Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy nagy út vagy több kicsi? fórum

Egy nagy út vagy több kicsi? (beszélgetős fórum)


17. timycat (válaszként erre: 16. - Andika751)
2011. dec. 5. 12:09
A 90ezer/9nap nagyon baráti ár, szerintem megéri! Remélem jól sikerül, jól érzitek magatokat és legalább annyira belehabarodtok Olaszországba, mint én ;)
16. andika751 (válaszként erre: 15. - Timycat)
2011. dec. 5. 12:02

köszi!


valahol én is Olaszországhoz vonzódok, ez az út, amit írtam 9 napos lenne és 90 ezer forint, amiben van fél panzió is, kivéve az utazási napokat, plussz a belépők.


Látod Dubrovnik nem a trópusok, és mégis nagyobb élmény volt neked!

És ezt egy másik ismerősöm is mondta, csak ő Montenegróról, ellentéteben Ázsiával, ahol ő is járt.

15. timycat (válaszként erre: 14. - Andika751)
2011. dec. 4. 21:21
Olaszország tökéletes kezdésnek, mert ott aztán lehet várost nézni, tengerparton feküdni, kulturálódni. A legjobban sikerült nyaralásunk -sajnos idő híján nem ismételtük meg azóta- az volt, hogy leautóztunk Dubrovnikba, ott eltöltöttünk 3 napot, szárnyas hajón elbillegtünk (émelyítő élmény) a csizma sarkáig és onnan jöttünk haza, 3 héten keresztül, végiglátogattuk az olasz ismerősöket, mindenhol eltöltöttünk 2-3-4 napot. Nagyon klassz volt
2011. dec. 4. 20:21

hát valami ilyesmire gondoltam én is, a nyomor-kosz és mellette a szép táj, az ellentét.


egy időben meg voltam őrülve Kenyáért, a vadonért,de arról is hallottam negatívumokat is, van aki nagyon beleszeret, és van aki megutálja, igazából a nyomor ott is nagyon nagy, és sokakat ez is sokkol.


Visszatérve Európára, ha elsőnek utaznál mi lenne az a hely, ahova érdemes kezdeni?


egyébként én mindenevő vagyok, szeretném e tengert is, de a természetet is és a várost/kultúrát is. Ezek kombinálhatóak is.

13. timycat (válaszként erre: 12. - Andika751)
2011. dec. 4. 18:52

Az őrült nagy kontraszt miatt(mármint a szálloda és a nyomor közvetlen egymás mellett), a biztonság is necces volt Egyiptomban mikor ott jártunk, még jóval a mostani zavargások előtt, de akkor is csak konvojban fegyveres őrökkel kísérve, akárhova mentünk tereltek, mint a birkákat. A látványosság Egyiptomban a tenger, ha búvárkodni akarsz menni akkor egyértelműen a Vörös-tenger, ha egyiptomi kultúrát akarsz látni akkor irány Párizs Louvre vagy London The British Egyiptomban csak az maradt, amit már nem tudtak ellopni. Egyiptom sem a tisztaságról híres.


Marokkó mocskos, rettentően, bájos szép helyek, de több napra nem mennék. Barátnőm olyan fejtetűt szedett ott össze tavaly, hogy inkább tüsire nyíratta a haját :S

Marokkót Spanyolországból érdemes megnézni, fakultatív programként 1 napra. Ami ezt a verziót is alátámasztja, hogy Gibraltár meseszép

2011. dec. 4. 17:52

írtad, hogy marokkó-egyiptomba soha többet nem mennél? ennek mi az oka?


mondjuk Egyiptomba most én sem vágyódnék, az idén befizettünk egy Tunéziai útra, még áprilisba, de utána az iroda miatt nem úgy jött össze, és visszautaltattuk az előleget, de én mikor befizettem, már utána megbántam,rámtört a félelem, hogy hová is megyek, hiszen év elején még ott is zavargások voltak.


én úgy vagyok vele, hogy inkább tuti biztonságos helyre megyek.


nálam a szállás nem olyan fontos, mert úgy is a programok a lényeg, mivel még sehol nem jártam, így szerintem ha elindul a busz, és már tátott szájjal figyelek mindent, hiszen nekem minden új, legalábbis így gondolom.

11. timycat (válaszként erre: 9. - Andika751)
2011. dec. 4. 17:30

ettől ne félj :)


inkább az a nagyobb "veszély" hogy rákap az ember az ízére :)

10. timycat (válaszként erre: 8. - Andika751)
2011. dec. 4. 17:29

Thaiföld tengerpart tényleg gyönyörű, mint írtam tényleg nem azzal van a probléma


az olasz út, amit írtál, nagyon jónak tűnik; de sok múlik az utazásszervezőn is :S Olaszországban van jó néhány ismerősünk mi hozzájuk szoktunk menni (akár Róma-Velence-Milánó vagy Szardínia) és ők szervezik a programot is, nem tudom, hogy az utazásszervező irodák mit hoznak ki belőle; de ha elfogadhatónak ítéled az árat akkor vágj bele!


Mi mostanában nem voltunk "tengerpartozni", inkább észak és nyugat fele vettük az irányt, várost látogatunk, barangolunk

2011. dec. 4. 17:21
az a legnagyobb dilemmám, hogy ha össze is jön az a pénz rá, és csalódok, az el veheti a kedvem nagyon a további utazásoktól, főleg, ha még nem is jártam máshol.
2011. dec. 4. 17:19

szóval akkor összegezve az ázsiai-afrikai országok, bár szép a táj, de akkora élményt nem ad, mint amennyit elkérnek tőle.


Egyébként Thaiföldön az óceánpart milyen? tényleg olyan szép, mint a képeken? vagy az is csak egy helyről van kiemelve és a legszebb oldalát mutatja?


Európában milyen helyet ajánlanál? pl, tengerpartot?


Olaszország nekem is nagyon szimpatikus, és harmadannyiért el tudnánk menni, innen helyből szervezett útra 9 napra, van is egy nagyon jó út, amit már utánaérdeklődtem Róma-Nápoly-Sorrento-Capri útvonalakkal.

7. timycat (válaszként erre: 6. - Timycat)
2011. dec. 4. 15:44

Opsz kihagytam Izraelt-Holt-tengert; mert ott még nem jártam, párom viszont igen és azt mondta, hogy eddig neki az tetszett a legjobban összességében ha el kell hagyni Európát.

De nem tudom milyen viszonyok vannak arra fele mostanában; és ugye személyes élményeim sincsenek a hellyel kapcsolatban

6. timycat (válaszként erre: 5. - Andika751)
2011. dec. 4. 15:40

na pont Thaiföld volt az, ami a legnagyobb csalódást nyújtotta... 2002-ben voltunk ott, itt még egyáltalán nem volt felkapott, de így is 2vagyonba került 2hét 2 főre; halálra untam magam; a kultúrájukból alig látsz valamit a szervezett utakon, a prostitúció és travishow-k viszik a prímet.

Maga a hely gyönyörű, de telis-tele van turistával; inkább csak dec-jan-ban ajánlanám ha feltétlen mennél és ekkor is van a legnagyobb dömping, mert amúgy európai ember számára elviselhetetlen a pára és a hőség... a tisztaságban sem járnak éppen élen; tényleg csalódás volt.

Afrikából csak Marokkót és Egyiptomot kóstoltuk... na soha többet, Grand Canaria maga volt a dögunalom-pláne 2 hétig.


Én Európa-fan vagyok (meg szerintem É-Amerikát is elviselném, de arra még nem jártunk). Európában teljesen mindegy, hogy merre indul az ember nem fog csalódni, akkor sem ha a kultúrát keresi és akkor sem ha a természeti értékeket.

Én halálosan szerelmes vagyok Olaszországba, az olasz emberekbe, a mentalitásba-főként a délibe; minden negatívummal együtt


Nagy vágyaim között szerepel Moszkva és Szentpétervár. Valamint ha már egzotikus út a Maldív-szigetek, onnan még csak jót hallottam

5. andika751 (válaszként erre: 4. - Timycat)
2011. dec. 4. 15:29

te vagy az én emberem!


akkor neked van összehasonlítási alapod!


egy kicsit kifejtenéd bővebben, hogy neked miért nem éri meg? valahol én is azt érzem/gondolom, hogy biztos nagyon szép, de ha megnézem, hogy mondjuk kettőnknek egy pl Thailföldi tengerparti nyaralás egy hétre 300-350 ezer forint fejenként, ami min. nekem 2 év spórolás, akkor lehet, hogy nem is éri annyira meg.

Hiszen ezen a pénzen, egy buszos úttal akár 4-5 helyre is le tudok menni!


lehet, hogy nagyon nagy a reklámja is ennek, régebben nem is lehetett ilyen helyekről hallani, mármint, hogy utat szerveznek.


Egyszer hallottam valakit, aki annyira lehúzta Európát, hogy mennyire nem nyújt semmit, hogy máshol még az illat is más, hogy ezen nagyon meglepődtem, azt írta, hogy Európa, olyan, mintha Magyarországon lennél, hát ezt azért kétlem, bár nem jártam még sehol.

4. timycat (válaszként erre: 1. - Andika751)
2011. dec. 4. 15:14

Szia!


Szerintem előbb ismerd meg Magyarországot és Európát, lélegzetelállítóan gyönyörű helyek vannak; nem kell ezért más világrészre látogatni.


Én voltam egy-két egzotikus úton... szép-szép, de azt az árat nem éri meg

2011. dec. 4. 15:09
En a helyedben tobb kis utra mennek.
2011. dec. 4. 15:06
nekem csak a tv képernyőjén keresztül látott kép adatik meg, és az olyan szép, hogy szinte mesés (fehér homok, kék tenger stb.), de lehet, hogy a valóságban egy ilyen út nem is biztos, hogy nyújtana akkora élményt, mint, amilyen nagy áldozatot követel (több év spórolás, és addig sehova máshova nem mész, külföldre legalábbis biztos nem).
2011. dec. 4. 15:02

Sziasztok!


Azért indítom el ezt a fórumot, hogy könnyebben döntés tudjak hozni, mivel eddig még sehol sem jártam a világban, és elhatároztam, hogy a jövő évtől szeretnék utazni.


Mivel erre sokat kell spórolnom, így nagyon meggondolandó, hogy hogyan használjam fel az erre összejött pénzt, nagyon vonzanak az egzotikus országok, tájak, kultúra, de ez nagyon sokba kerül, nekem kb. 2-3 évi spórolás lenne.


Arra lennék kíváncsi, hogy megéri-e egy ilyen útra gyűjteni, adhat-e akkora élményt, vagy inkább azon a pénzen érdemes több kisebb kaliberű útra elmenni, itt Európában, vagy esetleg Magyarországra többször.


Várom a véleményeteket, és azokat is akik esetleg jártak a Európán kívül is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook