Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy oltás vagy kettő? fórum

Egy oltás vagy kettő? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 5. 11:10
egy sem!!!
2009. máj. 26. 16:21
Mi is most oltattuk be a lányokat 7000 ft /db áron! Nekünk azt mondta a doki 2 kellenne de egy is 93%-os védettséget ad, kettő meg 97%-ot azért a 4%-ért nem biztos hogy kell! Ha mégis elkapják mert beleesnek a 7 %-bamivel nem 100%-os akkor is csak pöttyök lesznek de semilyen mellékhatás nem lesz! (láz, viszketés ilyesmi) Én megbizom az orvosunkban mert ő tényleg mindent elmond az oltásokról szerinte mi a jó és melyik az ami felesleges!
8. 3b41f6053f (válaszként erre: 6. - G1977g)
2009. máj. 19. 19:21

Szia!


Az én 2 nagyobb gyerekem is be van oltva,és ők is csak 1 oltást kaptak.



Most beszéltünk a dokival a 3. csemete későbbi beoltásáról,és ő is azt mondta 2 kell.


Ő ezt azzal magyarázza,hogy az oltás magyarországi megjelenése óta kevesebb bárányhimlőssel találkozik a gyerek élete során.

7. drnéni (válaszként erre: 6. - G1977g)
2009. máj. 19. 15:19
Milyen érdekes, hogy a Prevenarból, ahogy ingyenes lett 2 éves korig, hitrelen mindenkinek eggyel kevesebbet kell beadni, a fizetősből meg eggyel többet. Micsoda véletlen!
2009. máj. 19. 15:07
Mindkettő a Varilrixet kapta, csak nem értem, hogy 3 éve, mikor a nagyfiam kapta, miért volt elég egy oltás, most meg miért kell ugyanabból kettőt adni. A rendelőben elintézték azzal, hogy ez a rendelet. Sajnos a családban van egy nagyon csúnya bárányhimlő eset, úgyhogy én inkább beadatom.
2009. máj. 19. 10:23

A varicella megelőzésére két vakcina törzskönyvezett Mo.-on. Mindkét vakcina élő, gyengített víruskészítmény. A VARILIX 9 hónaposnál idősebb csecsemők, kisgyerekek és serdülők oltására, 2 dózis, a második az első után legalább 6 héttel. A másik a VARIVAX 12 hónapos kor felett adható, 2 dózis 4-8 hetes időköz megtartásával.

Árat sajnos nem tudok.

De olyan komoly betegségnek gondolod, hogy oltani kelljen ellene? Sokan még a kötelező oltásokat is ellenzik...

2009. máj. 18. 23:37
A védőnővel nem beszéltél?Én mindent vele beszéltem meg!
2009. máj. 18. 21:20
A kisebbik fiamat vittem ma oltatni a bárányhimlő elleni oltással. A védőnő azt mondta, hogy már nem egyet, hanem kettőt kell adni belőle. /8000 darabja/. A nagyobbik fiam is megkapta, de neki csak egy kellett még 3 éve. A hatóanyag ugyanaz, akkor a nagynak miért volt elég egy, a kicsinek meg miért kell már kettő? A rendelőben érdemleges választ nem kaptam.
2. dus
2009. máj. 18. 21:17
mire vonatkozólag?
2009. máj. 18. 21:16
Egy oltás vagy kettő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook