naplómba, nem reklám céllal. Akik jöttek olvasni, nem voltak olyanok, hogy bepofátlankodnak, utána meg nekiállnak taknyozódni a munkáimmal. Őket az életem története érdekelte, semmi egyéb...

438. ében11 (válaszként erre: 437. - Mothertiger)
2009. júl. 21. 21:11

azért belelendültél-és nem azért mert bántó vagyok sokkal inkább mert úgy érzed védelmezni kell valakit, de tőlem őt sem írhat bármilyen cifrát rólam...én akkor sem teszek hasonlót.

amúgy meg lett bajod abból hogy a régi nem túl szép munkáid voltak fent-hiszen én is kritikát írtam azokról és előtte biztos kaptál érte hasonlót.

2009. júl. 21. 21:07

Saját párod rá a példa, hogy a "nem stúdiósokat" is lehet fikázni. Én ebből kimaradok megint, nem szándékozom vitatkozni, mint említettem.


"...régi kezdetleges munkáitok volt fent-gondoltam rendes leszek szólok hogy a mostani szebb mintákra vevők lennének az emberek..." Mondtam azt is, hogy a régebbi, egyszerűbb munkáim is az enyémek. Senki sem úgy kezdi (vagy legalábbis nagyon kevesen), hogy arany-munkák jönnek a keze alól, és én ezt teljes szívemből bevállalom, és vállalom mind a mai napig. Nem fogom takargatni a régi munkáimat, mivel nekem semmi hátrányom nem származik ebből. NEM KERESEK A NETEN MUNKÁT (ezért nem is kellett volna nekem szólnod, hogy vegyem le a régi munkáimat), nem akaszkodom rá senkire, hogy hadd én csináljam meg a tetoválását, de ezt láthattad is, az elkészült tetoválásokat nem reklám célból tettem ki. A mostani vendégeim tisztában vannak a képességeimmel, úgy, hogy a régebbi munkáimat is látják, mivel megmutatom azokat is nekik, az újakkal együtt. Ennek fényében a továbbiakban is ragaszkodnak hozzám, immár 11 éve, változatlanul.


A piercinghez nem értek, és kezelésüktől teljesen elhatárolódom a továbbiakban is, ezért ehhez a témához érdemben nem is szólok hozzá.

436. ében11
2009. júl. 21. 20:34

jaj és lemaradt a kezelési útmutatóm nem etalon, mert többféle módon lehet kezelni a piercingeket.ami a naplómban van az az emberek nagy többségénél bejön és hamar gyógyulnak.tetoválás kezelésére meg nem tudok mást ajánlani mindig ugyanazt, mert ennél jobb tényleg nincs saját magamon is kipróbált módszer a régi kezelési módszereknél lassabb volt a gyógyulás és varasodott nagyon a tetkó(vaselin körömvirág és fólia nélkül).

de szerintem tapasztaltad már-esetleg volt olyan vendéged aki a saját feje után ment és úgy kezelte-vagy nem esetleg orvost vagy gyógyszerészt kérdezett meg.

435. ében11 (válaszként erre: 434. - Mothertiger)
2009. júl. 21. 20:26
:) hehe annyira rossz felé jár a gondolkodásod...nem a módszereid...csak azt sérelmeztem hogy szidjátok a stúdiókat és régi kezdetleges munkáitok volt fent-gondoltam rendes leszek szólok hogy a mostani szebb mintákra vevők lennének az emberek.ilyen egyszerű...aztán eljutottunk odáig hogy sértődés lett ha beírtam egy tanácsot és nem azért mert rosszat írtam vagy félreinformáltam volna bárkit is csupán azon pöccentetek be hogy egyáltalán írni merek, vagyok benézek beírok a fórumra és miért nem sajátot csinálok-nem szeretem ha ugyanarról több topic is nyílik tök fölösleges megférünk egymás mellett is.:) szerintem.
2009. júl. 21. 19:59

Nem kezdem újra a vitát, a piercinghez meg nem értek, csak a saját tapasztalatomat írhatnám le, de az meg szóra sem érdemes.

Most megint csak szépen írom le, hogy anno lefikáztátok a módszereinket, minek is írnánk akármit is? Kezelésileg a naplód az etalon, én már mit mondhatnék?


Vállalva a következményeket, küldöm el e hozzászólásomat.:(

433. ében11
2009. júl. 21. 15:58
vannak itt újak is!nem azért van a fórum hogy megbeszéljük és egymásnak írjunk?én is segítek ha tudok mother te is írhatsz.több szem többet lát elvén...csak okosabbak lehetünk.az meg egy dolog hogy ki indította a fórumot,minek nyissak másikat?hogy ezer helyre kelljen kuksiznom és más is ezer helyre írja be a kérdéseit?
2009. júl. 20. 22:34

Hali!

Régiek közül ha valaki keresne, priviben elér!

431. ében11
2009. júl. 20. 21:39
szívesen.:D
430. girl_power (válaszként erre: 429. - Ében11)
2009. júl. 20. 20:56

már most sokkal jobb! ;)


és köszi a hasznos infókat!

429. ében11
2009. júl. 20. 14:24
remélem pár nap múlva minden oké lesz vele!:D
2009. júl. 20. 14:18

nem, az tutira genny. látom rajta. főleg alul, a nyelvféknél.


de nem folyamat. csak tegnap délután, meg ma délelőtt kicsinyt. akkor is azért szerintem, mert megnéztem, felemeltem a nyelvem, ergo tornáztattam, és azért jött ki a cucc. de nem vészes. sztem pár nap, és okés lesz.


ma ebédre is bébikaját toltam. :) turmixoltam össze párolt cukkinit, sárgarépát, meg egy kis főtt húst. norbi ápdéjt!


a cigi: hááát.. ha nagyon muszáj, tudom nélkülözni, de nem szívok sokat egyébként. napi 2-3 szál. és minden blázolás után fogmos, és öblöget.


amúgy ma már nem is fáj, ha nyugalmi állapotban van. :) vagyis ha nem eszek, nem beszélek. utóbbit értékelik is itthon. :)

427. ében11 (válaszként erre: 426. - Girl_power)
2009. júl. 20. 10:59

az jó, hogy kezeled.

a cigitől lehet hogy váladékozik-fehéres szürkés cucc lehet a lyukban és az ékszer száránál.lehet ezt láttad és nem is gennyes.ha lehet ne cigizz egyáltalán-hamarabb gyógyulsz és enni is hamarabb tudsz majd.megéri betartani legalább pár napig.

bár azt mondom ha cigizel akkor sűrűbben kell kezelgetni-ezt jól teszed.majd a csere után is kezeld még.

2009. júl. 20. 10:50

hát...étel nem sok megy bele, mert alig eszek. inkább csak folyadékot fogyasztok.

tejterméket abszolút nem. meg se merészelem.

phlogosol-lal kezelem, egyébként.

hát pár szál cigit azért el szoktam szívni, de minden egyes dohányzás után öblögetés.

425. ében11 (válaszként erre: 424. - Girl_power)
2009. júl. 20. 10:36

szia!hát a gennyezés nem természetes úgyhogy kezeld picivel többször.az szokott lenni hogy az étel cigi belemegy.és olyan mintha váladékos gennyes lenne(tejterméktől is úgy nézhet ki.)

nem szabad játszani vele, mert érzékeny és tényleg elferdülhet az ékszer,friss a lyuk-ha húzogatod ferdén gyógyulhat le.mivel kezeled amúgy?ja és a kezeddel ne fogd meg az ékszert ilyesmi mert arról sok bacit a szádba vihetsz.

erről a gombásodásról én nem halllottam-sőt a kezelés pont ezért van.csak a dagadás fájdalom a normális!

a csereékszer benne szokott lenni az árba.azért nem szoktak újra pénzt kérni.sőt ha bárki csere vagy csak egy tisztogatás miatt megy-nos ezért sem szoktak-legalábbis az én piercinges ismerősöm nem kér pénzt ha segít valakinek cserélni,kivenni vagy megtisztogatni-lekezelni.

2009. júl. 20. 10:09

köszi!


olvasgattam több fórumot is. azt írták, előfordul, hogy gennyedzik, nem kell emiatt aggódni.

a piercer elmondott mindent előre. hogy mit ehetek, mit nem, hogy megdagad majd a nyelvem, elszíneződik, meg még esetleg egy gombás fertőzés is beüthet. egyébként nyugalmi állapotban már nem is fáj, csak ha kidugom, és tornáztatom, meg nézegetem, hogy gennyes-e vagy sem?

ezt nem kéne. inkább pihentetem, mert ma reggel kicsit vérzett is, amikor a tükörben skubiztam.


remélem, pár nap, és lemegy a duzzanat.

cserélni 2-3 hét múlva fogják. mondta a srác, hogy addigra valszeg már begyógyul, lelappad, s cserélhetjük rövidebbre, és műanyag golyósra.


(a csereékszer egyébként benn van az árban)

423. ében11 (válaszként erre: 422. - Girl_power)
2009. júl. 20. 08:08

szia!

minden nyelv piercing fáj-mivel az izmot szúrják át.

az hogy gennyes-nem tudom jól látod-e és tényleg az van rajta.ha kezeled-gondolom kezeled valamivel akkor nem szabadna hogy baja legyen.

viszont van még amire neked kell ügyelni.pl.hogy ne dohányozz,túl meleg fűszeres ételek sem jók és a tejterméket is kerülni kell pár napig mert a sebnek nem tesz jót.illetve az sem hogyha játszol az ékszerrel is ki be tologatod a nyelved-ez tényleg nem jó a fogaknak-és az ékszer is elferdülhet a nyelvedben.próbálj meg lassan enni-gondolom hosszabb ékszert tettek be-a dagadás miatt hosszabbat tesznek bele és 1-2 hét múlva kicserélik rövidebbre ami kényelmes(ha gondolod kérj műanyag golyósat).de addig nem jó megbolygatni cserélni mert a dagadás nem húzódik akkor le róla.a naplómban van nyelvpiercinghez kezelési útmutató-olvasd el.ha még fáj vehetsz be fájdalom csillapítót-amit szedhetsz.

ja és mindenképp menj vissza a piercingeshez mutasd meg neki,ő látja és meg tudja mondani mi van vele-mikor lehet cserélni stb.ne várj vele!

2009. júl. 19. 17:37

sziasztok!


két napja átszúrattam a nyelvem.

tegnap baromira fájt, ma sem sokkal kellemesebb, de talán már nem annyira vészes. azért még dagadt... enni nem igazán tudok.

ami sokkal jobban zavar, hogy gennyesedik.

főleg alul, a nyelvféknél, de felül is kicsit.

ez a gyógyulás egyik fázisa? vagy aggódjak? :S


a másik dolog, hogy már most észrevettem egy icipici lepattogást a bal felső metszőfogamból.

2. nap után!!! jáj... mi lesz így később?


bár azt hallottam, hogy a műanyag golyók kevésbé roncsolják. jól tudom? ti mit ajánlotok? milyen anyag óvná leginkább a fogaim?


szóval, amint okés lesz a helyzet, máris cserélem a gyógypiercinget. kérdés, mire?


előre is köszönetem!

421. ében11
2009. júl. 14. 09:19
:) szívesen.
420. emelint (válaszként erre: 419. - Ében11)
2009. júl. 14. 09:17
Köszi szépen a választ!
419. ében11 (válaszként erre: 418. - Emelint)
2009. júl. 13. 17:04

ezt így nem lehet megmondani.mert mindenki másképpen viseli a fájdalmat.csontos részeken valóban lehet kellemetlenebb,de ki lehet bírni, ne aggódj!

kb. egy epiláláshoz hasonló az érzés+a gép rezeg(mintha masszírozót tennének rád).

de eddig még mindenki kibírta.előtte lehet bevenni egy fájdalom csillapítót.és előtte rendesen enni inni kell, alkoholt nem!sokan ezzel próbálkoznak, hogy a félelmük csökkenjen, de ha ittasak csak rosszabbul tűrik.

418. emelint
2009. júl. 13. 16:55
Sziasztok! Szeretnék tapasztalatokat kérni, hogy gerincen, tarkó alatt kb milyen erősségű a tetoválás fájdalma. Azt hallottam a boka körül elég fájdalmas, a gerincen mennyire? Előre is köszi
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook