Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egy kis segítség a kezdéshez fórum

Egy kis segítség a kezdéshez (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő cikkhez nyílt: Egy kis segítség a kezdéshez

1 2 3
2006. aug. 29. 18:09
Ezeket ezen a honlapon is megtalálod, jobboldalt a TÁPANYAGnál. Részletesen benne van minden adat.
16. KGyula (válaszként erre: 14. - Gubaa)
2006. aug. 29. 18:06

Kedves gubaa és nova!

Számolni kell! Tegyetek szert egy olyan könyvre (pl. cukorbetegeknek írt szakácskönyv), amelyben az élelmiszerek [nyersanyagok és (fél)készételek egyararánt] kalóriaértéke mellett a zsír-, fehérje- és szénhidráttartalom is szerepel.

Az első három-négy hét csak a nehéz, utána már fejből tudod, hogy mit ehetsz.

A szénhidráttal kapcsolatosan: azt a kevés mennyiséget is célszerű délig elfogyasztani.

Amúgy az Atkins-módszert túl drasztikusnak tartom. Olvassátok el a cikkemet (Rob Faigin-módszer).

15. nova
2006. aug. 26. 18:14

Üdv mindenkinek!

július elején kezdtem el a fogyit. A kezdetek nem voltak valami könnyűek de megcsináltam. A második szakaszba lépve azonban elkezdtem visszaszedni a leadott kilókat kb.1-2. Itt a 25 g CH mellett 3-4 hétig nem ment le semmi. Mindent úgy csináltam ahogy az írva vagyon. Így gondoltam visszatérek az első szakaszhoz és még mindig -e szerint étkezem. Kenyérféléket már több éve nem eszem.

Reggel viszont szükségem van gyümölcsre mert ezt szoktam meg kb:20 éve.

Hogyan lehet úgy kikalkulálni a napi adagot, hogy gyümölcs legyen benne? / Málna , avokádo jöhet szóba de mennyi?/

Előre is köszi a segítséget.

14. gubaa
2006. júl. 30. 23:12

Sziasztok.

Elhatároztam. Le akarok adni kb. 10 kilót, Atkinssel, de fogalmam sincs, hogy kezdjek neki. Elolvastam róla mindent, de olyan oldalt keresek, ahol napra, étkezésre le van bontva mit lehet enni. Esetleg ha valaki elküldené nekem a bevált módszerét. Már nagyon elegem van a hurkáimból :(( De, hogy a csudába kezdjek neki?? Kérlek segítsetek nekem!!! Köszi!

balint.kriszta@freemail.hu

13. 4726e582cf (válaszként erre: 12. - KGyula)
2006. jún. 15. 11:33

Köszi :D.

Aham, valahogy így tudtam én is, de itt olvastam azt a ketonos izét is :)...

Még egyszer köszi!

12. KGyula
2006. jún. 15. 11:24

Kedves Sonic és Fawkesgirl!

Pontosan azért kell sok fehérjét fogyasztani, hogy a szervezet ne nyúljon az izmokhoz. Meg azért, mert a fehérjét a szervezet elégeti, felhasznáélja, nem raktározza el.

Az 1986-ban kiadott Horváth Ilona féle szakácskönyv is leírja ezt. Nincs új a nap alatt...

11. Sonic (válaszként erre: 8. - Venes)
2006. jún. 15. 10:47
Nem vagyok orvos, sem biológus, de ha jól tudom az izomzat építőköve a fehérje nem pedig a szénhidrát... Az atkins diétában épp az a poén, hogy fehérjében gazdag ,ezért a szervezet soha nem fog az izomzathoz hozzányúlni, hanem a bevitt és a raktározott zsírokat égeti el és abból csinál glükózt ami végül is kell a szervezetnek (a szénhidrátból is.)
10. 4726e582cf (válaszként erre: 8. - Venes)
2006. jún. 15. 09:30

Kedves Venes!

Fél évig Atkins szerint étkeztem, egy mm sem tűnt el az izmaimból. Sőt, a régi body buildinges korszakom izmai előtűntek a háj alól. Szóval evvel azért kicsit vitatkoznék. Ha igaz lenne ez az állítás teljes mértékben, akkor nekem a 25 kg fogyásom izomból ment volna le, és talán már mozogni sem tudnék már.

De valahol van erről egy leírás, hogy ketonokkal tartja fent magát a szervezet, ami meg valahogy nem engedi, hogy a fehérjének nekiugorjon a szervezet.

9. KGyula (válaszként erre: 8. - Venes)
2006. jún. 15. 09:22

Nincs köztünk nézetkülönbség, kedves Venes!

Zoli barátomnak is azt mondta az orvos, hogy napi, maximum 200 gramm szénhidrátot fogyaszthat. Az átlagos szükséglet pedig kortól és életmódtól függ, de nagyjából 300 és 500 gramm között mozog, ahogy írod.

Én, amíg le nem megyek 100 kiló alá, napi 100 grammot szabtam meg magamnak. Mehet az izomból is, nem bánom. A bicepszem pl. 43 cm átmérőjű (a gyerek szokta méregetni, roppant büszke rá), semmi szükség arra, hogy úgy nézzek ki, mint egy gorilla.

8. Venes (válaszként erre: 2. - KGyula)
2006. jún. 15. 06:58
Hm, inkább az ajánlottnak a fele. Egy átlagos embernek olyan 300-500 között mozog a napi szénhidrát szükséglete, ez bilológia. Ez ez felett lévők már zsírrá alakulnak. De ha alatt eszel, akkor az izamidból is megy le.
2006. jún. 14. 22:26
Jé, tényleg! Hol van?
2006. jún. 14. 22:17

Miért tünt el a cikk? :(

Olyan kíváncsi lettem volna...

5. KGyula (válaszként erre: 3. - 4726e582cf)
2006. jún. 14. 22:09
Holnap... Jó, holnap, kedves Fawkesgirl! Most lazulok.
4. Hoxa
2006. jún. 14. 09:48

Atkins bácsit ne bántsuk!

A szívrohamát is hagyjuk, mert többnyire félremagyarázzák.

Sok mindent köszönhetünk neki és az Atkins diétáról csak annyit, hogy nagyon sokan ezzel fogytunk le és váltunk egészségesebbé.

Köszi Veres a menüt, már csak formailag kéne megpofozgatni.

Hoxa

3. 4726e582cf (válaszként erre: 2. - KGyula)
2006. jún. 14. 09:30
KGY! Tessen felrakni cikként ezt a Rob Faigin féle diétát, már fúrja az oldalunkat a kíváncsiság :)).
2006. jún. 14. 08:48

Szia, kedves Veres!

Erről az Atkins módszerről már született néhány érdemes megnyilvánulás Hoxa portálján. (Ezt nem szemrehányásként mondom, illetve írom.) Sokan ellenzik (lásd a korábbi cikkekhez fűzött hozzászólásokat), mivel a huzamosabb ideig tartó, drasztikus szénhidrát-megvonás igencsak próbára teszi a szervezetet. (Arról nem beszélve, hogy jó Atkins urunknak is volt szívrohama.)

Szóval én a Rob Faigin módszert választottam, ami nevezhető az Atkins-féle diéta light-es változatának is.

Az egy hétre való menüvel kapcsolatban szerény észrevétel: nem kell bonyolítani! Egyszerűen csak száműzni kell az étrendből azokat az ételeket, amelyeknek szénhidráttartalma - 100 grammhoz viszonyítva - 20, 15 vagy 10 gr alatt van (ezek egyben az hatékonysági fokozatok is).

Zoli barátom (aki igazándiból nem is volt kövér), néhány hónap alatt úgy fogyott le 15 kilót, hogy orvosi javaslatra, napim maximum 200 gramm szénhidrátot fogyasztott (ez a normál átlagnak valamivel kevesebb mint fele).

2006. jún. 14. 08:20
Egy hétre való Atkins menü 20 gramm Ch-val

Ugrás a teljes cikkre: Egy kis segítség a kezdéshez
1 2 3

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook