Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy hónapos kontaktlencse - tapasztalatok fórum

Egy hónapos kontaktlencse - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


14. 0623141626 (válaszként erre: 12. - Gigi13)
2010. nov. 8. 13:28
köszi :)
13. Gigi13
2010. nov. 8. 13:23
Az első lencsém éves, sőt asszem 3 éves volt. Azután amint bejöttek a havi lencsék, azóta azt hordom. Szerintem teljesen higiénikus ez is, ha nem speckó érzékeny a szemed.. És nem szennyezed 30X többször a környezeted a keletkező, ki-tudja-milyen-anyag hulladékkal azután.. (ti. napi ELDOBHATÓ kontaktlencsék) A napi lencséket paraszti ésszel kicsit gyanúsnak találom. Ha jó árban (olcsón) adják, csak biztos hogy olyan jó minőségű, talán, hisz úgyis tudják, hogy csak eldobható, napi lencse.. Nade, lehet, hogy ez csak az én hülyeségem. Szerintem a legnagyobb eséllyel az éves, meg a féléves, több hónapos lencsék lehetnek a legjobb minőségüek..
12. Gigi13
2010. nov. 8. 13:17

Én imádom a lencsét, általában azt hordok, 12 éves korom óta! De vettem egy frankó szemüveget is, s már abban is menőzök heti egyszer..

Azért a szemüveg nem ugyanaz. Ha a kontaktlencsét meg tudod szokni, már olyan, mint régen, mintha nem is viselnél semmit, észre sem veszik rajtad.. A szemüveg, ha még nem viseltél, azért ennél nagyobb változás lenne számodraa, szerintem. Egész egyszerűen nem olyan kényelmes, komfortos..

Na és, ahogy az előttem szólok leírták, ha beválik számodra a lencse, akkor egy fél perces napi rutinként beteszed/ kiveszed, ENNYI! Tök jó.

Az se gáz, ha néha szemfestékes lesz, sztem, nem a világ vége, lemosod, visszateszed, kész..

Sok sikert!

2010. nov. 8. 13:10
Nekem már volt havi lencsém ,de én a tisztább higénia végett a napi eldobhatót javasolnám!Én nem rendszeresen hordtam a lencsét az az igazság nem nagyon bírom de szerintem jobb a napi eldobható!Sok sikert a próbára! :)
2010. nov. 8. 12:18
köszi a valaszokat!
9. 0623141626 (válaszként erre: 8. - Napra_forgó)
2010. nov. 8. 11:54

Persze sminket reggel fel este le :)

Csak szempillaspiralt hasznalok meg szemceruzat ennyi...:)

Jövö hetfön megyek proba lencsere,hat kivancsi vagyok!Festeni nem festem ki a szemem mert tutti könnyezek majd :)

8. Napra_forgó (válaszként erre: 7. - 0623141626)
2010. nov. 8. 11:48

Annyira azért nem sok. :o)

Nyilván az elején, míg megszokod nehezebb, de utána tényleg leginkább csak annyi, hogy reggel berakod, este kiveszed.

Gondolom, sminket sem mosol le naponta többször...

Mondjuk az is igaz, hogy a szemüveggel kevesebb gond van alapból. :o)

7. 0623141626 (válaszként erre: 6. - Napra_forgó)
2010. nov. 8. 11:42

nem vízállót hasznalok! :)

Nem tudom,ugy gondolom sok vele a macera,de lehet tevedek es ha kiprobalom maskepp gondolom majd..

Soha nem gondoltam hogy elromlik egyszer a szemem :(

6. Napra_forgó (válaszként erre: 5. - 0623141626)
2010. nov. 8. 11:36

Ezt Neked kell eldöntened, hogy szemüveg vagy lencse...

A lencsét reggel beteszed, este kiveszed.

A sminkkel tényleg vigyázni kell, mert pl vízálló spirált nem szabad használni, mert felsértheti a lencsét. Egyrészt előfordulhat, hogy hozzáérsz, másrészt meg ami esetleg leporlik belőle...

2010. nov. 8. 11:33

köszi a valaszokat!nekem fogalmam sincs hogy mit hogyan kell csinalni a lencsevel!Lehet eleg buta vagyok ,mert azt gondoltam az egy honapos lencse azert egy honapos,mert nem kell kivenni este se..

Ezek szerint tevedtem..

Ha minden smink lemosasnal kikell venni akkor lehet inkabb szemüveg kellene nekem. :)

4. picur08 (válaszként erre: 1. - 0623141626)
2010. nov. 8. 11:24

Szia!

Nekem igaz éves lencsém van már 13 éve, de szívesen megosztom a tapasztalataimat.

A betanulásra szerintem smink nélkül és lehetőleg rövid körömmel menj, mert egyrészt nem kened el a sminket, ha könnyezne a szemed, másrészt könnyebb érezni rövid körömmel, később akár műkörömmel is megy majd. Addig elvileg nem engednek el, amíg magadnak nem tudod betenni és kivenni. Fokozatosan kell szoktatni a szemedet hozzá, először 1-2 órát lehet bent, aztán minden nap 1-2 órával több ideig.

A szempillafesték nem gond a viselésnél, de jobb, ha hipoallergén (nagy részük az). Lemosás előtt viszont vedd ki (éjszakára úgyis ki kell venni), mert egyrészt a dörzsöléstől elcsúszhat és nehezebb kiszedni, másrészt a lemosó ha belekerül a szemedbe, károsíthatja a lencsét. Pl. elég sok szemcseppet sem lehet lágy lencsével emiatt használni, ha száradna a szemed és nedvesítés kell, akkor is speciálisat kell keresni.

Gondolom, azért is ajánlotta az 1 hónapos lencsét, hogy kiderüljön, mennyire bírja a szemed, és a víztartalma is nagyobb.

2010. nov. 8. 11:21

Jó a havi lencse. Persze abból is van többféle...

A próbánál semmiképp ne legyen kifestve a szemed. Ha már folyamatosan hordod is előbb kell berakni aztán festeni, ahogy arcansas is mondja.

2010. nov. 8. 11:18

Hát a szempillád ne legyen kifestve lehetőleg:)

Én használtam évekig kontaktlencsét,nem volt vele problémám(kivéve amikor vérben úszott a szemem,mert egyszer-egyszer begyulladt tőle ki tudja miért).

Lényeg,hogy reggel tedd be,utána sminkelj,és este vedd ki a lencsét,és csak utána mosd le a sminket.Éjszakára pedig a lencsék speciális folyadékban kiáznak reggelig:)Nekem is havi lencsém volt.Vigyázni kell rá,mert könnyen elszakad.

2010. nov. 8. 11:14

Sziasztok.

Kinek mi a tapasztalata az egy hónapos kontaktlencsével?Én még soha nem viseltem ilyet,de elromlott a szemem és vagy szemüveg vagy lencse!

Az optikus egy hónapos lencsét javasolt.Naponta használók szempillaspirált,lemosásnál nem gond ha bennt van a lencse?Jövő heten megyek kipróbálni a lencsét,hogyan kell használni stb..Ha kifestett szemmel megyek az zavaró lehet a próbánál?

Köszi a válaszokat :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook