Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy testőr... fórum

Egy testőr... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy testőr...

1 2
2012. nov. 20. 10:56
De egy tündér cikk.Egyszer Veszprémben sétáltam, egy gyönyörű fehér kutya a gazdájával jött szembe. Gyerekkoromban a KUTYA, egy kuvasz volt, na ez is fehér volt csak kétszer akkora. Megkérdeztem a gazdájától milyen fajta a gyönyörűség, ő is berni pásztor volt.... csodás kutya.
2010. szept. 17. 11:04
Szia! Nem titkolom, kifolyt a könnyem!:'( És bele sem merek gondolni, mit tennék, ha az én kutyámmal tennék ezt!!!! De, a végletekig elmennék, amíg tönkre nem tenném azt az embert, aki bántott egy állatot, ráadásul úgy, hogy az állat nem bántotta őt!!!!!! A szomszédaid, egy üres lelkű, gonosz, besavanyodott emberek. Nem akarok csúnyát írni, pedig van bennem, nem kevés rossz indulat az ilyen állatkínzókkal szemben!:(
30. enncii
2010. szept. 5. 10:52
Sajnálom a bernidet.Tényleg nagyon szeretetre méltó kutyusok.Szegénykém nem tehetett róla hogy megmérgezték.Sajnos én sem értem hogy mi baja volt a szomszédnak vele.Pedig nem ő fizet érte.Nem ő foglalkozik velük.Akkor meg miért tette ezt?..... Az ilyen embert fel kéne jelenteni.De a rendőrök sajnos nem törődnek ilyesmivel......
2010. aug. 24. 09:15

Csatlakozom az előttem szólókhoz!Nagyon megható történet.

Én is elvesztettem már két kutyust,egy spánielt és egy dalmatát.Mindig hiányozni fognak!:-(

Reménykedem,hogy a gyerekeimnek megígért kutyusra már nem kell sokat várni...!

2010. aug. 23. 21:14
Nem is tudom mit tennék,ha egy kuyabántalmazó a kezem közé kerülne. Mentse meg ettől az ég.
27. Belana
2010. aug. 22. 20:51

A hármas próbán nagyon nevettem, de utána bőgtem-bőgtem, nagyon szép történet.

Bár mi cicások vagyunk, de sokat tanulhatunk az állatoktól, pláne egy kutyustól, aki igazi társa az embernek.

26. winny
2010. aug. 21. 16:09

Tudod,hogy én is bőgtem.Nincs kutyám de ez a történet annyira nagy vágyat indított el bennem egy bernáthegyi után......

Olyan szép és megható.

25. Lhara
2010. aug. 21. 09:38

Örülök, hogy ismét olvashatlak.


Ők igazi társak... jobbak hozzánk, mint a legtöbbször mi emberek egymáshoz. Ezt most tapasztalom... súlyossá vált helyzetemben. Nekem úgy hozta az élet, hogy csak egyszer... kis időre lehetett kutyusom, de ezalatt a rövid idő alatt is megmutatta csodáit Buksi. Talán még lesz ilyen "családtagom"...!!!

2010. aug. 21. 08:21

Kacagtam és bőgtem...

Gyönyörű cikk, méltó emlékezés egy kutyára, aki nem csupán egy állat volt, hanem társ, családtag.

23. t.Ili
2010. aug. 20. 09:05
Kimentem,és megszeretgettem Bercit,az újfundlandimat.
2010. aug. 20. 09:00

Nagyon szép történet.Könnyekig meghatott.

Én is féltem a kutyusaimat.Mikor kimennek és ugatnak,már hívom is be őket,nehogy valaki megmérgezze őket.

21. moknika (válaszként erre: 2. - Tigris1971)
2010. aug. 19. 23:49
Igazad van!!!
2010. aug. 19. 23:30
Az enyémen is röhögnek, bele akarnak rúgni, patkánynak nevezik, de mintha szívemet tépnék olyankor. Pedig ő is kutya. Nem majmolnivalónak vettem pont ezt a fajtát, hanem azért, mert neki nem hullik a szőre, nem büdi, ha elázik, és szeretem, mikor velem alszik. Úgy tud szeretni, mint senki a világon! Megjegyzés: gyerekem nincs!
19. Judyka001 (válaszként erre: 1. - Lyrian)
2010. aug. 19. 23:27

Tudom, mit érzel, nekem életem első és legkedvesebb cicáját egy kocsi ütötte el, a következőt megmérgezték. Nem tudom ki volt, de utána senkivel nem álltam szóba a szomszédok közül..


Most van egy yorkim, már egy éve nálam tengeti napjait és imádom. Ahová lehet, viszem magammal. A múltkor úgy alakult, hogy ott kellett hagynom anyunál, aki kikötötte a bolt elé, míg bement a hugommal. AZt hittem leesek a székről, mikor elmondta. Ha ellopták volna, asszem anyuval sem sűrűn beszélgettem volna.


Nagyon sajnálom, h ez történt a kutyuddal, együtt érzek Veled!

2010. aug. 19. 22:45

pont ma írtam meg én is a mi kutyánk történetét, Goldiét, aki márciusban ment el...:(


nagyon szép az írásod, abszolút egyet tudok érezni veled, hiszen én is voltam már hasonló helyzetben. :)


de neked több cikkedet is olvastam már itt a hoxán :)

2010. aug. 19. 22:40

Rettenetes, hogy vannak kimondottan "mérgezős" emberek. Engem mindig kikészít, ha ilyet látok, hallok, vagy olvasok. Kertünk bejárata a fordított T betű közepén volt, a velünk szemben, kertek között haladó út 2. tulajdonosa volt ilyen elvetemült gyilkos, aki szinte kiirtotta a környék összes kutyáját, macskáját. Ha méreggel nem ment, más módon, sokat szenvedtünk miatta, de szólni nem mert senki neki, mert a feleségét és fiát is villával akarta leszúrni. Amikor hallottam, hogy a rák elvitte, akkor azt mondtam, megérdemelte, ő igen!

A történeted nagyon szépen leírtad. Gratulálok!

16. szopran (válaszként erre: 1. - Lyrian)
2010. aug. 19. 22:26
Sikerült megríkatnod. Nagyon szép történet , nagyon jól írtad meg. Úgy látom az élet azért mindig visszafizet mindenkinek-bár ez már ugye a veszteséget nem pótolja:( Sok örömöt kívánok az új kutyusban!
15. JUL17
2010. aug. 19. 21:16
Szia,átérzem a helyzeted én egy német juhászkutyust veszítettem el tavasszal és még mindig nagyon hiányzik.Sok kiskutyát megnéztem azóta de egyiknél sem éreztem amit annak idején Zeusznál.Akkor ő választott ki engem.5alomtársával együtt kajáltak,ő felnézett rám és oda jött a lábamhoz ,megnyalogatta és lefeküdt.Olyan volt mintha kitudja mióta ismertük volna egymást.És azt a nézést ahogy rám nézett soha nem felejtem.
2010. aug. 19. 20:30
Én is állandóan rettegek,,hogy megmérgezik a kutyáimat,ha ugatnak az éjszaka közepén is kimegyek,hogy lecsendesítsem őket,pedig csak a házat őrzik.Már megpróbálták őket.Egyébként az enyéim is ugranak" bizonyos illatos emberfajtára"....
13. Lyrian
2010. aug. 19. 20:16

Nekem egy szerencsém volt, hogy az utcán nem mertek odajönni. Mehettem vele biztonságban mindenhová. Fekete, hatalmas és ugye senki nem tudta, hogy szelíd. Pár dolog volt, amire pikkelt és ugrott volna, ha nem tartom vissza:

1. Ha valaki a gyerekeket piszkálta, vagy nekiesett.

2. A részegek.

3. .... öööö... hát a más... izé.. embereket, akikből a X. kerben, Érden és itt Csepelen is nagyon sok volt. Szerintem máshol is.

4. Ha velem kezdtek el kekeckedni.


Egyébként tanított kutya volt, mert én már akkor sem tudtam egyedül közlekedni a szédüléseim miatt az utcán. Ahogy érezte, hogy dőlök, már támasztott is ki. Volt billétája, úgyhogy mindenhová beengedték. És nagyon tudott viselkedni.


Emlékszem, még Érden, ha mentünk vásárolni, kint hagytam a babakocsit, az összes anyuka odatolta nevetve az övét és babakocsi-park lett. :) Ő meg ült és senkit nem engedett a közelükbe a gyerekeknek.


Jajj, jönnek ám az emlékek! :(

12. dbf33b346e (válaszként erre: 11. - Lyrian)
2010. aug. 19. 19:23

Lyrian, én biztosan nem ítéllek el ezért, én még a szemüket is kikaparnám ha megmérgeznék a kutyáimat.

Most engem is megkövezhetnek, mert az a véleményem, hogy csak azt kapták, amit érdemeltek.

Épp az előbb próbáltam összeszámolni hányszor kötöttek belém az elmúlt másfél év alatt, amióta van kutyánk, és azt is, hogy milyen hangnemben tették ezt. Fel sem fogják , hogy mi ezeket a kiskutyákat mennyire szeretjük, és milyen fájdalmat okoznak azzal, amikor beléjük akarnak rúgni, meg leüvöltik a fejünket, hogy ebbe vagy abba a parkba nem lehet bevinni őket.

Egyik ilyen kedvencem egy nagyapa volt nem rég, aki kihozta a Nemzeti Színház játszóterére az unokáját cumival a szájában. A kutyáim a játszótér mellett labdáztak, ahova mellesleg lehet vinni kutyákat, nincsenek kitiltva. Szóval odajött hozzám ez a nagyszerű nagyapa, és köszönés nélkül elhadarta azt a mondatot, hogy - vigye innen a kutyáit vagy hívom a rendőrséget-. Két törpe uszkárom van, és rá sem hederítettek az unokájára. Mondtam neki nyugodtan hívja a rendőröket, még megvárom. Na de persze nem jöttek.

11. Lyrian
2010. aug. 19. 18:53

Hát... mivel sokan írtátok, azért leírom a szomszéd történetét is.

Amikor megláttam Almát ott, a második lépcsőig kúszva, és a szomszédokat, akik a kert végében a kerítésnél álltak, kiálltam a kert közepére és zokogva ordítottam:

- Dögöljetek meg ti is ilyen kínok között, mint ő, aki semmit nem ártott nektek. (most lehet engem kövezni, de így volt).


Két hónap múlva kocsival mentek valahová. A szomszédom szólt (a masztiff-gazdi), hogy tudom-e, mi történt? Az anyósülésnél frontálisan beléjük ment egy rendőrkocsi, az ülést szabályosan betolta a vezetőülés alá. Mind a ketten szörnyethaltak.


Azóta nem átkozok!!!!!! Minden átok visszaüt!


Fidel már 4 éves elmúlt, nem picinyke, hanem akkora már, mint Aramisz volt (azért sz-vel, mert így lett törzskönyvezve: Esthajnal-Ragyogó Aramisz).

10. Lyrian
2010. aug. 19. 18:48

Köszönöm lányok!


Igen, nem lehet őt elfelejteni. A szomszédokkal pedig nem lehetett beszélni. Volt, hogy dróthurkot dugtak át a kerítésen, ott találtuk meg szegénykét beleakadva a nyakánál fogva. Soha nem lesz ilyen kutyám!


Alma szintén egy jóságos tündér volt. Néha megnézem a kékkécsodált videókat, amikor ott nyüzsgött a kölykökkel, szoptatta a macskáink kispincurjait is, mert mindig egyszerre ellett le a kutyu meg a három cicc, és mindig télen. Ilyenkor beköltöztettük őket a házba és volt nagy kavarodás. :)


Fidelt sajnos már másfél éve nem láttam, de tudom, érzem, hogy nem felejtett el, és ugyanolyan bufla, kajla kutyu maradt. Azért kapok róla infókat. :)

2010. aug. 19. 18:42

Köszönjük a történetet mi is. Engem kicsit emlékeztet John Grogan 'Marley meg én' c. könyvére, ami szintén egy valós történetet mesél el.

Ami a megmérgező szomszédot illeti, le sem merem írni mit kívánok neki tiszta szívvel. Sajnos még mindig sokan ellenségesen viselkednek a kutyákkal, általában az állatokkal szemben.

Nekem két kutyusom van, és rettegés az életem, mert mindig attól félek, hogy valaki megmérgezi őket vagy beléjük rúg csak mert kutyák. Sok beszólás ér miattuk, én meg visszaszólok, nem éppen illedelmesen, hanem gyakran emlegetve édesanyját meg az egész pereputtyát.

2010. aug. 19. 18:42
Hát végig bőgtem a cikkedet.Tudom mit érzel,én is kutya bolond vagyok,hiszen senki nem tud úgy szeretni,olyan önzetlenséggel,mint ahogy ők.Szép éveitek lehettek.Részvétem,és egyben sok boldogságot kívánok az új kis jövevényhez.
2010. aug. 19. 17:29
Gombóc lett a torkomban... És én is könnyezem. De megérte elolvasni. Én is elvesztettem anno az imádott kutyámat és azóta is vágyom egyre :(
2010. aug. 19. 17:19
Nagyon szép történet volt, én is megkönnyeztem.
5. Pndi (válaszként erre: 1. - Lyrian)
2010. aug. 19. 17:14

Megkapó történet, az ember nem bírja megállni, hogy könnybe ne lábadjon a szeme.

Egyetértek az előttem szólóval, az olyan embert meg kellene büntetni, aki mérgezi az állatokat.

Tudom, hogy már nincs jelentősége, de nem lehetett volna megbeszélni a szomszéddal a dolgot?

Remélem Fidel nem jut erre a sorsra. Szeressétek negyon!

4. Foxy Lady (válaszként erre: 1. - Lyrian)
2010. aug. 19. 17:06
Köszönöm Aramis és Alma történetét:-)
3. gerduska (válaszként erre: 1. - Lyrian)
2010. aug. 19. 17:03

Szia.gyönyörű a cikk,bőgtem rajta én is,mivel a bernik a szívem csücskei.nekem is van egy kétéves kanom,de ő ahogy viselkedik a családba,a gyerekekkel,az valami lenyűgöző!!!

BERNI FOREVER!:))

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook