Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy műanyag ablak mennyit javít a fűtési költségeken? A mostani ablakok már vagy 20 évesek, fából készültek. Most akarjuk lecseréltetni fórum

Egy műanyag ablak mennyit javít a fűtési költségeken? A mostani ablakok már vagy 20 évesek, fából készültek. Most akarjuk lecseréltetni (tudásbázis kérdés)


2014. okt. 8. 14:48
Nagyon sokat javít. Ég és föld a kettő. Hang szigetel is és a hőt is remekül tartja. Nekem semmi gondom vele. Könnyen tisztán tartható, esztétikus, szép. Nekünk egyszerre volt a szigetelés az ablakcsere és a radiátorok cseréje is. A fűtés költségem a harmadára csökkent. Csak ajánlani tudom.
13. Hmkati (válaszként erre: 12. - Marlenka70)
2014. okt. 7. 12:08
IGEN! MI IS MEGBÁNTUK!
2014. okt. 5. 14:06
Nekem is műanyagok a nyílászárók. Jól szigetel kétségtelenül, viszont penészesedik a fal szinte minden helyiségben, korábban ilyen gond nem volt. Kívülről is szigetelve vagyunk.
2014. okt. 5. 14:00
...nem szeretem a műanyagot :(
10. syria (válaszként erre: 9. - De Luca)
2014. okt. 5. 09:19

Szerintem is így van. Csak hát a műanyag nyílászárókat gyártók is meg szeretnének élni, ezért reklámozzák magukat.

Nyilván egyszerűbb műanyagból gyártani, mint fából.

2014. okt. 4. 19:55
Nincs semmi baj a fával, ha normálisan le van kezelve. Március 1. óta egy órát sem fűtöttem, mégis megvolt végig a 21-22 fok a lakásban, pedig csak kétrétegű üvegezés van benne.
8. syria (válaszként erre: 1. - Mamamaci111)
2014. okt. 4. 19:46

Nem tenném, a műanyag nem jó. (Szerintem.)

Hozzám jövő héten jönnek utólagosan szigetelni Euro-Strip technológiával a fából készült nyílászáróimat. A fele 32 éves, a többi minimum 80 éves.

2014. okt. 4. 19:46
Nálunk a java ki lett cserélve néhány éve , nem tapasztaltam semmi spórolást , mert addig 3-as ablakunk volt , a férjem 3.ikat rakott fel kívülről . Mi kb 15 évig nem penészedtünk , akkor lett gázfűtésünk , központi akkor lett csináltatva , onnantól fogva penészedik a konyha , a fürdőszoba , a 2 gyerekszoba . Viszont kb addig mésszel volt a fal lemeszelve , azután műanyagfestékkel , a férjem szerint azóta penészedünk . Viszont kívülről még nem vagyunk becsomagolva , de majd eccer ....régen se volt mégse volt penészes semmink !!!
6. kisj
2014. okt. 4. 19:33

Egy jó, fából készült ablaknál a 20 év még nem kor. Az ablakszárnyakat lehet körbe szigeteltetni.

Én nem cserélnék, hanem felujítatnám.

2014. okt. 4. 18:41

Szia!


Bizony a penészedés ilyenkor nagyon rizikós! Mi így jártunk. :( Most utólag rakathatjuk be mindenhová a szellőzőket nem kis összegekért... :/

Persze fűtésnél sokat számít de a penészölő-gátló szerekre kb. ki is dobtuk a megtakarított összeget. :(

Ha elfogadsz egy jó tanácsot minden helyiségben legyen legalább 1 olyan nyílászáró amiben van gyárilag beépített páraérzékelős szellőző. Gyárilag rendelve nem olyan húzós összeg ellenben nagyon hasznos...

Okos takarékoskodást! ;)

2014. okt. 4. 18:31

Attól függ mivel fűtötök. Ha gáz, akkor jobb, ha nem cseréltek, nagyon leszigetel.Kell lennie valamennyi szellőzésnek. Ugyancsak az esetleges széndioxid mérgezés megelőzése miatt is jó, ha van szellőzés. Ha maga a ház vagy lakás nem elég száraz, akkor még penészesedés is előfordulhat a túlságosan passzent ablakokkal. Szóval át kell gondolni sok mindent.

Arról nem is beszélve, hogy ég, mint a zsír, nem zárja le a tüzet adott esetben.

Nem ijesztgetni akarlak, de a tökéletes záródás nem minden.

2014. okt. 4. 18:14
Jól teszitek, mert sokat fog jelenteni, meglátjátok :)
2014. okt. 4. 18:08
műanyag 6 vagy 7 kamrás ablakokra.
2014. okt. 4. 18:07
Egy műanyag ablak mennyit javít a fűtési költségeken? A mostani ablakok már vagy 20 évesek, fából készültek. Most akarjuk lecseréltetni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook