Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egy kis léböjt sosem árt - 2013.07.29-től fórum

Egy kis léböjt sosem árt - 2013.07.29-től (beszélgetős fórum)


1 2
2013. júl. 27. 15:00
napok ota szinte gyumolcson es folyadekon elek :)
12. Annie1130 (válaszként erre: 7. - Forrest2010)
2013. júl. 27. 14:59
Szia! Biztosan fogod érezni a jótékony hatását a kúrának! Szerintem friss zöldség-és gyümölcslevekkel a legjobb, mert így nem csak kitisztul a szervezet, de a vitamin-és ásványianyag háztartás is feltöltődik!A gyümölcsökben és zöldségekben lévő némi cukor segít a vércukorszint szintentartásában és így nem fordulhat elő, hogy hirtelen leesik, és rosszul lesz az ember. A szervezetnek minimum 2-3 nap kell az átállásra. Ennyi idő kell ahhoz, hogy beinduljanak a méregtelenítési folyamatok. Ilyenkor szokták a legtöbben azt a hibát elkövetni, hogy abbahagyják, hiszen a fejfájás, szédülés, hányinger, rossz közérzet tipikus detox jelek. A detoxikáláskor a sejtekből kilökődő méreganyag nagy mennyiségben a nyirokrendszerbe jut, ahonnan vizelet formájában távozik. Ezért kell rengeteg vizet inni. Minél "mérgezettebb" a szervezet, annál erősebb detox-tünetek jönnek elő. Ezeknek a 2-3-4 nap után normál esetben meg kell szűnniük, és hirtelen úgy érezzük, "fellélegzik", erőre kap a szervezetünk. Az érzékeink megtízszereződnek. Élesebben hallunk, látunk, szaglunk, intenzívebben érezzük az ízeket...Mintha egy alagútból jönne ki az ember...
11. forrest2010 (válaszként erre: 9. - Klaudia.)
2013. júl. 27. 14:58

Köszönöm Klau !

Engem már főzés , sütés , még pizza se zavar , mert ha valami a fogára való a fiúknak , gond nélkül lemondok róla a javukra , haspárti egy társaság / mégis én vagyok sonka-sári /

10. Filona9 (válaszként erre: 1. - Klaudia.)
2013. júl. 27. 14:52

Szia Klau!

Én nagyon szívesen csatlakoznék hozzád, mert imádom a gyümölcs leveket és más üdítő nedüket, de nem tudom felvállalni, mert a munkahelyemen nincs lehetőségem a mosdót látogatni.

Neked kívánok hozzá kellemes napokat és szívesen veszem, ha közzé teszed, hogy mit, mennyit, mikor, mivel fogyasztottál.

Csatlakozó társ is biztosan lesz hétfőre! Kitartás!

Üdv:

Ilona

2013. júl. 27. 14:50

Az első nap szokott nehéz lenni, de ha azt kibírom, akkor utána nagyon jó minden:)

Akkor van baj, ha főznöm kell, illetve pizzát sütnöm...

8. klaudia. (válaszként erre: 7. - Forrest2010)
2013. júl. 27. 14:49
Üdv a csapatban! :)
7. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Klaudia.)
2013. júl. 27. 14:48
Én is megpróbálom , hátha bírom 2-3 napnál tovább is . 60 felé közeledő mumi vagyok , ezt is ki kell próbálni , hátha jobban fogom érezni magam a bőrömbe . A gyógyteákat kifejezetten szeretem , ízesítés nélkül .
2013. júl. 27. 14:47
Sajnos én ezzel a zöldség-gyümölcs témával eléggé bajban vagyok :D Ezért azt passzolom a menüből, pedig tudom, hogy az lenne a legjobb.
2013. júl. 27. 14:47
Jaj de jó:))
2013. júl. 27. 14:46
A hét elején is tartottam két napot, tovább nem tudtam, mert jönni-menni kellett és a tisztulási folyamatok nem engedik meg a mobilitást.:) A következő héten nyugalom lesz, úgyhogy szívesen veled tartok!
3. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Klaudia.)
2013. júl. 27. 14:43
Én frissen préselt zöldség-és gyömölcslevekkel "nevezek be". Mellette szénsavmentes ásványvizet és ízesítésmentes gyógyteákat fogyasztok.
2013. júl. 27. 14:40
Szia! Jelen!!!:)
2013. júl. 27. 14:38

Sziasztok!

Szeretnék találni legalább egy embert, aki hétfőtől virtuálisan -és persze igazából is- csatlakozna hozzám egy pár napos iszogatásra, mert együtt mindig könnyebb :)

22 éves lány vagyok.

Nem vagyok fanatikus, nem várom, hogy 3 nap alatt 52 kilót fogyjak és megváltsam a világot, csupán néha nagyon jól esik pár napig csak folyadékot fogyasztani, fél évente szoktam tartani pár ilyen napot, mindig annyit, amennyi még jólesik (ez nem azt jelenti, hogy az első nap végén éhes vagyok, és akkor eszem, mert eddig esett jól :D ).


Egy szó mint száz, én nem szoktam ezt túlbonyolítani, nem követek semmilyen szentírást, mert az még nekem sose jött be, minél több a korlát és szabály, annál könnyebb áthágni, amitől aztán rosszul érzem magam... holott épp azért csinálom az egészet, hogy jobb legyen. Akkor meg minen cifrázni? :)


Egy átlagos lénapon jobb esetben ízesítetlen, rosszabb esetben citromos, vagy még horrorisztikusabban xilittel ízesített zöld teát, gyümölcs teát iszom, vizet, ha pedig sósra vágyom, kevés tengeri sóval készítek vöröshagyma, fokhagyma, sárgarépa, fehérrépa, zeller hozzáadásával zöldséglevest, amit aztán leszűrök, és finom "üresleves" lesz, ami a sós iránti vágyamat is kielégíti :)


Emelett az általam kimondottan nem szeretett, de azért fogyasztott gyógyteák is ide tartoznak, ez szerintem mindenkinek saját igénye szerint kell, hogy alakuljon. Nekem például az emésztésem kicsit lassú, ezért a Csala-varázs tea olcsóbb, tisztább és hatásosabb verzióját iszom. Ebben kb 10 féle gyógynövény van, 1-1 zacskó van mindenből, összeöntöm,keverem, kész. És 1 bögre teához 1 tk-nal adok a keverékből. 2 pohár 1 nap. Segít kitisztulni, de nem olyan drasztkus szűztea-kapszula-módon :)


Amikor azt érzem, hogy még szeretném folytatni a kúrát, de éhes vagyok, akkor vöröshagymát+fokhagymát főzök meg fűszerekkel, összeturmixolom, és gyakorlatilag vöröshagymakrémlevest kapok, csak tejtermék nélkül, így is nagyon finom, én ennyi csalást szoktam néha megengedni.


A legtöbb idő 8 nap volt eddig, akkor úgy esett jól, de volt már csak 3 nap is. Így nem stresszelek rá :)


Tudom, hogy ez nem szabványos, meg stb-stb-stb-stb, ezért kérek mindenkit, hogy mellőzzük a beszólásokat, mert nem árulok semmit, nem térítek meg semmi, pusztán a magam módján csinálom.


Most már mindent leírtam, ami csak kellett, meg nem kellett, gyertekgyertek, nagyon szeretném! :)


Várom a jelentkezőket, remélem legalább egyvalaki csatlakozik hozzám :)

Úgyis jön a kánikula 40 °C-kal, így mindenképpen sokkal könnyebb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook