Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy kis humor: 3 gyerek...:)) fórum

Egy kis humor: 3 gyerek...:)) (beszélgetős fórum)


1 2
53. becseiagi (válaszként erre: 52. - Zizisicc)
2009. júl. 12. 09:18

A legkisebb 9 hónapos, a középső 3,5 éves, a nagyobbik 6,5 éves. A napirendet azért tartanám fontosnak, mert nem jutok a dolgaim végére. VAn hogy 1 hétig gyűlnek a megszáradt ruhák pl., mert nincs időm összehajtogatni, meg ilyesmi...


Ami a leginkább zavar? Hogy nincs időm a 3 gyerekre és a férjemre külön-külön. Az is zavar már előre, hogy hogy fogom a középsőt oviba, alegnagyobbat suliba vinni szeptembertől. Ugyanis a kettő két ellentétes irányban van, és itt van még a legkisebb is, akit meg kell etetni, mielőtt elindulunk (a 2 nagyobb bent fog reggelizni). Borzasztóan nagy káosznak érzem az életünket már most, akkor mi lesz velem szeptembertől?

52. Zizisicc (válaszként erre: 51. - Becseiagi)
2009. júl. 8. 14:09

Szia!

Szerintem három ilyen kicsi gyerekkel abszolút természetes a káosz ....

Mekkora a legkisebb?

Miért tartod fontosnak a napirendet? Mi az ami most leginkább zavar?

2009. júl. 8. 11:37
Hahó! Nincs senki, aki ellátna tanácsokkal? Hogy talán mit csinálok rosszul?
2009. júl. 7. 22:34

Egyszerűen nem találom sokszor a helymet, meg az agyamat! Nem jut elég időm mindenre, és mindenkire! A legkisebb még cicizik, és most össze-vissza eszik a melegben, szenved, és nyűgös. Így nem tudok napirendet beállítani, pedig kéne. A legnagyobb suliba fog mnni szeptemberben, a középső oviba megy majd szept. 14-től. Nincs se egy barátnőm, sem szüleim akire számíthatnék. A férjem hajnal 2-kor kel megy dolgozni. Általában csak délután van velünk. Az Anyósom meg 10 km-re lakik tőlünk tanyán, ő csak de. mozgatható, ha nincs más dolga, mert ott van a férjem nagyobbik öccse (24 éves) meg a barátnője is ott lakik, és építkezni akarnak nekik, de ott van még a húg meg öccs, akik ikrek és most mennek általános iskola 4. osztályba, és Apósom beteg is.....


Nem tudom hol áll a fejem, és a nyugit sem találom. A feszültség csak nő bennem, ami lassan kihat a házasságunkra. Szeretem, imádom, boldog vagyok, mert sokszor kiugranék a bőrömből. Csak 1 napra lennékl valaki más.... Remélem értitek...

49. Zizisicc (válaszként erre: 48. - Becseiagi)
2009. júl. 7. 22:27
Mondjad, mi a baj?
2009. júl. 7. 22:24
3 gyermekes anyukák hol vagytok? Most nekem kéne a tanács! Tudom valamit rosszul csinálok, és önteni kéne belém egy kis erőt! Segítsetek!!!
47. bb52f751dd (válaszként erre: 1. - B59d693a46)
2008. márc. 18. 14:03

Ez nagyon tetszik! :))

A cumisra egy hasonló variáció:

1.fertőtlenítem

2.lenyalom

3.majd a kutya visszahozza


Nálunk is zajlik az élet,délutántól,ahogy a nagyobbak hazaérnek,a saját hangom sokszor én sem hallom :))

A ruháim szerencsére maradtak az első szülés előttről :)

2008. márc. 13. 12:14
A LÁNYOMNAK VAN EGY LÁNYA ÉS KÉT FIA.BIZONYOS HATÁRIG HAVEROK, DE A TANULÁSBAN NINCS MESE.
45. Kabu (válaszként erre: 44. - 754c7e07c3)
2007. dec. 9. 22:20

jó ezt olvasni!

Még megkérdezném,hogy melyik időszak volt a legnehezebb??

44. 754c7e07c3 (válaszként erre: 42. - Kabu)
2007. dec. 9. 22:17

3 fiú, 17 hó, és 2 év különbséggel.


Most 7.5, 6, és 4 évesek. Most nehezebb a dolgom, de nem is féltékenyek, hanem inkább falkáskodnak. Szeretik egymást.

43. Kabu (válaszként erre: 41. - Ec63a7fc29)
2007. dec. 9. 22:16

igen,..igen a kitüntetett figyelem!!!

Azt veszem észre,hogy sokkal jobban tudok hatni rájuk,ha külön-köóülön csak az egyikkel foglalkozom,játszom,..de nagyon nehéz úgymond megtalálni az aranyközép utat,azaz igazságosnak lenni,...nem?

42. Kabu (válaszként erre: 40. - 754c7e07c3)
2007. dec. 9. 22:14

és mekkorák most?

mennyi köztük a korkülönbség és fiúk vagy lányok?

bocs,ha sokat kérdezek.. :-))

41. ec63a7fc29 (válaszként erre: 36. - Kabu)
2007. dec. 9. 22:09

Igen, 3 csajszi.

Állandó a harc, hol ezért, hol azért...


Pedig mindhárom megkap mindent amire szükségük van, még a kitüntetett figyelmet is.


Gyakorolnak.

40. 754c7e07c3 (válaszként erre: 38. - Kabu)
2007. dec. 9. 22:07
Hát, ez nagyon nehéz dolog. Én azt csináltam, hogy ha szopizott a kicsi, a másikat közben ölelgettem, simogattam, játszottunk. Mondtam mikor mit csinálok, ha nem bántja, akkor vele is leszek annyit, mint a kicsivel. Bár, nálunk nem volt verekedés, de éreztem, hogy ha most vele nem foglalkozom pluszban, akkor már baj lesz. Próbáltam minddel külön beszélni, és úgy látszik hatásos volt. Most megint megy a harc, de már az egójukmiatt. Ki a falkavezér, ez döntődik. Míg kicsik voltak, könnyebb volt a féltékenységgel.
39. Kabu
2007. dec. 9. 22:07
Hát Anyák,..egy a tuti,..leginkább mindig csak magunkra számíthatunk,akkor még csalódni sem fogunk senkiben,..úgyis jobb,ha megszokjuk,hogy fát vágnak a hátunkon,...nagy a szoknyánk sokmindent alá lehet seperni,..mondta jó nagymamám!! :-)
38. Kabu
2007. dec. 9. 22:03

Feldobnék egy témát és aki tanáccsal élne,kérem szépen ne hagyjon ki belőle!!

Minden tapasztalat,rafinéria,ötlet,jótanács jól jön most nekem a tesvérféltékenység ellen!!

Néha agyrém ,ami idehaza van... :-)

Mind2 nagyobb féltékeny mindegyikre,a nagyfiam,a középső lányra,a nagylányom a báttyra,meg az öcsire....a nagyobbik fiam mindig visít meg kaibál, a lányomnek meg mindig szeretetrohama van,mikor szoptatom a picit,odajön,hozzánkbújik és egy óvatlan pillnatban vagy megkarmolja,fejbeveri vagy éppen a lábába harap,..ez utolsó pont ma esett meg!

...de a kisautók és nagy dömperek,..meg minden pont mindig ott köt ki,ahol az öcsi pihen,vagy landol egy pár papucs,..mert neki mindig arra van épp dolga...értitek...!!??..logikus,nem!? :-)

Értem én,hogy féltékeny,jöhetnek az ötletek!!! :-)

37. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 34. - Ec63a7fc29)
2007. dec. 9. 22:02
azért gonosz vagyok...pár nap mulva tesó fia hazavitte a suliból a vírust....sajnáltam a gyereket,de gondolkozzon már....vagy ha annyira segíteni akar,felhív hogy akármi.....de csak letolni hívott fel.....na mindegy,túléltük ezt is:)
36. Kabu (válaszként erre: 32. - Ec63a7fc29)
2007. dec. 9. 21:57
kedves kleca,Neked is 3 csemetéd van????
35. ec63a7fc29 (válaszként erre: 33. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 16:25
Na, de Jutka, azóta szagról megmondom, hogy ...cocus-e vagy ...nella, vagy más!
34. ec63a7fc29 (válaszként erre: 33. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 16:24
Szegény öcsike nehogymákimaradjonajóból!!!
33. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 32. - Ec63a7fc29)
2007. dec. 9. 16:18

az is jó volt mikor mindkét gyerkő hasmenős-hányós volt és én is elkaptam...ap jóóómessze volt,akicsi fél éves,a nagy 3fél volt,szakadt a hó és a jeges-havas eső...ép bevásárlás lett volna aktuális,tehát 2nap alatt kifogytunk a kajából,ha lehivtam is a dokinénit a gyerkőkhöz mert messze volt,kocsitlan és jogsitlan vagyok,szóval gyógyszertárba ugye menni kell kiváltani...ekkor apa a messziből felhívta a tesóját,nem nézne e meg bennünket...neki van autója,két nagy gyereke,és szabadideje...ép az ügyeletből mentem a patikába szakadó esőben,rosszul voltam én is,egyik gyerkőn esővédő,másikon esőkabát,szóval a patikában csörgött a telcsi,és tesója köszönés nélkül belekajabált,hogy mit gondol az én öcsém hogy bemegyek nálatok mikor mindenki vírusos,még elkapok valamit.....


naszóval:ez nem panasz,elmult az az idő és még később szeretnék harmadikat,akkor i megoldottam,később is meg fogom....csak eszembe jutott most hogy felhozódott a hasmenős eset...

32. ec63a7fc29 (válaszként erre: 30. - Kabu)
2007. dec. 9. 16:09

Most, hogy így olvaslak, arra gondolok, hogyan is éltem át bizonyos napokat abban a cipőben, amiben vagy.


A legszebb, amikor végigsöpör valamilyen hányós-hasmenős járvány, s akármerre nézel vagy éppen egy sugárhányásban gyönyörködhetsz, vagy húzza maga után az illatos csíkot. S mindezek között apa "BETEG", te meg takarítsd amit találsz.


A minap kereste az egyik pizsamáját. Most vallottam be, hogy akkoriban annyira fáradt voltam a szalmonellás történetnél, hogy nemes egyszerűséggel kihajítottam a kukába.:))

31. b59d693a46 (válaszként erre: 30. - Kabu)
2007. dec. 9. 15:06

Szia!


Ez tényleg nagyon kemény lehet. :) Jó, hogy így állsz a dolgokhoz, tényleg fontos, hogy ne hagyjon el a humorod! :))Minden elismerésem...:))

30. Kabu
2007. dec. 9. 15:01

Nálunk is 3 van ...

3 éves, mésfél éves és 2 hónapos... Über kemény most még :-)

Mióta így vagyunk,minden este azon imádkozom,hogy a humorom ne hagyjon cserben soha!!! :-)

Séta előtt,mire mindre ruhát adok, rólam csatakokban folyik a víz,...eszembe jut,hogy csak most ne fázzak meg,..és ha a nagy betegen jön haza az oviból,tutkó,hogy másnapra mindenki az ágyat nyomja és teáért meg gyógypusziért könyörög,...persze Apa is :-).... és nekem tilos kidőlni!!

Aztán ,ha szürke hétköznapjaim egyikén sikerül megkérnem a mamát,hogy vigyázzon a két kisebbre,hogy elszaladjak a nagynak csizmát venni!

Rohanok át a bolton ,hogy legyen még a mérete,tépek a pénztárhoz,aztán haza,mert azonnal szoptatni kell,de ugyan mitől lesz tejem,mert se nem ittam,se nem ettem még ma és pihenni sem sikerült,...aztán belépek az ajtón meghallom,hogy sír a Pici,ahh de jó túlélte a távollétem,...és hurrá a sírásra még a tej is beindult,...hála ezeknek a hormonoknak,megint megmentettek,...Jövök Fiam ,azonnal lesz tejci,még jó,hogy a Mama megeteti a középsőt,mert szopi után azonnal indulnom kell a nagyért az oviba....Ennek ellenére élvezem,....de a humorom ne hagyjon el soha!! :-)

Sziasztok.. :-)

29. 754c7e07c3 (válaszként erre: 27. - B59d693a46)
2007. dec. 9. 12:22
Meg, bizony. Szerintem ideális. :DD
28. b59d693a46 (válaszként erre: 14. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 12:01
Én "csak" egy gyerkőcöt tudok felmutatni :), de néha nekem is fel kell emelnem kicsit a hangom, ha hatást akarok elérni. :)
2007. dec. 9. 11:56
Ahogy a hozzászólásaitokat olvasom, látom, nagyon is megvan a varázsa a 3 gyereknek. :))
2007. dec. 9. 09:18

Nagyon örülök, hogy 3 közel egykorú lányom van.

Ugyanis az említett korszakokat mindig triplán kaptam a nyakamba.


S ha valamit elrontottam, nem kellett 2 év a felismeréséhez, rögvest korrigálni tudtam, ha nem akartam ott helyben elhalálozni. Most kiskamaszok, s én élvezem, hogy már nem kell mindenhova díszkíséret, hogy egymással beszélnek meg minden kevésbé fontosat, hogy már nem Barbie-láz van itthon...


Élvezzétek, mert hipp-hopp felnőnek, s majd hozzá kell szoknunk a nagy csendhez is.

25. ec63a7fc29 (válaszként erre: 24. - Zsütyi)
2007. dec. 9. 09:15
Mi a kismotort lakótelepi zajgépnek hívtuk.:))
24. zsütyi (válaszként erre: 20. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 08:54

2 hónapja raktuk le a nappaliban a laminált padlót. Most még az is jó játék. Csúszkálnak rajta, engem meg néha a frász tör ki ha borul velük valami.

A kismotort mi is száműztük a lakásból, meg a labdákat. Bár kispárnával is lehet dobálózni, meg a plüssökkel.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook