Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy kétgyerekes édesanya hétköznapja II. fórum

Egy kétgyerekes édesanya hétköznapja II. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy kétgyerekes édesanya hétköznapja II.

2013. máj. 18. 00:02
Nekem 2 fiam van,a nagyobbik 3 lesz augusztusban,a kicsi 14 hónapos. Állandóan verik egymást,a nagy azért,mert féltékeny,a kicsi meg azért,mert ezt tanulja a nagytól. Nem szoktam közbeszólni (a pici akkora,mint a bátyja),de utána elmagyarázom a nagynak,hogy miért viselkedik így az öccse,és figyelmeztetem,hogy még nőni is fog. Remélem,hamar lecseng ez az időszak,és megtanulnak együtt játszani!!!!
10. Ede71 (válaszként erre: 8. - Kittyna1990)
2013. máj. 17. 23:50

Szia, nekem januárban született a 2. fiam, az első 27 hónapos volt, nem tudtam elképzelni milyen lesz. az elején volt egy kis féltékenység, tedd le a babát, ne etesd, játszál velem stb.( a szoptatás sokáig tartott, a nagynak nem volt türelme), de aztán valahogy összeszoktunk, (igaz hogy a nagyobbik fiam bölcsibe jár)most már simogatja, beszél hozzá stb. a kicsi meg mosolyog rá. de azért oda kell figyelni, szeretné emelgetni, piszkálni a szemét, orrát, szájába nyúlni. most hogy a szoptatás gyorsan megy, közben tudok olvasni a nagyobbiknak, néha leülök a földre és játszunk amig a kicsi szopik.

kitartás és jó babázást:)

2013. máj. 17. 21:31

Nálunk egy bő 3 éves békés, baroátságos fiúka van és egy 12 hóbapos vagyis egy éves lányka aki nagyon tudatos , akaratos.


Imádják egymást de a orkülönbség miatt szintén vannak gondok.

Persze egyre többet próbálnak együtt játszani. De megvannak a harcok is szintén.


Isemrős szitu a tiétek:-)

2013. máj. 17. 07:46
Nekem egy másfél éves kisfiam van és csütörtökön születik meg a kis öcsi:) Nagyon nagyon kíváncsi vagyok mit fog szólni hozzá a nagyobbik fiam vajon hogy fogadja.Megpróbálom őt mindenbe bevonni hogy segítsen.Mert segíteni nagyon szeret.így ő is fontosnak érezheti magát.Sokat simizi és puszilgatja a hasam.Nem tudom mi játszódhat a kis fejébe de remélem jól kijönnek majd.
2013. máj. 16. 23:23

De jó kis történet, úgy olvastam volna még. :)

Nálunk most szeptemberben jön majd a kistesó, 15hónap lesz a két pici között. Kicsit félek, mert tudom, hogy nem lesz könnyű, s ezért is olyan jó olvasni ilyeneket. :)

2013. máj. 16. 15:30
Nekem a két nagyobb kicsiként nagyon jòl elvolt,nagyfiam pl.húzta autòban,kiskocsiban a húgát,de egyetlenegyszer se kérte,h őt is húzzuk vagy a húga húzza.Ők kamaszként rosdzabbak.Fiam imádja cukkolni a lányom,ő pedig sokszor felveszi.Én ha nem volt mégsem összhang,akkor igenis azt szidtam le,aki kezdte,mert nekem bátyám van és még mindig fáj,h ő volt,h bántott,aztân a szülőktől is kaptunk,mert szerintük is mind a ketten hibásak voltunk.Nagyon bántott,h nem elég,h a bátyám ok nélkül bántott,utâna még én is hibás voltam,csak mert létezem.Pedig tudom,h azért csinâltâk,mert nagyokosok azt mondták,így nem lesznek féltékenyek egymásra a gyerekek.Ők pedig követtêk az elvet,amitől én úgy éreztem, a bátyâmat jobban szeretik,én nem érdeklem őket.Tehát nem akartam,h a gyerekeimnek ugyanilyen rosdz legyen.
2013. máj. 16. 14:18
Szerintem hamar összenőnek, és ez később nagyon jó lesz nekik :) Nekünk négy gyerekünk van, a legnagyobb 5,5 éves, a legkisebb fél éves lesz, szóval hamar jöttek egymás után, és olyan jó :) (Bár tény, egy nagyot aludni is jó lenne :)) )
2013. máj. 16. 10:21

Szia!

Nálunk is 20 hónap van a gyerekek között,csak nálunk a kisfiú most töltötte a hármat a lányom már öt lesz augusztusban!

Az eleje nagyon nehéz volt,de kb egy éve,már nagyon jó,sokat játszanak együtt,nincsenek úgy hozzám nőve,mivel elég önállóak több szabadság jut nekem is!

Az enyémeknél pár hónapja csengett le egy olyan jó fél évig tartó "erezd el a hajamat" időszak,de elötte is és azóta iss elég jó testvérek,nincs velük sok gond,nagyon összetartóak!

Ahogy telik az idő egyre könnyeb lesz!

2013. máj. 16. 09:33
Saját tapasztalatom azt mondatja, hogy ez még nagy korkülönbség esetén is előfordul, legfeljebb később. Nálunk én voltam a tesómnál 6 évvel idősebb és volt egy időszak, amikor naponta leromboltuk volna a házat, ha a szüleink nem lépnek közbe. Pedig hatalmas kertünk, nagy társaságunk volt. Mégis megtaláltuk egymást. Aztán persze kinőttünk egymás cukkolásából.
2013. máj. 16. 09:20
Szia! Nálunk is majdnem pont így van. A nagyfiam két hónap múlva lesz három, a csajszi meg 16 hónapos. Szerencsére nálunk nincs veszekedés, mindkettő elég határozott jellem. Nagyon szeretik egymást, nincs féltékenykedés. Soha nem bántam meg, hogy csak 18 hó van köztük, bár az eleje nem volt sétagalopp, mett apa külföldön dolgozik, anyukám pedig másik városban lakik.
2013. máj. 16. 09:08
Kb. egy évvel ezelőtt írtam cikket az akkori hétköznapjainkról a 20 hónapos nagylányommal, és a pár hetes kisöcsivel. Az eltelt egy év sok változást hozott. Mira lassan 3 éves lesz, Olivér pedig 14 hónapos totyogóvá cseperedett. Mira szeptembertől kezdi az ovit, úgyhogy még itthon vagyunk hármasban. És a hétköznapjaink? Bizonyos szempontból könnyebb, másrészt viszont nehezebb lett minden.

Ugrás a teljes írásra: Egy kétgyerekes édesanya hétköznapja II.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook