Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy jó matekos segítene nekem megoldani? fórum

Egy jó matekos segítene nekem megoldani? (tudásbázis kérdés)


2021. nov. 11. 07:57

Most eszembe jutott, amikor a közgében érettségi előtt az utolsó órán mondott a tanárnőnk:

Gyermekeim! Én megtanítottam nektek a 4 év alatt mindent, amit a könyvelésről, számvitelről tudni kell! A többi rajtatok áll! De soha ne feledjétek, bármit is tesztek, "józan parasztésszel" gondoljátok át. Mert a gazda tudja, hogy mennyit fizetett ki szántásra, vetésre... és tudja, hogy mennyiért adta el a termést, és hogy nyert, vagy vesztett rajta!

Ha a ti könyvelésetek végeredménye nem egyezik az ő számolásának eredményével, sz...rt se ér a munkátok!!! Erről van szó!

12. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - 8a5caeb182)
2021. nov. 11. 07:11

Itt még segítettem neki, raktam fel a net-ről szakszöveget, amiből a lényeget ki tudja szedni, csak neki kellene ülni és tanulni. De úgy látszik olvasni nem tud...

Az újabb fórumnál: Befizetett!!! pénzügyi eszközök!!! már egy kissé cinikusabban fogalmaztam, de töröltetni is tud... :))

Én csak sajnálni tudom. Egy olyan szakma, ahol még az sem mindegy, hogy pl. egy törvény értelmezése azon múlik, hogy abban hol a vessző, vagy van-e egyáltalán vessző, vagy teljes felsorolás van-e benne megfogalmazva, vagy csak kiragadott példák... kemény dolog ez, és pénzre megy! Mert a kedves ügyfél rajta fogja bevasalni a kismillió bírságot!

2021. nov. 10. 22:19

Az mennyire gáz, ha szerinte ez matek feladat?

A jövő nemzedéke :D

10. Bichi (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2021. nov. 9. 23:12
Már a cím is árulkodó :DDDDDDDDDD
9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Bichi)
2021. nov. 9. 16:44
Most tette fel a következő kérdést: mi jellemző a befizetett eszközökre? Egy képkiállításon volt egy kép. Tök feketére volt festve az egész vászon. Megkérdezték a művészt, mondja már mit is ábrázol? A válasz: négerek az alagútban. :))
8. Bichi (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2021. nov. 9. 16:24
Hát ha őszinték akarunk lenni, ez elég alap annak, aki ezzel foglalkozik, seperc alatt megoldható, és elmondható, hogy miért, de lássuk be, tényleg semmi értelme, ha más csinálja meg...
7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Kacsahercegno)
2021. nov. 9. 16:16
Így van! Ebben a szakmában az nem megy. Ha nincs a fejében a tudás, akkor 1-2 óra alatt kiderül, és még jó ha a személyes cuccait érkezik összeszedni.
6. Kacsahercegno (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2021. nov. 9. 15:45
Egyrészt, másrészt meg miért jár valaki iskolába, ha másokkal csináltatja meg a feladatokat? Nem az lenne a lényeg, hogy azért végzem el hogy megtanuljam az adott dolgot? Vagy FI majd úgy lesz könyvelő hogy a munkahelyéről is a hoxára írogat, hogy segítsünk? :)
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 9. 13:57

[link]


Ezeket olvasd át, nem kevés, de segítenek.

Ne haragudj, de ez amit tőlünk vársz, nagyobb meló annál, hogy itt most 1-2 mondatban elmondjuk neked, hogyan is indulj el. És ha valahol valamit elszámolunk, akkor majd könnyen rajtunk marad, hogy mi vagyunk az alulképzettek.


Állj neki, nem kis feladat, de ha már azt kiolvasod belőle, hogy a mérleg egyes sorai mögött milyen tételek húzódnak meg, akár az eszköz oldalon, akár a forrás oldalon, és mit kell kezdeni azzal az összeggel, ami a két oldal közötti különbség... talán majd csak sikerül rájönnöd, hogyan is lépkedj tovább.

4. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 9. 11:04

uhh, ez nem matek


én mindig jó matekos voltam, de ez számvitel, sosem voltam benne jó

2021. nov. 9. 10:47

Vizsgatétel a mérlegképesen???

Hiába is oldanánk meg helyetted és írnánk be a végeredményt Kedves, attól te még nem fogod tudni, hogy mit és hogyan számoltunk. Neki kell ülni a tankönyvnek, és akkor menni fog.

2. 184481d874 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 9. 10:27
Ehhez nem jó matekos kell,már bocs.
2021. nov. 9. 10:23

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook