Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy kislány, akinek az étel méreg fórum

Egy kislány, akinek az étel méreg (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy kislány, akinek az étel méreg

1 2
2013. júl. 4. 11:05

Sajnos segíteni nem nagyon tudok, de mindenképpen szerettem volna megírni, hogy kitartást, és sok erőt kívánok.

Szegény kicsike.

A szörnyűségben nézzük a jó oldalát is:

A hús és hal fontos fehérjeforrás,a sok gyümölcs és zöldség fontos vitaminokat tartalmaz.


A változatosság kedvéért használhatsz természetes zöldfűszereket (ha azt bírja), és csinálhatod különböző alakúra a húsokat, néha kis falatkákat tűzhetsz fogpiszkálóval, vagy csíkokat vághatsz. Ha ez ízben nem is más, de legalább látványos. Valamilyen szénhidrátforrást kellene még találnotok, ehhez biobolt, vagy dietetikus segítsége kellene.

Javaslom azt is hogy keress a neten olyan oldalt, ahol mindenből rengeteg étel van felsorolva, és egyesével haladjatok végig, mi lehet amit esetleg megehet, miből lehet olyan laktóz, gluténmentes, ami nem vált ki allergiát. Például itt: [link]

Menjetek végig mindenen, hátha találtok egy újabb ételt.


És fel a fejjel, a kislányotok kevés dolgot ehet, de az legalább egészséges.

44. manyik
2013. júl. 2. 09:35

Szia! Sajnálom, ami veletek történik, de olvass az alábbiaknak utána, nincs közöm hozzájuk, csak a férjem is itta, issza. De azt hiszem lassan mi (én és a gyerekek) is.

Ha további kérdéseid vannak, hívd nyugodtan őket!

[link]

[link]

43. c9f9b53798 (válaszként erre: 42. - Rider79)
2013. jún. 30. 21:33

Tudatosan mérgezik az embereket, különösen a gyerekeket... egyre több gyereknek van kisebb-nagyobb problémája.


A gyerekorvos is annyit mond, hogy nem tudok mit tenni, figyelgetem, de valószínű adalékanyag, az életbe nem fogunk rájönni. És csak reménykedhet mindenki, ahogy nőnek és erősödnek, talán megküzd a szervezetük a sok szarral.


Addig is mindent készítek itthon, a lehető legkevesebb feldolgozott anyag hozzáadásával... de mindent kezelnek: a búzát, és így már a hús is kezelve van, a tejtermékek... a víz... mindenben ott van minden szar!!!:(((

42. Rider79 (válaszként erre: 8. - C9f9b53798)
2013. jún. 30. 21:06

szerencsére a mi ovink támogatja azt, hogy bevigyünk kaját, és oda is adják. Igazán rendes tőlük :)


Borzasztó, hogy mennyi gyermeknek kell így szenvednie. Remélem egyszer rájönnek, hogy mi okozza a problémákat, és elkerülhető lesz

2013. jún. 29. 20:25

sziasztok

Nem voltam itthon, most látom csak, hogy megjelent a cikkem. Köszönöm szépen a sok jelet, és igyekszem visszaolvasni, és válaszolni is.

2013. jún. 29. 10:32

Elolvastam miben van hisztamin. Valóban alig van olyan amiben az nincs.

De a diéta miatt ne aggódj. Az a gyerek aki krumpli, kenyéren tésztán hamburgeren nő fel rosszabb helyzetben van. Próbáld minnél válltozatosabbá tenni neki az ételeket, másképpen elkésziteni neki.


Az én lányom ebben a korban szintén mindent megevett amit elé raktam, csak késöbb kezdte el követelni a válltozatosságot.


Sok kitartást.

2013. jún. 28. 23:55

Helyesbitenék: nem én mondtam hogy kezdjük el terhelni tejre, hanem az orvos.

Bocsánat késő van és sokat félre ütöttem.

2013. jún. 28. 23:51

Szia.


A mi történetünk: A kislányomat két éves koráig szoptattam. Fél éves korában kezdtem a hozzátáplálást. Nagyszülőknek köszönhetően nem elég körlményesen ( ugyan, mi is adtunk a gyereknek annak idején száraz kenyérhélyat, mit vagy úgy oda!? )

Az ekcéma nekem csipésnek tűnt, de sokáig tartott, elmentem orvoshoz, de felénk az idős gyerekorvos nő, egyszerűen nem hisz az allergiában.


Hónapokig kentük ezzel, azzal, amazzal. Természetgyógyász, bőrgyógyász, semmi. Csak romlott. Aztán utánna olvastam mi lehet ez, Diétáztatni kezdtem szopi mellett és követeltem a gyerekorvostól a gasztroeneterológiára beutalót.


Ott azt modták, hogy Nevetséges hogy még mindg szoptatom (9 hónapos volt ) és hogy ha már diétáztatom, nem tudnak teszteket csinálni, de az ekcémát a bélgyulladás okozza, arra kapott gyógyszert. Végre el kezdett hizni, és én úgy döntötem kicsi még ahhoz, hogy újra terheljem ezekkel az anyagokkal, a vizsgálatra nem megyünk vissza, felesleges. A diagnózisom tej-tojás allergia. ( Szóját akkoriban nem evett semmiben, figyeltem hogy csak házi kosztot egyen.) 2 évesen bölcsibe került, ott már kellett az orvosi papir, tehát el kellett kezdeni terhelni. ( Ekkor evett néha felvágottat is meg virslit is. ) Az eredmény tojás- szója allargia.


Nagyon örültem hogy tejre nem allergiás.égiscsak egyszerűbb igy nem? Majd egy évig alig hizogatott, de én i kicsike vagyok, hasonlóan lassan fejlődtem, nem nagyon aggódtam, csak egy fél évvel késöbb, amikorberajzoltam a súly görbélyét é erősen le volt maradva a normáltól. Néhány hónap és újra terhelni kell, hiszen a vizsgálatokat évente meg kell ismételni, és vinni kell a papirokat az oviba, mert másképpen nem ehet bent házikosztot ugye.


A terheléskor nem jelentkezett ekcéma, sem hasmenés. Két hónap után sem. Örültem nagyon, amig véres nem lett a széklete. Fáradékony lett és lett egy seb a füle mögött. Vittem a gyerekorvoshoz, aki beutalta végbéltükrözésre.


Kiborulva mentem haza. És akkor ott összeállt, hogy hiszen ez az, csak mások a tünetetek. Szaladtunk az gasztroenterológushoz ( egy másikhoz, nem ahhoz aki kritizálta a szoptatást)

Hezek óta folyt az orra, azt hittem hogy a hővös őszi időtől. Peig ez is attól volt. a füle mögötti repedés, és az aranyér ( nem igazi aranyér, csak a kemény széklettől van a gyerekeknél) Nem engedtem a tükrözést, amivel végleg össze vesztem a helyi gyerekorvossal ( egyetlennel) A gasztroenterológus vért vett és azt mondta, diétázzon a tojásra és szójára, de ha gondolom, a tejre is. Hónapokkal késöbb lett eredmény, semmi. Nem mutatott ki semmit. Igy a doki nem állithat ki papirt, de azt mondtam hogy kezdjük el bevezetni nemi két hétig újra a tejet. Ha lessz tünet azonnal menjünk vissza. 3 nap után lett, alig észerevehető kis ragyák a bőrén. Elég is volt. Kiállitotta a papirunkat tejre és szójára meg tojásra is, mert azokat meg egy éve még kimuttta még a teszt. Nem akarta tovább kinozni a gyereket, főleg hogy akár mit próbáltunk a véres széklet nem múlt el. Minden kakálásnál megrepedt a belső seb újra meg újra.



Ekkor találtunk rá a paleolit táplálkozásra. Az segitett a kaka rendbehozásában és a gyerek hizik, fejlődik. Már nem mindig tartjuk olyan nagyon, de akkor fály a hasa.



Amint látom ti is egy elég szegényes paleón vagytok. Nézz utánna talán segit ha utánna olvasol. Azt állitják jó allergiára is. Ki tudja idővel javul a helyzetetek.


Azért hozzátenném, szerintem a diéta amin van a kislány elég jónak tűnik. Nagyon egészségesnek, de én csak laikus vagyok.

37. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 33. - Akimbo)
2013. jún. 28. 22:55
Én is egyre több élelmiszernél tapasztalom, hogy nem tolerálja a testem. Puffadás, hasgörcs, levertség, elnehezedés, szájszáradás, fejfájás. Ilyesmik jelentkeznek nálam sokféle étel után. A puffadás a leggyakoribb ,ezután a nehézség,levertség, és a hagymától olykor a szájszáradás, fejfájás. A tejre tuti érzékeny vagyok, a többi ételről csak próbálom még kitalálni melyik milyen hatású.
2013. jún. 28. 11:28

Ami eszembejutott és segíthet, az a neocate tapszer, ha tejet semilyen formában nem fogyaszthat. Olyan babák kapják, akik még az anyatejre is érzékenyek, nagyon jó, benne van minden ami kell.

Ha naponta inna egy pohár kakaót ezzel a tápival, már nagyon sokmindenhez hozzájutna.

A másik a paleolit receptek egy része, láttam már volt aki írta. Ott a tojás nem tilos, és az olajos magvak sem, de sok jo dolgot találhattok benne.

35. Kíwa
2013. jún. 28. 10:18
Mikor kezdted a hozzátáplálást?
34. LedZsi
2013. jún. 27. 22:02
Sajnálom szegénykét nagyon, nekem is van egy pici lányom, remélem találtok megoldást és meggyógyultok!
33. akimbo
2013. jún. 27. 20:58
Nos ezt olvasva, egészen magamra ismerek... Kezdetben nem voltam allergiás semmire, csak max. a tejre, de fokozatosan egyre több dologra lettem érzékeny. Tej, tojás, amik teljesen kiütnek, és érzékeny vagyok bizonyos szójatejekre, gluténtermékekre, tejtermékekre és még számomra is kiszámíthatatlan számos dologra... Néhány hónapja lettem "okto vega", és azóta kevesebb gondom van. Az ételektől többnyire hasi/emésztési problémáim vannak, de a kezemen erőssen ekcémás vagyok, főleg ha meleg van, illetve stresszre is előjön. Amit észrevettem: régen még bioélelmiszerek voltak többségében a piacokon, polcokon, most meg túl sok adalékanyag van, amit a szervezet nem tud megemészteni. Szójatejből kb van vagy 2 fajta, amit meg tudok inni, a többitől megy a hasam, vagy görcsöl. Készítettem már házilag is szójatejet,és attól nem lett bajom. A tojásnál is volt, hogy egy adott fajtára nagyon durván reagált a hasam, másfajtát meg simán meg tudok emészteni. Valószínű a kislány nem fog elhízni, és tényleg egészséges lesz, a mozgás tényleg segít, főleg az ekcémának, de az emésztésnek is-ez főleg idősebb korára lesz fontos-, végig kell próbálgatni az alapanyagokat, és keresni kell sokféle receptet, mert most nem, de tini korában vágyni fog a változatosságra... Olyan a teste, mint a riasztó, ami beriaszt, ha nem jó ételeket kap. A paleo-diéta tényleg jó ötlet lehet neki. Sok sikert a kísérletezéshez!
2013. jún. 27. 20:51

Gyogyulast.

en remelem h ezek az allergiak legalabb egy reszet kinovi majd.


Nekem volt par allergiam amit kinottem, van ami csak ugy megjelent...szoval ezert gondolom hatha nalatok is eltunhet par.

2013. jún. 27. 20:46
Szia. Csak a cikket olvastam végig, de annyit fűznék hozzá, hogy a tejfehérjeallergia, illetve a gabonaallergia kinőhető, diétával a gyerekek el szokták nőni. A tejcukorérzékenység ellen van tabletta (mivel a "tejallergia" kifejezésed nem volt egyértelmű számomra, mi is az), szóval van egy ún. Lactase rágótabletta, én is ezt szedem, nézzetek utána. Emellett lisztérzékeny vagyok, arra is állítólag 3-4 éven belül lesz gyógyszer, amerikai kutatók már nagyon jó úton járnak (aztán hogy mire ér Magyarországra...?!). A többire sajnos nem tudok mit mondani, nagyon sajnálom a kislányod. :(
30. a78c2ff918 (válaszként erre: 12. - Csabi4)
2013. jún. 27. 19:29

Hű az 59-es!:)))

A 60-as is egész jó...:)))



Nos,én megnéztem a képeket,alatta a szöveggel,háááát...Számomra egyáltalán nem meggyőző.


A GAP-sy-t nemtom már ki írta a topikban,tudományosan egyértelműen téves tézisek szolgálatában áll.Elvetendő ötletelés.

29. csabi4 (válaszként erre: 26. - Regin_a)
2013. jún. 27. 19:11

Látom fogalmad sincs a betegségek okáról -pedig Eszti végig leírta a történetüket de mutatok valamit miért is érdemes a GNM-et alapfokon megismerni - Egy fórumtársunk tapasztalata :

"Sziasztok!


Kislányom 4 éves korában történt 1 napos csalánkiütés történetét szeretném veletek megosztani.


Mivel nekünk Ő az első és egyenlőre egyetlen gyermekünk rajta keresztül gyakoroljuk, tanulgatjuk a gyereknevelést.

Esetünk idején elérkezett abba a korszakba, amikor igen nehezen kezelhető a hiszti. Egyik alkalommal sem a feleségem, sem én nem tudtuk tovább tolerálni ezt a fajta viselkedést. Büntetésként átküldtük a másik szobába, hogy addig nem jöhet ki míg nem szólunk. Ez láthatóan elég érzékenyen érintette, viszont kitartottunk míg meg nem nyugodott. Ez emlékeim szerint kb 2 órán keresztül zajlott.

Másnap az egész testén nagy foltokban megjelent a csalánkiütés, ami viszketett és érezhetően melegebb volt mint az érintetlen terület. GNM-et ismerve tudtam, hogy ez a tegnap esti események helyreállítási tünete, ami pár óra alatt teljesen elmúlt minden beavatkozás nélkül.

Amennyiben nem ismertem volna a GNM-et biztosan az orvosi rendelőben kötünk ki, és talán még a mai napig azon parázunk, hogy mire lehet allergiás.


Konfliktustípus: elválasztási (elhatárolódási) konfliktus (érintkezés)

Érzelmi tartalom: érintkezés megszűnése, megszakadása; anyával, családdal, közösséggel, barátokkal való kapcsolat érintkezés elvesztése, elszakadás.


(Saját tapasztalat )

Zoli tapasztalata után egy igen hasonló eset történt a fiammal is 4 hónapja ,8 hónapos korában .

Egész nap igen nyűgös volt, semmi nem volt jó neki- este a párom már kissé ingerülten tette már be az ágyba ,valóban igen kiborító volt ez a nap számára ,én csak 2 órát hallgattam de bőven elég volt a nyafogásából ,amit valószínűleg egy fog kibújása miatt csinált egész nap -

Másnap a hasa bal oldalán egy két pötty jelent meg ,majd napközben egyre több lett ,és a bal combján is 2 db pöttyöcske alakult ki -Anyós is egyből mondta Allergia -én csak :) -tam ....

Etával ( természetgyógyász )beszéltem aki szerint allergiás kiütés , valóban kapott aznap ha jól emlékszem halat evett először.

de mindenképpen a GNM és a homeopátiás tanulmányok alapján arra jutottam hogy az esti lefektetés miatt alakult ki a sok kicsi piros kiütése .Ezt abban a pillanatban meg is jegyeztem a páromnak hogy ne legyen már ennyire ideges ,mert a gyerek megfogja érezni .Persze egy olyan nap után könnyű ezt mondani ,annak aki nem hallgatta végig a hisztijeit ::) hisz az ember előbb- utóbb kiborul ,mert bármit csinálhat a gyereknek semmi sem jó .

Pöttyöcskék a fiamon :

[link]

28. 117b1693d0 (válaszként erre: 26. - Regin_a)
2013. jún. 27. 18:07
Három kép is van pedig róla: 38-40
27. winny
2013. jún. 27. 17:44
Jobbulást kívánok!
26. Regin_a (válaszként erre: 12. - Csabi4)
2013. jún. 27. 17:12

Ezen én semmi kiütést allergiát nem látok, kutyát patkányt, nyulat annál inkább

Ha ilyen egy gyerek, talán nem kellenének oda azok az állatok

2013. jún. 27. 16:55

Szia!


Írd meg légyszíves, hogy hol állapították meg az allergiát, mert az én kisfiam is állandóan ekcémás, és semmit sem tudnak kimutatni neki! :(


Köszönöm!

2013. jún. 27. 15:50

próbáljátok ki a nyers ételeket. Ezek nincsenek feldolgozva, készíthető zöldségből, gyümölcsből, csírákból "ál-rizs", fasírt, palacsinta, lepények, desszertek, sütemények, torták, stb...


Sok sikert!

23. 731e5b9ffb (válaszként erre: 1. - Rider79)
2013. jún. 27. 15:29
Megkérdezhetném, hány hónapos korában kezdted el a hozzátáplálást és hogy glutént, tejterméket mikor kezdett el enni a pici?
22. Adali
2013. jún. 27. 14:41

gyermek fel/felt az elszakadastol, ekcema, allergiak... szoptatas abbahagyasat anyuka nagyon dramaian elhette meg? talalgatok, nem tudom...


lasd: [link]


nem kell mindent elhinni, de erdekes...

21. 117b1693d0 (válaszként erre: 20. - Kártyavár06)
2013. jún. 27. 14:32
Valószínűleg a nátrium-glutamát, egy ízfokozó. Azért terjedt a kínaiakhoz való kapcsolása, mert a kifőzdés kajáikban használják és sokan hasmenősek lesznek röviddel az elfogyasztása után (a felhasznált mennyiségtől és egyéni érzékenységtől függően).
2013. jún. 27. 14:25

szia

ne okold magadat a szopi abbahagyása miatt, én nem látok összefüggést közötte, nem hiszem, hogy 23 hós koráig csak anyatejet evett volna, biztos 7-8 hósan már mást is evett, vagyis ő is fokozatosan hozzászokott a máshoz. Nekem egyik ismim egy bizonyos adalékanyagra volt allergiás, egy E valahányra, már nme tudom mennyi volt, de az szinte mindenbe volt, kínai szindrómának vagy ilyennek hívták, ahogy ő nem ette ezeket rendbe jött, igaz rajta felnőttként jött ki.

kitartást és mielőbbi gyógyulást! szorítok így ismeretlenül is!

2013. jún. 27. 14:08

Küldök Neked valamit,keresd fel őket,a családunkban is ők segítettek.


GAPS Alapítvány


Illés Orsolya


06-30-3097337



[link]



Sok sikert és mielőbbi gyógyulást kívánok. Éva

18. azure_
2013. jún. 27. 13:58
Nagyon sajnálom a picit. Próbáljátok meg a paleo táplálkozást. A feldolgozott ételeket egyenesen tiltja. Semmi tartósítószer, semmi adalék. Semmi ami nem természetes.
17. 3d0696d927 (válaszként erre: 16. - Tereteri)
2013. jún. 27. 13:09

Semmiről nem marad le, ha nem fogyaszt tejterméket és gabonát megy gyári szutymákot. Tisztán étkezik. Ezek nem emberi táplálékok, csak a bolygó népességét valamivel meg kell etetni. Ő korán reagált rá.


Ilyen élelmiszeripar mellett nagyon nehéz tisztán étkezni, de megoldható. Van pár praktika és rutin, ami néhány év gyakorlat alatt beveszi magát a konyhába. Onnantól könnyű. Én egyáltalán nem vagyok elkeseredve a "sorsomon". Ez a kicsi gyerkőc pedig egész apró korától étkezhet tisztán. Ez a jó oldala a sok nehézségnek, amivel a szülei támogatják a túlélését.

2013. jún. 27. 12:52

nagyon sajnálom, nehéz lehet.

Szerintem érdemes lenne valahogy megnézetni, hogy genetikailag mire allergiás ezek közül a dolgok közül. Miért felelősek a gének, mert azt nem hiszem, hogy gyógyíteni lehet. Ha hiányzik a tejet, glutént feldolgozó gén, vagy nem megfelelő. De ennyi érzékenységnél gyanús, hogy másról lehet szó.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook