Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy petevezetékkel, újra bízni? fórum

Egy petevezetékkel, újra bízni? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 7. 20:01
Köszönöm mindenkinek a gyors és bíztató válaszokat!! Nagyon jó volt ezeket olvasni. Azt gondoltam itt a világ vége, de kezdek újra reménykedni, és remélem ennek hamarosan a gyümölcse is meglesz:)
23. misz (válaszként erre: 22. - Bubukám)
2012. máj. 5. 22:10

Szerintem a 3 hónapot várd ki!

A kislányom születése után elveszítettünk egy babát az 1. harmadban. Nem akartam várni, azonnal szerettem volna újra kismama lenni. A műtétet követő 2. hónapban megfogant a baba. De 6 hetesen elveszítettem őt is. Azt mondták az orvosok, túl hamar érkezett.

Azóta már született egy kisfiam. De megtanultam, hogy vannak dolgok, amikre türelmesen várni kell, hogy megadasson.


Szorítok neked! :)

2012. máj. 4. 16:07
Arra tudnátok nekem tanácsot adni, hogy mennyit kell várni amíg újra próbálkozthatunk? Az egyik orvos szerint csak műtét után 6 hetet, a másik szerint 3 hónapot?! Legyen az ember okos!!
21. Lili74
2012. máj. 4. 12:11

Hehh, nem tudok ma írni, szóval 2010 februárjában fogant a babóca :))


Amúgy a mensim azonnal beállt, nem volt semmi változás. Hogy másnál hogy van, nem tudom.

20. Lili74 (válaszként erre: 12. - Bubukám)
2012. máj. 4. 12:08

Szia!

Nagyon sajnálom, ami veled történt, erre nemigazán van magyarázat. Az orvosok több rizikófaktort is megemlítenek, de pontosat senki nem tud.


Nekem 2009 szeptemberében volt méhen kívülim, 2011 februárjában pedig megfogant a kislányom.


Egy biztos, fejben kell rendbe tenni a dolgokat és elfogadni azt, ami történt. Nem szabad rágódni, rágörcsölni a babára és egyből összejön.

Sok sikert kívánok!

19. 2104cc91e8 (válaszként erre: 12. - Bubukám)
2012. máj. 4. 12:08

Ne spekulálj mert nem segít, ahogy a többiek is mondták: csak pozitívan!!


(nekem pl. azt mondták, hogy valószínüleg egy megfázás miatt hegesedett a petevezeték és nem tudott vissza -a méh felé- menni a megtermékenyített petesejt, ezért ott fejlődött tovább, míg szét nem robbant a petevezeték)


Nekem is utána született a gyermekem☺☺☺

Csak légy türelmes, és ne görcsölj!!

2012. máj. 4. 12:04

ahová az Isten babát akar küldeni, oda babát is fog küldeni.


nekem más problémám van (endometriózis), de ebben bízom...


nagyon drukkolok!!


(lombikon meg fogadnának így is, persze, de azért sztem próbálkozzatok egy darabig spontán:))

2012. máj. 4. 11:57

Nekem is csak 1 működő petevezetékem van mégis van már egy 3 éves kislányom és megint várandós vagyok.igaz nehezebben megy a teherbeesés de sikerül.

Kitartást!

2012. máj. 4. 11:55
Azt nem tudnátok megmondani, hogy a műtét után kb. mikorra áll be újra a mensi?
15. Hedi13 (válaszként erre: 12. - Bubukám)
2012. máj. 4. 11:54
Szerintem a legfontosabb az, hogyan állsz hozzá. Ha negatívan, akkor negatív, rossz eseményeket vonzasz be akaratlanul. Próbálj meg lazítani és pozitívan gondolkodni!
2012. máj. 4. 11:52
Már a lombikprogramra is gondoltam, de nem tudom ott fogadnának e, ha a másik petevezetékem átjárható!?
2012. máj. 4. 11:51
Egyik ismerősömet januárban műtötték ugyan ezzel Novemberre várja a babát. Tehát van remény csak bízni kell benne.
2012. máj. 4. 11:51
Ezeket tényleg nagyon jó olvasni!:) Köszönöm nektek!!! Megpróbálok pozitívan állni a dolgokhoz, bár ez még nem nagyon megy. Még csak 4 hét telt el a műtét óta. De megpróbálok reménykedni, és nem azon gondolkodni, hogy miért történhetett ez !
11. Hedi13 (válaszként erre: 1. - Bubukám)
2012. máj. 4. 11:50
Szia! Nekem egy műtét során derült ki nemrég, hogy egy működő petefészkem van, a másik nem fejlődött ki. Két éve született meg a kisfiam, úgy hogy nem is tudtam erről. Ne add fel a reményt!
10. misz (válaszként erre: 1. - Bubukám)
2012. máj. 4. 11:50

Nagyon sajnálom, ami történt. :( De a reményt nem szabad feladni!

Nekem az egyik petevezetékem teljesen el van hegesedve, átjárhatatlan. A másik is csak részlegesen átjárható. És mégis van 2 természetes úton fogant, gyönyörű gyermekem. :)

Kívánom, hogy neked is mihamarabb sikerüljön. :)

9. anya83 (válaszként erre: 1. - Bubukám)
2012. máj. 4. 11:49

Szia!

Nekem is egy petefészkem van, és két gyermekem.

8. 6e647e0d82 (válaszként erre: 1. - Bubukám)
2012. máj. 4. 11:46
ismerős a szitu, tapasztalatból tudom, hogy lehetsz újra terhes egy petevezetékkel is...
2012. máj. 4. 11:45
Így született a húgom!
2012. máj. 4. 11:44

Keresztanyámnak szintén kettő született!

Elméletileg ilyenkor a petefészked átveszi a másik munkáját is, tehát nem kéthavonta lesz ciklusod.

5. lov.ildi (válaszként erre: 1. - Bubukám)
2012. máj. 4. 11:43

Szia!


A barátnőmnek 18 évesen volt méhenkívüli terhessége. Neki kivették az egyik petefészkét és a petevezetéket is. Azóta 3 gyermeke van már.

Ő is kétségbe esett,mert neki azt mondták,hogy naygon kevés esélye van így a teherbe esésre. De ez nem igaz.

Mind a 3 esetben spontán esett teherbe.

Ne add fel a reményt!

4. pmjudit (válaszként erre: 1. - Bubukám)
2012. máj. 4. 11:42
Fel a fejjel! Nekem az egyik petevezetékem teljesen el van záródva - miután kiderült, született 2 egészséges gyerekem.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Bubukám)
2012. máj. 4. 11:39

Ismerősömnek ilyen műtét után két gyermeke született. :)


Édesanyámnak egy.


Tehát fel a fejjel, csak pozitívan! Minden jót Neked..és hamarosan egy egészséges babát!

2012. máj. 4. 11:39
reménykedhetsz
2012. máj. 4. 11:36
Sziasztok! Az életem nagyon rosszra fordult. Februárban várva várt 3 év után pozitívat teszteltem. Határtalan boldogság!!! De!! Méhen kívüli terhesség, majd műtét, ahol a jobb petevezetékemet kivették!:( Reménykedhetek még???? Valakinek ilyen probléma után sikerült már teherbe esnie??? Segítsetek, mit tegyek. Az életem romokban!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook